40 év munkaviszony után nyugdíj


munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.04.09. 05:28

Akkor valóban tévedtem,köszönöm Lyonee kiigazítást,ebből is látszik az,hogy mennyire másként számolunk és sokan másképpen tudják értelmezni a szabályokat,főleg az ONYF. ügyintézőkkel szemben akik azért értik a dolgukat általában,de ezt nem erre a beírásra írom,csak úgy általánosságban jegyeztem meg.! Ez az időpont,így még borúlátóbb.Üdv.

manyi57 # 2015.04.09. 07:03

Kedves Lyonee!

Én is rosszul számoltam igazad van.
Kérlek nyugtass meg hogy a saját éveimet jól számoltam ki a nyufig szerint:
2012 dec 31ig 37év 63 nap a nők kedvezményes öregségi nyugdíjára jogosító idővel rendelkezem.
tehát én úgy számoltam, hogy 2év és 302 napra van még szükségem vagyis 2015 nov 15 kb.
Jól számoltam??????????
ÜDV Manyi

Lyonee # 2015.04.09. 19:45

Igen, jól számoltad.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.04.10. 11:40

§§§.... Nem kaphatnak havi járadékot a nyugdíjpénztártagok....§§§ http://www.origo.hu/…artagok.html....§§§ Szerencsére vagy szerencsétlenségemre,én visszaléptem amikor erre a kormány "választási lehetőséget adott"! Nem az örökösöknek gyűjtögettem és az is bizonytalan,hogy ők megkapták volna,mivel még szeretnék élni és ha nincs örökös akkor úgy is az állambácsié lett volna! Járulékfizetés.....? Na igen,ebben sem bíztam ! Üdv.

macóka11 # 2015.04.10. 14:33

Munkásnő!
Nem szabad mindig csak egy mondatot, vagy annak töredékét olvasni. A 168 órában is volt erről szó és végigolvasva az egészet, a végén ez van.
"A Horizont Magánnyugdíjpénztár a járadékszolgáltatást
biztosítóintézettől történő vásárlás útján kívánja teljesíteni tagjai részére, ezért a jogszabály módosulását követően megkezdte a tárgyalásokat a járadéktermék kidolgozása ügyében, és várhatóan rövid időn belül biztosítani tudja ezt tagjai számára."
Tehát aki maradt, annak még mindig van remény!!
(Nem kell mindjárt visszaugrani)
üdv

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.04.10. 15:49

Ok,igazad is lehet,na és reménykedni is valóban. De ha csak az "örökösök" kaphatják meg,majd ha feldobom a talpamat,annak nincs semmi értelme számomra,több okból is és ha más probléma is felmerülne a kifizetésekkel akkor is,úgy hogy az enyém már a közösben... van. Üdv.

Lyonee # 2015.04.11. 10:52
macóka11 # 2015.04.12. 15:33

Látod a mondatodnak az alábbi részét is másképp gondolom, miért lenne az baj, ha hagyok a gyerekemre/örökösömre, legalább a hirtelen jött kiadás nem nehezíti még jobban az amúgy is nehéz helyzetet. Sajnos spórolni a többség nem tud, ha élni is akar.(mivel ugye nem mindenki lehet/van "tűz közelben")
"De ha csak az "örökösök" kaphatják meg,majd ha feldobom a talpamat,annak nincs semmi értelme"
üdv

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.04.12. 16:47

... Nem vitatkozok!... A "kötelező" magánnyugdíjpénztárt,nem a gyerekeim és más miatt kötöttem,hanem csak kizárólag egyedül saját magam miatt,hogy a nyugdíjas éveimben legyen kiegészítésem és legyen miből fizetni a kiadásaimat ! A többi a remélhetőleg hosszabb életem miatt,lutri lett volna a mindenkori örökösre ! Azt,hogy "elvették"- elveszik, bármikor előfordulhatott volna,na és az,hogy direkt úgy alakítják a dolgokat,hogy a pénztárak semmit ne tudjanak lépni,az csak "hab a tortán"! Engedtessék meg azt nekem,hogy ne a gyerekeim-unokáim érdekeit nézzem,ők fiatalok,előttük van az,ami nekem már rég a hátam mögött ! Hülyeség volt ez az egész "kötelező" 1996-ban a Horn kormányrészéről,már akkor tudni lehetett,hogy mire megy ki,de nyomták a hülye dumát és belementem sokunkkal együtt! Helyette inkább az önkéntest kellett volna előtérbe helyezniük,nekem az is volt és szép summát kaptam amikor nyugdíjba mentem ! Ennyi,üdv.

szafika # 2015.04.13. 05:50

én azon csodálkozom , h ennyivel a nyugdíj előtt nálunk szóba se került a kötelező , 54-es vagyok , mikor 96-ba
nyitotta a főnöknőnk nekünk az önkéntest , akkor még szó se volt arról , h nem mehetek nyd-ba 55 évesen / az igazság az , h akkor még nem is foglalkoztatott ! / aztán mire odafigyeltem volna , mindig löktek egy kicsit a korhatáron és hatalmasakat csalódtam , h rám majd már ez se + az se vonatkozik . Azt hiszem 2009-be kértem le az éveim összeírását a nyufi-tól és akkor még reménykedtem benne , h legalább 59 évesen mehetek .... aztán már akkor se ! nagyon örültem a lehetőségnek , h beígérték a 40 éves akcióst ! elég nehezen született meg !! végül így tudtam eljönni 42 évvel , h a 3,5 évet , amit a srácokkal voltam gyesen ? gyeden ? beleszámolták az akciósba , hát legalább eljutottam idáig és nagyon sajnálom h ma már annyira nincsen munkalehetőség , h ez sokaknak elérhetetlennek tűnik .

