40 év munkaviszony után nyugdíj


Lyonee # 2016.11.17. 18:08

gabusch!
Az említett példánál nem változott a kereset, a szolgálati idő, így az átlagkereset sem. A te eseted teljesen más.
Ha valaki dolgozott akár 3 évig és kisebb volt a keresete, mint előtte, az bizony nagyon lerontja az átlagkeresetet. A növekvő szorzó, és a csökkenő átlagkereset együttes hatása nagyon kicsi változást is eredményezhet.
Lejjebb írtad, hogy "előzőleg azt a tájékoztatást kaptam, hogy ne várjak nagy összeget, mert ugyan kb 3 évvel emelkedett a szolgálati időm(80>86%-ra), de a havi keresetem ezekben az években meglehetősen alacsony volt, ami meg visszafelé srófolja a rendszert." Ráadásul a szorzód csak 4%-kal nőtt. Valóban a várható kis mértékű változás jött ki.
Kizárt dolog, hogy, ha 3 évig jóval alacsonyabb volt a kereseted, akkor ez (1988-tól számítva) 27 évre kivetítve emelné az átlagot. Nem emeli, hanem igencsak csökkenti.

Rosszul ezért nem jártál, mert az ellátás mellett kereshettél.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.11.18. 06:15

Kedves Lyonee ! Köszönjük ezt az infót is,nagyon tanulságos infó,sok mindenre rámutat és ebből levonhatja mindenki a magára néző tanulságot,mielőtt "újra akarja számoltatni" a nyugdíját,hogy hátha több lesz majd...! Mindenkinek kellemes hétvégét és jó egészséget ! Üdv.

Dekzs # 2016.11.19. 15:17

Üdvözletem, Azt szeretném megtudni, hogy a 40 éves kedvezményes nyugdíjba vonuláshoz beszàmolják e a korkedvezményt amit mint Villamosvezető kaptam a BKVnál. Köszönöm a válaszukat előre is.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.11.19. 17:58

'Dekzs.... ,sajnos nem számítják bele! De a 40 éves,így is kedvezmény!

Annazsu # 2016.11.21. 08:13

Kedves Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni. Barátnőm 1960 ban született. 1975 az első elfogadott szolgálati idő dátuma.
A "figyelembe vehető" szolgálati ideje 38 év 114 nap.
Szeretne elmenni 40 éves nőket megillető nyugdíjba, de zavaros információkat kapott. Ebből a 38 évből, csak 34 év 243 nap számít neki a "nők kedvezményes öregségi teljes nyugdíjra jogosultsághoz "figyelembe vehető idő.
Miért?
Mi nem vehető figyelembe A SZOLGÁLATI IDŐBŐL?
Kérlek segítsetek eligazodni a paragrafusok értelmezésében!
Előre is köszönöm!

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.11.21. 14:11

Nők 40 éves nyugdíjának feltételei ....!!! Itt benne van minden ! ..§..http://officina.hu/belfoeld/134-nok-40-ev-nyugdij-nok-nyugdij-40-ev-munkaviszony-utan

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.11.21. 14:13

'Annazsu erre kattints rá....http://officina.hu/belfoeld/134-nok-40-ev-nyugdij-nok-nyugdij-40-ev-munkaviszony-utan

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.11.21. 14:15

Vagy másold ki és írd be !

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.11.22. 10:43

2017. Január 01 -től !!! MEGSZŰNIK AZ OEP ÉS A NYUFIG! Mindenkit érintenek a változások, van, akit többszörösen is! ...@...Változik a Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) irányítása alatt álló hivatalok esetében az egyik legfontosabb változás, hogy legkésőbb január 1-jétől az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság névváltoztatással Nemzeti Családtámogatási és Társadalombiztosítási Hivatalként működik tovább, amely átveszi az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) pénzbeli ellátásokkal, baleseti táppénzzel és utazási költségtérítéssel kapcsolatos feladatait is. A Nemzeti Családtámogatási és Társadalombiztosítási Hivatal ugyanakkor 2017. március 31-i határidővel a Magyar Államkincstárba olvad. Az OEP egyebekben az Emmi része lesz. A kormány egyúttal felkérte Mészáros Józsefet, hogy kormánybiztosként hajtsa végre ezeket a feladatokat.

Szintén a minisztériumba olvad be a Család-, Ifjúság- és Népesedéspolitikai Intézet; a Türr István Képző és Kutató Intézet; az Országos Betegjogi, Ellátottjogi, Gyermekjogi és Dokumentációs Központ; valamint az Országos Tisztifőorvosi Hivatal.

kutika # 2016.12.05. 13:41

Szeretném megkérdezni, hogy ha elértem a 40 éves munkaviszonyt, akkortól bármikor (tehát egy-két évvel később is) kérhetem a nyugdíjazást?
Köszönettel:

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.12.06. 05:39

'kutika' IGEN KÉRHETED! Amíg meg nem szüntetik! Helyedben nem tenném!Ez egy kivételes lehetőség,amit sokan irigyelnek.....!

szafika # 2016.12.06. 08:08

....de ne 40 éves munkaviszony után kérd , hanem csak akkor , ha megvan a 40 éves " jogviszonyod " nem mindegy :)

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.12.06. 15:23

Szia szafika,remélem jól vagy ! Kösz,hogy ezt is leírtad,nem is gondoltam erre,mert reméltem,hogy ennyi év után már azért tisztában vannak azzal,hogy a 40 -évest hogyan kell értelmezni ,hogy nem munkaviszony,hanem JOGVISZONY ! Üdv. Szia.

