Jogi tanács kérése


Ycal # 2018.03.29. 18:27

Bocs lemaradt:
A Kj okiratban a következő szerepel:

"...Kötelezi magát arra, hogy a részékre folyósított összeget és annak járulékait (a kölcsönszerződéskor évi 3.99 % 6 hónaponta változó mértékű kamat) , a bank részére visszafizeti...."

Ycal # 2018.03.29. 18:22

Lenne egy érdekes kérdesem.

Mi van akkor, ha egy perben az alperes jogi képviselője, egymásnak ellentétes dolgot állít?

Adott szituáció:

Az alperes jogi képviselője, annak igazolására, hogy a felek megállapodtak a kölcsön kezdeti kamatláb értékében, azt állítja, hogy a szerződésben a felek abban állapodtak meg, hogy "a kölcsön kamata a folyósításkori hirdetményben szereplő érték" lesz.

Majd több más mellett, hivatkozik egy az alperes bank ellen indult és már lezárult perben hozott Kúria ítéletre, amiben a Kúria megállapítja, hogy az adósok a "Kj. előtt tett és közokiratba foglalt tartozás elismerő nyilatkozatban megerősítik a szerződéses kötelezettségüket egyben pontosítják a szerződést a kamat mértékét illetően".

A probléma, ott kezdődik, hogy a folyósításkori érték, 4.99% amin az alperes valóban nyújtotta a kölcsönt, a kj. okoiratban és az eredeti szerződben viszont egy előre tajekoztató jelleggel közölt 3.99%-os kamat szerepel , mely viszont a Kúria fent elmített ítélete szerint a felperes akaratnyilatkozatának számít, hogy milyen kamatértéken kíván szerződni?

Mit tesz egy ilyen helyzetben a bíróság?

Mert kvázi ezzel, az alperes jogi képviselője bizonyítja a felperes hivatkozásának helytállóságát, miszerint a felek között nem volt megállapodás, valós akarat egyezés a kölcsön kamatlábának értékében.

nonolet # 2018.03.29. 17:50

Oké!

Már magamtól is rájöttem, hogy a bányász béka segge alatt vagy...

Krisztiá_n # 2018.03.29. 17:47

nonolet

Ha egyszer a mélyművelésű bányák szellőzési problémáján rágódsz, inkább ne fordulj hozzám, ha csak ennyi jön ki belőled
:)

nonolet # 2018.03.29. 17:37

De nem baj, ha a segítségemmel, felismeri a saját korlátait...

Mielőtt kárt okoz! főleg másnak.

Ycal # 2018.03.29. 17:33

Nonolet:

Ne legy ilyn szigoru, nem lehet mindenki a toppon jogilag, mint pl. te a szerzodesek letrejottenek temakoreben :)

nonolet # 2018.03.29. 17:20

Krisztiá_n

"Tehát javasolhatom az illetőnek hogy egy ide vonatkozó részt vegyen be a megállapodásba?"

ELŐBB azért meg kéne értened, hogy miről van szó.

Javasolni pedig inkább ügyvédet javasolj neki a saját tyúkeszed helyett.
Azzal jobban jár!

Ne okoz neki kárt...
Mert te segghülye vagy ehhez és még kellően buta is.
Jól láthatóan.

nonolet # 2018.03.29. 17:15

Krisztiá_n

Kéne érteni IS, amit google-ztál...

De láthatóan nem érted.

Sajnos, nem az van, amit te kigondolsz a mütyüri agyaddal.

Hanem a valóság :-)

Krisztiá_n # 2018.03.29. 15:43

A többi szakembernek is köszönöm az ekézést.
Nyilván nem vagyok ügyvéd , jogász, azért jövök ide kérdezni és úgy gondolom hogy leírtam érthetően mit szeretnék tudni
Hanetán valamelyik szakmámba érdeklődnétek, és én is igy válaszolnék, gondolom lenne durcázás.

Krisztiá_n # 2018.03.29. 15:39

Ycal

Biztos hogy engedményezés, elöttem a papír
"ENGEDMÉNYEZÉSI MEGÁLLAPODÁS"

Nem akar senki palira venni, sőt nem is az én bulim, de aki kérdezett engem a témárol az nem ismeri a netet.

Erre lettem volna kíváncsi, amit írtál
"aminek az a következménye, hogy az engedményezés után ők lesznek a követelés jogosultjai. Igy az esetleges behajtott tartozás is őket fogja megilletni."

