Készfizető kezesség SOS


Kovács_Béla_Sándor # 2008.08.04. 05:45

A bevezető ellenére itt sem a kezes a "rosszfiú". Már az is támogatás, hogy a korábban általa kifizetett részletek megtérítését nem követeli. Megtehetné.

Az, meg hogy az adósnál nincs mit foglalni... Ott az ingatlan.

guba # 2008.08.04. 04:19

Az adós miért ajánlja a 60 ezer forintot a kezesnek? Neki az adósságát kell törlesztenie. A kezes akkor áll helyt, ha az egyenes adós nem tud fizetni, akkor viszont már nem szívesség dolga.

PepeJ # 2008.08.03. 20:35

sziasztok

olyan tortetem van, amiben kivetelesen lehet, h. az egyenes ados a jofiu es a keszfizeto kezes a kevesbe :)

A tortenet egy nagyon kedves ismerosommel zajlik eppen. Mikor ferje meghalt es egyedul maradt a negy gyerekekkel, egy alapitvany (akkori es egyben jelenlegi) elnoke felajanlotta, h. vesz nekik egy hazat.
Mikor fizetesre kerult volna sor, kderult, h. az alapitvanynak nincs eleg KPja, de szivesen lesz keszfizeto kezes egy lakashitelhez.

Aztan mikor ez az ismeros ujra ferjhez ment, felhivta ot az alapitvany uj gazdasagi vezetoje, h. sajnos ok nem tudjak tovabb fizetni a reszleteket, o meg ugyis ferjhez ment, van ket kereso, tessek mostantol fizetni. A hitelosszeg 14M Ft, a jelenlegi futamido 14 ev....
Ergo nem nagyon tudjak fizetni. Folajanlottak, hogy fizetnek az alapitvanynak amennyit tudnak(1 kereset, 4 arvasagi, egy GYES), 60e Ft koruli osszeget, ezt a gazdasagi vezeto visszautasitotta.

Lattam lejjebb a 3 lehetoseget, ami ilyenkor "kinalkozik". Van arra jogszabaly, h. egy haztartas ossjovedelmenek max mekkora resze lehet torlesztoreszlet? Az alapitvanytol -ahogy nezem- boven van mit behajtani, megha erkolcsi aggalyok merulnek is fol ... A csaladtol meg ingosagokat tudnak elvinni, amik kozul legnagyobb erteket egy sulinetre vasarolt laptop kepvisel ... Mire szamithatnak? (KHR alap nekik is es az alapitvanynak is?)
Kulonosen, ha az alapitvany kesobb beperli oket? Papir semmi nincs, csak az alapitvany elnokenek szobeli igerete, 1 tanu elott. Meg 2 email, egyikben az elepitvany vezetoje irja, h. szeretne megtartani az igeretet, segitsenek neki, a masikban a gazdasagi vezeto visszautasitja az 60-es ajalnatot.

Elore is koszonom!

_Wasp_ # 2008.06.11. 11:55

OFF:

qwertyu: (Azt hiszem, egy kicsit összekeverted magad valakivel.)

Egy: a segítségnyújtás szándékával (persze teljesen ingyen) írok ebbe a fórumba. A kommentjeim pusztán véleményt tükröznek, hiszen jogi tanácsot felelősséggel csak ügyvéd adhat. Tehát milyen alapon kérhetnél rajtam számon olyan szintű tanácsadást, szaktudást amit sóherségből vagy lustaságból egy ügyvédnek nem kívánsz megfizetni?

Kettő: ha nem értesz hozzá, ugyan áruld már el, honnan tudod eldönteni, hogy én mennyire vagyok képben?

Három: mindazonáltal kiváncsi lennék, hol írtam olyan ordas hülyeséget, amit nem korrigáltam később. Ha láttál ilyen hozzászólásomat, megköszönöm, ha in concreto felhívod rá a figyelmem.

ON.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.10. 17:00

Azt nem tudom, te mennyit értesz hozzá - de _Wasp_ válasza jogilag korrekt. Ha politikailag nem is :)

qwertyu # 2008.06.10. 16:11

Tisztelt Wasp!
A tobbi hozzaszolasaidbol itelve, te annyit ertesz hozza,mint en!Semmit!

_Wasp_ # 2008.06.10. 15:07

a kezesség kötelezettségvállalás.
lemondani csak jogról lehet.

(ez kicsit olyan kérdés, mint a másik kedvencem: "hogyan tudok lemondani a tartási kötelezettségemről / gyermekemről?")


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

qwertyu # 2008.06.10. 14:33

A jelzalog javara sem tudok lemondani kezessegemrol?Akkor miert van a jelzalog?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.10. 14:29

Sehogy.

qwertyu # 2008.06.10. 14:28

Szia!

A keresem az lenne,hogy kezesseget vallaltam,de az ados,adostars nem fizet.Jelzalog van.Nekem semmi haszonelvezet nem szarmazott.Hogy tudnek a legegyszerubb formaban lemondani kezessegemrol.1/3-ad reszben vagyok kezes.Elore is koszi a valaszert.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.14. 14:24

A kedvező ítéletre 99,999999999999...
Hogy aztán mit lehet behajtani a megítélt összegből... [kezét széttárja]

íródeák # 2008.02.14. 13:17

Köszönöm a segítséget!

