gépjármű adásvételi szerződés


aniko8888 # 2012.08.01. 19:33

T. Fórumozók !

X vevő bankhitelből vásárolja meg Y gépjárművét. A vevő a vételárat átutalással teljesíti. Ebben az esetben a bankban a szerződés aláírását megelőzően kell elindítania a vevőnek az átutalást és a birtokbaadást az ellenérték megérkezéséhez kötni?
A neten talált szerződésminták ezzel kapcsolatban semmilyen kitételt nem tartalmaztak.

Köszönöm a válaszokat !

ObudaFan # 2012.08.01. 21:12

Átutalást szerződés megkötése előtt nem érdemes indítani.

kfgabri # 2012.08.02. 04:59

ott kezdődik, hogy a bank nem fogja engedélyezni az utalást egy fecnire, én legalábbis elhajtanálak benneteket.
magánszemélyek közt átadás-átvételre utalnék.

kfgabri # 2012.08.02. 05:02

az átadás-átvétel az átírást is magában foglalja!

Dr.Attika # 2012.08.02. 06:23

Miért foglalná magába? Tradíció nélkül nincs tulajdonjog átruházás. Anélkül meg nem lehetséges az átírás.

guba" # 2012.08.02. 06:56

Ebben az esetben a bankban a szerződés aláírását megelőzően kell elindítania a vevőnek az átutalást és a birtokbaadást az ellenérték megérkezéséhez kötni?

Az eladó ragaszkodhat ahhoz, hogy a vételár teljesítése előtt nem adja át az autót. Az ilyen bizalmatlansági helyzetek áthidalására alkalmazzák az akkreditívet, mondjuk általában ettől nagyobb jelentőségű ügyleteknél.

kfgabri # 2012.08.02. 09:06

Ragaszkodhat, én meg ahhoz fogok, hogy nem utalok.
10/10 bank nem fog előre fizetni magánszemélynek, csak szerződött kereskedésnek.
Szóval jöhettek hozzám fiúk meghatalmazással, akkor sem fogom engedni a kifizetést.

kfgabri # 2012.08.02. 09:09

a bizalmatlanság alapvető gyakorlati oka, hogy fogd a pénzt és fuss alapon nem futnak az okmányirodáig, ennek érdekes vetületei lehetnek egy töréskár folyamán, stb-stb.
ha lízing keretében finanszírozunk, akkor pláne nem.
egyébként, ha valakinek ez nem tetszik, tessék igényelni személyi kölcsönt, költségben kb. annyi.

aniko8888 # 2012.08.02. 10:39

A bank embere kint volt és megnézte a gépjárművet !
Konkrét javaslat ?

kfgabri # 2012.08.02. 10:41

mit nézett rajta?

kfgabri # 2012.08.02. 10:50

Egyébként anikó, ha az egész komoly, akkor a bank

  • tájékoztat a szerződéskötési feltételekről
  • folyósítási feltételekről
  • az adásvételi szerződés tartalmi elemeiről (túl az átíráshoz szükséges elemeken)

Vagyis erre nem két korrekt ügyvéd (guba, Attika) és egy korrekt banki jogász (jómagam) fog megoldást adni, hanem a bank.
Mi legfeljebb állást foglalunk, hogy okés vagy nem.

guba" # 2012.08.02. 11:01

Konkrét javaslat ?

Konkrét javaslat az akkreditíves fizetési mód. Ellenekző esetben valamelyik félnek vállania kell a másik nemteljesítésének a kockázatával járó procedeurát.

kfgabri # 2012.08.02. 11:04

egy lakossági használt gépjárműért nem vállalunk ilyen mókát.

Bali29 # 2017.11.10. 17:53

Üdv mindenkinek. Az alábbi dologban kérném a segítséget.

Kb 1 hónapja adtam el egy papírok nélküli veterán motorkerékpárt adásvételivel amit nem dátumoztunk ki.Ebben hibás vagyok tudom.Megbeszéltük hogy utánanézek hogy papirozható -e.A vevő megtekintette,átnézte,hosszas alkudozás közepette.
A mai nap felhívott a vevő hogy őneki mégsem ér annyit a motor amennyiért megvette, ha nincsenek meg a papirjai visszahozná.

