Dolgozó részéről azonnali felmondás.


AandreaA # 2016.05.25. 07:28

Sziasztok!

Párommal közölte a munkáltató, hogy amennyiben el akar menni, nem egyezik bele a közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetésébe.
(párom másik munkahely miatt váltana.)

Ő közalkalmazott, és június 6-tól szabadságon lesz hat hétig. (kötelezték ezt kivenni).
Az új munkahelyén várnak, de kérés volt, hogy minél hamarabb kezdje meg felmondási idejét,ami érthető.

Kérdésem:
Szabadság alatt is bele lehet nyújtani a felmondást?
Amennyiben előtte adja be felmondását, a felmondási időbe beletartozik a szabadság?
Esetleg köteles megvárni a szabadság végét?

Segítséget előre is köszönöm. Andrea

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.08. 18:09

Azigaz. De jogszerűtlen azonnali hatályúra se.

ObudaFan # 2016.05.08. 16:29

Viszont úgy nem jár a végkielégítés.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.08. 15:47

Rendes felmondást még indokolnod se kell.

Emma1970 # 2016.05.08. 13:53

Köszönöm a választ de ezzel sem lettem okosabb akkor mit tegyek mert így nem lehet dolgozni fenn áll a lopás veszélye anyagi felelősséggel tartozom a munkaszerződésem szerint így nem tudom vállalni a munkavégzést

ObudaFan # 2016.05.08. 13:10

Emma1970

Szerintem ezt ne kockáztasd meg.

Emma1970 # 2016.05.08. 10:42

Üdvözlet!
Az alábbi problémára szeretnék választ kapni:
Egy elég nagy területű élelmiszer boltban dolgozunk hárman, egyszerre két munka vállaló dolgozik mert nem önkiszolgáló az üzlet. Péteken felhívott a főnököm hogy azt szeretné hogy e hónap 15-e után egy ember dolgozzon csak egésznap mert Ő szerinte a forgalom nem indokolja a két embert, szerintem meg nem kivitelezhető mert az üzlet nem önkiszolgáló és elég nagy területű se árut átvenni nem tudok se wc-re elmenni mert az üzletet nem zárhatom be lépten nyomon tehát ellehetetleníti a munkavégzésta kérdésem a következő felmondhatok e azonnali hatályal a fenti indokra hivatkozva? Igaz hogy csak telefonon közölte és úgy gondolom hogy írásba nem fogja adni és még egy kérdés majdnem 5 éve dolgozom náluk jár -e végkielégítés ha ilyen módon mondok fel?

Válaszukat előre is köszönöm üdvözlettel Emma

ObudaFan # 2016.05.04. 06:57

Csak a munkavállaló azonnali hatályú felmondása, illetve a közszférában az ennek megfelelő jogintézmények esetén jár végkielégítés, "rendes" felmondás esetén nem.

ObudaFan # 2016.05.04. 06:57

Csak a munkavállaló azonnali hatályú felmondása, illetve a közszférában az ennek megfelelő jogintézmények esetén jár végkielégítés, "rendes" felmondás esetén nem.

kőkuti # 2016.05.04. 06:15

Tisztelt Kovács Béla Sándor!
Nekem is hasonló a problémám, mint az előző seblib fórumozónak. Én is a közsszférában dolgozom. Több mint 10 éve. Hasonló okokból fontolgatom a felmondást. Ha felmondok akkor nem jár a végkielégítés? Úgy tudom akkor jár csak ha a munkáltató mond fel.
Köszönöm a válaszokat előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.03. 13:31

Nem. Mondj föl rendesen, még indokolnod se kell.

seblib # 2016.05.03. 10:42

Üdvözlet!

Alábbi helyzetben élhetek e azonnali felmondással?

Szellemi munkát végzek ahol fontos a koncentráció. A 2015-ös év júliusában az munkahelyem épülete mellett egy építkezés kezdődött, az irodám ablaka alatt, gyakorlatilag 8-10 méterre az asztalomtól munkagépek dolgoztak. 3 hónapin keresztül 8-16 óráig szinte folyamatosan működött a légkalapács, markológép s egyéb munkagépek. Az irodában (ugyan nem hiteles mérőeszköz) okostelefonnal folyamatosan 70-80 db zajszintet mértünk, néha a munkaasztalom is berezonált a gépektől. A fő probléma, hogy ilyen körülmények között nem tudom a munkámat rendesen végezni, a zaj és a rezonancia egészségkárosító hatásairól már nem is beszélve. A zej megejelnését követő héten jeleztem a közvetlen felettesemnek a problémát, de nem történt semmi az ügyben, rá egy hónapra írásban jeleztem a problémát az intézményünk vezetőjének, (mint a munkáltatói jogok gyakorlójának) és kértem, hogy biztosítsák az elfogadható munkakörülményeket, sajnos erre sem érkezett érdemi válasz, csak annyi hogy sajnos nem tudnak érdemben az építtetővel tárgyalni a problémáról. Eljött az ősz, uh. az építkezést felfüggesztették, ám idén április elején újra megjelentek a munkások és újult erővel fogtak hozzá zajongáshoz. Ugyancsak jeleztem a felettesemnek a problémát, de kielégítő választ most sem kaptam, csak arról informáltak hogy az építkezés előre láthatólag 400-450 napig fog tartani és el kell viselni az ezzel járó kellemetlenségeket.