Ti ismeritek a bírósági gyakorlatot, ha perré alakul a dolog, mennyi az esélyem, hogy hozzájussak a pénzemhez?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.11. 19:42

Valahogy úgy, de a perben az ítélethozatal előtti tárgyalás berekesztéséig módosíthatod a kereseti kérelmedet, tehát hozzáadhatpod az időközben kifizetett részleteket is. Persze, csak akkor, ha azonnal bizonyítani is tudsz, különben elodáznád vele a per lezárását.

íródeák # 2008.02.11. 19:02

Neked is köszi kbs !

Ez technikailag hogy működik? Mondjuk félévenként fizetési meghagyás? És ha ellentmond (ellentmondhat?), akkor perré alakul? És párhuzamosan akkor több per is megy, vagy összevonódik, vagy hogyan? A gatyámat rá fogom fizetni, főleg ha addig elmentik a javaikat is. Jelenleg még van autó, telek, lakás, ingók...

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.11. 18:32

Akár azonnal. De mivel előre nem lehet, ezért úgy csak több részletben tudod.
Elég bizonyíték a befizetési bizonylat.

íródeák # 2008.02.11. 18:18

Köszi ObudaFan, bíztam benne, hogy erre jársz és segítesz...

Mond kérlek, ha az 1. megoldást választom, hiszen nem tudnék egyösszegben kifizetni 1 milliót, akkor mikor követelhetem az egyenes adóstól, majd ha letelik a 4 éves futamidő? Addig meg én hitelezek nekik? Milyen bizonylatot, igazolást kell kérnem a banktól, hogy majd a bíróságon bizonyítani tudjak?

ObudaFan # 2008.02.11. 17:30

Pontosan ez a 3 lehetőség van. Ezek közül választhatsz. Természetesen az általad kifizetett összeget az egyenes adóstól követelheted. Ha van mit behajtani rajtuk.

íródeák # 2008.02.11. 16:39

Sajnos készfizető kezességet vállaltam 1 millió Ft-os kölcsönre, amit sem az adós, sem az adóstárs (házaspár)nem fizet tavaly október óta. A bank fizetési felszólításait átveszik, de semmi reakció. Én is kaptam ezekből a fizetési felszólításokból, de a bank nem a pénzt követelte tőlem, hanem azt, hogy segítsek az adósokat fizetésre bírni. De nem lehet velük kommunikálni.
Ma voltam bent megint a bankban, hogy mitévő legyek, azt mondták, hogy három lehetőség van:

  1. Kifizetem az elmaradást és tovább törlesztem én a hitelt kb 4 évig, vagy
  2. Felmondják a hitelt és kifizetem egy összegben, majd perelem őket és visszakövetelem, vagy
  3. Felmondják a hitelt és bírósági útra terelik, hozzám is jön majd a végrehajtó, visz amit,és ahonnan tud, nincs sortartás.

Ja és közben felraknak engem is a KHR-re!
Kérlek segítsetek, mit tegyek!?

ObudaFan # 2007.07.31. 09:26

Ez egészen biztosan fedezetelvonás, és közeli hozzátartozó esetén az átruházónak kell bizonyítania a jóhiszeműséget és a visszterhességet.

mzuzu # 2007.07.30. 13:57

Vagy írttassátok át az autót édesanyád nevére. (kérdés, hogy ez nem minősülhet-e majd később fedezetelvonásnak)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.30. 13:16

Nem, ez csak ajándékozást jelent. Az egyetlen, amire édesanyád hivatkozhat, az az élettársi vagyonközösség.

hkcs # 2007.07.30. 13:09

És milyen módon igazolható, hogy az autó nem anyu élettársának kizárólagos tulajdona? Hogy egy példát emlitsek, amikor anyuék az autót vették, akkor az induló önrészt a két bátyámmal mi hárman dobtuk össze. Igaz, erről akkor papir nem készült, csupáncsak átadtuk a készpénzt. Ez jelent valamit tulajdonjogi szempontból?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.30. 12:25

Az autó az ingóságok azon szűk körébe tartozik, amelyeknek a tulajdonjogát közhiteles nyilvántartás tartalmazza. Az ott szereplő adatokat - jelen esetben az adós kizárólagos tulajdonjogát - ellenkező bizonyításig valósnak kell elfogadni.

hkcs # 2007.07.30. 12:25

Igy van, az autó közös szerzemény, igaz, hogy csak az életárs nevén van. Mondjuk azt nem tudom, hogy gépkocsi esetében létezik-e a közös tulajdon fogalma, mint pl. a lakásnál az 50%-os tulajdonrész?

mzuzu # 2007.07.30. 12:08

Én a történetből úgy veszem ki, hogy az a kocsi közös, de legalábbis leginkább az anyuka mobilitását szolgálja. Ugye azt írja, hogy hitelre vették közösen.

mzuzu