Tehát javasolhatom az illetőnek hogy egy ide vonatkozó részt vegyen be a megállapodásba?

drbjozsef # 2018.03.29. 13:23

Nem türelem, csak tudálékosság. :)

Ycal # 2018.03.29. 12:17

Krisztián:

Biztos, hogy engedményezi és nem engedélyezi szerepel a szerződésben?

:-)

Vagy az is lehet, hogy ez egy atipikus szerződés, ami nem a követelést, hanem a "behajtási jogosultságot" engedményezi :-) (amit megbízási szerződésnek szokás nevezni...)

Még egy lehetőség van, valakik palira akarnak venni.
Megbízási szerződés helyett engedményezésit akarnak veled aláíratni, aminek az a következménye, hogy az engedményezés után ők lesznek a követelés jogosultjai. Igy az esetleges behajtott tartozás is őket fogja megilletni.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.29. 12:12

Rólad lehetne mintázni a türelem szobrát. :)

drbjozsef # 2018.03.29. 11:30

Krisztián,

nem kellene neked guglizni.
Amikor egy tartozást elad egy cég a végrehajtónak, az nem ugyanez?

A végrehajtó nem vesz meg tartozásokat. Az itteni végrehajtók (de az ügyvédek is) ütegtik a fejüket most az asztalba.

A különöböző jogi szavaknak (mint "engedményezés" meg "végrehajtó" meg ilyenek) konkrét definiált jelentése van, amikre nem sikerül ráérezned.

Ne erőltesd.

Elég annyit tudni, hogy igen, "hasonló" az engedményezés, mint amikor valakinek eladod a tartozásodat (nem végrehajtónak, legfeljebb valamilyen behajtó cégnek). Ekkor fizet neked valamennyit ezért, de a behajtott összeg az övé, ahogy a behajtás kockázata is az övé, akár el is bukhatja az egészet. VAGY megbízol valakit a behajtással, és TE fizetsz neki ezért valamennyi pénzt, de a behajtott összeg a tied, ÉS a kockázat is a tied, hogy nem sikerül behajtani semmit.

oligaliga # 2018.03.29. 11:30

Ilyenkor nem is értem, miért kérdez az, aki úgyis jobban tudja.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.29. 11:25

Jobban tudja...

Krisztiá_n # 2018.03.29. 11:15

nonolet

Az engedményezés/szerződés arrol szól hogy X alany engedményezi Y-nak/engedményesnek, hogy járjon el a nevében és hajtsa be a tartozást
Lényegében ennyi
Tehát szó sem esik a szerződésben hogy az engedményező az ügy sikeres végén megkapja a pénzét
Költségeket és kamatokat az engedményes viseli

Persze, értelemszerűen ha megvan a pénz, az emgedményező megkapja, de az a tuti ami papiron le van irva

Krisztiá_n # 2018.03.29. 11:07

drbjozsef

Engedményezésröl szól a szerződés, de milyen jobb szót használhatnék helyette, mint behajtás?
Engedményezem hogy behajtsa, megszerezze intézkedjen stb. a nevemben
Sokat gugliztam engedményezés ügyben a neten, de arra utalást nem találtam, hogy az igy "megszerzett" pénz az engedményezőt illetné.

Amikor egy tartozást elad egy cég a végrehajtónak, az nem ugyanez?

nonolet # 2018.03.29. 08:00

Krisztiá_n

Engedményezés: eladod neki a tartozást ELLENÉRTÉK fejében.
Az ellenérték a tartozás behajthatóságától függ.
(nehezen behajtható tartozásért csak tized-huszad árat adnak)

A tartozásért kapott pénz a tiéd.

A tartozás pedig az övé lesz!
Aztán ő azt csinál vele amit akar.
Ha tudja behajtja...

Ahhoz neked már semmi közöd,
hogy
ő mennyit tud behajtani belőle.

HA többet tud behajtani, mint amennyit neked fizetett érte, akkor jól jár, ha nem akkor bukik rajta.

- -

A másik eset a behajtási megbízás.

Ekkor munkadíj fejében megpróbálja behajtani helyetted.
A behajtott pénz téged illet, de meg KELL fizetned a behajtási díjat.
Akkor is, ha ezzel mínuszba futsz esetleg...
(mert úgy szerződtél)

nonolet # 2018.03.29. 07:52

walowilag

Egy igazi zakkant mániás-hülye lehetsz ...
Az isten mentsen meg tőled mindenkit!

Nagy gáz, hogy nem bírod felfogni: nem törvénytelen, ha az ügyvéd tartozik valakinek.

