Munkajogi kérdések.


méhecske # 2017.12.10. 22:31

Kedves Kovács Béla Sándor! Nem, nem szűnt meg.

Violetta.Fust # 2017.12.10. 23:01

Sziasztok!
Felvázolom a helyzetem. Van egy beugrós/alkalmi munkahelyem (A), ahová ált hétvégékre hívnak. Közben kerestem rendes, főállású munkahelyeket is és más alkalmi munkákat, lényegében bármit. Elmentem egy irodába, ahol gyári munkát (B) ajánlottak (munkaerő-kölcsönzés céljából létrejövő munkaszerződés/egyszerűsített munkaszerződés), ott egyből alá kellett írnom mindent, persze meg is tagadhattam volna az aláírást, de nem akartam ezzel az agyukra menni. Viszont valójában nem tetszett a munka, és nem is voltam biztos, hogy képes leszek rá a nagyon korai kelés miatt, így hát a pár nappal későbbi találkozóra egyszerűen nem mentem el, és a telefonhívásaikat sem sikerült felvennem. Bankszámlaszámomat nem küldtem el nekik.

Körülbelül másfél hete van egy főállású munkahelyem (C) is, ahol most ugye próbaidős vagyok.

Tehát összesen 3 munkaszerződést írtam alá az eltelt 1-2 hónapban, bár ezek közül az egyiknél valójában sohasem dolgoztam...

Az (A) munkától kielncedikén szerették volna utalni a fizetésemet, de hívott a csaj telefonon, hogy valamiért nem megy át. Semmi konkrétumot nem mondott, csak azt, hogy nem tud utalni a bankszámlaszámomra, azóta nem beszéltünk.

Tudna valaki segíteni mi lehet a gond? Köze van egyáltalán a fent leírtakhoz, vagy máshol kutakodjak? Szerintetek?

wers # 2017.12.11. 08:06

Nem lehet köze hozzá. A hiba valahol náluk van.

nonolet # 2017.12.11. 08:26

Lottikácska

Beírhatja, ha meggyeztek az árában!

Az ilyen versenytilalom jelentős összeg kifizetésével
"vehető meg", amit (általában) a kilépéskor kell kifizetnie a munkáltatónak.

A normál díj félévi bér egyévi korlátozásért.

- -
pl.

http://www.origo.hu/…z-menne.html

https://24.hu/…podas_minta/

- -

Hozzád a google nincs bevezetve?!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.11. 08:32

Nem, nem szűnt meg.
Akkor a munkavégzés helyét csak egyező akarattal, szerződésmódosítással lehet megváltoztatni.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.11. 08:35

(Viszont korlátozott időtartamra, átmenetileg lehet kötelezni a munkavállalót a szerződéstől eltérő, például más munkavégzési helyen történő munkára. Ez alól a "védett kor" - ami már amúgy sincs - nem ment fel.)

Stim924 # 2017.12.11. 08:53

Üdvözlöm,

Szeretném kérdezni, ha szabálysértési büntetést kapok, (pénzbírságot), akkor a bíróság tájékoztatja-e a munkáltatót?

Köszönettel

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.11. 09:19

Ha csak nem kell letiltással végrehajtani.

méhecske # 2017.12.11. 10:48

Nem védett korban vagyok, hanem apolom a hozzatartozomat. Ezert szerintem a MT 53. /3/c. alapjan
meg ideiglenesen sem tehetik meg a hozzajarulasom nelkul. Raadadul veglegesen akarnak athelyezni. Mi van, ha jogfenntartassal elfogadom es kozben birosaghoz fordulok? Azt nem szeretnem, hogy utana meg azt mondjak, ha eddig igy jo volt , akkor nem allitjak vissza az eredeti allapotot. Tehat, mit tegyek, mert tobb hete nem tudok dolgozni?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.11. 17:38

Az viszont mentesíthet a kirendeléstől.

méhecske # 2017.12.11. 19:01

És mi van a jogfenntartasos dologgal?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.11. 19:54

Nem nagyon van értelme.

méhecske # 2017.12.11. 20:02

Azert gondoltam erre, mert egyreszt vegre dolgoznek, masreszt talan a birosag elott is pozitvum lehet, hogy nem otthon ulve varom a sult galambot.

