GYED,GYES, táppénz


domperke70 # 2014.11.12. 12:31

Tisztelt Szakértők! 25 éve dolgozom a BKV-nál, mint villamosvezető. Ez idő alatt egyszer fordult elő, hogy az iskolában a 10 éves lányom rosszul lett. A végállomáson jeleztem a közvetlen felettesemnek a problémát, a villamost félreállítottam, majd elmentem a gyerekért. Az orvos attól a naptól kezdve táppénzre vett, de a főnökeim azóta is folyamatosan hívogatnak, berendelnek magukhoz, azzal az indokkal, hogy tovább kellett volna dolgoznom. Számomra a családom az első, a kislányom sajnos tartós beteg. Kérdésem az lenne, hogy mivel tudnám leállítani végre a főnökeimet. Nem vagyok állandóan táppénzen, a munkámmal sincs kirívó gond. A válaszát előre is köszönöm: domperke70

Nixy90 # 2014.11.14. 13:23

Tisztelt Szakértő!

Egyéni vállalkozó vagyok, mellette nappali tagozatos hallgatói jogviszonyom van.
Várhatóan még 3 évig ez így fog működni.
Ha időközben gyermeket vállalok akkor rám milyes GYED szabályok vonatkoznak?
Kérem segítsen ebben a kérdésben:)

Üdv.

P.N.

Csöde # 2014.11.17. 12:33

Tisztelt Tanácsadó!

Kérdezni szeretném, hogy a 4 és fél éves kisfiam után aki tartós beteg igényelhetek-e gyes, ha a kisebbik kisfiammal jelenleg gyeden vagyok. Válaszát előre is köszönöm.

Üdv: Csöde

barathtamas # 2014.11.17. 13:15

Üdvözlet!

Kedves segítségüket kérném az alábbiakban.
Feleségem harmadik gyermekünkkel gyesen van aki hamarosan betölti az egy éves kort. Egy éves kora után én a bejelentett állásom mellett is igényelhetem a gyedet 60 napos késleltetett folyósítással.
Érdeklődnék, hogy az járható út-e, hogy én még a gyermekem egy éves kora előtt megyek gyedre (egy héttel előtte mondjuk) majd ezt követően "újra" elhelyezkedem a munkahelyemen és a változásról az EOP-et tájékoztatom?
Így ebben a formában nem buknék el két havi GYED folyósítását.

köszönettel

Zengőbérci # 2014.11.25. 14:32

b„arathtamas#e-mail 2014.11.17. 14:15
Üdvözlet!
Kedves segítségüket kérném az alábbiakban.
Feleségem harmadik gyermekünkkel gyesen van aki hamarosan betölti az egy éves kort. Egy éves kora után én a bejelentett állásom mellett is igényelhetem a gyedet 60 napos késleltetett folyósítással.
Érdeklődnék, hogy az járható út-e, hogy én még a gyermekem egy éves kora előtt megyek gyedre (egy héttel előtte mondjuk) majd ezt követően "újra" elhelyezkedem a munkahelyemen és a változásról az EOP-et tájékoztatom?
Így ebben a formában nem buknék el két havi GYED folyósítását.
köszönettel

A GYED-et az apa is igénybe veheti a szülést követő 169. naptól legfeljebb a gyermek 2 éves koráig, DE mellette -1 éves kor alatt-nem dolgozhat!

Ez időre fizetésnélküli szabadságot kell kérnie!

Ha a fiznélkülit meg akarja szakítani, úgy azt 60 nappal korábban be kell jelentenie a munkáltatójának.

GYED-et csak akkor (attól a naptól) kaphat, ha (amely naptól) a GYES-t az anyának megszüntetik.

Az Ebtv. értelmében –egyben figyelemmel a közigazgatás szolgáltató jellegére is- az egészségbiztosítónak a dolgozók által befizetett járulékért cserébe nem csak az ellátások megállapítása és folyósítása a feladata, hanem a biztosítottak teljeskörű tájékoztatása is.

(1997. évi LXXXIII. törvény 5. § Az egészségbiztosító tájékoztatja a biztosítottat jogairól és kötelezettségeiről, segítséget nyújt igénye érvényesítéséhez.)

Éljen ezzel a lehetőséggel és kérje a munkáltató székhelye/telephelye szerinti kormányhivatal egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervét –vagy ha a közszférában dolgozik a Magyar Államkincstár Illetmény-számfejtési Irodáját, mint központi TB kifizetőhelyet-, hogy a kérdéseire a választ, illetve az igényérvényesítéshez szükséges segítséget adják meg.

