Dolgozó részéről azonnali felmondás.


nonolet # 2018.06.10. 10:09

Macskas89

HA úgy gondolod,
hogy munkaképtelen vagy,
akkor
KÉRD a táppénzt! a dokinál.

Ha a doki nem ír ki, akkor kérd a magasabb szintű döntést.
(valami felülvizsgáló bizottság van ilyenkor)

A normál táppénzre tehát elmehetsz akkor,
HA
a dokik végül "keresőképtelen"-nek minősítenek.

Ez az első lépés!
Juss el a táppénzre vételig a fájdalom okán.

Utána jöhet a második lépés CSAK!!!
Ami a munkáltatói felelősség vizsgálata lesz.

Mivel te állítod, hogy

  • a "munka miatt" kopott el.
  • ezért a kopásért a munkaadó felelős

Így ezt az állítást NYILVÁN neked kell igazolni, perképesen.
Mivel tudnád bizonyítani?

HA sikerül a bizonyítás majd akkor jöhet szóba a 100% táppénz és más dolgok.

- -

Szóval kezeld külön a normál táppénz
és a "munkahelyi ártalom" témáját.
Mert az két külön dolog is!

ObudaFan # 2018.06.10. 09:51

Azért a munkavégzés közben érzett jelentős fájdalom keresőképtelenséget jelent.

Macskas89 # 2018.06.10. 06:27

Még fájdalommal eltudom végezni a munkát. De nem kéne fájdalommal járnia ha felemelsz egy munkadarabot.

Tehát nem jár táppénz. De ha folytatom akkor már nemfogok tudni semmit csinálni, végérvényesen elkopik.
Akkor meg majd azért nem jár táppénz mondván folytattam és az én hibám?

Vagyis ha a pakolászástól elkopik valamim idő előtt, vagy pl a vegyszerektől rákos leszek mindaddig nincs táppénz amíg meg tudok mozdulni akár fájdalommal is?

De van egy betegség, egy tünet, igazolva is van képalkotóval.

Akkor ha felmerül a gyanú de nem nyilvánvaló akkor nem kellene az üzemorvosnak vagy a háziorvosnak stb kezdeményezni a szakértői kivizsgálást?

Mert én jeleztem nekik ezt, nem tettek semmit. Mondjak fel volt a tanács.
Végülis ha levágja a lábam a gép akkor is mondjak fel és keressek ülőmunkát és el is van intézve, nem kell itt se táppénz se kártérítés, se munkaügyi felügyelet semmi ugye?

De akkor én helyesen jártam el gondolom... én szóltam az orvosoknak, ha nem tettek semmit akkor nekem sincs teendő. Teszem tovább a dolgom, szedem a fájdalomcsillapítót, jegelem, aztán ha majd mozdítani nem tudom akkor majd lesz táppénz, műtét, kártérítés, pihentetés stb.

nonolet # 2018.06.09. 23:41

A táppénzre vétel FELTÉTELE a MUNKAKÉPTELENSÉG!

Munkaképtelen vagy-e?
Vagy csak fáj munka közben...?

- -

Egy következő kérdés a 100% táppénz témája.
Az ugye akkor jár, ha MUNKAHELYI oka van a táppénznek.

A munkahelyi ok azonban NEM NYILVÁNVALÓ az esetedben!

Előbb bizonyítanod kell,
hogy
valóban munkahelyi okból fáj,
és a munkavégzés okozta-okozza.
Nem pedig mástól kopott.

Ez szakértői kérdés.
Valamiféle eljárást kell ehhez megindítanod.

Tájképnek... olvasmány.

EGÉSZSÉGKÁROSODÁS A MUNKAHELYEN
https://das.hu/…munkahelyen/

Az a gyanúm, hogy vélhetően nem jár neked semmi.

Hisz még sima táppénzre sem vesz a doki!
Mert szerinte: fáj-fáj, de tudsz vele dolgozni.

Macskas89 # 2018.06.09. 17:14

Sikerült bekerülnöm az orvoshoz közben.
De nem tett semmit az érdememben, azt mondta hogy beszéljem meg a céggel ezt.