Úgy vélem, hogy a munkáltató nem tesz eleget a munkáltatói kötelezettségeinek és nem biztosít számomra megfelelő munkakörülményeket, megoldás úgy tűnik nincs, uh. erősen fontolgatom a felmondást. Kérdésem az, hogy a fent felvázolt esetben élhetek e az azonnali felmondás lehetőségével illetve felmondási idő és végkielégítésre számíthatok e? (közalkalmazott vagyok, 10 éve dolgozom itt)

A válaszokat előre is köszönöm!

wers # 2016.04.24. 16:52

Semmiféle papírt, tájékoztatást nem kaptak, csak hogy ez van...
Akkor ezek szerint valamit mégiscsak kaptak.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.24. 15:56

Miért nem jó a rendes felmondás? Nem bírja még egy hónapig?

Turcsán # 2016.04.24. 13:24

Tiszteletem!

Arról szeretnék kérni tájékoztatását, hogy a párom munkahelyén,(nagyon egészséges és sportos család boltja) felszereltek +1 db kamerát, és 2 db mikrofont. Semmiféle papírt, tájékoztatást nem kaptak, csak hogy ez van...
Régebbről volt már kamera felszerelve az üzletben, de ők erről sem kaptak a munkaszerződésüktől különálló papírt amin beleegyeznek a felvételbe.
Az üzletben van kihelyezve tábla, a vásárlók részre a kamerás megfigyelésről, de a hangról nincs.

kérdésem az volna hogy ez elég indok-e egy azonnali felmondáshoz, mivel azt olvastam itt a fórumon, hogy az azonnali felmondás súlyos jogkövetkezménnyel jár/járhat ezért szeretnénk biztosra menni.
Vagy elég csak egy rendes felmondás, és ha"szemétkednek" , akkor lehet más irányba vinni a dolgot?

Előre is köszönöm a válaszát!

ObudaFan # 2016.04.18. 17:26

Igen.

Ancapop # 2016.04.18. 13:13

Tehát megtagadhatom, de ez nem ok azonnali hatályú felmondásra? Így értsem?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.18. 13:11

Igazából két különböző dolgot kérdezel. Az egyikre igen a válasz, a másikra nem.

Ancapop # 2016.04.18. 13:08

Üdv Mindenkinek!
Élelmiszeriparban doldozom. Szeretném megkérdezni, hogy ha a munkáltatóm arra akar kötelezni, hogy egy termék teljeskörű háttér anyagát (beszállítások, minőségi tanusítások, szállítólevelek, felhasználások stb...) HAMISÍTSAM meg, hogy az auditon jó legyen, akkor azt megtagadhatom azonnali hatályú felmondással?

ObudaFan # 2016.04.13. 05:37

Ezt felsorolni nyilván nem lehet, de például ha hónapok óta nem kap fizetést a munkavállaló.

kiskrumpli # 2016.04.12. 18:48

Sziasztok!
Arra szeretnék választ kapni, hogy milyen indok állja meg a helyét a munkavállaló azonnali hatályú felmondásánál? Ugye az Mt. erre vonatkozóan nem ad konkrét példát.
Jogszerű indokokra lennék kíváncsi.
Köszi

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.11. 07:10

Arra viszont nem árt figyelni, hogy a közös megegyezésre tett ajánlat szubszidiáriusan sem minősül felmondásnak (lemondásnak).

capisca # 2016.04.11. 07:01

Tényleg igaz, ha közös megegyezéses a felmondás, úgy 30 napig tarthatnak vissza, viszont ha en mondok fel, ugy 2 honap a felmondási idő?

A közös megegyezés sem 30 nap, hanem annyi amennyiben megállapodtok. Általános szokás a 30 nap, de lehet hosszabb vagy rövidebb.

Közalkalmazottaknál, közszolgáknál 2 hónap a felmondási idő.

Lina76 # 2016.04.11. 03:26

Tényleg igaz, ha közös megegyezéses a felmondás, úgy 30 napig tarthatnak vissza, viszont ha en mondok fel, ugy 2 honap a felmondási idő?

Lina76 # 2016.04.11. 03:11

Ennek ellenére, emailben a lefotózott felmondásomat elküldtem az igazgatónak is