Alkotmányellenes a 98% - os különadó


majd # 2015.02.16. 17:34

Hajrá! Itt várunk titeket, ha még nem is tömegesen, közvetlenül a célszalagnál! És csatlakozom az Aromot bizgető, bíztató versenyzőkhöz. Mi van má'????

Abbey # 2015.02.16. 15:45

Irongate, én is örömmel olvastam, hogy az aktív fórumozó sorstársak között dobogós helyezést értél el.

Igyekszünk a nyomotokban járni!

Aromo! Nem akarlak piszkálni és frusztrálni, de mi vaaaaan?

Pocakmarci # 2015.02.16. 14:05

Gratulálok a befutottaknak! Remélhetőleg elindult a folyamat. Sidney, igazad van a leírtakat illetően, annak éri meg, akinek az adott banknál van a számlája. Én befektetésnek tudnám javasolni az ingatlant, vagy az LTP-t, főleg ha van gyerek.

Sydney2000 # 2015.02.16. 08:39

Gratula a győzteseknek!

A többiek is jó eséllyel számíthatnak erre :-)

Az akciós kamatokkal kapcsolatban csak annyit, hogy ez max azoknak éri meg, akiknek a saját bankja akciózik. Más bankhoz elutalni a pénzt máris kb 1% veszteséget jelent, plusz számlát kell nyitni az új helyen, majd utána megszüntetni, mert 2 hónap után tuti megint 0 közeli a kamat, majd visszautalni a pénzt a saját számlára...

A csodának számító 4%-os kamat 2 hónapra 1 millió ft esetén kevesebb mint bruttó 7 ezer, amiből ugye lejön 16% kamatadó, plusz 6% EHO...

majd # 2015.02.15. 20:46

Jó, mondom, h béna vagyok. Nem találtam meg. Sebaj. Köszi a tanácsot, Irongate.

irongate # 2015.02.15. 20:34

Nem befektetési, hanem kereskedelmi bank, és nem befektetési alap, hanem bankbetét, annak minden előnyével és hátrányával. Továbbá nem szeretnék rábeszélni senkit, csak megemlítettem, hogy átmeneti parkoltatásra szerintem ez egy igen jó lehetőség, ami mellett nyilván van sok más egyéb is. Lehet venni eurót, esetleg részvényt is (vagy törleszteni meglévő hitelt), de az ugye nem bankbetét, ott bizonytalan, hogy mikor tud az ember fia/lánya kiszállni a befektetéséből.
De tényleg csak megemlítettem, mindennemű érdek nélkül.

majd # 2015.02.15. 20:01

Kieg: a KBC Securitiesről az MNB honlapján érdekes dolgok olvashatók.

És sztem nem lekötés, hanem befeketetési alap, amely max azt mondhatja, h 4% volt a múlt xxxxx időben. De garancia?

Na jó, abbahagytam, mert egyáltalán nem mászta bele a témába, szal nem akarok senkit elriasztani.

majd # 2015.02.15. 19:57

Végett vagy nem, béna vagyok-e v nem (de, az vagyok), én nem találok ilyet. Mármint a 4%-ot.

Mindegy, nekem ez most úgyse játszik. Csak ha vki megtalálja, és odaviszi a 4 %-ért, ne feledje, h ez btoo 4 %, továbbá amikor elhozza onnan, az egy kalap pénzbe kerül.

irongate # 2015.02.15. 18:11

Szia majd!
A nyílt reklám elkerülése végett: a belga KBC tulajdonolta magyarországi banknál 4% az odavitt új pénzre. Ha valaki oda kapja a munkabérét is, akkor a kamat 5%.

majd # 2015.02.15. 08:59

Gratula Irongate!!!