Ezen túlmenően kérdéseit közvetlenül is felteheti az Országos Egészségbiztosítási Pénztár Pénzbeli Ellátási és Ellenőrzési Főosztálya munkatársainak a penzbeli@oep.hu e-mail címen, akik készséggel állnak a biztosítottak rendelkezésére.

Zengőbérci # 2014.11.27. 13:25

Csöde # e-mail 2014.11.17. 13:33

Tisztelt Tanácsadó!

Kérdezni szeretném, hogy a 4 és fél éves kisfiam után aki tartós beteg igényelhetek-e gyes, ha a kisebbik kisfiammal jelenleg gyeden vagyok. Válaszát előre is köszönöm.

Üdv: Csöde

Igen, de csak akkor, ha az a gyermek, akivel GYED-en van 2014-ben született.

Ha mindkét gyermek 2014.01.01. előtt született a két ellátást együtt nem kaphatja, mivel a GYED extra 2014.01.01-től van hatályban.

pharmagyogy # 2014.12.02. 14:53

Tisztelt Tanácsadó!

Jelenleg gyed-en vagyok a másfél éves kisfiammal,viszont pocakban van a kistesó,aki 2015 júliusában fog megszületni.
A gyed rettentő alacsony volta miatt (brutto fizetésem 474 ezer ft volt szülést megelőzően), táppénzre szeretnék menni 9-es kóddal. Kérdésem az lenne,hogy van -e olyan mód,hogy a gyed-et se veszítsem el? Gondolok itt arra,hogy kivenném a szabadságomat és úgy mennék táppénzre. Ha visszamennék dolgozni,akkor kapnám a gyed-et továbbra is (2 éves korig),de ha munka alatt megbetegednék és tp-re kényszerülnék,akkor kapnám a gyedet vagy megszűntetnék?

Válaszát előre is köszönöm!!

Anikó20 # 2014.12.02. 15:20

Tisztelt Tanácsadó !

Jelenlegi kérdésem és problémám ,hogy munkaviszonyom fenn áll de táppénzre nem vagyok jogosult veszélyeztetett terhes vagyok a munkáltatom nem tud olyan munkát biztosítani ami nem veszélyezteti az állapotomat.Én úgy tudom ha ez így van akkor ö köteles nekem fizetni addig amíg a munka viszonyom fenn áll.
A munka vállalót nem érheti kár az állapota miatt,vagy pedig mondjon fel de azt nem nagyon akar .
Válaszát előre is köszönöm

Sziszka2012 # 2014.12.04. 10:37

Tisztelt Szakértő.
A kérdésem a következő:
2012.10.27-én született a kislányom.
2012.szeptember végéig dolgoztam.
2014.november 03-tól ismét munkában állok, ugyanazon a munkahelyen.
Az elmúlt 2 évre hogy kell számolnom a szabadságot?
Előre is köszönöm!
Sz.

Helgiusz # 2014.12.07. 18:34

Üdvözlet.
Segítséget szeretnék kérni. A lényeg hogy a kislányom 2013.10.25 én született gyesen vagyok vele ám 1 hónapja munkába álltam 4 órában.Először is kivettem a szabijaim, 4 napot dolgoztam kiderült újból kisbabát várok. A dokim táppénze akar venni mivel kislányom koraszülött volt. A kérdésem az táppénzre jogosult vagyok e illetve 100% rokkant járadékos vagyok ez mellet és a gyes mellett jár e a táppénz? Köszönöm válaszukat.

balogh-ary # 2014.12.08. 17:55

Szép estét Mindenkinek! Olyan kérdésem, lenne, hogy 5 hónapja dolgozom, egy vállalkozónak, (előtte 8 évig dolgoztam egy rendes cégnél.) és közben kisbabát várok már 12 hetesek vagyunk. A főnök asszonynak elmondtam, és mondta, hogy minden rendben addig maradok amíg bírok dolgozni, de azt szeretné kérni, hogy ha érzem, hogy nem bírom csinálni akkor én mondjak fel. Az lenne a kérdésem, hogy most mit tegyek? Fogok így majd kapni valamilyen pénzt majd itt a családira és a gyesre gondoltam, meg nem tudom jár-e még ilyenkor valami. Első babámat várom, és még nem nagyon néztem szét ilyenkor mi jár és mi nem. Várom válaszukat.
Üdvözlettel: Balogh Aranka

eriska # 2014.12.12. 14:41

Tisztelt Tanácsadó ! Azt szeretném megtudni, hogy én munkahelyi baleset kovetkeztében táppénzen vagyok, akkor is le kell. hogy vonjanak a szabadságomból. Előre is koszonom válaszát !

