Előrehozott öregségi nyugdíj


HIldikó # 2011.11.29. 19:02

Btzs!
Én jan. 29.-én leszek 59 éves, most nov.27.-én /tegnap előtt/ volt meg a 40 éves szolgálati időm. / Nem a munkaviszonyom!/ Én ma kezdtem meg a felmentési időmet, amiből 1 hónapot le kell dolgoznom, a januárt nem. Ha minden igaz, akkor jan. 30.-tól korhatár előtti ellátásban leszek. Csak az izgat nagyon, hogy a 40 éves jubileumi jutalmamat kifizetik e, mivel ez nem nyugdíj,viszont az idén kezdtem meg a felmentésem,és valami olyat olvastam, hogy akkor még az idei jogszabályok vonatkoznak rám. Senki nem tud semmit. Már szeretnék valami biztosat tudni. Sosem gondoltam, hogy a nyugdíjbavonulás ilyen nehézkes lesz.
Üdv. HIldikó

bambusz1 # 2011.11.29. 18:37

1952.11. 14. én születtem,év végéig rendelkezni fogok
42 éves mukaviszonnyal.Kérdésem hogyan mehetek előre-
hozott öregségi nyugdijba.Munkáltatóm nem fizeti az
esetleges felmetési időmre esedékes járulékot.
Van e lehetőségem,hogy saját magamnak rendezzem az
esedékes dijakat,6o.életévem eléréséig.
Az idő sürget ,ezért mindenmegoldás érdekel .Problémám
nem egyedi véleményem szeint sok embertársamat érinti,
ezért nem csak nekem lenne szükségem a tisztánlátásra.
Kérek szépen jogi segitséget.

Btzs # 2011.11.29. 18:24

HIldikó!
Én csak azért félek,ha nincs benne, mert akkor még holnap lépni kell, a korengedményes nyugdíj ügyében, mert akkor még arról lecsúszik a 1953-as születési nő.
btzs

HIldikó # 2011.11.29. 18:16

Btzs!
Ez nekem is feltünt, hogy sehol nem olvastam az 53-okról a tv. zárószavazása után. Remélem nem csinálnak "azt a bizonyos testrészt" a szájukból!!!
HIldikó

toboz # 2011.11.29. 18:06

Kedves Fórumozók!
Az 1950, 1951-ben született nőkkel kapcsolatos kérdésem lenne.
38 év munkaviszony után mehettek nyugdijba, ha ezt az időt ledolgozták nem kértek adatokat a gyerekeikről, hiszen így is csökkentés nélküli ellátásra lettek jogosultak. Ha a gyerekek száma után plusz 2-3 évet hozzászámolnánk 40-42 év munkaviszonnyal rendelkeznénk, maradhatnánk nyugdijasok.
Vagy a 40 éves munkaviszony csak az ez évtől nyugdijba vonult fiatalabb nőkre vonatkozik?

Korall54 # 2011.11.29. 18:04

Kedves Fórumozók!
Átlátja valaki a tegnap megszavazott tv-ben a módosításokat a tv.javaslathoz képest?
Nevezetesen a 41.§-sal mi van?
A módosítások között böngészve arra jutottam, hogy a kihirdetést követő harmadik napi hatálybalépés kikerült és helyette 2011. dec. 31. számít határvonalnak. Vagyis a közalkalmazott, ha ez év végéig megkezdi felmentését/felmonását, akkor az ez évi Kjt szerint megy előrehozott öregségi nyd-ba, csak a nyd kezdőnapján átnevezik.
Mi a meglátásotok?


Üdv: Korall (53-as nö)

Btzs # 2011.11.29. 18:00

Kedves fórumozók!
Szeretnék segítséget kérni, hogy az 1953-as születésű nőknek,megmaradt-e az a lehetőség, hogy 2012-ben eltudjon menni korhatár előtti nyugdíjba?
Tervezetben benne volt, de most nem olvastam sehol,
fontos volna, mert a korengedményes nyugdíjhoz november végéig van idő bejelentésre a munkaügyi központhoz.
Ha valaki olvasott ilyen, köszönöm, ha segít!
btzs

Misi52 # 2011.11.29. 17:47

52-es születésű férfi 42 év 182 nap szolgálati idővel, a mostani változások szerint 60. életévét betöltve elmehet nyugdíjba?
Köszönöm a választ!

