HELP! római joghoz


Legislator # 2005.09.23. 08:43

Világosan fogalmazok akkor. Szigorlat után elkezdtem olvasni az 1922-es Martont. A főszövegek gyakran egyeztek a Brósz-Pólay főszövegeivel. Marton volt a forrás.


Sunshine after the rain.

andzsinszan # 2005.09.22. 17:38

Hát a Brósz-Pólay megasan a legjobb jogi tankönyv a mai napig és nem is fogják überelni soha! A Hamzáék féle könyv már csak azért tudott megszületni, mert szegény Brósz meghalt, nemhiszem ,hogy életében kitúrták volna és sajnos meg sem közelíti a Brósz-féle könyvet. Nem is ragozom tovább, mert felesleges.

dorotea # 2005.09.20. 20:04

Köszönöm a hozzászólásokat!
(Az aulában én is olvastam a hirdetést, meglátom 26-án.)

Legislator # 2005.09.20. 13:22

Rosszul fogalmaztam. Van egy kollegiális adásvétel, olyan szeptember vége felé tartják az ELTÉ-n, és ott vettem jó (ám használt) könyveket.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2005.09.20. 13:21

Ott többször vettem jó könyvet.


Sunshine after the rain.

HE0222 # 2005.09.20. 12:28

Dorotea, egy ötlet: múlt héten jártam benn az egyetemen(ELTE), és láttam az aulában hirdetőtáblán, ajánlgattak többen eladó első éves könyveket. Szerintem nézd meg ott.

HE0222 # 2005.09.20. 12:25

Szerintem a Földi-Hamza nagyon jól szerkesztett tankönyv. Én sem válnék meg tőle.

Legislator # 2005.09.20. 10:04

Az egyik barátom eléggé rosszul járt RJ-ból. Félévet ismételt, és...meglett a jeles! (Nem a két nagynál ugyan). Õ azóta az ajtó kitámasztására használja az opus magna-t.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2005.09.20. 10:02

Ahogy egy antikvárius szokta mondani: "Legislator Úr, akkor kell venni, amikor van." Igen nagy igazság, mert pl. azóta sem láttam Marton Gézát, nemhogy első kiadást, de még a magánjogi felelősség rendjéről írt munka reprintjét sem. Milyen jó lenne egy dedikált Marton! Sőt, dedikált Magyary Zoltánt ígértek. Nagyon várom.


Sunshine after the rain.

Rexor # 2005.09.20. 09:58

Legislator ez már mazohizmus. Szigorlat után római jog könyvet venni :) Nekem kellett 3 év a viszga után, mikor újra meg mertem közelíteni. :) AMúgy úgy mint olvasmány érdekes, és nem is annyira gáz a Földi Hamza féle könyv. A Brósz Pólay féle azért kicsit szárazabb volt, amennyit olvastam belőle.

Legislator # 2005.09.20. 09:51

Néha hasznosak -ahogy Földi Professzor mondaná-kontraszttankönyvek.


Sunshine after the rain.

Asus # 2005.09.20. 09:48

Sajnos én csak a második félévben jutottam hozzá....

A kötelező könyv mellett szorgalomból nehéz kézbe venni......

Legislator # 2005.09.20. 09:45

Emlékszem! Debrecen, 1922 az első kiadás, de a Földi-könyv szerint az 1934-es a mű legjobb kiadása (ha jól emlékszem).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2005.09.20. 09:44

Néha tényleg nagyon hasznos, én RJ szigorlat után vettem meg. Akkor értettem meg, hogy az utilis nemcsak hasznosat jelent a latinban, hanem a jogi nyelvben indokoltat is.


Sunshine after the rain.

Asus # 2005.09.20. 09:32

Nekem a 34-es kiadás van meg,de csak javasolni tudom annak,aki elsőre nem érti meg azt a másik vaskos könyvet.

Legislator # 2005.09.20. 09:30

Nekem megvan a Marton első kiadás (Debrecen, talán 1920). Poénos lenne, ha valaki jelezné vizsgán, hogy abból akar leszigorlatozni. Egyébként az USÁ-ban és az Egyesült Királyságban szokásos az, hogy a nagy előd neve alatt fut a könyv (lásd: Dicey-Morris Nmj.-ből), de odaírják az aktuális "gondozó" prof.-ot.


Sunshine after the rain.

Asus # 2005.09.20. 09:21

Ami engem illet már kivágtam a kukába a könyvet.

Az eredeti művet elég lenne tanulni ,az átdolgozás sokszor csak rontott rajta és egyes helyeken kifejezetten érthetetlenné vált.

Javaslom Marton Géza könyvét a 30-as évekből.
Teljesen világos és egyértelmű könyv,azt kellene tanítani,alapnak kiváló és elég.

Nekem anno 228 beugró és 225 tétel volt a szigorlaton,sok értelme nem volt,csak annyi,hogy a perverz tanárok élvezenek egy nagyot.......

the big cat # 2005.09.20. 08:18

Nekem megvan, de nemigen kívánok megválni tőle, és nem is nagyon hinném, hogy mások szivesen tennék.

Annak ellenére, hogy szerintem enyhén szólva is hajaz a Brósz-Pólayra. Ez ugyan szerepel a borítóján, de nekem egy kicsit sántít, hogy eredeti műnek tüntetik föl.

dorotea # 2005.09.20. 07:57

Kedves Mindenki!

Nagy szükségesm lenne az alábbi könyvre:
Földi András-Hamza Gábor: A római jog története és institúciói

Használtan jó, esetleg valamennyit fizetnék is érte, de most kellene nagyon. ( anyagi okok miatt is jó lenne, ha valami használt előkerülne valakinél)
Köszi előre is!