Violetta.Fust # 2017.12.11. 21:14

Oké, de akkor mi más oka lehet?

Lottikácska # 2017.12.11. 21:28

Köszönöm!

Davcys # 2017.12.13. 10:59

Üdvözletem

Folyamatos műszakban dolgozom 12 órában egyik héten Hétfő Kedd Szombat Vasárnap másik héten Szerda Csütörtök Péntek! Felváltva este 18-00 órától reggel 6-00 ig minden pihenőnap nap után fordul!

Ez 5 hete működik így!

Elötte napi 8 órában dolgoztunk 6 napot vasárnap kivételével!

Egyik hétről a másikra változott meg úgy a munkarend hogy nem is tájékoztattak minket róla csak az utolsó pénteki napon, hogy jövőhéttöl ez a felállás!
Eddig héti 40 órás szerződésben voltunk amin nem is változott semmi! Az esetleges túlórákat kifizetik minden hónap végén! Ezzel nincs is gond!

Kérdésem az hogy erről az új bejárásról nem kellett volna valamilyen új szerződést kapnunk? Illetve köteles a cég valamilyen pótlékot fizetni ezért nekünk?

Mert a vasárnap 50% kívül más nem szerepel a bérpapírunkon!

Köszönöm Szépen előre is!

Tisztelettel:Csendes Dávid

ObudaFan # 2017.12.13. 16:05

Pontosan mi van a munkaszerződésedben a munkarendről? Van-e kollektív szerződés? Abban mi van a munkarendről?

méhecske # 2017.12.13. 16:38

Szép estét! Munkaugyi per felpereseként milyen jövedelem mellett kérhetek költségmentességet?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.13. 18:16

A két évvel korábbi nemzetgazdasági átlagkereset kétszereséig jár a költségmentesség.

méhecske # 2017.12.13. 19:09

Koszonom! A havi brutto atlagjovedelmemet szamoljak szemben a havi nemzetgazdasagi 2-szeresevel?

méhecske # 2017.12.13. 19:09

Koszonom! A havi brutto atlagjovedelmemet szamoljak szemben a havi nemzetgazdasagi 2-szeresevel?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.14. 07:02

Igen.

méhecske # 2017.12.14. 07:11

Koszonom a segitseget!

AMBDRIVER # 2017.12.16. 19:25

Tisztelt Jogi fórum!

Egy Diplomáciai Testületnél dolgozom, ahol folyamatosan rám akarják erőltetni a küldő ország jogszabályait, amik általában eltérnek a Magyar és az EU-s jogszabályoktól.Gondolok itt munkaidőre, orvosi vizsgálatra stb.
Mit tudok tenni annak érdekében, hogy a Magyar törvények szerint dolgozhassak Magyarországon? Van-e arra esély, hogy egy külképviseletet rá lehessen kényszeríteni arra, hogy ne a saját, hanem a fogadó ország jogszabályait vegye figyelembe?

Válaszukat előre is köszönöm.

V.Zoltán

walowilag # 2017.12.17. 12:54

Tisztelt Jogi Fórum!
Határozott idejű szerződéssel rendelkezem, idős lévén.Két helyre kell menni.Egyik elég közel van a lakóhelyemhez.(40km, busszal megközelíthető)
A másik nagyon messze, busz-átszállással kb 80 km oda és vissza. Előzetesen a munkáltató biztosította a személyg.-ival történő(másik emberé) utazást.Az illetőnek elromlott a kocsija ezért csak busszal lehet menni, átszállással. Napi közlekedési idő így oda-vissza összesen 5 órát vesz igénybe.
Szeretném, ha a közelebbi fél állás megmaradna, de a távolit nem vállalnám!
Hogyan mondjak fel?
Van retorzió a munkáltató részéről? Kérhetek orvosi igazolást is, mert az egészségi állapotom(nem a legjobb.(70 év)
Válaszát köszönöm!


Letiltások