Biztosító követelése


Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.05. 05:57

Szerintem erre kiterjed a lakásbiztosítás lopáskár kockázata. Be kell jelenteni a káreseményt azzal, hogy a kár pontos összege később lesz ismert, hiszen nem tudod, mennyiért pótolják az iratokat. (Plusz utazás esetleges költsége stb.) Aztán lehet, hogy belekötnek a nem megfelelő őrzésbe.

Nincs valami önrész abban a kötvényben?

Katimama22 # 2014.09.05. 05:45

Be surranó tolvaj, mert sajnos a kapu nyitva maradt nem lett be zárva.amit nem értek mert mindig zárni szokták ott ahol voltam. A táskám meg kint maradt az udvaron mi meg bent voltunka szobában, nem vettünk észre semmit, csak amikor jöttem el fel tünt hogy ki van cipzározva a táskám.akkor vettem észre a lopást.A kötvényben lopási kár szerepel, de nem tudom az mit takar.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.05. 05:16

Meg kellene nézni a kötvényen, hogy milyen káreseményekre vállal kockázatot a biztosító. Azt nem írod, hogy hol lopták el azt a tárcát, pedig egy lakásbiztosítás esetén az nem mellékes körülmény.

Katimama22 # 2014.09.05. 04:47

Tisztelt Szakértők!
Szeretném megtudni,hogy a biztosító felmondta a lakásbiztosításom. Mondván nagy a kockázati tényező( tanyán lakom)A díjjat be fizettem rendesen kár ért a szakértő volt nálam elutasította a kérelmet. Ezután kaptam egy levelet hogy a biztosításom 30 napos határidővel felmondják.Ami szeptember 18-án jár le. Sajnos tegnap(09.04.én) el lopták a pénztárcámat az összes irataimmal együtt,pénz kevés volt benne.A rendőrségen jelentettem.Ilyen esetben a biztosító az ellopott iratok pótlására fizet-e??,Ezt szeretném tudni. A gunyos megjegyzéseket most kérem mellőzni!!Köszönöm szépen. Erzsébet

ObudaFan # 2014.08.27. 17:53

somogyi

Ha nem ismerted az ászf-et - amit azért cáfolhat a biztosító az ügynök tanúkénti idézésével - akkor is csak az ászf az érvénytelen, de azért amit aláírtál, az érvényes. Na most, innentől kellene látni, pontosan mit is írtál alá.

somogyi # 2014.08.26. 14:18

A következő ügyben kérnék tanácsot:
2012-ben kötöttem egy unit-linked (életbiztosítással egybekötött megtakarítás) biztosítást a Generalinál. Ismerős keresett meg az ajánlattal, persze csak a kecsegtető hozamokat említette, de költségeket, kockázatot, hátrányokat nem, így megkötöttem a szerződést. Az első évfordulókor a biztosító által küldött elszámolásból, valamint az ezt követő generali ügyfélszolgálattal történt beszélgetés során tudatosult bennem, hogy jól át lettem verve. Én is hülye voltam, hogy nem tájékozódtam rendesen mielőtt aláírtam, de hittem az ismerősömnek. Átnéztem az összes papírt és a biztosítási ajánlatot, hogy hátha találok valamit, amivel megtámadhatom a szerződést. Találtam is: a biztosítási közvetítő nem x-elte be a biztosítási ajánlaton, hogy az ÁSZF-et és a Különös Feltételeket átadta volna a részemre illetve hogy én letöltöttem interneten. Ezt megírtam nekik levélben és kértem, hogy mivel nem ismertem az ÁSZF-et és a Különös Feltételeket , ezért szerintem nem érvényes a Ptk. szerint a szerződés, ezért fizessék vissza a befizetett 360.000 Ft-omat. Ezután a biztosításközvetítő -sajnos csak telefonon- elismerte, hogy hibázott, valamint a Generali küldött egy levelet, hogy igaz, hogy nem jelölték be, hogy átadták az ÁSZF, de a közvetítő azt mondta, hogy átadta. És nem tudnak visszafizetni semmilyen összeget, mert a visszavásárlási táblázatot 2012-ben átvettem így azt megismertem.
Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e perre vinni a dolgot, mert az én értelmezésem szerint a Ptk-ban ütközött, hogy nem adták át az ÁSZF-et illetve, hogy nincs erre bizonyítékuk. Ebben az esetben visszajár nekem a befizetett összeg? Hiszen ha ismertem volna az ÁSZF-et és a Különös Feltételeket , akkor nem kötöttem volna meg a szerződést.
Köszönöm a segítséget!

bakes # 2014.03.27. 07:01

Köszönöm a válaszokat!
Azért az marha jó, hogy a biztosító kifizetteti velem a díjat, de az okmányiroda az eltulajdonítás időpontjától már nem számolja fel a súlyadót arra a 4 hónapra, mire ki lett vonatva a forgalomból. De az is jó, hogy kár ér, és még fizessek.

