Munkaügyi per


Pici78 # 2014.05.29. 19:31

Ezek szerint be tudnak, tehát nincs akadály, ez jó hír! Mindenkinek köszönöm a segítséget!

Rokatacsi # 2014.06.01. 09:05

Nekem az lenne a problémám h a munkahelyem megszünt ill. felszámolás alatt van.Április 1 óta nem dolgozom de még mindig be vagyok ide jelentve,semmi papírom nincs mivel kiderült hogy tavaly május óta nem volt könyvelője a cégnek,fizetés is maradt bent.Kérdés az hogy mit tudok tenni?Azt hozzá teszem hogy a főnök öngyilkos lett.Sikerült munkát találnom de nem tudom hogy ehhez kellenek-e az előzö munkahely papírjai.

leslie22 # 2014.06.02. 20:17

Jó estét kívánok! Az alábbi ügyben szeretném kérni a segítségüket.2011.06.21-én szűnt meg a munkaviszonyom, melynek jogellenességét a bíróság 2012. 11. 15-én kelt ítéletében megerősítette.(Jogerő: 2012. 12.28.) Az ügyvédem az ítélet alapján a hitelezői igénybejelentést a felszámoló felé megtette az alábbi követelésekkel: felmondási időre járó átlagkereset+kamatok, 3 havi átalánykártérítés+kamatok, elmaradt munkabér+kamatok. A felszámoló szerint a bérgarancia alapból a 3 havi átalány kártérítést és a kamatokat nem lehet megigényelni, mondván az már "g" kategóriába tartozik és csak regisztrációs díj befizetésével lehet kérvényezni, de nem biztos, hogy megkapom. A kérdésem az, hogy nem a felszámolónak kell kifizetnie, azt amit az államtól nem lehet megigényelni? Hiszen jogerős ítélet van arról, hogy milyen összegekre számíthatok. Köszönöm szépen előre is!

ObudaFan # 2014.06.02. 20:44

Rokatacsi

Fordulj a felszámolóhoz. Azt is jelezd, hogy a fizetésed is kéred.

leslie22

A felszámoló a felszámolás alatt álló cég vagyonából fizethet ki bármit is, az pedig véges, éppen ezért van a cég felszámolás alatt.

leslie22 # 2014.06.02. 21:02

Tisztelt Obudafan! A felszámoló jelezte, hogy a beperelt cég el van tűnve, így nem tudják rajtuk behajtani az összeget, de akkor hiába a jogerős ítélet? Nem a felszámolónak, mint munkáltatói jogokat gyakorlónak kell kifizetni számomra a garancia alaptól megigényelt összegeken felüli pénzt? Mert a személyes találkozónál, úgy tűnt, hogy időt akar nyerni a felszámoló, mert úgyse kapom meg szerinte és majd augusztus végén érdeklődjek újból, mielőtt a 180 napos hitelezői igény módosítására vonatkozó jogvesztő határidő lejár.Köszönöm az előző választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.03. 05:20

Miért nem az ügyvédedet kérdezed?

leslie22 # 2014.06.03. 15:14

És téged ki kérdezett? Bunkó!!

ObudaFan # 2014.06.04. 20:55

Nem a felszámolónak, mint munkáltatói jogokat gyakorlónak kell kifizetni számomra a garancia alaptól megigényelt összegeken felüli pénzt?

Egyébként nem.

HunCutnr1 # 2014.06.05. 13:45

Sziasztok. I. fokon megnyertem a munkaügyi pert, az alperes fellebbezett, szerinte 3 hónapon túl adtam be a keresetet, de amire ő hivatkozik, az a kereset pontositás időpontja. De nem is ez lenne a kérdésem. 2014. március 10 é ügyvezetőváltás történt, és a fellebbezést 2014.március 20i keltezéssel a régi ügyvezető irta alá. Kérhetem a törvényszéket, hogy a fellebbezést ezért utasitsák el, mivel már nem volt jogosult az aláirásra?
Az alperesnek nem áll szándékában fizetni, ezért fellebbezett, időhuzásnak,amióta az I foku itélet megszületett minden tevékenysége arra irányul, hogy az esetleges végrehajtás alól kimenekitse az üzleteket, felszámolja, más ügyvezető, stb. Indithatok II. fokon is jogerős itélet, és nem fizetés utján a volt ügyvezető ellen szándékos károkozásért pp. eljárast?
Köszönöm.


