Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Előrehozott öregségi nyugdíj

Rozeta # e-mail 2012.09.17. 20:06

Kedves Nagyi 54.

Nagy zsivaly, sok ember volt körülöttem, és csak elkaptam a fülemmel a rádióból jött információt.
Amint volt időm, feljöttem az internetre, és keresgéltem, hallotta-e valaki ugyanezt.

Nem szeretnék senkinek sem ötleteket adni, ezzel a hírrel.

Valami olyasmit hallottam, hogy újból tárgyalják a nők 40 éves szolgálati idővel nyugdíjbavonulási lehetőségét.

nagyi54 # e-mail 2012.09.17. 19:48

Rozeta hol hallottad?a nők 40éves nydja nem
szolgálati idő,ha jogosultsági időnek kell lenni.
Ne ötleteljünk már a törvény hozóknak,hisz
ötletelnek ők mi nélkülünk is.Borzasztó felfogás,
,,valahol hallottam"

Rozeta # e-mail 2012.09.17. 19:41

Szervusztok!
Ma valami olyasmit hallottam, hogy a 40 év
szolgálati idővel rendelkezők nyugdijazását átgondolják, esetleg megszüntetik.
Aztán a visszamenőlegességről is hallottam valamit.

Igaz ez?

renéke2 # e-mail 2012.09.07. 15:59

Kedves Fórumozó társak.Nagy köszönetet mondtam,minden segitőtársamnak,Vecinek,Lyoneenak,szafikának,Gabuschnak.Kérlek olvassátok el.a korlátolt ellátásoknál 2012-től található.Feri

Csutak7 #   2012.09.06. 22:32

T. Fórumozók!
Pedagógus vagyok. Felmentési időmet kezdtem el szeptemberben. (8 hónap) Nem tudtak órát adni, így nem kell bejárnom, mentesítettek.
Kérdésem az lenne, hogy részmunkaidőben vállalhatok-e állást a felmentési időben, anélkül, hogy elveszíteném a fizetésemet. Másodállás lenne.Marketing munka, nem tanítás.
Köszönöm a válaszokat

Kedves Fórumozók!
Szeretnék tanácsot kérni. 1953 októberben születtem. 2012-ben 59 évesen elmehetek el?rehozott ellátásba, de ha még 1 évet dolgoz

szafika # e-mail 2012.09.05. 12:54

Ciculi , ha betöltötte a 62.5 évét , sajnos , dicső qurmányunk jóvoltából .

Ciculika # e-mail 2012.09.05. 12:33

Édesapám 1952. 08.03-án született, jelenleg 12.31. közfoglalkoztatott. Kérdésem mikor mehet nyugdíjba?

pejan # e-mail 2012.09.04. 17:34

Igen. Jogutódlással vagyok másik cégnél, a nyugdíjfolyósítótól írásom van arról, hogy az előző céggel kötött megállapodásom érvényes. Ez októberben lehet bizonyos, ha mégsem, akkor "vér fog folyni".

Korall54 # e-mail 2012.09.04. 16:28

szafika és Ancsi222

Jaaa, igen. Én azt hittem, hogy a munkahely változtatás dátuma a „korlátolt ellátás” kezdete is egyben, csak az illető nagyon gyorsan ismét munkába állna az ellátás mellett.
Tehát arról van szó, hogy az illető még a korhatár előtti ellátás kezdete előtt váltana munkahelyet?
Hát, nem tudom, mi a helyes lepapírolás és egyáltalán lehet-e. Bár, mintha lett volna hasonló esetről szó itt a fórumon, de az valami olyasmi volt, hogy egy céget megvett, magába olvasztott egy másik cég és valaki azt írta, hogy jogilag folytatódik az előző munkáltatóval kötött megállapodás hatálya.
Biztosan van valaki, aki ezt pontosan tudja.