Ha nem törvénytelen akkor meg milyen alapon lépne fel bárki is?
Az állam nevében, erőszakkal.

A te erkölcsi érzékedre meg magasról tojik mindenki.
Azt használd te.
De ne várd el másoktól,
hogy ők is olyan zakkantan gondolkozzanak mint te.

drbjozsef # 2018.03.29. 07:38

Ha csak behajtással bízol meg valakit, az nagyon nem engedményezés.

Krisztiá_n # 2018.03.29. 07:12

Tiszteletem szakértők!

Engedményezés esetén a követelés összege valóságosan átszáll az engedményezetre?
Pl. tartoznak nekem 100Ft-tal, engedményezem hogy helyettem valaki eljárjon és behajtja a 100ft-ot
Utána ez engem illet, illetve kell-e ezt rögziteni a szerződésben?
A vele járó költségektöl most tekintsünk el.

Tehát nem követelés eladásra gondolok, hanem csak annak behajtásával bízok meg valakit!

walowilag # 2018.03.28. 19:19

Tisztelt nekem Válaszolók!
Igazatok volt, az ügyvédek nyugodtan praktizálhatnak, húzhatják le balek ügyfeleiket, az ÜTV. is védi őket! Ezt az Igazságügyi Minisztérium is megválaszolta nekem!
Csak nyugodtan húzzák le balek jogot nem ismerő ügyfeleiket! Nem bánja azt sem a Területi Kamara, sem az Országos, sem az Igazságügyi Minisztérium! Nekik nem kötelességük ellenőrizni azt, hogy Kamaráik tagja végrehajtások alatt áll, súlyos banki-adó, magánszemélyi tartozások alatt! Azért képviselheti az "Igazságot" de mi az? Talán, ha kiderül,-véletlenül- több százmilliós tartozásai,adó, banki-magánszemélyi stb. és a média felkapja, akkor-talán-esetleg talán, kizárják a Kamarából!Talán, de nem lehet erre az elképzelésre mérget venni! Talán. Addig bármit tehet sunnyogva! Egy a fő: a kamarai tagdíjat fizesse! Mert ha nem, akkor, de csak akkor, kiteszik a szűrét a Területi, illetve Magyar Kamarából! Addig: lophat, csalhat, síbolhat letéti pénzt! Nyugodtan! Ha kiderül, a károsultnak vagy tíz év múlva megítélik a milliókat, párezer forintjával! Ha lesz miből letiltani(Egyáltalán nem biztos, mert a pénz jó dugi helyen van-)!
Hajrá! Az ügyvédi kamara nem tehet semmit, az adóhivatal sem, az önkormányzat sem! Mert nincs honnan elvenni a pénzt!Mag valahogy: senkinek NEM HATÁSKÖRE!!! Érdekes módon! Mármint legyetek rafináltak, mint a példaügyvédünk: okos, és tudja a Jog kiskapuit! Hajrá Ügyvédek! Csak lopjatok, csaljatok nyugisan! Mellettetek: a területi kamarák, az Országos Kamara, az Igazságügyi Minisztérium! Csak ügyesen!!!Hajrá balek kuncsaftok! Hajrá rettenetesen gyenge magyar Jog! Illetve a kisemberek felé erős, de a nagyobb kutyák felé csendben lapul, nem mer, nem tud, nem akar semmit tenni! A Nagy Gazemberek védik a Kis Gazembereket! És fordítva! Hajrá Szerencsétlen Magyar Nép!!!


Letiltások

Ycal # 2018.03.28. 13:52

nonolet:

Ha megegyeztek volna az összegben, akkor nem lett volna közöttük vita emiatt :-)))

Szerintem itt jó magyar vendéglátós mentalitás bukott ki... megbeszélünk valamit, aztán jó sokáig nem mondok konkrét árat, csak célozgatok..... aztán egyszer jóval utána kibökök egy jó magas árat , arra számítva, hogy az idő rövidsége miatt, már nem fognak kihátrálni a dologból...

De még mindig ott a probléma, hogy miért árajánlatot és nem számlát küldött???

nonolet # 2018.03.28. 12:52
  • Ycal

A lényeges dolgokban megegyeztek... úgymint, hogy

  • adott időpontban
  • esküvői felhajtás lesz
  • cirka hány főre
  • az árak szolgáltató árai (mivel nem kért előre mást)
  • nagyjából az összegben, hisz ahhoz mérten kértek előleget vélhetően

Csak utólag rájött a megrendelő, hogy mégse tőlük akarja...