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.12. 19:57

Ha éves szinten meghaladja a keresőképtelenség a 30 napot, akkor a 30 napot meghaladó időre nem jár szabadság.

kisshaa # 2014.12.13. 16:12

Tisztelt Tanácsadó!
Jelenleg munkanélküliként itthon magam után fizetem az egészségügyi hozzájárulást, így eü-i ellátásra jogosult vagyok. Babát várok, így ezzel kapcsolatban kerestem fel.
A férjem Ausztriában dolgozik, EU-s biztosítással rendelkezik.
Az érdekelne, hogy milyen ellátásokat, melyik országban és mily módon tudnánk (hol kell igényelni) igénybe venni.
Válaszát előre is köszönöm!!!

sortie # 2014.12.16. 13:58

kisshaa # e-mail 2014.12.13. 17:12

Tisztelt Tanácsadó!
Jelenleg munkanélküliként itthon magam után fizetem az egészségügyi hozzájárulást, így eü-i ellátásra jogosult vagyok. Babát várok, így ezzel kapcsolatban kerestem fel.
A férjem Ausztriában dolgozik, EU-s biztosítással rendelkezik.
Az érdekelne, hogy milyen ellátásokat, melyik országban és mily módon tudnánk (hol kell igényelni) igénybe venni.
Válaszát előre is köszönöm!!!

Azt, hogy az ügyfél mely tagállamból részesül családi ellátásban nem az ügyfél döntése, hanem a vonatkozó EU-s jogszabályok, határozzák meg.

A koordinációs rendelet alapelvként mondja ki az ellátások halmozódásának a tilalmát.

Ugyancsak alapelv az egy állam joghatósága alá tartozás elve ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy egy személy egyszerre csak egy országban, főszabályként abban az országban, ahol a munkát végzi fizessen járulékot, ezt hívják lex loci laboris elvnek...

Azt, hogy mely tagállamból részesül egy család ellátásban, jogszabály rendezi - közigazgatási eljárás keretében kerül meghatározásra az, hogy az adott tagállam rendelkezik-e elsődlegesen joghatósággal a családi ellátások folyósítására -, tehát sohasem az ügyfél döntése határozza meg azt, hogy mely tagállam folyósít ellátást a részére.

Mindezek alapján a kereső tevékenység folytatásának a helye, illetve a család életvitelszerű tartózkodásának a helye határozzák meg azt, hogy mely tagállam hatósága köteles (joghatóság) elsősorban a családi ellátások megfizetésére.

A családi ellátások megállapításánál azonban ezen belül elsősorban a biztosítási elv érvényesül, azaz a biztosítási elv és a területi elv ütközése esetében elsődlegesen a biztosítási elv alkalmazandó.

Amennyiben erre nincs lehetőség - illetve nem alkalmazható -, a területi elv szerint (tehát lakó- vagy tartózkodási hely alapján) kell az illetékes hatóságról, valamint a családi ellátások megállapításáról rendelkezni.

Ha pl. az igénylő Svédországban tartózkodik életvitelszerűen a gyermekével, illetve Svédországban dolgozik, úgy a svéd munkaviszony, illetve életvitelszerű tartózkodás alapján a Svéd Királyság illetékes hatósága állapítja és fizeti meg a svéd jogszabályok szerinti családi ellátást.

A 1408/71/EGK rendelet családi ellátásokat koordináló VII. fejezetében foglaltak alapján amennyiben olyan helyzet áll fenn, hogy a szülők keresőtevékenységükből fakadóan az EGT (Európai Gazdasági Térség) két különböző tagállamából jogosultak ellátásra, akkor a családi ellátás kifizetésére a joghatósággal bíró tagállamot (azt az államot, amelyik a családi ellátásokat fizetni köteles) a gyermek lakóhelye jelöli ki.

Példa: Ha az anya Magyarországon rendelkezik munkaviszonnyal és GYED-re jogosult, de élettársa Németországban folytat keresőtevékenységet és a család életvitelszerűen Németországban tartózkodik, akkor Németország rendelkezik joghatósággal.

