táppénz alatt felmondás?


Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.06. 10:02

A felmondás és a munkaviszony megszűnésekor kiadandó okiratok két különböző kategória. Azt, hogy a munkaviszon legkorábban a felmondás közlésével szünhet meg, nem nagyon másképp mondani.

gizi52 # 2013.02.06. 09:58

Tisztelt Kovács úr!

Köszönöm a választ!

A papírjait még nem vette át, azt postázzák, de abban a felmondás napja január 29.
Akkor most mikortól él a felmondás?

Jár-e valamilyen pénz ettől a cégtől betegszabadság címén és hány napra? Mind a két hétre?

Várom mielőbbi válaszát!

Üdvözlettel: Gizi

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.06. 05:45

Telefonon nem lehet felmondani. Ha próbaidős, akkor is csak a felmondás kézhezvételével szűnik meg a munkaviszonya. A táppénz addig járhat, ameddig munkaviszonyban van.

gizi52 # 2013.02.06. 05:24

Üdvözlök mindenkit!

Hát én most beleolvastam itt a fórumba, de nekem nem igazán tiszták ezek a dolgok. Lehet, hogy azért, mert nem tájékozódtam az új munka törvénykönyvéről! Hál isten engem már nem érint, nyugdíjas vagyok!
Viszont kérdésem lenne azzal kapcsolatban, hogy a fiam ez év január 3-tól elhelyezkedett. Azt nem tudom, hogy próbaidős volt-e vagy sem, de valószínű, hogy az volt.
Január 28-án bement dolgozni, de már akkor beteg volt. (Láz, fejfájás, torokfájás....stb) El is ment az orvoshoz, aki még aznaptól felvette betegállományba. Másnap telefonon közölték vele, hogy január 29-től felmondtak neki. Még a héten beteg, mert sajnos nagyon elkapta egy vírus.
Kap Ő erre a két hétre valamilyen ellátást? Azt tudom, hogy az első 15 nap az betegszabadság, de jár neki az alig 1 hónapos munkaviszonya után erre a két hétre? Előtte 2012. november 11-ig dolgozott.
Várom mielőbbi válaszukat!
Köszönettel: Gizi

galagonya23 # 2013.01.29. 18:18

Oké, értem, és a kulcsa a dolognak, hogy próbaidős.
Köszönöm a segítségedet.

pazs # 2013.01.29. 18:10

hát erre a két napra (vagy tovább, ha mégsem szüntetik meg a munkaviszonyát és keresőképtelen) elmehet táppénzre, de minek.

galagonya23 # 2013.01.29. 17:58

De most még két napig van munkaviszony, amíg elmehet orvoshoz, mivel febr. 1-jével akarnak neki felmondani. Épp ezért sürgős számomra a válasz, hogy tudunk-e ilyen lépést tenni.

pazs # 2013.01.29. 17:48

én értettem :)

a lényeg az számotokra, hogy passzív táppénz nincs, ahogy írtad, tehát ha nincs munkaviszony, nincs pénzbeli ellátás.

galagonya23 # 2013.01.29. 17:43

Köszönöm a válaszodat. Ez legalább egyértelmű. A kedves ügyvéd úr szeret rébuszokban beszélni.

pazs # 2013.01.29. 17:41

próbaidő alatt indokolás nélkül egyoldalúan meg lehet szüntetni a munkaviszonyt, ez ellen a táppénz akkor sem véd, ha tényleg beteg a férjed.

galagonya23 # 2013.01.29. 17:32

Ez most nem egyértelmű. Mármint a férjem tudja megcsinálni, hogy számára kedvezően elmegy táppénzre, vagy a munkáltató tudja megcsinálni, hogy mégis fel tud neki mondani. És a második mondatot sem értem. Talán ha lenne szives világosabban. Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.29. 17:12

Meg tudja. És azzal a táppénzjogosultság is megszűnik.

galagonya23 # 2013.01.29. 16:53

Azt, hogy most elmegy táppénzre, és akkor nem tudja a munkáltató febr. 1-jével megszüntetni a munkaviszonyát, csak akkor, amikor újra keresőképes lesz.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.29. 16:51

Már mit?

galagonya23 # 2013.01.29. 16:19

Igen, próbaidős. Ezek szerint az általam leírtakat nem tudja megcsinálni?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.29. 16:10

A szóbeli felmondás tulajdonképpen mintha nem is lenne.
De miért nincs felmondási ideje? Próbaidős? Mert akkor nem számít a keresőképtelenség.

