munka nyugdíj mellett


apukam # 2013.09.03. 15:46

megszeretném kérdezni, hogyha nyugdij mellett dolgozok 6 órás bejelentett munkaviszonyban,mellette még vállalhatok-e munkát és hány órában?


vicatakacs

somiska # 2013.09.04. 05:19

Hahó, kedves Válaszadók - van itt valaki, akitől választ kaphatnánk a kérdéseinkre?
Kérlek Titeket, nyugtassatok meg, mert nagy káosz van ebben a nyugdíj melletti munka ügyben.
Előre is köszönöm!

ügyvéd11 # 2015.04.28. 07:35

Sziasztok,

lenne egy kérdésem Hozzátok:

Édesanyám 2015 jan.29-től jogosul az öregségi nyugdíjra. KLIK ben dolgozik, szakszolgálatnál, közalkalmazottként.Ettől a dátumtól munkaviszonya továbbra is fennmarad,a következőkkel: 8 hónap felmentési idő ebből,4-hónap munkával,4 hónap "sétáló", munkából felmentve+ a 2015-re járó szabadság, amit a sétáló előtt adnak ki.2015-február-május= munkával töltött felmentési idő, ezalatt ki adják a szabadságát április 22-május28 között, május 29-szeptember 28 =sétáló idő. Így 2015.szeptember 29-től adom kezdődhet a nyugdíj.

Részmunkaidőben 2 éve egy alapíványi intézetnél megbízási szerződésben dolgozott, heti 4 órában. Április 27-június 15-e között megbízási szerződéssel szeretnék ebben az intézményben foglalkoztatni 10 órában.

Kérdés:a szabadsága alatt, valamint a "sétáló", munkavégzés alól felmentett időszakában egy másik intézetnél lehet-e Vele megbízási szerződést kötni, nem ütközik-e ez a mostani jogviszonyával?

Lujzamajor # 2015.07.21. 15:33

Tisztelt Szakértők!

Információm lenne a következő kérdéskörben:
Hozzátartozóm 40 év közalkalmazotti munkaviszony után nyugdíjba ment. Ezt követően 4 órás részmunkaidőben visszament "kisegíteni", mert nem találtak a helyére szakdolgozót. (egészségügy)Jövedelme így nem haladta meg a nyugdíj mellett kereshető összeget. Csakhogy kapott a nyufig-tól levelet melyben közölték, hogy vissza kell fizetnie azt a nyugdíjat amit a nyugdíj ellátás mellett közalkalmazotti státuszban töltött. Utánajárás után kiderült, jogosan.
Kérdésem az lenne: - a munkáltatónak kellet volna tájékoztatni a nyugdíj és a munkajövedelem választása között? - szintén a munkáltató vonatkozásában, kellett volna nyilatkoztatnia a munkavállalót, hogy kap-e valamilyen ellátást? - a nyufig, miért 1,5 év után tájékoztat? - miért vár ennyi ideig a visszafizetési felszólítással? A válaszokat nagyon köszönöm.

vpi123 # 2016.02.27. 15:46

Jó napot kívánok.
Elnézést kérek, ha a kérdés túl egyszerű, de számomra nem az, ezért nagyon megköszönném,ha valaki adna rá egy egyértelmű választ.

  • Öregségi nyugdíjra jogosult nyugdíjas személy vállalhat 8 órás munkaviszonyt? -

előre is köszönöm a választ.

Varga Péter Iván

Immaculata # 2016.02.27. 17:16

Csak a versenyszférában.

MajorDomus # 2016.02.27. 18:37

Ha bírja!

Lyonee # 2016.02.27. 19:03

vpi123
97. §
(5) * A nyugellátásban részesülő személy tizenöt napon belül köteles bejelenteni a nyugdíj-biztosítási igazgatási szervnek minden olyan tényt, adatot, körülményt, amely a nyugellátásra jogosultságát vagy a nyugellátás folyósítását érinti.

vpi123 # 2016.02.27. 20:12

Tehát közigazgatásban NEM, versenyszférában IGEN.
.. és 15 napon belül köteles bejelenteni a nyugdíj-biztosítási igazgatási szervnek a munkaviszonyt.

köszönöm szépen a segítséget.

Lyonee # 2016.02.28. 18:06

Közalkalmazotti jogviszonyt kell bejelenteni.
Vagy, pl. házasságkötés miatt nem lesz jogosult az özvegyi nyugdíjra.
Vagy túllépi a kereseti korlátot a nyugdíjkorhatára elérése előtt.

Stoneman # 2016.07.05. 18:03

Sziasztok!

Remélem jól választottam meg a rovatot. Ha nem, akkor elnézést, de a problémám szempontjából ez látszott a legmegfelelőbbnek.