Amennyiben az anya már kapja Magyarországon a GYED-et és a fentiek később, de a GYED folyósítása alatt kiderülnek a GYED folyósítását határozattal fel kell függeszteni. (Lásd: OEP Állásfoglalás, 2007. január)

Másik példa: Amennyiben az ügyfél/igénylő (férje, vagy felesége, vagy élettársa) az EU valamelyik Magyarországon kívüli tagállamában munkaválaló, vagy egyéni vállalkozó, az ügyfél/igénylő viszont a Magyarország területén rendelkezik biztosítási jogviszonnyal (munkaviszony, közalkalmazotti, köztisztviselői jogviszony, főállású egyéni, vagy társas vállalkozási jogviszony stb.) ÉS a család Magyarország területén tartózkodik életvitelszerűen Magyarország az elsődleges joghatósággal rendelkező tagállam a családi ellátások folyósítására. Ekkor minden olyan családi ellátás (Csp, GYED, GYES, GYET) megállapítható a részére, amelyek vonatkozásában a hazai jogszabályok szerint a jogosultsági feltételek fennállnak.

Amennyiben az ügyfél Magyarországról még nem részesült családi ellátásban Magyarországról igényét benyújthatja.

Amennyiben az ügyfél/igénylő férje, vagy felesége, vagy élettársa az EU valamelyik Magyarországon kívüli olyan tagállamában munkavállaló, ahol a családi ellátások összege több, mint a magyar ellátás összege jogosult lehet az igénylő a különbözetre.

A különbözetet a másik EGT tagállamban az ott dolgozó mások szülőnek kell évente kérelmeznie. Ekkor ez a másik EGT tagállam hatósága E 411-es nyomtatványon kér adatot a Magyar Államkincstártól.

Az egyik fizet, a másik kipótol. Az alábbi példa egy szlovák lapban jelent meg:

Ha szlovák állampolgárnak külföldön születik gyermeke, a gyermekgondozási segélyre és a családi pótlékra elsősorban abban az államban jogosult, ahol a gyermekkel együtt él.

A másik állam abban az esetben fizet évente egyszer kiegyenlítő ellátást, ha az illetékes államban a szóban forgó ellátások összege alacsonyabb.
Vagyis ha a szülő szlovák állampolgár, de a kisgyermekkel Csehországban élnek, akkor a gyermekgondozási segélyt és a családi pótlékot is a cseh államtól kapják.

Ha az ottani ellátások összege kisebb, mint Szlovákiában volna, akkor a különbözetet évente egy összegben megkapják a szlovák államtól.

 Ha az ügyfél valamelyik Magyarországon kívüli EGT tagállam területén munkavállaló, vagy egyéni vállalkozó és a gyermekét egyedül neveli a munkavállalás helye szerinti tagállam rendelkezik elsődleges joghatósággal a családi ellátások kifizetésére függetlenül attól, hogy a gyermekkel együtt melyik ország területén tartózkodik életvitelszerűen.

 Ha a magyar állampolgárságú családnak nincs Mo-on biztosítása és életvitelszerűen nem Magyarországon laknak, hanem egy másik EGT tagállamban, akkor ezen másik EGT tagállam rendelkezik elsődleges joghatósággal a családi ellátások kifizetésére.

Ha az ügyfél (igénylő) férje, felesége, élettársa (azaz a másik szülő) az EU valamelyik másik országában munkavállaló, de az ügyfél (jelen esetben az anya) nem rendelkezik biztosítási jogviszonnyal, de a család életvitelszerűen Magyarországon tartózkodik magyarországi biztosítás hiányában a teherviselő (folyósító) a másik (jelen esetben az apa munkahelye szerinti) állam lesz, Magyarország maximum kiegészítést fizet.

Ez, mivel Mo. a déli országok fölött teljesít főleg Spanyolország, Olaszország, Görögország, Románia és Bulgária esetében fordul elő. Itt is a MÁK NKO rendezi a külföldi állammal a jogosultságot.

A családi ellátások koordinálását végző szerv Magyarországon a Magyar Államkincstár.

Akinek tehát EU-s jogszabályt érintő családtámogatási ügye (családi pótlék, GYED, GYES) van annak célszerű a Magyar Államkincstár Nemzetközi kapcsolatok Osztályát személyesen fel, vagy írásban megkeresni, mivel ezzel országosan, központosítva Ők foglalkoznak, így egy konkrét esetben teljeskörű tájékoztatást is ők tudnak adni.