luck-666 # 2014.03.26. 21:45

Ha díjnemfizetés miatt szűnik meg,akkor a következő biztosításod drágább lesz

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.26. 19:14

Az oka. :)

bakes # 2014.03.26. 19:12

Mi a különbség, ha díjnemfizetés miatt szűnik meg, vagy a forgalomból kivonás miatt szűnik meg a biztosítás?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.26. 18:20

Helyes az álláspont.

bakes # 2014.03.26. 18:12

jogos e biztosító álláspontja, miszerint ők a forgalomból kivonás napját tekintik a szerződés felmondásának, és nem az idegenkezű eltulajdonítás napját.Mivel 2014-re nem fizettem be a biztosítást,azt ők felmondták.Csak akkor szüntetik meg kivonással a biztosításomat, ha befizetem a 2014.02.26.-ig esedékes biztosítási díjat.Ezt így megtehetik? eltulajdonítás: 2013.10.12
biztosítás rendezve:2013.12.31-ig, forgalomból kivonás:2014.02.26.
A biztosító részéről igaz e a következő állítás?

Tájékoztatjuk, hogy Társaságunk csak akkor tudja a biztosítását törölni végleges kivonással, ha a részünkről kiküldött 8.765,-Ft befizetésre kerül.
Ez a 2014.01.01-től, 2014.02.26-ig terjedő időszakra szól.
A gépkocsit az Önkormányzat, csak 2014.02.26-tól vonta ki a forgalomból.
Eddig az időszakig a díj a biztosítót illeti a díj.Tájékoztatom, hogy a biztosító társaság a nyomozás lezárásának napjával, mely megegyezik a végleges kivonással, tudja megszüntetni a biztosítást.
Valamint az okmány iroda bejegyzése a kekkhban is megegyezik a 2014.02.26-i dátummal, így más dátummal nem áll módunkban megszűntetni és a díjtól eltekinteni sem tudunk, hiszen a központi rendszer szerint a gépjármű forgalomban volt.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.26. 14:06

Öt mondatban?

bakes # 2014.03.26. 13:58

Sziasztok!

2013.10.12.-én ellopták az Öcsém autóját.Munkája miatt én intéztem a lopással kapcsolatos ügyeket meghatalmazással. Mikor megkaptam a rendőrségi jegyzőkönyvet a nyomozás megszüntetéséről, aznap igényeltem sorszámot,( hogy ne az egész nap kelljen hiányoznom a munkából)bementem az okmányirodába, hogy kivonassam az ellopott autót. Ott szembesültem azzal, hogy a törzskönyv is kell hozzá, amit az Öcsém elhagyott. Akkor nem indították el a törzskönyv hivatalos nyomozását, mert arra nem volt meghatalmazásom. Újabb időpontot kellett kérnem, ami 2013. dec.17.-e volt a XIII.ker. okmányirodába. Öcsém Üzembentartója lett közben egy utánfutónak, így egy kalap alatt akartam elintézni a két ügyet. Kiindulva abból, hogy a III.ker.-i okmányirodában egy személy max 2 ügyet intézhet egyszerre. Amikor megcsinálták az üzembentartóit, akkor közölte velem az ügyintéző, hogy a törzskönyvre nincs ideje, igényeljek új időpontot. :-(
2014 jan.07-re kaptam újabb időpontot. Végre elindították a törzskönyv keresését. letelt az egy hónap, miután ki lehet vonatni a forgalomból az autót,de csak febr.26.-ára kaptam időpontot. Végre sikerült kivonatni a forgalomból.:-)
Én ezzel párhuzamosan tájékoztattam emailben a biztosítót, hogy ellopták az autót.Elküldtem nekik a jegyzőkönyvet, amit a rendőrség állított ki az eltulajdonítás napján. Ez a biztosítónak nem jó, mert nekik a nyomozás lezárásról kell a határozat, és a jármű forgalomból kivonásáról a dokumentum.Ezeket febr.26.-án,amikor a kivonás megtörtént emailen elküldtem nekik. Automata válasz érkezett. Levélben értesítettek március 06.-ai keltezéssel, hogy díjnemfizetés miatt megszüntették a biztosítást. Levelezésbe fogtam, és azt a választ kaptam tőlük, "Tisztelt Ügyfelünk!
Tájékoztatjuk, hogy Társaságunk csak akkor tudja a biztosítását törölni végleges kivonással, ha a részünkről kiküldött 8.765,-Ft befizetésre kerül.
Ez a 2014.01.01-től, 2014.02.26-ig terjedő időszakra szól.
A gépkocsit az Önkormányzat, csak 2014.02.26-tól vonta ki a forgalomból.
Eddig az időszakig a díj a biztosítót illeti a díj.Tájékoztatom, hogy a biztosító társaság a nyomozás lezárásának napjával, mely megegyezik a végleges kivonással, tudja megszüntetni a biztosítást.

