Munkajogi kérdések.


Mázli3 # 2017.12.18. 19:26

Megpróbálom újra.
Jelenlegi munkáltató nem tud tovább foglalkoztatni. Szóban arról tájékoztattak, hogy felmondanak és megkapom a végkielégítést. Eközben az új cégnél elfogadom és aláírom a nekem tett ajánlatukat, melyről a mostani cégem tudni fog. Ezzel már akkor elkötelezem magam és tudja úgy csavarni a dolgokat a jelenlegi munkáltató, hogy akkor nem is Ő mond fel és így végkielégítést sem kell fizetnie?
Ha most sem érthető én akkor köszönöm az eddig fáradozását.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.18. 19:06

??

Mázli3 # 2017.12.18. 18:55

Megpróbálom a lényeget megfogalmazni.

A cég ahol most dolgozom nem tud továbbfoglalkoztatni.

A jelenlegi munkáltató megteheti azt, hogy ha az új munkáltatóm bérre, munkaidőre, munkakezdés első napjára mely 2018. január 01. tett ajánlatát elfogadom és aláírom, hogy akkor a felmondást szintén 2018. január 01.-re dátumozza, - így ha jól tudom jogfolytonosság áll fent - és ez esetben elesek a végkielégítéstől.
Magyarul Ő úgy veszi, hogy még fel nem mondtak, de én már aláírtam egy ajánlatot, tehát neki akkor nem kell felmondani és így nem jár a végkielégítés.

Köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.18. 18:15

Nekem ez hosszú és bonyolult. Mi az igazi kérdés?

Mázli3 # 2017.12.18. 17:29

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi kérdésem lenne amelyhez segítséget szeretnék kérni. Jelenlegi munkahelyemen az eddig végzett munkám megszűnik, de ezt a munkát egy másik cég átveszi és vinné magával az emberek egy részét is. Az új cég írásos ajánlatot tett nekünk, melyben szerepel, a bér, a juttatások, és, hogy 2018. január 1-től már foglalkoztatnának minket. Ezen ajánlatétel elfogadási határideje, december 19. A jelenlegi cég szóban elmondta, hogy felmondanak nekünk és akiknek jár a végkielégítés azoknak ez kifizetésre fog kerülni. De... a felmondásról ezidáig még semmilyen írásos papírt nem kaptunk,semmilyen feltételt ezzel kapcsolatban nem ismerünk. 3 kérdésem lenne.

  1. Az ajánlattétel aláírhatom, úgy, hogy a régi helyen még fel sem mondtak?
  2. Ha az új cég ajánlatát elfogadom, azzal én már elkötelezem magam náluk, vagy az csak akkor történik meg, ha már a munkaszerződést is aláírtam?
  3. A jelenlegi munkáltató ezáltal "kibújhat"-e az alól, hogy x ember számára így a végkielégitést kifizesse?

Gondolok itt arra, hogy tehet-e olyan lépést, hogy elfogadtunk egy ajánlattételt, még úgy, hogy a felmondási levelünket meg sem kaptuk, még állományban vagyunk és ezt esetleg közös megegyezésnek veszi és ezáltal elbukjuk a végkielégítést?

wers # 2017.12.18. 09:55

de erről illik tájékoztatni az újfelvételest, lehetőleg előre

wers # 2017.12.18. 09:46

Vagy így hosszabbodik a munkahelyen töltött nettó idő. A kiadott kötelező munkaközi szünetet le kell dolgozni. Sok helyen előbb kell beérni, vagy tovább kell maradni. Ahol váltás van a munkahelyen (azaz pl. egy gép előtt csak egy ember állhat, egyszerre kettő nem) ott szombatonként kell a heti szüneteket ledolgozni.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.18. 08:13

Jogosnak jogos, csak akkor a munkaidő kezdete nem 20:00.

nyyy # 2017.12.17. 23:17

Tisztelt Fórumozók!

Az új munkahelyemen a munkaidő kezdete este 8 óra, de mint kiderült a munkáltató elvárja, hogy mindenki legkésőbb 19:35-re jelentkezzen le a portán. A munkaszerződésben ilyenről egyáltalán nincs szó - én a második munkanapon lettem róla tájékoztatva szóban. Aki 35-nél később érkezik azt nem engedik be és igazolatlant kap. Jogos ez így? Ha nem, mit lehetne tenni?

nonolet # 2017.12.17. 22:41

Rendkívülire NINCS semmi okod!
Sem az a sem a b sem a c nem számít rendkívüli oknak.

Marad a közös megegyezés.

Vagy felmondasz és mindkettő ugrik.

Vagy az egyiket nem látod, amiért kártérítéssel tartozol és alighanem kitesznek a másikból is, jogosan.

Szóval: vagy megegyeztek vagy mindkettő ugrik.