Nekem nincsenek a költéssel gondjaim de elméleti szinten érdekel: melyik bannál van hónapos lekötésre 4-5 % kamat?

irongate # 2015.02.14. 21:30

Igen. Neki is álltam elkölteni :)
Viccet félretéve, aki még nem döntötte el, hogy mire is fordítsa a _vissza_kapott pénzt, az most az egyik banknál 4-5% kamattal kérhet 2 hónapos gondolkodási időt.

majd # 2015.02.14. 09:15

Hüm? Megkaptad?

Abbey # 2015.02.13. 20:31

Csak nem megkaptad?

irongate # 2015.02.13. 20:02

Jó estét! Ezúton is szeretném cáfolni mindazokat, akik a "péntek, 13-a" dátumot egy szerencsétlen napnak tartják.

Aromo # 2015.02.13. 19:30

Gitka, a különadó törvény 2014. szeptember 30-án beiktatott 12/D. §-a – amely a korábbi években 98%-os mértékű különadó elvonások visszatérítéséről rendelkezik – csak azon jövedelmekre vonatkozik, ahol a visszatérítés még nem történt meg. Ha részedre 2011-ben visszatérítették akár amiatt, mert mondjuk pl. nyugdíjba mentél a munkajogviszony megszűnésével, akár jogi úton kártérítés keretében, már nincs további kártérítésre lehetőség szerintem.(lásd 12/D.§(1), (9) és (11) bekezdések).
Maga az átalányközteher mértéke egyébként csak látszólag kedvezőbb, mint az adott évi általános közteher mértékek, ugyanis azt oly módon számszerűsítették, hogy számításakor nemcsak az adott évre hatályos általános közterheket (szja és járulékok) vették figyelembe, hanem azt is, hogy a visszatérítésre csak több év után került sor, mely évekre nem jár semmiféle késedelmi kamat. (lásd 12/D. §(7) bekezdés és annak indoklása)

gitka53 # 2015.02.13. 17:56

majd!
Tudom, hogy ez egy fórum, arra gondoltam, hogy más is lehet itt hozzám hasonló helyzetben...

Én annak idején azért tudtam visszaigényelni a 98 %-os különadót, mert közben sikerült nyugdíjba mennem és az akkori törvényben volt egy kitétel, hogy a nyugdíjasoknak nem kell megfizetni, viszont az akkori (2011.évi) adótörvények szerint adóznom kellett, a felbruttósított (ha jól emlékszem 18 %-al növelt) összeg 16 %-át kellett befizetni.

A NAV honlapján az alábbiakat írják az új törvényről és én úgy gondolom ez rám vonatkozik, de lehet hogy tévedek?

"Ha a magánszemély a 98 százalékos kötelezettségét az új szabályok hatálybalépését megelőzően már csökkentette és a különbözetet visszaigényelte (pl. bevallásában, önellenőrzésében), az átalányközteher-kötelezettséget az adóhatóság ellenőrzés keretében hivatalból állapítja meg akkor is, ha az érintett időszakot korábban már vizsgálta és az ellenőrzést lezárta."

majd # 2015.02.13. 16:09

Gitka,

abban az egyben biztos lehetsz, hogy csak úgy, automatikusan, spontán nem kapsz vissza semmit.

Nem tudom, milyen szabályozás alapján kaptad vissza 2011-ben a 98-16 %-ot, de tán el kéne olvasni azt a törvényt, és összevetni a mostanival.

Hangsúlyozom viszont, hogy ez itt egy fórum. Laikusok beszélgető fóruma. Tehát csak a véleményünket írjuk le, beszélgetünk. Autentikus állásfoglalást a NAV-tól kaphatsz. Én - ha a helyedben lennék - levelet írnék nekik (írtam volna már réges rég). Arra válaszolniuk kell.

gitka53 # 2015.02.13. 13:32

Én azon szerencsés eset voltam, aki még 2011-ben visszakaptam a levont 98%-os különadót, viszont a felbruttósított összeg 16 %-át be kellett fizetnem adóként.
Az új jogszabály szerint 2011-évre 15 % átalány adó fizetendő.
Az lenne a kérdésem, hogy a 2011-ben befizetett magasabb adó és az átalány adó különbözetét meg fogom-e kapni???

