Előrehozott öregségi nyugdíj


szafika # 2012.11.28. 11:10

Loboka , nagyon sajnálom , h így jártál , ez nagyon nem volt fair a munkáltatódtól , hiszen neki ez semmibe nem került volna , itt a többi 52-es is akik nem tudtak elmenni , próbálkoztak már többfelé , de megoldást nem találtak , azt sajnos én sem tudok . De ha legalább van még munkahelyed , akkor talán eltelik ez a 2 év . Sajnálom , h nem tudok jobbat írni.

Loboka # 2012.11.28. 10:26

Szafika!
Igen pasi vagyok volt jognyilatkozatom, csak a cég aki kiállitotta a jogynyilatkozatot 2011.dec.28-án, rá három napra 2011.dec.31-vel leszámoltatott/ a tudomásom nélkül/ és 2012.jan.3-val egy másik cégbe pedig bejelentett erről én csak ápr.5-én szereztem tudomást mikor nyugdij miatt megkaptam a leszámoló papirokat, úgyanis a munkám mindig ugyanaz volt és ugyanazon a helyen biztonsági őr. Ezek után a korhatár ellőtti ellátást persze nem kaptam meg amit május 29-én megfellebeztem de még a mai napig nem született döntés.
Ha tudnál nekem tanácsolni valami ingyenes jogi segitségről lehetőséget nagyon megköszönném.

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2012.11.27. 09:46

Ez évben kérhet utóljára, 59 éves nő, előrehozott nyugdíj megállapítást.
„Kedves Julcsi!
A törvény meglehetősen félreérthetően fogalmaz, de úgy tűnik, hogy az ellátás igénybevételének végső határideje 2012. december 31.-e.
ELŐZMÉNY:
Kedves Korkoros!
Az 59 évet betöltő nő, csak ez évben mehet el előrehozott nyugdíjba vagy jövőre is?
Én úgy olsvastam, hogy a 2012 évben, utánna megszűnik.
Köszönettel: julcsi”

http://www.tbellatasok.abbcenter.com/?…

sitimaci # 2012.11.27. 07:01
http://www.napi.hu/….537977.html---
  • A 2014-es választások után,egy esetleges másik kormánytól sem várható,semmi kedvező és jó,főleg az egészségbiztosítás finanszírozása miatt,de sajnos valószínű,hogy,nyugdíjügyben sem!!!---További szigorítás-megszorítás,stb. várható!!!--Szép kilátások,biztató jövőkép-----!!! Üdv.
szafika # 2012.11.26. 13:47

Loboka , / gondolom pasi vagy ?! / ha van munkáltatóval kötött egyoldalú megállapodásod ,v tettél jognyilatkozatot , amit tavaly december 31-ig kellett megkötnöd , és még munkaviszonyban is álltál idén , akkor már mehetnél is , de bővebben is írhatnál , mert nagyon sok 52-esnek azért nem sikerült elmennie nyd-ba , mert már egy ideje munkanélküli . Dicső politikusaink pedig idén januártól megváltoztatták a tavaly még érvényben lévő jogszabályt , ami szerint ilyen hosszú szolgálati idővel ebben az évben az 52-es pasik el tudtak volna menni ! Írd ide , van-e még munkahelyed !

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2012.11.26. 13:35

Kedves Érintettek!

Az alábbi linken választ kaphattok a kérdésetekre, sőt a fórumán kérdezhettek is!

http://www.tbellatasok.abbcenter.com/?…

Loboka # 2012.11.26. 11:58

2012.március 18-án voltam 60 éves akkor leigazoltak 44 év 57 nap szolgálati időt.
Mikor mehetek nyugdijba? előrehozott vagy korhatárelőtti teljesen mindegy csak valami jó lenne .

Majinka83 # 2012.11.23. 07:39

Kedves Válaszadók,

Köszönöm a segítséget..... Egyébként gyönyörű megoldás ez a jelenlegi helyzet a nyugdíj előtt állóknak. Dolgozni már nem kellek senkinek, az állam pedig tojik ránk....gyönyörű tényleg.

Azért köszönöm Mindenkinek.