Pedig elvileg neki táppénzre kellett volna vennie meg bejelentést tennie az OEP és a Munkaügyi felügyelet felé stb.

Tehát megvan a diagnózis hogy fájdalmaim nem hiszti. Minden orvos a másikra mutogat, fogalmuk sincs mit kell tenni.

Hajlok a per felé, majd a bíró kimondja hogy kinek mit kell tenni.

Nade utólag a bíróság ha már felmondtam tud táppénzre vetetni?

Mert törvény szerint a munkaviszony megszűnése után is jár a 100% táppénz... De ugye az ördög a részletekben van.
Gyakorlatilag még senkit nem találtam aki Carpalis alagút szindróma, kopás stb miatt 100% táppénzt kapott.

nonolet # 2018.06.08. 08:15

"Orvoshoz hónapok múlva tudok bejutni."

Azért azonnal is belehet jutni.
Nekem szokott sikerülni...

Megfelelő (sürgős) beutalót kell kérni.
vagy
Egyszerűen oda kell menni és bejelentkezni.
(ehhez kell némi rábeszélő képesség is olykor,
ha pultos rendszer van, de mindig van szabad hely)

Az is biztos módszer, hogy
elsőre "maszekban" kerülsz kapcsolatba a dokival a magánrendelésén.
Ez mondjuk díjfizetéssel jár (5-10 eFt)
De akad időpont általában igen gyorsan.

Macskas89 # 2018.06.07. 17:59

Szóval akkor azonnalival nem ok. A probléma hogy nincs olyan munkakör amit fájdalom nélkül tudnék végezni. Orvoshoz hónapok múlva tudok bejutni..

Ha felmondok normál módon akkor utánna hogyan tudom érvényesíteni a 100%-os táppénzt hogyha kibukik hogy maradandó vagy tényleg súlyosabb a dolog?

Ha nem mondok fel akkor meg azt mondják a végén hogy szándékosan csináltam.

Mert ahogy látom az ilyet korrekt módon nem lehet elintézni, mindenki átnéz az emberen, a végén persze én szívok a legnagyobbat.

ObudaFan # 2018.06.07. 12:21

A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél
a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy

  1. egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.
psxpal # 2018.06.07. 12:15

Nonolet, ez az alpári stílus, meg a tény, hogy valaki hétköznap 23:30-kor pusztán azért fórumozik, hogy vadidegen embereket kioktathasson, elég barbár jellemre és szánalmas életre utalnak.

Őszintén sajnállak és sikeresebb jövőt kívánok!


Exitus acta probat

Rexor # 2018.06.07. 09:18

Macskass: nem, ez nem ok az azonnali felmondásra.

psxpal # 2018.06.06. 21:10

Bocs nonolet, de egy laikusnak (értsd: nem jogvégzett embernek) miért kellene tudnia, hogy mire gondolt a jogalkotó az Mt. rendkívüli (így rövid ü-vel :) ) felmondás szabályának megalkotásakor?

Lehet le kellene szállni a magas lóról, vagy csak simán ignorálni a neked nem tetsző kérdéseket. :)


Exitus acta probat

nonolet # 2018.06.06. 21:06

Ehhh... vajon, hogy tudnak
ennyire balga gondolatok születni némelyek fejében.

Mégis mi a jó franctól lenne ez RENDKÍVŰLI ok?!!

Macskas89 # 2018.06.06. 18:50

Rendkívüli felmondásra ad okot az ha CT eredményem csuklóízületi kopást mutat ami a monoton munkából kifolyólag történt? A ct lelettel háziorvos nem tud mit kezdeni, a munkahely meg azt mondja hogy mindenkinek fáj de ha nemtetszik el lehet menni.. Szakorvoshoz hónapok kellenek mire bejutok, munkahely addig meg nem rúg ki magától, se nem ad más munkát.
Ilyenkor felmondhatok rendkívülivel, ha a szakorvos is megerősít utánna járhat táppénz?

V.t.zs # 2018.05.20. 18:40

A NAV. fele nem adják be a havi bevallásokat.