Kérdezem hogy ilyenkor mi a teendő.Adat hiányában az adásvételi érvényes?

lajcsó # 2017.11.11. 08:10

"Adat hiányában az adásvételi érvényes?"
Igen.

drbjozsef # 2017.11.11. 16:06

Benne van a szerződésben, hogy megtekintett állapotban ÉS papírok nélkül veszi meg, vagy csak beszélgettetek róla?

Bali29 # 2017.11.11. 18:02

A szerződésben benne van hogy a vevő a járművet megtekintette,az eladó tájékoztatta a jármű állapotáról stb.. azt külön nem írtuk bele hogy papírok nélkül.Tisztában volt vele hogy mit vesz de ha van is a központi nyilvántartásban adat róla az nem rajtam múlik hogy kiadják -e vagy sem.

nonolet # 2017.11.11. 20:20

Hát persze egy ilyen lényeges dolgot,
hogy
"papírok nélkül" minek is írtátok volna bele.

Fő a bizalom, hátha nem reklamál.

Aztán, ha mégis, mert nincs írás róla, akkor meg kész a baj.
Jön a csodálkozás...

wers # 2017.11.12. 09:06

Miért nincsek meg a papírok? Szerintem pótolható, ha bekerült a nyilvántattásba.

berg1979 # 2018.02.23. 14:15

üdvözlök mindenkit.
kérem valaki segitsen tanácsot adni nagyon becsaptak egy autóval,de ráírták az adásvételire hogy a hibákat ismertettem utolagos reklamáció nincs.Tudok valamit tenni? köszönöm a választ.

SaireyVMK # 2018.02.23. 16:57

Szerintem bírósági úton megtámadható a dolog. De esély csak akkor van bármire is,ha bőven az érték feletti áron adták el és mindez bizonyítható. Az se mindegy ,hogy mennyi idő telt el az adásvételi óta. Minél több annál kisebb az esély,hogy eredménnyel fog járni a per. Ráadásul maga a per is elhúzódhat.

Elsősorban persze egy kis noszogatás személyesen,hogy bepereli/feljelenti csalásért, hátha visszaveszi per nélkül is az előző tulaj. Ha meg nem ,lehet perrel próbálkozni,de nem biztos hogy lesz belőle bármi is. Ráadásul pereskedni idő-pénz és Idegölő is. El kell gondolkodni azon is,hogy mennyit is ér ez meg magának és mennyivel lett megcsonkítva a pénztárcája. Aztán vagy elfogadni és belenyugodni,hogy ez volt a "tanulópénz" aztán legközelebb elolvasni minden papírt meg alaposan megnézni,hogy mit is vesz vagy kikérni egy/vagy több/ ügyvéd véleményét is erről,hátha van egy kis esély a nyerésre. A fenti információk hiányában én alap esetben nem hiszem,hogy sok haszna lenne egy pereskedésnek. De ne legyen igazam.

ObudaFan # 2018.02.26. 14:33

Konkrétan fel is vannak sorolva a hibák, vagy csak ez az általános szöveg van?

Balambeer # 2018.03.24. 14:51

Üdvözlök mindenkit!

Arra keresem a választ,ha egy céges flottából eladó autót megvásárolok a cégtől (alkalmazottjuk vagyok) de az autó a testvéremnek kell,akkor át kell íratnom a saját nevemre,vagy a 15 napon belül újabb adásvételivel tovább adhatom neki?Ő nem veheti meg,mert nem a cég alkalmazottja.
A válaszokat köszönöm!

wers # 2018.03.24. 16:13

Köztes vevő leszel. A vagyonszerzési illetélet ki kell fizetned.

Balambeer # 2018.03.25. 17:20

Autókereskedések ezt hogyan csinálják?
Ők is mindig befizetik?
Csak tájékozódom,nem élcelődök.