Üdv

M.

szafika # 2012.11.23. 00:12

Majinka83 , sajnos csak 62,5 éves korodba tudsz nyugdíjba menni ,mert csak azok tudtak megállapodást kötni a munkáltatójukkal , akiknek volt munkahelyük , ezért ez a lehetőség sajnos nem vonatkozik rád , pedig az lett volna ésszerű, h így hozták volna meg a törvényeket tavaly decemberbe , h a munkanélkülieknek is megoldódott volna a problémája, ha már ilyen hosszú szolgálati idővel rendelkeznek .

katababa # 2012.11.22. 20:53

Majinka83!
A korhatár előtti ellátás 2012-ben oldalon a fórumon sajnos mindent megtalálsz! Sokan vagyunk ebben a cipőben, de hiába minden törekvésünk. Üdv.

Majinka83 # 2012.11.22. 09:15

Tisztelt Válaszadó,

Ezúton kérném az Önök segítségét.

Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság tájékoztatója a korhatár előtti ellátásokról:

2011 május óta munkanélküli ellátásban részesülök.
1952-ben születtem július 29-én és jelenleg 45 év szolgálati idővel rendelkezem.
2012. július 30-án kiadta nekem a biztosítási jogviszonyom megszünéséről szóló igazolást az illetékes munkaügyi központ, azzal, hogy előrehozott csökkentett összegű nyugdíjban részesülhetek, amit be is nyújtottunk az ONYF-hez, de elutasították, hogy 2012. január 01-et követően ez a lehetőség megszűnt.
Ezt meg is értettem.

Kérem legyenek kedvesek tájékoztatást nyújtani arról, hogy

  • Munkanélküliek esetében kinél kellett volna, vagy kell egyoldalú jognyilatkozatot kérni, vagy tenni, hogy a biztosítással járó jogviszonyom megszünését igazolni tudjam, továbbá
  • hogy jelenleg jogosult vagyok e korhatár előtti ellátásra, amely alapján nem tudom, hogy a nyilatkozatot a biztosítási viszonyomról munkanélküliségem esetében kitől kell kérnem, illetve, hogy akkor most rám az alábbiak (ONYF honlapról) miként érvényesek:

Továbbá a 60. életévemet betöltöttem (2012. december 30-án lesz 60 évem és 154 napom), illetve 45 év szolgálati idővel rendelkezem, mindezek alapján most melyik alábbi "hivatkozás" vonatkozik rám.

"...a biztosítással járó jogviszony megszűnését követő nap 2012. évben van, és a jogosult a biztosítással járó jogviszony megszűnését követő napon a 2011. december 31-én hatályos szabályok szerint korhatár előtti nyugellátásra (előrehozott, csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíj, bányásznyugdíj, korengedményes nyugdíj, művésznyugdíj) jogosult lett volna, rendelkezik legalább 37 év szolgálati idővel és a 60. életévét követő 183 napot legkésőbb 2012. december 30-án betölti.

vagy ez

"...Az a férfi, aki 1952-ben született és legalább 42 év szolgálati idővel és a fenti feltételekkel rendelkezik a 60. életévének betöltésétől jogosult a korhatár előtti ellátásra.

vonatkozik?

Kérem legyenek kedvesek tájékoztatni, mert sajnos senki máshoz nem tudok fordulni ebben az ügyben.
Segítségüket előre is köszönöm.

Tisztelettel

Marinka

fagyongy55 # 2012.11.21. 15:01
biren # 2012.11.21. 06:35

Kedves Válaszadók!
1953. szeptember 21-én születtem, így még ebben az évben elmehetek előrehozott nyugdíjba. 2012. december 21-ével szűnik meg a munkaviszonyom. Az lenne a kérdésem, hogy a nyugdíjamat /ellátást/ még a régi törvények alapján fogják számolni, vagy már sz új, 2013-as törvények szerint. A nyugdíjintézetben azt mondták, hogy a régi szerint,de elég bizonytalan volt a válasz. Nem volt szándékomban nyugdíjba menni, de a közalkalmazottakra vonatkozó változások miatt ezt tűnik célszerűnek, így csak most jeleztem a munkáltatónak ezt a szándékomat.A másik kérdésem ezért: mivel nem a felmentési időmet töltöm, hanem közös megegyezéssel szűnik meg a munkaviszonyom, jár-e a 40 éves jubileumi jutalom.