"(sőt az érvényes munkaszerződés is elég az igazoláshoz)"

Minek az igazolásához elég?
Mert a nyugdíjbiztosító fele nem elég!
Igazolni kell a jogviszony kezdetét, végét, illetve, hogy tőlem a járulékot levonták. Aztán majd ők eldöntik, hogy mit tudnak bevinni a rendszerbe, de amit bevisznek arról "csak" papírt kapok és a társadalombiztosítási egyéni számlámra nem írják jóvá (ami pl. ügyfélkapuról elérhető)
Ráadásul saját hatáskörben le is minősíthetik miután elfogadták....

Én azt mondom, hogy addig tartozik ez a dolog a NAV.ra amíg nekem hátrányom nem származik belölle!! A NAV. többször is nyilatkoztatott, vizsgálódott a cégek ügyében. Mikor kérdeztük, hogy mégis mi a helyzet, az volt a válaszuk, hogy adótitok miatt nem nyilatkozhatnak. Amennyiben valaki konkrétan nem jár vagy járt utána és még a papírokat is eldobta az az éveket el bukta!

nonolet # 2018.05.20. 18:14

"A járulékokat nem fizetik be öt éve, ami szerintük nem rám tartozik.
Pedig ugye járulék nem fizetés esetében szolgálati idő se keletkezik,"

Ha BEVALLJÁK az már elég neked.
Akkor is, ha nem fizetik be....
(sőt az érvényes munkaszerződés is elég az igazoláshoz)

Mindezt a saját ügyfélkapuddal meg tudod nézni az interneten.
Látod, ha bevagy JELENTVE és az elég is neked!
A pénzbefizetés az tényleg nem tartozik rád...
Az a cég és az adóhatóság ügye csak.

- -

A felmondási idő alapesetben 30 nap.
Azt lekell dolgoznod.

HA te mondasz fel az nyilván nem teljesen oké az álláskeresési járadékhoz.

HA előbb lépsz le mint a felmondási időd és erre nincs JOGOS rendkívüli indokod, akkor a cég kártérítést kérhet, mert szerződést szegtél.

- -

Mondj fel és 30 nap múlva szabad elszel.

Vagy köss alkut közös megegyezéssel.
Akkor a megegyezés szerint szabadulsz.

V.t.zs # 2018.05.20. 12:16

Sziasztok. Én is hasonló cipőben járok.

Egyből a közepébe is csapnék, kis tanács kellene, mert nem vagyok tájékozott a dologban.

Egyik percről a másikra szeretnék lelépni a
cégtől, mert sajnos nagy valószínűséggel fantom cégeknél dolgozom.

Ez már a sokadik ilyen cég. Mindig nevet változtatnak.
A járulékokat nem fizetik be öt éve, ami szerintük nem rám tartozik.
Pedig ugye járulék nem fizetés esetében szolgálati idő se keletkezik,
ráadásul a papírokat se adják ki teljesen korrekten, hogy igazolni tudjuk
a jogviszonyt. Munkaügyi főfelügyelőség nem tud velük mit kezdeni, mert szerződést
adnak.

A szerződésen megjelőlt vezetővel, tulajdonossal mégcsak nem is találkoztam.
A cég székhyelyén a hatóságok se találják a vezetőséget.

Jövő hónap tizedikével le szeretnék lépni.
Azért tizedikével, mert így max. a tizedikéig ledolgozott béremet tudják lenyúlni.

Február elsejével indult a munkaviszony. Határozatlen idejű szerződésem van.

Amennyiben köteleznek ledolgozni a felmondási időt, mennyi lenne az az idő amennyit le
kellene dolgozni?

Illetve, milyen felmondási forma az amivel ha véletlenül nem jön össze a következő munkahely
még jogosult vagyok álláskeresési járulékra?

Előre is köszönöm a segítséget.

oligaliga # 2018.05.10. 05:38

KBS

Sajnos a munkaerőkölcsönző cégek így működnek. És mire a NAV odaér az ellenőrzéssel, a cég tényleges vezetője (nem a bejegyzett ügyvezető) már el is húzott a pénzzel. A munkavállalókat azért fizetik ki rendese, és adnak nekik bérpapírt, mert így egyikük sem szalad a bejelentésre, és a következő cégnél is alkalmazhatóak lesznek.

