Egyesület megszűntetése


Szabolcs78 # 2012.08.26. 09:15

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.26. 09:14

Kösz ObudaFan. Hogy mik vannak.

ObudaFan # 2012.08.26. 09:05

végelszámolónak érdemes ügyvédet, ügyvédi irodát, végelszámolót felkérni, vagy elég leszek hozzá én is?

Elég leszel te is, de az iratszerkesztés lehet, hogy nem ártana ügyvéd segítségét kérni, a könyveléshez könyvelőét.

ObudaFan # 2012.08.26. 09:03

Milyen végelszámoló?

2011. évi CLXXV. törvény

az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról

9. § (1) A civil szervezet végelszámolására - törvény eltérő rendelkezése hiányában - a cégnyilvánosságról, a bírósági cégeljárásról és a végelszámolásról szóló törvény (a továbbiakban: Ctv.) rendelkezéseit, kényszer-végelszámolására a Ctv. 2012. február 29-én hatályos 116. § (3)-(6) bekezdését, 117. §-át és 118. §-át az e törvényben szabályozott eltérésekkel kell alkalmazni.

(2) A civil szervezet végelszámolására irányuló kérelmet űrlapon kell benyújtani. Az eljárás lefolytatására a civil szervezetet nyilvántartó bíróság illetékes.

(3) A végelszámoló a végelszámolás iránti kérelemben köteles bejelenteni a végelszámolás megindítását elrendelő határozat keltét, a végelszámolás kezdő időpontját, a végelszámoló nevét (cégnevét) és lakóhelyét (székhelyét), ha a végelszámoló nem természetes személy, akkor a cégjegyzékszámát és a megbízásából eljáró természetes személy nevét és lakóhelyét, valamint a civil szervezet ügyintéző és képviseleti szerve jogviszonyának megszűnését. A bíróság a végelszámolás megindításáról végzést hoz, melynek közzétételéről a bíróság a civil szervezetek bírósági nyilvántartásáról és az ezzel összefüggő eljárási szabályokról szóló törvényben meghatározott országos névjegyzék útján gondoskodik. A végelszámolás elrendelésekor a nyilvántartásban a „v.a.” toldatot fel kell tüntetni. A civil szervezet végelszámolójának elsősorban a civil szervezet volt vezető tisztségviselőjét kell kirendelni.

(4) A civil szervezetek vonatkozásában egyszerűsített végelszámolási eljárás lefolytatásának nincs helye.

(5) A végelszámolás (kényszer-végelszámolás) közzétételét követően a civil szervezetnek haladéktalanul el kell különítenie az eljárás költségeinek fedezetét.

(6) A Ptk. 64. § (1) bekezdés b) pontja alapján indult végelszámolás során az egyesület legfőbb szerve dönthet a továbbműködésről, amely esetben - a végelszámolási eljárás már felmerült költségeinek megtérítése mellett - a bíróság megszünteti az eljárást és törli a nyilvántartásból a toldatot.

(7)Ha a bíróság megállapítja, hogy az alapítvány nyilvántartásból való törlésének polgári jogi feltételei bekövetkeztek, vagy az alapítványt megszünteti [Ptk. 74/E. § (1) bekezdés vagy Ptk. 74/E. § (3) bekezdés], a bíróság felhívja az alapítványt a végelszámolás lefolytatására. Ha a bíróság az alapítványt a Ptk. 74/E. § (4) bekezdésében vagy 74/F. § (2) bekezdésében meghatározott okból szüntette meg, az alapítványt nyilvántartó bíróság elrendeli a kényszer-végelszámolást.

(8)Az alapítvány végelszámolásának elrendelése iránti kérelmet a bíróság (7) bekezdés szerinti felhívásának kézhezvételétől számított 30 napon belül kell benyújtani az alapítványt nyilvántartó bíróság részére. Az alapítvány végelszámolása esetén a Ctv. 112. § (4) bekezdésben meghatározottakon túl a kérelemhez csatolni kell a Ptk. 74/E. § (1) vagy (3) bekezdésében meghatározott feltétel bekövetkezését megállapító végzést. Ha a végelszámolás elrendelése iránti kérelem nem kerül benyújtásra, a bíróság elrendeli az alapítvány kényszer-végelszámolását.

Szabolcs78 # 2012.08.26. 08:37

Az "Egyesület nyilvántartásból való törlése iránti papír alapú kérelem" nevű nyomtatványon találtam ebből kettőt is.

"A kérelmező képviselőjének (végelszámolónak) adatai"

Ebből gondoltam, hogy kell.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.26. 07:47

Milyen végelszámoló? A közgyűlés hoz egy döntést a megszüntetésről, azzal annyi. De épp azért mert ezt sem tudod, nem ártana megbízni egy ügyvédet. A hatvan ezerből kijön, és legalább nem lesz vita a vagyonfelosztáson. ;)

Szabolcs78 # 2012.08.26. 04:55

Még egy kérdés:

végelszámolónak érdemes ügyvédet, ügyvédi irodát, végelszámolót felkérni, vagy elég leszek hozzá én is?

Joghoz nem értek, pénzügyi végzettségem nincs, hétköznapi, szürke kisember vagyok.
Az Egyesületünk számláján kb 60.000 ft van, abból ki kellene, hogy jöjjön minden.

Szabolcs78 # 2012.08.26. 04:32

Üdv!

Nemzetőr Egyesületünket meg akarjuk szüntetni, mert a 2011 elején hozott jogszabály-változások, és az új Polgárőr törvény már nem teszik lehetővé, hogy a közrend, közbiztonság védelmében aktívan részt vegyünk (köszönjük a Gárdának, Jobbiknak, egyebeknek).

Helyben a Rendőrség, polgármesterek, jegyzők örültek a létrejöttünknek, de mire túljutottunk a kezdeti papírmunkákon, egyeztetéseken, sajnos, jöttek a fenti problémák.

Semmi értelme fenntartani. Körbeleveleztem az országot helyitől a legmagasabb szintekig (ORFK, BM, Miniszterelnöki Hivatal, stb ... ) de érdemben sehol se foglalkoztak velem. Eszükben sincs más szervezetet működni hagyni, mint a Polgárőrség.

Nagyon sajnálom, hogy a kétéves munkánk, és a segítő szándékunk a kutyát se érdekli.

Azt már tudom, hogy egy halom papírt kell beadnom a Bíróságra, hogy elkezdődjön a megszüntetési procedúra.

Ezután hogy megy az Egyesület megszűntetése?

Kell még mennem valahová, vagy ügyész, bíró fog jönni az Egyesület székhelyére?

CSAK HOZZÁÉRTŐ VÁLASZÁT VÁROM!