sitimaci # 2012.11.20. 08:27
http://www.nepszava.hu/…/article.php?…jabb nyugdíjharc indul A volt szolgálati nyugdíjasok státuszának visszaállítását szeretné elérni a több ezer embert képviselő Szolgálat és Becsület Érdekvédelmi Mozgalom. Petíciójukat nemrég befogadta az Európai Parlament (EP), az ügyet januárban tárgyalják Brüsszelben. A mozgalom célja, hogy az Európai Bizottság a korkedvezményes nyugdíj visszamenőleges megszüntetése miatt is indítson Magyarország ellen kötelezettségszegési eljárást
  • Ez a cikk már szerepelt itt!De ez,most megint megjelent a mai Népszavában!------A követelés egyértelmű!Igaz,hogy ez,főleg a Rendőrök-Tűzoltók-Katonák-Börtönőrök-Vámosok-Polgári védelmi- volt dolgozók követelését tartalmazza,de mivel őket is Ellátottakká "varázsolták" át,így nyilvánvaló,hogy a mostani civileket is érintheti akiket most Nyugdíjas helyett,Korhatár Előtti Ellátottaknak hívnak,velem együtt,ami azért egy -két dologban hátrány!!!--Valamint a Korkedvezményes és az Előrehozott Öregségi Nyugdíj megszüntetéséről???!!!-----Nagyon kíváncsi leszek arra,hogy mi lesz a vélemény az EP.-ben januárban és az,mennyire lesz kötelező érvényű a kormányra nézve!?---Üdv.---/Mert akkor,"sok mindent" vissza kellene csinálniuk!/
nagyi54 # 2012.11.17. 21:28

rozsika101 az 1954-esek 63,5éves korba mehetnek el
nyugdíjba a mostani tv szerint.

rozsika101 # 2012.11.17. 19:53

T fórumozok.1954 -ben születtem és közalkalmazott vagyok Én is elmehetek 62 évesen nyugdijba Rózsika 101

FerencB # 2012.11.16. 14:56

előrehozott jelölt

Köszönöm a (számomra szomorú) választ. Elnézést, hogy kétszer is megfogalmaztam kérésem, később olvastam, hogy mint újoncnak várni kell a kérés megjelenéséig.
majd figyelek és drukkolok, és főleg bízom.
Köszönöm mégegyszer.

FerencB # 2012.11.16. 08:22

Kedves Válaszadók!

1953.február 27-én születtem.
43 év és pár hónap munkaviszonyom van, nehéz, fizikai munkát végezve, kőművesként.
Azt szeretném kérdezni, és erre nagyon egyszerű választ várok, (mert sajnos a jogi nyelv, paragrafusok nem nagyon mennek nekem)el mehetek-e valamilyen nyugdijba. Milyen háátrányokkal jár, ha mehetek és megyek? Próbáltam itt kicsit tájékozódni, de igazán ahány ember, annyi megoldás. Sajnos nagyon nem bírom a további megerőltető kőműves munkát végezni. Köszönöm, ha válaszolnak.

FerencB # 2012.11.15. 20:13

Kérem, segítsenek abban, hogy én 1953-ban születtem. 2013. február 27-én leszek 60 éves. 43 év munkaviszonyom van. Mit tehetek, ha betöltötem a 60 életévemet. Kőműves vagyok. nem tuom ezt a fizikai munkát tovább végezni. Kérem, nagyon egyszerűen válaszoljanak, mert mint említettem, kőműves vagyok. Olvasgattam itt az oldalon, de nehezen értem. Épeteni jól tudok, a mindenféle jogszabályok viszont nekem szinte felfoghatatlanok. Köszönöm, Ferenc

fagyongy55 # 2012.11.12. 14:04

Előrehozott jelölt semmi gond emberek vagyunk,de ezt azért mertem beírni mert már előzőleg az adózónán ez kérdés volt és a szakértő ís ezt válaszolta úgy tudom be is másoltam ,de lehet hogy a korhatár előttibe.Szerintem ha egy korhatár előtti dolgozik 2012 től így akár megszerezheti a 40 éveshez a szükséges időt,és szerintem akkor is újra számolják mivel meg lessz a 40 év jogosultsági ideje és az már 80%.