A gondot az jelenti, hogy ez egy stabil rendszer. Van egy vállalat (persze több is), akinek tömegesen kell a munkaerő, de nem éri meg a saját foglalkoztatás (pl. időszakos termelés miatt). Ezért szerződik egy munkaerőkölcsönzővel, aki megfelelő mennyiségű munkaerőt szállít, fizeti a munkabért, intézi a munkaügyi részét, cserébe csak x + áfa díjat kér. A vállalatnak kevesebb adminisztrációs és adófizetési gondja van, ugyanakkor mindig van munkása. A munkásnak meg van munkája, utaztatják, szállásolják, kifizetik. A NAV pedig az egészből nem lát semmit, mert a munkavállaló nincs bejelentve, az áfa úgy-ahogy fizetve. Az egész leginkább egy ellenőrzésnél szokott kibukni, amikor rákérdeznek, hogy a termelést ki végezte, ha a vállaltnak nincs annyi bejelentetett munkavállalója. Előkerül a számla, a szerződés (mert az is van), megindul a kapcsolódó ellenőrzés a munkaerőkölcsönzőnél, és borul a bili.

A főszervező pedig nem jelenik meg semelyik papíron, mindig egy balek viszi el a balhét.

wers # 2018.05.10. 05:30

Ez nem a ti gondotok egészen addig, amíg nem tudtok róla

Meg addig, amíg el nem éri a nyugdíj korhatárt. Ha nem fizeti be maga után a nyugdíjjárulékot, ez az idő nem fog beszámítani a nyugdíjba. Na meg ne adj isten, beteg se legyen. Mert ekkor ezt a járulékot is magának kellene fizetnie, ha biztosított akar lenni.
Az úgy meg elég nehéz, ha nem is tud róla, hogy úgy dolgozik, hogy papíron nem.

nonolet # 2018.05.09. 21:09

Akkor már rég nem lesz elérhető a munkáltató... a NAV-nak se.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.09. 16:54

Ez nem a ti gondotok egészen addig, amíg nem tudtok róla, hogy a munkáltató nem a bérjegyzék szerint fizeti utánatok a járulékot meg a levont adót. Ha már tudtok róla, akkor a ti problémátok is.

Nekem itt valami nem kerek. Az hagyján, hogy a munkáltató azt gondolja, hogy nem veszitek észre, hogy nem fizeti be utánatok a járulékokat - de azt hogy gondolja, hogy nem derül ki - legkésőbb a jövő évi adóbevalláskor -, hogy a levont adótokat sem fizette be?

a_90 # 2018.05.09. 15:28

A nav fizetés nélkülin lát mindannyiunkat, ez 5 ember jelenleg. A tavalyi cégnél is dolgozó volt munkatársakat most próbáljuk elérni.
Akiket sikerült, nekik is nullás minden a navnál.

wers # 2018.05.09. 15:24

Mindkettő pedig ukrán vagy albán vagy valami hasonló nemzetiségű ember nevén fut.

Huhh, ez már nem igazán, mert mindig váltogatják az ügyvezetőt is. Legalábbis, amit én ismerek ilyen esetet. A cím lehet egy. De ha az ügyvezető ellen eljárás folyik mintha nem hozhatna létre újat. Vagy, már kezdet kezdetén egyszerre indított x számú kft-t, és azokból táplálkozik.

wers # 2018.05.09. 15:20

és a nav szerint fizetésnélkülin vagytok?

Hamis bérpapírt könnyű írni. Attól még lehet 0-ás lejelentés.

a_90 # 2018.05.09. 15:12

Jogos a felvetés, de nem nulla van rajta, hanem amit ténylegesen kapunk.
Minden járulékkal, adóval... mintha minden tökéletes lenne. Kivéve, hogy nincs.

Még reagálva az előző hozzászólásra, a régi és az új munkaerő kölcsönző (valami véletlen folytán) ugyanazon a címen székel. Mindkettő pedig ukrán vagy albán vagy valami hasonló nemzetiségű ember nevén fut.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.09. 14:58

Azt mondta, kapják a bérlapokat is. Azt nem mondta, hogy a bérlap szerint nulla a fizetés.