irongate # 2015.02.12. 20:07

Nahát, most látom, hogy kaptam egy értesítést az ügyfélkapumon keresztül, hogy a NAV a 17. nyomtatványom feltüntetettekkel összhangban 9-én átvezette az a néhányszáz forintos összeget, amit a korábban is rendelkezésre álló egyéb adótöbbletemből kértem kiegyenlíteni. Az 1000 Ft alatti tartozások (különösen úgy, hogy volt benn többletem is) tudtommal nem zavarnak különösebb H2O-t, azonban - az előzményekre figyelemmel - igyekeztem kizárni minden kockázatot és lehetséges támadási felületet, így inkább eltüntettem ezt a "tartozást".
Ezt követően, 1-2 nappal később küldtem azt a 17-est, amin a különadót kértem visszafizetni, azaz ha a NAV következetes, annak az összegnek is érkeznie kell hamarosan.

irongate # 2015.02.12. 19:58

Gratulálok azoknak, akik már "kézzel fogható" eredménnyel zárják a hetet, illetve a többéves procedúrát! (Én még csak egy újabb telefonbeszélgetést tudok felmutatni a bájos hangú ügyintézőmmel, igaz, nálam még nem telt el a 30 nap. Olyan fantazmagóriáim pedig nincsenek, hogy a "legkésőbb 30 nap" jelenthetne elvben akár 5, 10, 15, stb. napot is, nem csak kizárólag 30-at.)

Pocakmarci # 2015.02.12. 18:21

Majd, én is szeretnék neked gratulálni, örülök, hogy végre Te is megkaptad a járandóságodat. Remélem, hamarosan a többiek is látják majd a számlájukon a pénzt!

Aromo, sajnálom a veled történteket, felfoghatatlan, hogy mire képesek.
Nekem is elég megrázó volt belelátni a politikai háttérbe. Az én főnökömet csak úgy tudták eltávolítani, hogy hűvösre tették néhány hónapra. Nyereségesen működött a cég, ki kellett találni valamit, hogy a választások előtt eltávolítsák. Hamarabb jelent meg a narancssárga tévében a döntés, mint ahogyan az a tárgyalóteremben megszületett... no komment.

majd # 2015.02.12. 13:19

Köszönöm az örömötök, nagyon jól esik. Abbey, eszembe' sincs eltünni! Nagyon is itt vagyok!

Aromo, nincsnenek ilyen összefüggések. Én biztos már rég az ügyintéző főnökének főnökével és annak a főnökével (de jó is lenne Vida Ildikóval csevegni) próbálnék beszélni. Az, hogy ketten már bizti megkaptuk, csak annyit mutat, hogy előfordul, hogy ezt a törvényt be lehet tartatni a kormányhivatalokkal (a NAVot is ide sorolom most). Mondom: elfordul és tarTATni. De azt nem jelenti, h simán és önként és dalolva be is tartják. (Már az egy nonszensz, hogy nem automatikusan jár, hanem kérni kell.)

Na jó, nem puff, hanem drukk.

Aromo # 2015.02.12. 10:57

Majd, szívből gratulálok, ez igazán kemény csata volt!

Nekem még nem jött meg a határozat, de remélem már csak napok kérdése:) Most, hogy neked megjött a pénz - a programok éjszakai sikeres ütközőjének köszönhetően - én is reménykedek.

Abbey # 2015.02.12. 10:23

Hatalmas HURRÁ!!!!!!
Ne tűnj el azért, maradj velünk, amíg mindannyiunk számláján meg nem jelenik a pénzike.

majd # 2015.02.12. 09:03

Jelentem: okafogyottá vált a főnöki telefon. Megjött ma a pénz, és különutalásban megjött a késdelemi kamat is.

Sydney, lassan te jössz!

Más?

Aromo, neked még még mindig nincs határozat?