Infokommunikációs szakjogász


HE0222 # 2005.09.13. 19:15

Azért a szakjogász-képzés védelmében szólnék pár szót: tényleg a gyakorlatban meg lehet tanulni mindent, de

  1. mi a garancia arra, hogy pár év alatt egy adott terület minden kérdésével szembe találkozol
  2. néha veszélyes lehet a "gyakorlatban tanulás", az "élesben " történő problémamegoldás kellő biztos ismeret nélkül, mert a tanulópénzt meg kell fizetni, lehet, hogy eltolsz néhány ügyet, mire beletanulsz, hogy is kéne ezt elkezdeni. Ha megvan egy jó rendszerlátás, nagyobb biztonsággal ügyködik az ember a gyakorlatban, élesben.

Persze, ha az ügyvéd vagy egyéb főnök vezeti az ember kezét, mondja, mit csináljon, elmagyarázza, az más, de sokszor erre nincs mód.

Nem azt mondom, hogy óriási értelme van a szakjogászképzésnek, és természetesen a gyakorlat a lényeg, nem pótolható semmivel, csak árnyalni akartam a képet, szerintem valami értelme azért van a szakjogász képzésnek is.

sessionID # 2005.09.13. 15:17

rite, nálunk nincs "telekommunikációs tv"...

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2005.09.12. 12:32

biztos vannak olyan képzések ahol igazi szaktekintélyek oktatnak és érdekes meghalgatni őket aztán biztos jó ha bemagolod a könyveiket de voltaképpen nincs értelme
szerintem egy jogásznak -szakjogászi nélkül is- el kell igazodnia a jogban a legjobb terep erra gyakorlat minnél több ügyet oldasz meg, és sok könyvekből megnem tanulható tapsztalotot gyűjtesz
bár igaz hogy túlzottan specilizálódik a jog de ha amit megtanulsz de nem használsz a gyakorlatban hamar elenyészik azonban a szakjogászin szerzett tudást a gyakorlatban is megtudod tanulni
sajnos a mai szakkönyvek szinvonalai is megragad a bírósági gyakorlat ismertetésén

Nyolcvanegy # 2005.09.12. 12:20

Igen, rite, kezdek ráébredni én is... De egyáltalán érdemes elvégezni valamilyen szakjogászit?

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2005.09.12. 12:17

nyolcvanegy szerintem az utóbbi megállapításod a helyén való
HE0222 nem az a fő baj hogy angolszászosodunk hanem az hogy mindent gondolkodás nélkül majmolunk
bár igaz hogy ennek megvannak a társadalmi technikai okai is de szerintem ez nem jó irány
pl. pont a telekommunikációs tv vagy 2 évente változik

Nyolcvanegy # 2005.09.12. 08:32

Egyébként és is azon töröm a fejem, hogy vajon megéri-e elvégezni, fogom-e majd tudni hasznosítani a későbbiekben az itt megszerzett tudást. Vagy csak pénzkidobás???

HE0222 # 2005.09.09. 20:46

Rite, szerintem ez olyan, mint a médiajog. Csinált jogterület, vegyes felvágott. "Angolszászosodunk" rendesen, nesze neked klasszikus jogági felosztás!

Szilágyi Károly # 2005.09.09. 14:34

A képzésről bővebben:
http://cyberlaw.ajk.pte.hu/index.php?…

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2005.09.09. 12:31

telekommunikációs szakjogász ez nem semmi
ez már külön jogterület????
mihez áll közelebb a polgárihoz vagy a közigazgatási joghoz???

sarollta # 2005.09.09. 12:01

Én ugyan még messze vagyok tőle, de érdekelne hogy mi is ez pontosan?

Nyolcvanegy # 2005.09.09. 06:29

Kedves Fórumozók!

Van köztetek valaki, aki szintén idén kezdi a pécsi egyetem címben említett szakjogászi képzését?