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.04.14. 06:56
munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.04.16. 04:14
rozsika101 # 2015.04.16. 09:03

Kedves Mamamcóka és Lyonne.Elhülve olvastam ,ahogy nyilatkoztok rólam,Igen kérdezgetem a nyugdijazási lehetőségeket,mert igazságtalanak tartom, hogy a fiamat ápoltam 28 évig, mindig volt biztositásom , sulyos fogyatékos gyermek és emiatt 13 évig voltam ápolási dijjon,és ebből 10 évet számolnak be,és 2,5 évig voltam gyesen.Tehát 32.5 év munkában eltöltött időnek kell lenni a negyven éves nyugdijhoz. 41 év szolgálati évem van ezzel együtt és nem tudok elmenni nyugdijba.még ilyen lelketlen részvétlen nökkel mit ti vagytok nemigen találkoztam.A fórumon kipécztetek, hogy figyelni kell rám,ez igen ,köszönöm szépen, sajnos nem volt ilyen eset a családotokban és ezért beszéltek igy, ezért ez a részvétlenség.Tudom Ti nem tudtok ezen változtatni,mert a törvényt nem Ti hozzátok.Igen szeretnék elmenni nyugdijba mert nagyon megviselt a fiam ápolása, és azért kérdezgetem időnként hátha változtatnak a szabályokon.Felháboritónak találom,hogy elődeim meg 51-52 meg korengedménnyel othon csücsülnek, a fiatalabaknak meg a munka meg a temető jár, mert mire el tud menni nyugdijba meg sem éri azt.Nagyon könnyü munkat végzek, közalkamazott vagyok,de 2 müszak van és alvászavarom lett tőle.Leszázalékolni nem százalékolnak le, reménytelen.Nehezmre esik dolgozni járni 61 évesen tönkremenve.Remélem megértitek ezek után,miért is kérdezgetem változott-e valami rózsika 101

szafika # 2015.04.16. 13:14

De hát Rózsika , csak változott valami , ha ezután 10 évet számolnak be a 40 évhez jogosultságként és nem kevesebbet ! Ha 61 vagy , akkor 2.5 év van még nyd-ig .

Marcsi59 # 2015.04.16. 16:38

Kedves Mamamacoka!

Megfogadva tanácsodat megfellebbeztem az adategyeztetés után tapasztalt eltéréseket. Erre kaptam egy választ, hogy küldjek még be igazolásokat, amivel igazolni tudom, hogy tényleg ott dolgoztam, attól függetlenül hogy a kiskönyveimben a dátumok jók voltak. Végül a 40 éves munkaviszonyhoz kapcsolódóan hozott első határozat utáni fellebbezésemet - amelyre mintegy fél év után került pont - elismerték azt a közel 22 hónap plusz munkaviszonyt amellyel a nyugdíjfolyósító szerint nem rendelkeztem. A határozatban megállapított időpontok, dátumok a következők:

Az első elfogadott szolgálati idő kezdete: 1975. 07. 26.
Az utolsó elfogadott szolgálati idő vége: 2014. 09. 14.

Figyelembe vehető szolgálati idő: 14206 nap, azaz 38 év, 336 nap.
A kedvezm. öregs. teljes. nyugdíjra jogosultsághoz figyelembe vehető idő: 38 év, 37 nap
ebből kereső jogviszonyban szerzett idő: 36 év, 209 nap
figyelembe nem vehető idő: 0 év, 299 nap.

Az ellátás összegének megállapításakor figyelembe vehető szolgálati idő: 1975.07.26-tól 2014. 09. 14-ig: 38 év, 336 nap.

1.
Abban szeretném segítséged kérni, hogy a fenti adatok alapján mikor lesz meg a 40 év?

2.
A következő kérdésem az lenne, ha elkövetkezik ez a feltételezett dátum, bármikor elkezdhetem intézni a nyugdíjamat (felmondás, szabadság)?

3.
A harmadik kérdésem: 1959-ben születtem,két gyermekem van, az egyik 1980-ban, a másik 1982-ben született, s emlékeim szerint mindkettővel úgy másfél-másfél évet voltam otthon (gyes, gyed). Az elutasító határozatban szereplő adatok között sehol nem látom feltüntetve ezt, de az is lehet hogy nem tüntetik fel külön? Úgy mint a munkanélküli járadékot (MNJ), vagy a passzív táppénzt (PTP).