sitimaci # 2011.11.29. 17:38

Kedves pejan!Tökéletesen igazad van,megértem az aggódásodat! A kötelezőhöz nem tudok mit hozzászólni,hála a Jó Istennek,nekem ilyen nem volt,csak önkéntes,de az én egy,illetve a volt munkáltatom által befizetett három százalék,az nagyon jó volt!A kötelező Magán Nyugdíjpénztár hogyan folyósít,vagy "mit lehet vele kezdeni",ha valaki nyugdíjba/korhatár alattiba/ megy,azt gondolom hogy a pénztárban megmondják!Üdv.

pejan # 2011.11.29. 16:42

Elsősorban az újonnan feltűnt kérdezőknek: olvasni, olvasni vissza néhány napot és sok minden megvilágosodik.
Továbbá sitimacinak a délelőtti bejegyzéséhez: köszönöm az 51.§-t, de ez csak részválasz, nem megnyugtató. Az önkéntes kiegészítő nyugdíjpénztárról szól, ahová az én 1 %-om mellé a gáláns munkáltatóm még 3 %-ot fizetett. De ez kevés, a magánnyugdíjpénztárról nem írnak, márpedig ott van a nagyobb összeg, amivel a 3/4-ére csökkentett nyugdíjat, ellátást 100 %-ra egészíthetem ki. Azért a teljes összeg mínusz 8,4 % és további mínusz 25 % az nem semmi, ha nem lehet kipótolni.

aniko07 # 2011.11.29. 16:31

sziasztok!

lemaradtam a lényegről,ha az idén jogot szereztem az előrehozottra,akkor 2012 ben is elmehetek,vagy dec.31 -el megszünik?
a tervezetben még ez állt.

fabatka # 2011.11.29. 15:48

Köszönöm Veci!

Valójában álláskereési segélyét kapok,amíg el nem érem a nyugíj korhatást,nem halok meg .s.t.b..Csak ez elég karcsú.

Üdvözletem.fabatka.

Asztalos52 # 2011.11.29. 14:10

Szolgálati időm 44 év. Ez még kimaradt az előző üzenetből.

Asztalos52 # 2011.11.29. 14:04

Kedves Fórumozók!

Történik valami az 1952-es születésű férfiakkal? 2012.10.01-én leszek 60 éves és közalkalmazott vagyok. Azt mondták, hogy nekem annyi, dolgozhatok 62,5 éves koromig, mert a felmentési időm max. 8 hónap lehet. Nekem viszont 10 hónap kellene. Most viszont sejtek valamit, csak nem értem. Mi az, hogy "akivel a felmondást már közölték, a közös megegyezés létre jött"? Az nem felmentés, és lehet ne akár 10 hónap is? Zsong a fejem, és úgy érzem egyre sötétebb leszek. Vagy így is van? Tudna valaki segíteni?

fruzsi53 # 2011.11.29. 14:01

2009. nyarán kéretem a szolgálati időm megállapítását. 59 éves nőként 2012. októberben vehetem igénybe a korhatár előtti ellátást. Kell most újra kérni szolgálati idő számítást vagy ráérek?
Köszönöm.

Fenfer # 2011.11.29. 13:57

Kedves Veci!

Köszönöm a tájékoztatást, amely nagyon elkeserített, de mégis remek tudni, hogy bárki nyugodtan tervezheti az életét sok éven keresztül, amit nagyszerű vezetőink egy perc alatt - számunkra hátrányosan - megváltoztathatnak.

F

jako # 2011.11.29. 13:26

Folyamatban van a felmondásom, ami 2011 dec.30-án jár le.1951 10.15-én. születtem. 45 év és 4 napot igazolt vissza a tb.
Kérdésem a következő: 2011 dec. 31-én már nyugdíjasnak számítok? És ez olyan jogokkal jár-e mintha egész évben az lettem volna? (2012 jan. 4,2 % stb)
A választ előre is köszönöm.

Veci # 2011.11.29. 13:05

Fenfer
Ha még 2011-ben megtörténik a felmondás írásban, megkezded a felmondási idő letöltését, és az legkorábban a 60. szülinapodig tart, akkor elmehetsz korhatár előtti ellátásra, mivel addig meglesz a 42 év szolgálati időd. A tv. hatályba lépése 2012.jan.1.
Az ellátás max. 8,4 %-al lenne csökkentett.

fabatka
Sajnos a tv.módosítás nem tartalmaz fokozatosságot, csak az 1952-es férfiaknak annyit, akit Fenfer-nek írtam, sajnos te ezt nem tudnád igénybevenni, mert nem állsz munkaviszonyban. Mivel te álláskeresésin vagy ezért még megpróbálhatnád a leszázalékolást, ha nem rég óta vagy ellátott.
Annak érdeklődj utána, hogy a nyugdíj előtt állók álláskereési segélyét hogyan tudnád igénybe venni, amit 62,5 éves korodig folyósítanának, ha a feltételek fennálnak. ITT olvashatsz róla:
http://www.afsz.hu/engine.aspx?…

tlaca52
Neked is az a válasom, mint Fenfer-nek, neked már 44 éved megvan. Az ellátás mellett lehet a minimálbér 18-szorosáig dolgozni, hogy ne szüneteljen az ellátás folyósítása.