galagonya23 # 2013.01.29. 14:36

Férjemmel tegnap közölte a munkáltatója, hogy febr. 1-től nem alkalmazza.
Kérdésem: ha most táppénzre megy (nem passzívra, mert azt tudom, hogy már nincs, hanem rendesen betegnek), így kitolható-e a munkaviszony? Tudom, hogy az új Munka Törvénykönyve szerint táppénz alatt fel lehet mondani a munkavállalónak, viszont a felmondási idő a kerestőképtelenség megszűnése után kezdődik.
Azzal nem vagyok tisztában, érvényes-e ez abban az esetben, ha azután megy betegállományba, miután szóban közölték vele a munkaviszony megszüntetését.

KÉRNÉK SZÉPEN MIELŐBBI VÁLASZT!
Köszönöm.

kovacs.eva1978@gmail.com # 2013.01.20. 12:08

Helló!
3hónapja dolgoztam az új munkahelyemen!Dec.28.-án-január 7ig voltam táppénzen!Sms-ben közölték hogy 7.-től kivagyok rúgva!Mikor bementem a papirjaimért dec.31. szerepelt a felmondási dátumként!Nem irtam alá!Állitólag nem tartottam be valami 48órás szabályt,és ezért nem jár a táppénz nekem!És a munkáltatóm fenyeget Munkaügyi Birósággal!Nem értem ezt az egészet!

Vándorkisfiú # 2012.10.27. 06:19

Ám a dolog érdekessége szóban mondtak fel neki telefonon azzal az okkal, hogy kevés a munka így rá nincs szükség ám néhány napon belül meghirdették ezt az állást.

Vándorkisfiú # 2012.10.27. 06:16

T. anne01 és ObudaFan!
Nem nem próbaidős volt, ugyan még nem adta le a táppénzes papírokat akkor, de igen tudtak róla, hogy viszérműtét után táppénzen van.
A táppénz lejárta után kezdődik a felmondási idő.Jól tudom, hogy ez ki is fizettethető a munkáltatóval?
Köszönöm!

ObudaFan # 2012.10.16. 17:00

Ha próbaidőn volt, akkor akár azonnali hatállyal is fel lehet mondani indokolás nélkül is. Ha nem, akkor indokolva, a felmondási idő pedig a keresőképtelenség megszűnte után kezdődik. De egyik esetben sem lehet szóban felmondani, csak írásban. (Az új szabály szerint viszont az sms, e-mail is írásos közlés, de annak átvételét szerintem nem lehet igazolni.)

anne01 # 2012.10.16. 16:42

Vándorkisfiú

Kérdések:
Élettársad próbaidőn volt?
A cégnek tudomása volt arról, hogy beteg/keresőképtelen?
Táppénzes papírjait leadta?

Vándorkisfiú # 2012.10.15. 15:40

T. Szakértő!

Élettársam négy órás bejelentett munkahelyel és határozatlan idejű szerződéssel rendelkezik.
Október 4-én viszérműtéten esett át azóta táppénzen tartozkodik.Ma telefonon kereste a fönöke, hogy ki van rúgva.
Kérdésem, hogy ez igy ebben a formában jogos-e a táppénz alatti kirúgás ill. mit tehet az élettársam.

Válaszát előre is köszönöm!

Üdv.

angie28 # 2012.10.07. 12:19

Tisztelt Szakértő!
Sok mindent olvastam, hallottam már a 2012. július 1-én életbe lépett új Munka törvényről, azon belül a veszélyeztetett terhesekről.
Röviden leírnám esetemet és kérdésemet:
2007-ben született első gyermekem, előtte a munkahelyemen már 4 éve dolgoztam. Második gyermekem a Gyedbe született bele. A kicsi most lesz 3 éves október 25-én.
Gyesről mennék vissza, de közben úgy döntöttünk, szeretnénk 3. babát.
Az évek alatt összegyűlt szabadságom alatt, ha összejönne, akkor már nem állnék munkába, mert veszélyeztetett terhes leszek, ez már biztos, hanem táppénzre mennék rögtön.
Kérdésem az lenne, hogy kirúghatnak-e azután, hogy én a szabadságom alatt bejelentem, terhes vagyok?
Illetve a táppénz alatt védett lennék?
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.03. 09:19

A keresőképtelenség megszűnésével kezdődhet meg a felmondási idő.