Előre is köszönöm válaszaidat. Üdv, Marcsi

anya59 # 2015.04.20. 17:37

Szép estét Mindenkinek!Szeretnék segítséget kérni 1959 ben születtem, az idén decemberben lesz meg a negyven év szolgálati időm, az elismert jogosultsági időm a nők kedvezményes nyugdíjához pedig a 37 év 216 nap. Három gyermeket szültem. 1973.07.16-tol számítják a szolgálati időmet.Felhívtam a nyugdíjfolyósítót hogy most elmehetek e nyugdíjba mivel közalkalmazott vagyok ki kellet volna vennem a sétáló időt.Közölték velem hogy nem mehetek nyugdíjba mert nincs meg a 40 év jogosultsági időm.Hát én ezt most tényleg nem értem,ezt nem én számoltam ki a nyugdíjfolyósítóval számoltattam össze 2013.09.30-n.Nagyon szeretném ha segítenének nekem hogy most mehetek nyugdíjba vagy nem,mert teljesen tanácstalan vagyok!

Mary mama # 2015.04.21. 10:45

T. Szerkesztőség!
Érdeklődöm, hogy a 40 éves munkaviszonyba hogyan számít be a rokkantsági nyugdíj, amennyiben részmunkaidős voltam 4, illetve 6 órában. A rokkantság 2006-tól - 2010-ig tartott, de mint írtam ahogy a törvény megengedte hivatalosan dolgoztam.
Köszönöm a választ!

macóka11 # 2015.04.21. 16:17

anya59!
A 40 év szolgálati idő, nem azonos a 40 éves szolgálati idővel. Olvass vissza pár oldalt a fórumon, nagyon sokszor volt róla szó. De kikerestem Neked egy nagyon jó leírást/magyarázatot is.Ezt is ajánlották már mások is itt a fórumon.
http://www.drfarkasandras.hu/…ija-2015-ben

macóka11 # 2015.04.21. 16:19

A mondat eleje helyesen.
A 40 év szolgálati idő, nem azonos a 40 év munkaviszonnyal.
Bocs az elírásért.

szafika # 2015.04.21. 18:46

Anya59 , a jogosultsági idődnek , amivel elmehetnél a nők kedvezményesébe annak kell meglennie a 40 évnek ! a 37 év 216 naphoz kell még dolgoznod annyit , h meglegyen a 40 év ! / a 3 gyerekkel nem adnak pluszt . /

szafika # 2015.04.22. 04:29

Anya59 , ha 2013.09.30-ig volt 37 év 216 nap a jogosultsági időd , hozzáadod a 2 évet , ami ez év szeptember 30 ig hozzájön még , akkor már csak 150 napot kell hozzá dolgoznod , h meglegyen a 40 év jogosultság is . Kb 2016 március első napjaira össze is jöhet , ha lesz olyan mázlid és végig lesz munkád is !!! Tartsál ki ! ehhez a szűk 1 évhez képest az elmúlt időszak volt a hosszú !

Laci53.. # 2015.04.22. 07:29

Tisztelt Fórumozók
A feleségem ezt kapta a nyugdíjhivataltól :
Az igazgatóság Önre vonatkozóan a 2014 10 03 indult napon adategyeztetési eljárás eredményeképpen az 1974.06.17. és 2013.12.31. közötti időszakokra vonatkozóan-a hitelt érdemlő bizonyitásra tekintettel-a határozat részét képező, mellékelt kimutatásban szereplő biztosítási jogviszonyaira vonatkozó adatokat ismeri el, és jegyzi be a nyugdíjbiztosítási hatósági nyilvántartásba.
A fent megjelölt időszakra vonatkozóan Ön összesen:
38év283nap nyugdíjjogosultság elbirálásához figyelembe vehető szolgálati idővel
37év247nap nők kedvezményes öregségi nyugdíjára jogosító idővel, ezen belül
32év146nap kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati idővel rendelkezik.
Kérdésem az lenne, hogy mikor mehetne legkorábban nyugdíjba ??
Előre is köszönöm válaszukat
Laci..

manyi57 # 2015.04.22. 08:34

Laci53

2év és 118 nap kell még.
2014-365nap
2015-365nap

2016-118 nap március körül

üdv

Laci53.. # 2015.04.22. 08:56

manyi57

Köszönöm a gyors választ !

üdv.

anya59 # 2015.04.22. 16:22

Kedves Hozzászólók! Köszönöm a válaszotokat egy kicsit szomorú vagyok azért is mert az ember próbálja a gyermekeit családi körben szeretettel felnevelni és még azt az időt sem veszik figyelembe!A sors fintora hogy most egy nagyon jó közösségben egy óvodában dolgozom,igazából nem panaszkodhatok mert tudom vannak akiknek sokkal rosszabb!Köszönöm hogy figyelmet fordítottatok rám!Üdvözlök mindenkit kitartást mindenkinek!anya59