sitimaci # 2012.11.12. 08:03
---
  • Valóban régen a Nők 55-éves korukban mehettek el öregségi nyugdíjba!Szerintem ha most is ez lenne,akkor a Nők többsége az tuti,hogy visszajárna dolgozni ha lehet!--Ez a "40-éves" elmeneteli lehetőség,nem rossz,főleg azoknak akik már nagyon-nagyon fáradtak és betegesek is!A mai világ,"emberpróbálóbb",így ha egy Nő 57-59-éves korában/ha/megéri/el tud menni,akkor már mellette,nem nagyon akar eljárkálni dolgozni!--Hogy 88-ezren vannak e,azt nem tudom,de azt igen,hogy ha újra 55-év lenne a kórhatár akkor sokkal többen lennének,akik ebben a korban kérnék a nyugdíjazásukat!De szerintem ez a lehetőség egyre kevesebbeket fog érinteni,úgyhogy a régi számolásnál,lehet hogy-- annyi volt,de végül ez,csökkenő tendenciát fog mutatni!--És a férfiakról nem is beszélve!Mert ugye a nyugdíjazásnál több szempontnak kellett meglenni:1-Betöltött életkor--2-ledolgozott évek--3-korkedvezmény /ha volt ilyen és szerzett/.Ezek alapján lehetett elmenni!Ez most teljesen megváltozott és kitolódott!!!--Úgy,hogy Éljen a "40-éves nyugdíjba meneteli lehetőség"!-Amíg van!!! Igaz??? Üdv.-----
Lyonee # 2012.11.11. 18:04

előrehozott jelölt
Volt amikor én is belekeveredtem, azt hiszem te szóltál. Emiatt ne szégyelld magad, korrigáltad. Nyugodtan válaszolj, ha engem szólítanak meg, mert nem tudok mindig itt lenni.
Én még aktív dolgozó vagyok, aki előtt évek óta tolják a nyugdíjkorhatárt, pedig nem sokkal vagyok fiatalabb nálad és Korallnál.

fagyongy55 # 2012.11.11. 16:31

Bocs De a korhatár előtti az nem nyugdíj így szolgálati időt szerez nem 0,5% ot.Ha kéri újra számolják ,és a kedvezőbbet kapja ha jól tudom.

Korall54 # 2012.11.11. 15:35

Lyonee

Én nagyon leragadtam a kiegészítés és az új 365 nap szolg.idő szerzése témánál.
Példa: korhatár előttire mentem 53-asként ez év aug-ban 40 év és bő 7 hónap szolg. idővel.
Azt értem, hogy a „nyd”-alapomat valamicskét ez a tört év is emelte, csak nem hozott +%-ot.
Most, tegyük fel, dolgozok még az ellátás mellett 5 hónapot, tegyük föl, elég magas fizuval, mert beleférne az éves kereseti limitbe, aztán majd 2016-ban a 63-ik szülinapom másnapján kérhetném-e az újraszámolást, hiszen már 41 kerek évem lenne? Szerintem nem, csak az új 365 napnyi munkaviszonyt lehetne majd benyújtani, és akkor 41 év 7 hónap lenne a szolg. időm. Tehát a 7 hónapomat nem egészíthetem ki 5 hónappal, azaz, „veszik.”
Ezzel szemben a jogosultsági tört év korhatár előtti ellátás mellett kiegészíthető a hiányzó idővel. Tanácsadás miatt szeretném ezt abszolút tisztán látni.


Üdv: Korall (53-as nö)

Korall54 # 2012.11.11. 15:13

előrehozott jelölt
Tökéletesen értelek és megértelek. Volt egy hasonló „esetem” 52-es nőismerősöm, akivel jobbra-balra agyaltunk, hogy mit tegyen és tehet. Most már ő is sínen van.


Üdv: Korall (53-as nö)