Üdv: Korall (53-as nö)

szafika # e-mail 2012.09.04. 12:23

Korall, szerintem félreértetted Ancsi222-t , mert az a pasi 52-es lehet , de attól a munkáltatótól kéne nyd-ba mennie , akivel a szerződést kötötte tavaly,h idén nyd-as lesz , de ne legyen igazam ,végül is megpróbálni lehet. / a korhatár előttibe 2012-be , van valaki , aki így járt ! /

Korall54 # e-mail 2012.09.04. 11:28

Ancsi222
Mindenképpen kell min. egy üres napnak lenni, mert csak a munkaviszony megszüntetésével mehet el korhatár előtti ellátásra. Ha már egy napja ellátott, akkor a második naptól nyugodtan vállalhat munkát az ellátás mellett, semmi köze nincs a régi munkaviszonyhoz.A kereseti korlátot kell figyelni, hogy ne szűnjön meg a korhatár előtti ellátás. Az éves limit a havi minibálbér 18-szorosa.

szafika # e-mail 2012.09.04. 10:40

Ancsi, az a baj, h ezt a megállapodást tavalyi dátummal kellett kötnie a munkavállalónak , és ha ő idén menne el a tavalyi munkáltató kellene h szerepeljen a papírjain ahonnan nyd-ba megy . Én hatalmas hüleségnek tartom ezt , mert az 52-es pasiknak ez egy utolsó lehetőség lett volna , főleg azoknak , akiknek már tavaly sem volt munkájuk és a régi törvény szerint elmehettek volna idén előrehozottba , de ezt a fidesz eltörölte , megszüntette , átírta , volt itt valaki , aki szintén így járt . / olvass bele a " korhatár előtti ellátás 2012-ben " fórum .

Ancsi222 #   2012.09.03. 18:48

Kedves Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy ha én mint Munkaadó felveszek egy, olyan Munkavállalót dolgozni, aki tavaly 2011-ben nyilatkozatot tett, az akkori munkaadójánál, hogy ő 2012-ben előre hozott öregségi nyugdíjba vonul,
akkor mi az, ami mindenféleképpen benne kell,hogy legyen az új munkaszerződésben, amit velem köt?
Ahhoz, hogy ő eltudjon menni nyugdíjba.A kettő munkaviszony között nem lesz "üres"nap.

Köszönöm a válaszokat, elég sürgős.

szafika # e-mail 2012.09.03. 16:06

Márta , eltörölték az előrehozottat , 63,5 év a korhatárod / 54-eseknek / ha előbb meglesz a 40 éves jogviszonyod , azzal el tudsz menni előbb . Kérj szolgálatiidő megállapítást a K01-es nymtatványon .
" Nyomtatványok ONYF " ott kikeresheted , le kell tölteni a gépről , kinyomtatni , kitölteni , ajánlottként postázni a nyufinak .

Márta55 # e-mail 2012.09.03. 12:58

Kedves főrumozók! 54.04-ben születtem, közalkalmazott vagyok. 60,5 éves koromban elmehetek-e, úgy gondolom, hogy addigra nem lesz meg a 40 év szolgálati időm, mivel elég sok kiesésem van ? Köszönöm a választ.

viktorred # e-mail 2012.08.30. 19:00

Tisztelt Fórum!

Ismerősömnek segítségre lenne szüksége. Ezt írta:

Viktor szeretnék kérdezni tőled valamit kérlek ha tudsz segíts! 1954.06.19 születési évem. 41 éve dolgozom. 23 éve közalkalmazot vagyok az iskolában. Szeretnék kilépni a melóhelyről de nem akarnak végkielégítést fizetni! a kérdésem a következő! 1., Rendkivűli felmondás esetén mennyi végkielégités jár az új munkatörvény szerint 58. éves elmúltam! Indoklás a következő: Kevesebb lesz a jövedelmem mert elveszik az éjszakai pótlékot. (A fizetésem 15 ezer forinttal kevesebb lesz!) 2., A munka területem nagyobb lesz és még plusz segédmunkás helyett is dolgozhatok( székek pakolása stb). Nagyon szépen megkérlek SOS. válaszolj nekem ha tudsz segíteni nagyon szépen megköszönném! Üdvözlöm a kedves családodat. Várom a válaszodat mert PÉNTEKIG KELL DöNTENEM MERT MINT A MUNKAHELYEM NÉV SZERINT MEGSZÜNIK! MOST VAGY SOHA JELIGÉRE!