Valamint az okmány iroda bejegyzése a kekkhban is megegyezik a 2014.02.26-i dátummal, így más dátummal nem áll módunkban megszűntetni és a díjtól eltekinteni sem tudunk, hiszen a központi rendszer szerint a gépjármű forgalomban volt."Észrevétel: a nyomozás lezárásának napja (kelt:2013.okt.29.kézbesítve:2013.nov.14.) nem egyezik meg a forgalomból kivonás napjával.
Jogosan kéri a biztosító az összeget? Csak azért, mert a súlyadót az eltulajdonítás napjától nem kell már fizetni, hiába csak febr.26.-án lett kivonva az autó a forgalomból.

Előre is köszönöm a segítséget!

Csaba1986 # 2014.03.20. 21:25

hewaa: attól függ hogy élt -e még a szerződés 60 vagy 90 nap, biztosítója/módozatja válogatja), mert akkor sajnos jogos, ha viszont már törölt szerződés akkor csak a respiró (60-90nap díja) jár nekik...

Csaba1986 # 2014.03.20. 21:20

Az úgynevzett "respiró időszakra járó díjat kérik" amíg díjnemfizetése esetén is kockázatban álltak, ez jogos követelés, de előbb utóbb szerintem feladják..

Csaba1986 # 2014.03.20. 21:20

Az úgynevzett "respiró időszakra járó díjat kérik" amíg díjnemfizetése esetén is kockázatban álltak, ez jogos követelés, de előbb utóbb szerintem feladják..

berytibi # 2014.03.18. 18:55

Ma kaptam egy ismételt fizetési felszólítást a Creditfortis-től, természetesen ezt is simán a postaládába dobva.... Van valakinek jótanácsa ezzel kapcsolatban??

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.17. 14:13

Tudsz bizonyítani?

berytibi # 2014.03.17. 13:14

Tanács a részemre valakitől, aki járt már hasonló cipőben??

ObudaFan # 2014.03.17. 10:09

Arra elég, hogy ne emelkedjen jogerőre a fizetési meghagyás és az ügy perré alakuljon. De a perben ezek alapján nem sok esélyed lesz.

hewaa # 2014.03.17. 07:49

MOKK-os levelem érkezett fizetési meghagyással. Nem tudtam fizetni a biztosításomat.. persze senki nem tájékoztattak hogy ezt minden év végén lehet csak felmondani. Azt tudom, hogy válaszolni kell ere a levélre . Elég az hogy nem ismerem el a tartozásom és ezt megírom? Kérem segítsen nekem ebbe valaki!! Köszönöm!

berytibi # 2014.03.03. 10:58

Hasonló témában szeretnék tanácsot kérni, ahogy láttam más is van, volt hasonló cipőben. 2013.március 01-től nem kívántam élni a GENERALI biztosítónál meglévő ház-start lakásbiztosításom további fizetésével. Az előzményekhez tartozik, hogy több éven keresztül ennél a biztosítónál volt a lakásbiztosításunk, soha egyetlenegy káreseménnyel sem. 2013. februárjában beázott a tetőnk a hó alatt és a tetőtérben kb. 30 ezer forint kár keletkezett. Bejelentettem, mire levélben válaszoltak, nem fizetnek, nem vihar eredetű a kár. Ezen rágtam be, bementem a biztosító nyíregyházi irodájába, ahol azt mondták, ha fel akarom mondani, akkor nem fizetéssel megszűnik a biztosításom, mivel az évforduló előtti 30 nap -amelyről természetesen ők sem tájékoztattak egyik évben sem - már elmúlt... Május környékén hívott egy hölgy, hogy mi az oka, hogy nem fizettem. Elmondtam neki, hogy az Ő irodájukban tanácsolták ezt, mert csak így tudják megoldani. Ma pedig kaptam a CREDITFORTE Kft-től egy sima levelet, hogy azonnal fizessek be díj elmaradása miatt 6333 Ft-ot, ami kb 2 havi díjnak felelt volna meg.... Tanácstalan vagyok, volt ilyen, és volt olyan hozzászólás is hasonló ügyben... Ezek szerint egyébként a díjnemfizetési tanács minek számít a GENERALI iroda dolgozójától??

ObudaFan # 2013.12.31. 09:35

Úgy szólítanak fel, ahogy akarnak, ez nyilván kisebb költséggel jár. Nem ezen múlik, hogy tartozol-e, vagy sem.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.19. 10:41

Valószínűleg igen.