terhesen 24 órás műszakban?


the big cat # 2005.02.10. 14:36

De szoktak. Nem a köztisztviselőket, de a közlakalmazottakat igencsak. Mint ate példád is eklatánssan bizonyítja.

ildisz1 # 2005.02.10. 13:39

de a belügyben nem szoktak illegálisan foglalkoztatni. mint irtam közalkalmazott vagyok. (BM)
de köszi neked is hozzászólásokat

the big cat # 2005.02.10. 06:11

És az, hoyg valahol illegálisan fogalakoztatnak valakit, még nem jelenti azt, hogy akkor az szabad is.

the big cat # 2005.02.10. 06:09

Továbbá véleméynem szerint nem minősíthető készenléti jellegűnek az oylan munaküör, ahol mondjuk 10 percenként csörög a telefon. Ha mondjuk 4 óránként csörög a telefon, akkor igen.

the big cat # 2005.02.10. 06:07

A terhjességgel kapcsolatban meg hozni kelle egy papírt az orvostól, hogy maximum napi x órát vagy foglalkoztatható, készenléttel együtt, és a munkáltatód köteles áthelyezni olyan munakörbe, amiben az valósul meg.

the big cat # 2005.02.10. 06:05

Nem, a végeredmény a leírásod laapján az, hogy a teljes munkarend illegális.

ildisz1 # 2005.02.10. 04:34

ágy van, a munka ügyeleti jellegű, és tudomásunk szerint hivatalosan 4 óra pihenő jár. De mivel általában egyedül vagyunk, igy hiába "jár" 4 óra pihenés, ha közben mégis telefonál vki...

akkor a végeredmény az hogy lehet terhesen ezt a munkát folytatni??

Madar # 2005.02.09. 21:40

24 órát lehet dolgozni, de csak akkor, ha 16 óra ebből készenlét. Aminek pl. feltétele, hogy legyen ágy...

Karika # 2005.02.09. 21:39

Készenléti, vagy készenléti jellegű munkakörben a napi munkaidő mértéke elérheti a 24 órát (heti 72 órát). Természetesen ez nem azt jelenti, hogy a 24 órát munkával töltheti a dolgozó. Azt pihenő időknek kell megszakítani.

ildisz1 # 2005.02.09. 21:29

az hogy nem dolgozhat egyfolytában 24 órát nem egészen igaz, mert ma is éppen abban dolgoznom, meg jópáran még itt a "cégnél".

de köszi neked is a hozzászólást.

the big cat # 2005.02.09. 19:30

A napi munkaidő mindenkire vonatkozó abszolút maximuma 12 óra, így sem a terhes nő, sem senki más nem dolgozhat 24 órát egyfolytában.

A munkáltató köteles az orvosi vélemény alapján megfelleő munakörbe helyezni, ha munkaképes vagy természetesen nem kel betegállományba menned.

ildisz1 # 2005.02.09. 14:50

köszi az új infót.

Secret, te meg tudnád mondani hogy hol találtad ezt a részt, hogy nem lehet 24 órás szolgálatot adni?

Karika # 2005.02.09. 14:22

Az Mt-t itt találod meg:
http://www.mhk.hu/…e2/jogsz.php?…

Én csak olyan korlátot találtam, hogy rendkívüli munkavégzésre nem vehető igénybe a terhes nő. Egyéb szabályozás nincs. A többi orvosi kérdés.

ildisz1 # 2005.02.09. 14:13
sajnos de nincs itt a munkahelyemen a kezünkbe adva ilyen.. meg azt sem tudom hol kezdeném benne a keresést.. sokszor közalkalmazottakra mások vonatkoznak, (ezért is van külön törvényün
  • gondlom én ezért van közalk. törvény)
ha tudnál kicsit közelebbi infót adni hogy ha hozzájutok mégis törvénykönyvhöz, hol keressem azon belül..! megköszönném.

de most felmerült bennem a következő: ha nem lehet 24 órázin akkor mi a teendő?? kötelezöen ki kell iratni magamat betegállományba?? vagy mi van ilyenkor???

Secret # 2005.02.09. 14:01

lehet -e 24 órás szolgálatot adni terhesen?
Nem, nem lehet.
A Munka Törvénykönyvét lapozd fel, ha teheted, ott megtalálsz mindent, ami ezzel kapcsolatos.

ildisz1 # 2005.02.09. 13:53

segitséget szeretnék kérni.

az a helyzet hogy terhes vagyok, pár napon belül lesz az első ultrahang, ez lesz az első leirt bizonyiték arra hogy fennáll a dolog.

kérdésem az hogy mi van ha én 24 órás szolgálatban dolgozom a BM egyik szerve alatt (HÕR) mint közalkalmazott???

tehát hogy lehet -e 24 órás szolgálatot adni terhesen? és amúgy az is hozzátesz hogy letöbbször egyedül (pl januárban csak egyedüli szolgálataim voltak) vagyok egy épületben. vagyis hétköznap 4kor elmennek haza és fél8kor jönnek reggel, hétvégén pedig totál egyedül egy épületben.

szóval a jogi háttere érdeklene, hogy közalkamazottként, terhesen dolgozhatok-e 24 órát igy , és föleg ha egyedül vagyok egy épületben. (azt hiszem 4 óra pihenés jár, namost egy terhes nönek nem mindig elég.. reggel 5kor kelek, jövök 8ra, másnap 10körül érek haza és ez a 29 óra alatt 4-5 ór alvás, de az sem egyben mert munkais van közben (telefonálnak))

köszönöm ha tud vki válaszolni