Huncut

HunCutnr1 # 2014.06.05. 14:07

Elfelejtettem irni, hogy 1 személyes Kft ről irok...:) ki nem fizetett munkabér, szabadságmegváltás, felmondásra járó távolléti dij, és 12 hónapra járó tévolléti dijat itéltek meg.


Huncut

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.05. 14:48

Majd fizet a Bérgarancia Alap.

kaméleon # 2014.06.05. 15:46

Annyi gond van csupán, hogy a kérdéses összegnek valszeg csak a töredéke fog abba BA maximumba (1.115e) beleférni.

kaméleon # 2014.06.05. 15:46

Annyi gond van csupán, hogy a kérdéses összegnek valszeg csak a töredéke fog abba BA maximumba (1.115e) beleférni.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.05. 16:04

Ja, és a sérelmi díjra amúgy se jó.
Meg lehet próbálkozni egy perrel az ügyvezetővel szemben, de az azért eléggé többesélyes.

HunCutnr1 # 2014.06.05. 16:11

Köszönöm, csak még a kérdés, az ügyvezetőségről...:) - kérhetem a fellebbezés elutasitását?( egy személyes kft, és már nem ő volt a fellebbezés aléiráskor az ügyvezető ) Végül is ha a BA 1.15 fizet, nem sok lesz a veszteségem, 1.230 ezer kb amit megitéltek, I fokon, 2 tárgyalás volt, mert a cég képviselője nem jelent meg, nem tudott beadni semmit, mert nem is volt mit.... azt is tudom, ez még sok idő....a cég még nem áll felszámolás alstt, a msi cégbejegyzés tárolt adatai szerint, csak az üzletek zárnak be jelenleg, azok forgalmából végrehajtható lett volna az összeg. Ha nem fizet, vagy nem tud fizetni, akkor ki kéri a felszámolást? a cég jegyzett tőkéje jelenleg 500 ezer ft.


Huncut

ObudaFan # 2014.06.05. 20:34

Hát kérd, mit veszíthetsz.
Te kérheted a felszámolást, ha nem fizet.

bé.eszti # 2014.06.20. 20:50

Üdvözletem,

édesapám előző munkahelye nem fizette ki 1 havi (februári)fizetését. (Márciustól már másik munkáltatóval állt szerződésben)

A munkaügyi bíróság beidézte a munkáltatóját, őt és még néhány társát munkaügyi perre május 26-ra. Az első tárgyaláson a volt munkáltató nem jelent meg. A bíróság 'bírósági meghagyás'-ban kötelezte a munkáltatót, hogy fizesse ki a bértartozást 15 napon belül. Ez a határidő mostanra lejárt, és édesapám nem kapott fizetést. A bíróságon nem túl segítőkészek, így nem tudjuk mi most a teendőnk.
Tudna esetleg valaki ebben segíteni? A cégjegyzékszám alapján a cég nem áll sem csődeljárás alatt, sem felszámolási eljárás alatt. A Nav honlapján azt találtam, hogy végrehajtási eljárás alatt áll.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, ötleteket.

ObudaFan # 2014.06.23. 18:29

A munkaügyi bíróságon végrehajtást tudsz kérni, amennyiben nem adott be ellentmondást a munkáltató és így jogerőre emelkedett a bírósági meghagyás.

Ford18 # 2014.06.23. 21:04

Jó napot!

Tanácsot segítséget szeretnék kérni, tavaly dolgoztam Ausztriában egy magyar vállalkozónál ígért mindent rendes fizut bejelentést stb... fizetett is rendesen viszont semmi szerződést nem kaptam ezért haza jöttem, utólag kiderült nem is jelentett be 3 hónapot dolgoztam neki és az utolsó hónapot nem fizette ki, folyton ígérgetett csak de még mai napig nem fizettet ki..
A kérdésem az lenne mit tudok ilyen helyzetben tenni?