(Magyar Államkincstár Budapesti- és Pest Megyei Igazgatóság Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya 1139. Budapest Váci út 71. Tel: 06-1-452-2910)

Az EU szociális biztonsági rendszerek koordinációjával foglalkozó jogszabályai a családot és a családi ellátásokat egységként kezeli.
A hazai ellátások közül családi ellátásnak kell tekinteni a családi pótlékot (Csp., a gyermekgondozási díjat (GYED), a gyermekgondozási segélyt (GYES) és a gyermeknevelési támogatást (GYET) is.

rencsike82 # 2014.12.22. 09:27

Tisztelt Tanácsadó! Kérdésem a következő: folyamatos munkaviszonyom van ugyanannál a munkáltatónál 2005 óta, nem volt soha megszakítás. 2014. szeptember 1 óta táppénzen vagyok veszélyeztetett terhesség miatt. Ez a táppénz szeptember 1-től áprilisig tart, folyamatosan. 2015-ben mi lesz a táppénzem alapja? 2014. januártól augusztusig vagy a táppénzes hónapok is beleszámítanak? Ha az első variáció a jó, akkor hány nappal kell osztani a 8 hónapnyi kerestemet, hogy megkapjam a napi átlagot?

Köszönettel: Renáta

vaczkor... # 2014.12.22. 10:34

rencsike82

Kedves Renáta!

Akinek tartós betegsége/terhessége miatt az egyik évről áthúzódik a másik évre a keresőképtelensége a táppénz összegét nem módosítják, azaz táppénzként ugyanazt az összeget fogja kapni 2015-ben, mint amelyet kapott 2014-ben.

Az Ebtv. értelmében –egyben figyelemmel a közigazgatás szolgáltató jellegére is- az egészségbiztosítónak a dolgozók által befizetett járulékért cserébe nem csak az ellátások megállapítása és folyósítása a feladata, hanem a biztosítottak teljeskörű tájékoztatása is.

(1997. évi LXXXIII. törvény 5. § Az egészségbiztosító tájékoztatja a biztosítottat jogairól és kötelezettségeiről, segítséget nyújt igénye érvényesítéséhez.)

Éljen ezzel a lehetőséggel és kérje a munkáltató székhelye/telephelye szerinti kormányhivatal egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervét –vagy ha a közszférában dolgozik a Magyar Államkincstár Illetmény-számfejtési Irodáját, mint központi TB kifizetőhelyet-, hogy a kérdéseire a választ, illetve az igényérvényesítéshez szükséges segítséget adják meg.

Ezen túlmenően kérdéseit közvetlenül is felteheti az Országos Egészségbiztosítási Pénztár Pénzbeli Ellátási és Ellenőrzési Főosztálya munkatársainak a penzbeli@oep.hu e-mail címen, akik készséggel állnak a biztosítottak rendelkezésére.

rencsike82 # 2014.12.23. 05:08

Tisztelt Tanácsadó!

Köszönöm a válaszát! Sajnos hiába kérdeztem az Államkincstárat, egyszerűen nem válaszolnak a levelemre, telefonon lehetetlen őket elérni. Még annyit kérdeznék, hogy esetemben, ha folyamatos munkaviszonyom van hosszú évek óta, ugyanannál a munkáltatónál és 2014. szeptember 1-től táppénzen vagyok veszélyeztetett terhesség miatt, ami folytatódik még a 2015-ös évben pár hónapig, akkor a tgyás illetve a gyed alapját miből tudom kiszámolni? (melyik év adja az alapot és a táppénzes hónapokat bele kell-e számolni-ha nem, akkor ezen hónapok napjaival nem is kell osztani a keresetet?)

Köszönettel: Nagy Renáta

Csincsi79 # 2014.12.23. 09:24

Tisztelt Fórum!

Jelenleg első gyermekemmel vagyok itthon GYED-en, ami 2015 novemberében jár le. Amennyiben a második gyermekem még a GYED alatt, tehát 2015 novembere előtt születik, akkor mi a legcélszerűbb lépés, mit lehet tenni, anyagliag hogyan éri meg jobban? Arra gondolok, hogy maradjak GYED-en vagy ilyenkor ki lehet kérni a felhalmozott szabadságot, utána pedig táppénzre lehet menni? Jelenleg a maximális GYED-et kapom. Illetve mekkora lesz majd a TGYÁS és GYED a második gyerek után?