- -

A munkába járás kérdése is a szerződésedben van rendezve.
Azt követelheted amit abban aláírtatok.

walowilag # 2017.12.17. 19:51

Kimaradt: a határozott idejű szerződés juniusig tart.


Letiltások

walowilag # 2017.12.17. 19:50

Köszönöm szépen Nonolet!

Ha a munkáltató nem megy bele az egyezkedésbe? Hanem, ha nem vállalom a "nagy utazással járó" munkát, és a kicsit, a közelebbit is elveszi?
Vagyis mindent? Valamint retorziót is alkalmaz?
Amit tervezek indokolt rendkívüli felmondás?
Indoklás:
a:nem ez volt megbeszélve(sajnos csak szóban), hogy a közlekedés meg lesz oldva.
b:egészségi állapot
c: családi problémák(beteg a családban)
Ezek részbeni felmondásomat támogató okok?
Javaslatotok?
Köszönöm!


Letiltások

nonolet # 2017.12.17. 15:24

Egyezkedj... és módosíts közös megegyezéssel.

walowilag # 2017.12.17. 12:54

Tisztelt Jogi Fórum!
Határozott idejű szerződéssel rendelkezem, idős lévén.Két helyre kell menni.Egyik elég közel van a lakóhelyemhez.(40km, busszal megközelíthető)
A másik nagyon messze, busz-átszállással kb 80 km oda és vissza. Előzetesen a munkáltató biztosította a személyg.-ival történő(másik emberé) utazást.Az illetőnek elromlott a kocsija ezért csak busszal lehet menni, átszállással. Napi közlekedési idő így oda-vissza összesen 5 órát vesz igénybe.
Szeretném, ha a közelebbi fél állás megmaradna, de a távolit nem vállalnám!
Hogyan mondjak fel?
Van retorzió a munkáltató részéről? Kérhetek orvosi igazolást is, mert az egészségi állapotom(nem a legjobb.(70 év)
Válaszát köszönöm!


Letiltások

AMBDRIVER # 2017.12.16. 19:25

Tisztelt Jogi fórum!

Egy Diplomáciai Testületnél dolgozom, ahol folyamatosan rám akarják erőltetni a küldő ország jogszabályait, amik általában eltérnek a Magyar és az EU-s jogszabályoktól.Gondolok itt munkaidőre, orvosi vizsgálatra stb.
Mit tudok tenni annak érdekében, hogy a Magyar törvények szerint dolgozhassak Magyarországon? Van-e arra esély, hogy egy külképviseletet rá lehessen kényszeríteni arra, hogy ne a saját, hanem a fogadó ország jogszabályait vegye figyelembe?

Válaszukat előre is köszönöm.

V.Zoltán

méhecske # 2017.12.14. 07:11

Koszonom a segitseget!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.14. 07:02

Igen.

méhecske # 2017.12.13. 19:09

Koszonom! A havi brutto atlagjovedelmemet szamoljak szemben a havi nemzetgazdasagi 2-szeresevel?

méhecske # 2017.12.13. 19:09

Koszonom! A havi brutto atlagjovedelmemet szamoljak szemben a havi nemzetgazdasagi 2-szeresevel?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.13. 18:16

A két évvel korábbi nemzetgazdasági átlagkereset kétszereséig jár a költségmentesség.

méhecske # 2017.12.13. 16:38

Szép estét! Munkaugyi per felpereseként milyen jövedelem mellett kérhetek költségmentességet?

ObudaFan # 2017.12.13. 16:05

Pontosan mi van a munkaszerződésedben a munkarendről? Van-e kollektív szerződés? Abban mi van a munkarendről?

Davcys # 2017.12.13. 10:59

Üdvözletem

Folyamatos műszakban dolgozom 12 órában egyik héten Hétfő Kedd Szombat Vasárnap másik héten Szerda Csütörtök Péntek! Felváltva este 18-00 órától reggel 6-00 ig minden pihenőnap nap után fordul!

Ez 5 hete működik így!

Elötte napi 8 órában dolgoztunk 6 napot vasárnap kivételével!

Egyik hétről a másikra változott meg úgy a munkarend hogy nem is tájékoztattak minket róla csak az utolsó pénteki napon, hogy jövőhéttöl ez a felállás!
Eddig héti 40 órás szerződésben voltunk amin nem is változott semmi! Az esetleges túlórákat kifizetik minden hónap végén! Ezzel nincs is gond!

Kérdésem az hogy erről az új bejárásról nem kellett volna valamilyen új szerződést kapnunk? Illetve köteles a cég valamilyen pótlékot fizetni ezért nekünk?

Mert a vasárnap 50% kívül más nem szerepel a bérpapírunkon!

Köszönöm Szépen előre is!

Tisztelettel:Csendes Dávid

Lottikácska # 2017.12.11. 21:28

Köszönöm!

Violetta.Fust # 2017.12.11. 21:14

Oké, de akkor mi más oka lehet?