közalkalmazotti bértábla


szalonka # 2010.12.28. 13:50

Az előző javítása: "végzettség" Bocs!

tarrklara # 2010.12.31. 08:38

Tiszeletem!
Érdeklődnék, hogyan érinti a gazdasági vezetők garantált illetményét a KJT 66/A részének eltörlése 2011. január 1-től. Maradok továbbra is gazdasági vezető, de a garantált illetményem csökkenhet? H8 besorolással(2011-től) 182.600+vez pótlék, jelenleg (2010-ben)288.000 forint garantalt illetmény. A Nemzetgazdasági Minisztérium átla kibocsátott nyilatkozatokból az derül ki, hogy senkinek sem csökkenhet a bére.

halloween1973 # 2011.01.10. 09:58

T.Cím! Közalkalmazottként fogok munkába állni "E" kategóriával. 20 éve folyamatos munkaviszonyban állok, de eddig magánszférában dolgoztam. Kérdésem, hogy figyelembe veszik-e a ledolgozott éveimet, szorzók tekintetében, vagy nem. Ez a mondat nekem nem egyértelmű: "Az adott osztályba sorolt közalkalmazott fizetése a munkában eltöltött évek függvényében emelkedik a fizetési fokozatokban megadott szorzók szerint." Remélem a munkában eltöltött évek nem csak közalkalmazotti viszonyra vonatkozik. Fizetés szempontjából ugyanis nem mindegy, hogy kezdő bérrel indulok, vagy sem. Várom megtisztelő válaszukat, mire számíthatok.
Üdvözlettel, halloween1973

aurin # 2011.01.10. 11:51

halloween53-nak: véleményem szerint csak az alkalmazottként (nem feltétlenül közalkalmazottként!)ledolgozzott éveket veszik figyelembe, tehát vállalkozóként szerzett éveket nem. a zsóka01 fórumozónál is ez volt a probléma.

aurin # 2011.01.10. 11:52

bocsánat a választ halloween1973-nak írtam

halloween1973 # 2011.01.10. 11:56

Szia Aurin!
Nem vállalkozó voltam, hanem bankszférában dolgoztam, mindig alkalmazottként. Ez esetben ez beleszámít?
Köszi előre is.

aurin # 2011.01.10. 12:03

igen, én is 30 évet dolgoztam iparvállalatnál, majd közalkalmazott lettem. a besorolásnál ezeket az éveket figyelembe veszik.

halloween1973 # 2011.01.10. 12:09

köszönöm!

halloween1973 # 2011.01.12. 17:05

Szia Aurin!
Még egy kérdésem lenne: A Gyed, Gyes, Gyet időszak is beleszámít, vagy csak az az időszak amikor ténylegesen dolgoztam a munkahelyemen. Jelenleg 2. éve veszem igénybe a gyet-et. Ezt kívánom felmondani közalkalmazotti munkáért 8 órában. Megszakítás nélkül folyamatosan biztosított vagyok.
Válaszodat előre is köszönöm.

iicuka # 2011.01.16. 17:45

Tisztelt Szakértő!
1975 óta dolgozom tanárként. Az 1.diplomám magyar-orosz szakos ált. iskolai tanár. 2007-ben szereztem a 2. diplomámat, gyógypedagógus, tanulásban akadályozottak pedagógiája szakos tanár. Ált. iskolában dolgozom. Mindkettő diplomámat használom. Rehab.órákat tartok SNI-s gyerekeknek, és magyart tanítok 2 osztályban.

  1. kérdésem: mely közalkalmazotti kategóriába kell besorolni?
  2. kérdésem: A törvény a gyógyped. végzettséget követeli meg az SNI-a gyerekekhez. Ennek ellenére engem nem gyógyped.státuszba, hanem fejlesztő státuszba soroltak. A kötelező óraszáma a fejlesztő ped.nak magasabb. Mivel magyart is tanítok, 23 órában állapították meg a köt- óraszámomat. Törvényes ez így? Ha gyógyped. végzettség kell, miért nem gyógyped. óraszám érvényes?

Köszönöm a válaszát.
Tisztelettel: ihaszilona@gmail.com

edem89 # 2011.01.17. 14:02

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Édesanyám német-nemzetiségi tanító diplomával rendelkezik és egy német nemzetiségi általános iskola alsó tagozatán osztályfőnök.

  1. Érdekelne, hogy a nemzetiségi pótlékon kívül jár-e neki idegennyelvi pótlék is? A törvény szerint csak a nyelvtanárok zárhatók ki, de ő tanítói diplomával rendelkezik, márpedig a kettő nem ugyanaz (legalábbis egyes jogszabályok elkülönítik a kettőt).
  2. Mekkora a nemzetiségi pótlék összege?
  3. Ha az első kérdésre a válasz nem, akkor még egy kérdés: Előző években tanított német nyelven földrajzot 5-6. osztályban, erre sem jár az idegennyelvi pótlék?

Válaszát előre is köszönöm!

Györgyi pszich # 2011.02.03. 17:31

Tisztlet Hölgyem/Uram!

Érdeklődni szeretnék, hogy egy szociális alapellátási központban, ha valakit közalkalmazottként foglalkoztatnak, mint pszichológus, az illetőnek a heti kötelező óraszáma hogyan alakul az intézményben?
Nevelési-oktatási intézményben, illetve pedagógiai szakszolgálatot ellátó intézményekhez tartozó kötelező heti óraszámokat találtam (20,26,21 óra)
138/1992. (X.8) Kormányrendelet a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény alapján.
Ezen intézmény azonban szerintem egyik fent felsorolthoz sem tartozik, mégis közalkalmazotti állás. Kérdésem tehát az lenne, hogy egy szociális alapellátási központban a pszichológus kötelező óraszáma mennyi, illetve ez milyen jogszabályban található meg.
Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelettel:
Györgyi

kiafag # 2011.03.24. 14:41

Kedves Fórumozók!

Tudan-e valaki nekem abban segíteni, hogy mely jogszabályi rendelkezés alapján egyenértékű az 1996 előtt szerzett "közoktatási vezető"-i oklevél a pedagógus szakvizsgával?

Köszönettel:
kiafag

Bunócska # 2011.05.07. 15:36

Kérdezném, hogy szociális intézményben osztályvezetői állást kaptam.Főiskolai végzettségem (diplomás ápoló)
mellett rendelkezem szociális szakvizsgával. Közalkalmazotti bérbesorolásnál ez jelenti-e "G"
fizetési fokozatba történő átsorolásomat,mivel ebben a
munkakörben nem kötelező a szociális szakvizsga. De a KJT. olvasatom szerint előírja, hogy az adott munkakörben a magasabb iskolai végzettség szerint kell a közalkalmazottat besorolni,jelen esetben F-ből G fizetési fokozatba.

Szükségem lenne, arra a KJT. törvényre, amelyben ez található, amelyre hivatkozhatom.

Köszönöm.