Köszönöm a válaszukat!

hubbabubba # 2014.12.26. 12:46

Tisztelt Tanácsadó!

Decemberben 1 napot kórházban töltöttem, aznapra szabadságot(gyerek után járó) vettem ki előre lejelentettem.A kórházból való távozáskor táppénzre jogosult papírt kaptam aznapra(oep).
Ha ezt nem akarom igénybe venni, akkor nem adom le a foglalkoztatómnál ezt a papírt?Vagy menjek vissza a kórházba hogy nem kérem ezt a papírt töröljék?
Mi a teendőm?
köszönettel:Veronika

vaczkor... # 2014.12.27. 12:20

rencsike82 Tisztelt Tanácsadó!

Sajnos hiába kérdeztem az Államkincstárat, egyszerűen nem válaszolnak a levelemre,

telefonon lehetetlen őket elérni.

Köszönettel: Nagy Renáta

Ez a Magyar Államkincstár elnökét és megyei igazgatóit minősíti...

Hogyan valósul meg a Magyar Államkincstárnál a közigazgatás szolgáltató jellege, ha az írásban feltett kérdésekre nem vpedig nem
álaszolnak, telefonon pedig elérhetetlenek???

vaczkor... # 2014.12.27. 12:22

rencsike82 Tisztelt Tanácsadó!

Sajnos hiába kérdeztem az Államkincstárat, egyszerűen nem válaszolnak a levelemre,

telefonon lehetetlen őket elérni.

Köszönettel: Nagy Renáta

Kedves Renáta!

Ez a Magyar Államkincstár elnökét és megyei igazgatóit minősíti...

Hogyan valósul meg a Magyar Államkincstárnál a közigazgatás szolgáltató jellege, ha az írásban feltett kérdésekre nem válaszolnak, telefonon pedig elérhetetlenek???

vaczkor... # 2014.12.27. 12:27


rencsike82 Tisztelt Tanácsadó!

Még annyit kérdeznék, hogy esetemben, ha folyamatos munkaviszonyom van hosszú évek óta, ugyanannál a munkáltatónál és 2014. szeptember 1-től táppénzen vagyok veszélyeztetett terhesség miatt, ami folytatódik még a 2015-ös évben pár hónapig, akkor a tgyás illetve a gyed alapját miből tudom kiszámolni? (melyik év adja az alapot és a táppénzes hónapokat bele kell-e számolni-ha nem, akkor ezen hónapok napjaival nem is kell osztani a keresetet?)

Kedves Renáta!

A tgys alapja -főszabály szerint- a 2014.01.01-től 2014.08.31-ig elért keresete (pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelme) lesz.

A táppénz összege nem alapja a tgys-nek és az osztószámba sem számít be. Magyarul a fenti jövedelmet -főszabály szerint- annyi naptári nappal kell elosztani ahány naptári nap van a 2014.01.01-től 2014.08.31-ig terjedő időszakban.

LVNT # 2014.12.27. 13:35

Tisztelt Fórum!

A kérdésem nagyon hasonló lesz az egyik előbbihez...

Jelenleg GYED-en vagyok, ami 2015. februárjában jár le.
A terv az volt, hogy 2015. elején visszamegyek dolgozni, miután kivettem a 22 nap szabadságomat, de közben terhes lettem.

Van arra lehetőség, hogy a szabadságot kivéve egyből táppénzre menjek, ha az orvos úgy látja, hogy veszélyeztetett a terhesség (vegyi üzem területén dolgozom)?
Hiszen február után már csak a GYES-t kapnék a szülésig ha nem mennék el táppénzre.

Ha van rá lehetőség, akkor a táppénznek mi az alapja és kapom-e mellette a GYES-t?

Köszönöm!!
Noémi

rencsike82 # 2014.12.28. 09:00

Kedves Vaczkor!

Köszönöm szépen a válaszokat, nagy segítség volt!

Sajnos az Államkincstár nem úgy működik, hogy segítsen is az embernek......még a táppénzemért is "közelharcot" kellett vívnom...Jöhetek én nekik a jogaimmal és az ő kötelezettségeikkel, senkit nem érdekel. Ha az ember nincs képben, akkor ott verik át, ahol csak tudják.

Köszönöm még egyszer!