munkavállaló ellenőrzése


Law1 # 2005.09.21. 11:59

Bocs, ezt a munkajog fórumba akartam.

Sücy # 2005.09.21. 11:58

Ja és bocs, de nem vagyok kolléga, tehát nem kell adni a szavamra semmit, józan paraszti ésszel gondolkodom mindössze...

Sücy # 2005.09.21. 11:57

KEdves Law1, ha van valami alternatív javaslatod, hogy hogyan lehet ellenőrizni, hogy a munkavállaló egy gyáregységből ne vigyen ki alkatrészeket, várom a javaslatod, hátha tudunk együtt profitálni belőle...
Én egyetlen ilyen lehetőségről tudok, mégpedig a röntgengép, az pedig nagyon drága, és bizonyos termékek esetén kifejezetten alkalmatlan erre a célre...
A munkáltatónak jogos érdeke, hogy a gyárból ne vigyen ki senki semmit, ami a gyárból származik.
Amennyiben a munka(kollektív)szerződésben benne van, hogy tilos a gyárból bármilyen munkadarabot elvinni, vagy a logisztikai központból bármilyen terméket elvinni, akkor jogosult a munkáltató ennek ellenőrzésére, legalábbis úgy gondolom.
Ha jogosult (???) arra egy áruház, hogy a vevőit ellenőrizze, akkor a munkáltató is jogosult erre, úgy gondolom - természetesen úgy, hogy ne sértse meg a munkavállaló emberségi jogait... (ne alázza meg, stb...)

Law1 # 2005.09.21. 11:48

Kedves Kollégák!

Lehetséges szerintetek egy munkáltató belső szabályzatában rögzíteni, hogy a munkáltató jogosult

  • a munkavállalót a kijáratnál felszólítani, hogy nyissa ki a táskáját és engedjen betekintést.
  • A munkavállaló jelenlétében betekinteni annak szekrényébe (öltöző szekrényébe)

Tudom, hogy nagyon sok munkáltatónál ez a gyakorlat, de a kérdés az, hogy ez így ebben a formában jogszerű?