Üdvözlettel Veci

tlaca52 # 2011.11.29. 12:34

Kedves Veci !

1952.02.19-én születtt férfi vagyok,44év+155 nap szolgálati idöm van jelenleg.Kérdésem az lenne elmehetek e csökkentett elöre hozott valamire és mellette lehet e dolgozni. Válaszod előre is köszönöm.

fabatka # 2011.11.29. 12:17

Kedves Veci !

Férfi,vagyok. 1952. 09.13 án. születem. Most sajnos munkanélküli, álláskeresési támogatáson vagyok.A nyugdíjintézettől kapott határozat szerint 43 év 233 nap szolgálati időt szereztem.A munkaügyi központ határozata szerint ha nem találok munkát, nem,százalékolnak le ,nem halok meg, akkor rendes öregségi nyugdíjat,62 év 183 napos koromba vehetem igénybe. A kérdésem az hogy ehhez mármint a nyugdíjba menetel, születési évhez kötött fokozatosságához hozzányúlna e? Vagy ez továbbra is érvényben marad.

Válaszodat előre is köszönöm !

Tisztelettel.fabatka.

Fenfer # 2011.11.29. 11:55

Kedves Veci!

Lehet, hogy bennem van a hiba, de a leírtakat nem tudom értelmezni. Szóval: lehet menni, vagy nem lehet?

F

Veci # 2011.11.29. 11:45

Fenfer
Olvasd el a juhlac-nak írt válaszom, a te esetedben is ez áll fenn.

mamka
Szerintem az a 8 év nem számít bele, mert akkor nyugdíjat folyósítottak, a szocjáradék időtartamából pedig csak az számít, ha mellette volt bejelentett munkaviszonyod, vagy alkalmi foglalkoztatás. a szolgálati idődbe benne van a 4 gyermekkel otthon töltött idő.Az 1955-ben születettek öregségi nyugdíjkorhaára 64 év.
A holnap kezdődő parlamenti vitát kövessed te is. Amennyire beleolvastam a tervezetben, abban ez jön le nekem, aki az öregségi nyugdíjkorhatárhoz képest 5 éven túl van:

  • 2012. január 31-ig értesítést kapnak milyen ellátásra lesz jogosult,
  • 2012. március 31-ig kérheti a komplex minősítés elvégzését, ha rehabilitáció nélkül nem alkalmas keresőtevékenységre.
  • aki erre nem jelentkezik 2012. március 31-ig, annak május 1-től megszűnik teljesen az ellátása.

Az egészségkárosodottakat érintő tv.módosítást a rehabos topicban beszélik át az érintettek. Ott figyeljed a fejleményeket.


Üdvözlettel Veci

mamka # 2011.11.29. 11:20

Kedves Veci!

Érdeklődni szeretnék,nekem van 28-év és 226 nap munkaviszonyom,és
8.-év rokkantsági 67%-OS VOLT.2009-BEN ELVETTÉK ÉS MOST
a 27 ezer Szoc .járadékot kapom.Van 4 gyermekem.
Azt szeretném tudni,hogy a 8 -év rokk.nyugd.beszámit e
az éveimbe:1955.12.17.-én születtem.
Elmehetek nyugdijba?

Tisztelettel:mamka

Fenfer # 2011.11.29. 11:14

Jövő én júliusban leszek 60 éves, júniusban lesz meg a 42 éves munkaviszonyom. Az eddigi szabályok szerint a születésnapomon elmehetnék előrehozott, 8,4 %-kal csökkentett összegű nyugdíjba. A tegnapi változtatások mennyiben módosítják a lehetőségeimet?

F

Veci # 2011.11.29. 10:33

nyugger51
Neked is!
A 113 napot munkaviszonnyal szezheted meg, de szerintem nem az ellátás egyidejű folyósítása mellett. Ha a Közlönyben megjelenik a tv.módosítás, azt követő kb. 8 nap múlva már a törvény értelmezéséről az ONYF ad tájékoztatást.
Valójában én is érintett vagyok, kb. 8-9 hónap, mivel a 42 év szolgálati időben benne van az iparitanuló időszakom. Várom én is, hogy miként kell majd értelmezni.
Addig meg készüljünk a Karácsonyra!


Üdvözlettel Veci