Üdv.:

I. Tamás

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.24. 06:47

A munkaügyi bíróságon végrehajtást tudsz kérni,
Valószínűleg fölösleges kör lenne. Én rögtön felszámolást kérnék. Legalább egy félévet lehet vele spórolni.

Annsia # 2014.07.02. 14:25

Üdvözletem!

Egy üzemi laboratóriumba dolgozom és hébe-hóba, ha úgy adódik áttesznek egy másik laborba, mert én lettem betanítva segítségnek. A feladatok és a körülmények gyakran változnak, így mikor 3 hónap után újra abban a laborban kellett lennem, elkövettem egy hibát. Az egyik beszállító lapjára több felvettet írtam, illetve a számítógépes rendszerbe is, de mint kiderült, a hibát a számítógépben másnap kijavították, a többlet pedig nem került kifizetésre, így valódi kárt nem okoztam, csupán némi kellemetlenséget, de nem ekképp lett elbírálva a dolog az igazgató által. Amint meglátta ezt a dolgot, nem egy leszidással intézte a el, hanem elvett tőlem 10 nap szabadságot, amit a közvetlen főnökömnek arra a hónapra, a ledolgozott napjaimra rá is kellett írnia. A másik lehetőség az volt, hogy kirúgnak, így belementem, de csak böki a csőröm és ki akarok szúrni velük, mert itt a nyár én meg már nem is gondolkodhatok azon merre megyek, egy egyszeri apró kis hiba miatt, illetve nem csak velem tette ezt meg. Az egyik laboránsnak fülbevaló viselése miatt elvett két szabadságot és így tovább.
Ha kárt okoztam volna, megértem a döntést, sőt, jobb is lett volna mint magát a kárt kifizetni, de így az érdekelne fel tudom-e jelenteni ezt az embert, a céget a munkaügyi bíróságon, érdemes-e egyáltalán ás ha igen, akkor ennek mi a menete, hogyan fogjak hozzá?
előre is köszönöm

rayallen # 2014.07.03. 09:04

nincs ilyen, hogy valaki elvesz szabadságot tőled, sem a beleegyezéseddel, sem anélkül

ObudaFan # 2014.07.03. 10:39

Rendkívüli munkavégzésre járó bért lehet kérni erre az időre a munkaügyi bíróságon.

Pici78 # 2014.10.01. 14:48

2014 március 31.-én dolgoztam utoljára azon a helyen, ahol még elvileg mindig munkaviszonyom van, mert nem mondtak fel írásban, csak szóban. Kérhetek-e fizetést ápr., máj., jún., júl., aug., szept. hónapokra fmh formájában? Van-e alapja egy ilyen követelésnek? Ha ellentmondanak, akkor nyerhetek-e pert?

Illetve keresek egy közjegyzőt vagy ügyvédet, aki vállalja, mert az ügyvédem nem vállalta és nem is indokolta meg, hogy miért nem. Emailcímem: kovacserika@citromail.hu Aki vállalná, az legyen szíves megírni az árat is, amennyiért vállalja.

Jan-febr-március hónapokban dolgoztam, meg is kaptam a béremet, csak papírt nem kaptam róla. Mondjuk az utolsó havi béremet úgy kaptam meg, hogy az ügyvédem írt egy fmh-t, ami kézhezvételtől számított 15 napon belül emelkedett jogerőre, mivel nem mondtak ellent. Majd a végrehajtó inkasszót tett a kft számlájára, ahonnan befolyt a követelt összeg. Ezt hogyan valljam be 2015 május 20-ig a NAV-nak?

ObudaFan # 2014.10.01. 14:56

Szerintem nem.

Mt. 22. § (4) Az alaki kötöttség megsértésével tett jognyilatkozat - ha e törvény eltérően nem rendelkezik - érvénytelen. Az érvénytelenség jogkövetkezménye nem alkalmazható, ha a jognyilatkozat a felek egyező akaratából teljesedésbe ment.