A kérdésem a következő lenne.
Rendőrségtől korkedvezménnyel mentem nyugdíjba, egészségügyi problémák miatt. A probléma jellege a szolgálatot nem tette lehetővé, de valójában nem gátol az egyéb munkavégzésben.

Most lenne egy munkalehetőség, ami megfelelne az elvárásaimnak. A bérezés és a munkaszerződés körül lennének kérdéseim. Próbáltam keresni információkat, de elvesztem az információkban. Valamilyen becsúszó hiba miatt nem szeretném elveszíteni a nyugdíjamat illetve fekete munkát sem szeretnék vállalni.

Amit olvastam, az az, hogy a havi keresetem, nem haladhatja meg a mindenkori minimálbér másfélszeresét. Ezt havi bontásban kell érteni, vagy éves szinten? Tehát a havi keresetem lehet ennél több, de éves szinten nem kereshetek nettó 1 998 000 forintnál többet? Vagy ha elérem ezt az összeget, akkor szüneteltetni kell a munkavégzést? Illetve ez valóban nettó, vagy bruttó keresetre vonatkozik?

A másik kérdésem a munkaszerződés lenne. Azt olvastam, hogy megbízással vállalhatok munkát. Ez a gyakorlatban mit jelent? Határozott vagy határozatlan idejűnek kell lenni a megbízási munkaszerződésnek?

Illetve lenne egy harmadik kérdésem is. A munka bejelentett munka. Bejelentésnél lényeges-e, vagy van-e valamilyen megkötés az én helyzetemre vonatkozóan. Vállalhatok-e teljes munkaidős bejelentett munkát, vagy csak részmunkaidőre jelenthetnek be?

A válaszokat előre is köszönöm!

Dödölle1 # 2016.08.02. 06:36

Az "adó" adó és pénzügyi szaklap XXX. évfolyam 2016/8. számában (77-82. oldal) megjelent egy, a nyugdíj mellett munkát végző személyek egészségbiztosítási ellátásaival (táppénz, baleseti táppénz, csed, gyed, eü-i szolgáltatási járulékfizetés stb.) kapcsolatos, 5,5 oldalas, példákat is tartalmazó összefoglaló Soltész Lászlóné (OEP Pénzbeli Ellátási és Ellenőrzési Főosztály szakmai koordinátora, kormánytisztviselője) neve alatt.

Főbb témakörök:

1.Ki minősül nyugdíjasnak?
2.Foglalkoztatói kötelezettségek.
3.A biztosított nyugdíjas járulékfizetése.
4.A táppénzre jogosultság.
5.A kiegészítő tevékenységet végző nyugdíjasok.
6.Baleseti táppénz.
7.Mikor nem minősül üzemi jellegűnek a baleset?
8.Baleseti táppénz többes biztosítási jogviszony esetén.
9.A baleseti táppénzre való jogosultság ideje és kezdő napja.
10.A keresőképtelenség igazolása.
11.Jogosultság csedre, gyedre.

Ugyancsak itt (72-77 oldal) olvasható egy, a megváltozott munkaképességűek ellátásainak módosításával kapcsolatos cikk.

(Az újság nagyobb könyvtárakban megtalálható, elolvasható, kölcsönözhető.)

Csillag55 # 2016.09.22. 17:24

Tisztelt Fórumozók!
61 éves vagyok.A nők kedvezményes 40 éves munkaviszony utáni nyugdíjasaként egyéni vállalkozást szeretnék indítani.Az interneten ellentmondó magyarázatokat találtam arra vonatkozóan, hogy választhatom-e a KATA-t. Saját jogú nyugdíjasnak számítok és akkor választhatom a KATA-t?Vagy korkedvezményes nyugdíjasnak számítok és nem választhatom , csak akkor, ha betöltöttem (az én esetemben 64 éves kort? Kérem szíveskedjenek válaszolni. Köszönöm: Csillag

Rexor # 2016.09.23. 11:55

Te is saját jogú nyugdíjasnak minősülsz, tehát lehet választani a KATAT (25.000 Ft/hó befizetéssel)

ML55 # 2019.06.08. 18:35

Kedves Fórumozók!
2013-ban a nők 40 éves nyugdíjjogosultságával éltem.
2014-ben visszamentem, nyugdíjas-közalkalmazottként-dolgozni kórházba havi 132 órában.. /Nyugdíjam összegét kompenzációként kaptam/
Idén április 5.-én elértem az öregségi nyugdíjkorhatárt,
azóta tovább dolgozok,de jelenleg kilátástalan ideig nem kapok kompenzációt.
Kérdésem az lenne,mennyi felmondási időre számíthatok így,valamint
hogyan térhetek vissza a rendes nyugdíj rendszerbe?Egyenlőre csak gondopljkodok,mi a jobb megoldás......

Mentes a vírusoktól. www.avg.com
Fórumozók!


ML55