Én azt tanácsoltam, hogy egyenlőre ne mondjon fel és semmit se írjon alá. Szerintem a feladat növekedést és a fizetés csökkenést a munkáltatónak is el kell fogadnia. Ha meg felmondanak neki, akkor végkielégítés is jár. A védett kor közelében van és valamikor a munkaügyi központ is másként kezelte a nyugdíj előtt állókat.

Aki tud ezekről valamit, kérem segítsen!!

Köszönettel:

viktorred

Korall54 # e-mail 2012.08.30. 14:53

O.K. Észrevettem a dátumot.

Lyonee #   2012.08.30. 11:28

Korall
mamamacoka egyik ajánlott lapja 2010-es, a számok azóta változtak.

Korall54 # e-mail 2012.08.30. 10:17

Lyonee, mamamaoka
Köszönöm, így már konkrét segítséget tudok adni a kérdező ismerősnek.

mamamacoka #   2012.08.29. 19:38

Kedves Korall 54, bármelyik kereső kihozza a megfelelő linkeket:

http://magasnyugdij.blog.hu/…yugdijemeles

http://hiteldoktor.hu/…i-2012-2013/

Csak a két legfontosabbat tettem ide.

Régebben egy nyugdíjas barátnőnek, akinek mint volt bedolgozónak ((otthon varrt egy háziipari szövetkezetnek éjjel-nappal kevés pénzért)) nagyon kevés nyugdíjához megigényeltük: megkapta, kb 10%-nak megfelelő volt, ez akkor kb 2600 ft-ot jelentett neki, akkor a minimálnyugdíj összege 22ezer 800 ft-volt, ha jól emlékszem.

A törvény szerint három év múlva meg lehet ismételni
ezt meg is tettük, mert azóta 6 év telt el, de mindig azt a választ kapta, hogy már részesült ilyenben, ezért elutasították.

Szóval, ilyen lehetőségek vannak.

Az első linken van lehetőség a nyomtatvány letöltésére is.

Lyonee #   2012.08.29. 19:33

http://www.onyf.hu/index.php?…

1997. évi LXXXI. törvény
a társadalombiztosítási nyugellátásról1
66.§

168/1997. (X. 6.) Korm. rendelet
a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény végrehajtásáról
72/B.§

http://net.jogtar.hu/…n/getdoc.cgi?…
Címsorba másold, ha nem működik,de jó az ONYF tájékoztatója is.

Korall54 # e-mail 2012.08.29. 17:14

Kedves Fórumozók!

Egy ismerősöm kérdezi, - lévén nagyon alacsony a nyugdíja - hogyan lehet méltányossági nyugdíjemelést kérelmeznie, egyáltalán lehet-e. Ő hallott valami ilyesmiről.
Mit tudtok erről? A törvényben van erre § ?

A választ megköszönöm.

renéke2 # e-mail 2012.08.29. 12:05

Kedves szafika.Sajnos még a 37éve sincs,mint kiderült,csak 2013-ra lenne meg amikor elérnéa 60ésfél évét.üdv és köszi Renéke

szafika # e-mail 2012.08.29. 09:26

Renéke , iskolával együtt sincsen meg neki a 42 év ? a kollegám elmehetett szülinapjától , nem kellett neki rádolgozni 1/2 évet , júniusba volt a szülinapja , már megkapta a végzést , meg a nyd előleget . Lyonee írta, h nappali felsőfokú beleszámít , úgy se jön össze ?

renéke2 # e-mail 2012.08.29. 09:18

Kedves Lyonne és szafika.Átnéztem a korlátolt elötti ellátásra,és ahogy nézem,azt veszem ki,hogy a 60és fél éve 2013 03 22 én lenne meg,azt hiszem az olvasás után nem igen van reménye erre.üdv Renéke