Lyonee # 2016.12.06. 17:05

A jogviszony és a jogosultsági idő nem ugyanazt jelenti. A jogviszony lehet tanulói, hallgatói jogviszony, munkaviszony, közalkalmazotti, polgári jogviszony, stb.
A 40 év jogosultsági időnek kell meglenni.

Joli59 # 2016.12.10. 15:13

Üdvözlöm! Kérdeésem a köveetkező lenne, 1959-es születésű, 4 gyermeket felnevelt asszony vagyok. A nők kedvezményes 40 éves öregségi nyugdíjával kapcsolatban adategyeztetést végeztem a megfelelő szervekkel, amire a következő választ kaptam: 2014.12.31-ig számolva.
35 év 275 nap nyugdíjjogosultság elbírálásához figyelembe vehető szolgálati idővel,
33 év 177 nap nők kedvezményes öregségi nyugdíjára jogosító idővel, ezen belül
25 év 290 nap kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati idővel rendelkezik. 2014-2015: még 2 év, ami ebben a kimutatásban nincs benne
A kérdésem az, vajon a 4 gyermek után jár még valahány év és akkor talán még fél év és elmehetek a 40 éves előrehozott nyugdíjba, vagy még 2,5 évet dolgoznom kell? Üdvözlettel

szafika # 2016.12.11. 04:18

Kutika !
Lyoneeé a pontos ! arra figyelj , h meglegyen ! :)

szafika # 2016.12.11. 04:25

Joli59 !
Plusz évek nem járnak a gyerekek után ! 32 év ledolgozott idő + gyerekekkel 8 év gyesen , gyeden igénybe vett idő adja ki a 40 év jogosultsági időt , nincsen semmi + év !

szafika # 2016.12.11. 04:36

3 gyerek esetén 32 ledolgozott év + 8 év a gyerekekkel ....adja ki a nők 40 éves kedvezményes öregségi nyugdíjához szükséges időt , aminek így együtt kellene meglenni , nincsenek kapható plusz évek .

szafika # 2016.12.11. 04:41

nincsen " előrehozott nyugdíj " a nők 40 évese az rendes öregségi nyugdíj

gabusch # 2016.12.14. 08:26
munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.12.14. 09:32

'gabusch '... Kérdés az,hogy "ezen kutatók.. Czeglédi Tibor, Simonovits András, Szabó Endre és Tir Melinda.." kutatásai, mit számítanak-jelentenek a kormány számára ! Mernék rá fogadni,hogy semmit se! Így tehát megjósolhatatlan az,hogy a mostani kormány mit tervez a mi 40 -évesünkkel,akár a 2018 -as választásokig,akár azután,ha ők nyernék megint a választást! Ezt a megszüntetést általában mindig a baloldal szeretné! A változásról majd nyilatkoznak,ha úgy gondolják...! Egy biztos,akik eltudnak menni a '40 évesbe,azok minél előbb menjenek el,igaz ? Üdv.

szafika # 2016.12.17. 08:12

Kedves Gabusch !

....az 1 dolog , h 8 általánossal mehettek el sokan nyögdíjba :) de ledolgozták a maguk 40-2-3-4 évét :) ugye nem mondod azt ? h ezek az emberkék teszik tönkre a nyugdíjrendszert ? mint ahogy a simonovits neű f...g állítja ! mé' nem azok ? akik életükbe nem dolgoztak le nemhogy 40 évet de 10-et se !!!! v az agyonfizetett politikustársaság ? akik a semmiért milliókat vesznek fel jövedelemként a ?! annak , akinek a 8 általánosával mégis sikerült elmenni nydba , annak a nyugdíja is alul marad a 100-e ft alatt !

Mampszi # 2016.12.18. 13:47

Kedves munkásnő! Bár ne legyen semmi " a 40 éves" megszüntetéséből.... DE ha mégis megszüntetik, azt merném borítékolni, hogy azé is megszűnik akinek már jár!- Kivéve, ha elérte a tényleges nyugdíjkorhatárt-! Reméljük csak rémhír, engem is nagyon rosszul érintene!

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.12.18. 18:23

'Mampszi.....majd megszűnik,ha valamikor eltörlik,de akkor valószínű,hogy a nyugdíjba vonulási feltételeket is átalakítják! Az esetleges megszüntetése meg,nem = azzal,hogy akik már igénybe vették,azoknak is megszűnjön ,kár a Varjaknak károgni.... !!! Ez így van a Korhatár Előtti Ellátottaknál is,hogy,lám megszüntették és mégis ellátottak ! Ez nem így működik ebben az esetben !

Rexor # 2016.12.22. 09:57

A 40 éves nyugdíj ebben a formában tényleg nem jó. Én ezt a lehetőséget azoknak tartanám fenn (nőkre és férfiakra egyaránt) akik pl. nehéz fizikai munkát végeztek. nem várható el senkitől hogy 65 éves korában még utat építsen.