Családjog


Wiki75 # 2012.11.05. 07:25

Hova fordulhatok panaszért a gyermekjóléti szolgálaton beül dolgozó családgondozó ellen,aki többed ízben sem a feladatának,jogkörének megfelelően járt el?Hol tehetek fet- ill. bejelentést ellene?Merre érdemes elindulnom?
Keresnék olyan ügyvédet aki ebben segítségemre tudna lenni amennyiben szükséges.
Előre is köszönöm,!
W.Viktória

ObudaFan # 2012.11.05. 10:43

Elsősorban a jegyzőhöz.
A jegyző a családgondozót felmenti, ha alkalmatlan feladatára, ha pedig a családgondozó jogaival súlyosan visszaél, kötelességeit nagymértékben elhanyagolja, a jegyző tisztségéből elmozdítja.
De pontosan kellene tudni, hogy mi a probléma.

Ars Iustitiae # 2013.02.10. 09:56

Tisztelt Fórum!

Én magyar állampolgár vagyok, vőlegényem ukrán állampolgár. Apostille nem kell a házasságkötéshez, mert a Szovjetúnió területén született.
A nemzetközi magánjog szabályai szerint házasságunkat a magyar jog szerint kell megkötni.Prágában a magyar nagykövetségen nem folglalkoznak házasságkötéssel, az ukrán nagykövetségen pedig csak 2 ukrán állampolgár köthet házasságot (Bp. Istenhegyi út)
Január 7-én bejelentkeztük házasságkötére a 9. kerületi polgármesteri hivatalban ,tolmáccsal együtt.
Vőlegényem tanusítványa nov. 26-i keltezésű ,amely fél évig érvényes, a kiállítsától számítva..

Az iratainkat jelenleg is vizsgálja a kormányhivatal.
Vőlegényem Prágában él és dolgozik, nyáron összeköltözünk.Az 500km-es távolság miatt kapcsolatunkat minél előbb szeretnénk jogilag is rendezni.
Az esküvőt március 8-ára szeretnénk kérni, mivel ekkorra tudok én is és ő is szabadságot kérni, én az új munkahelyemen próbaidőn vagyok, nem nagyon adnak szabadságot.A tolmácsot és a 2 tanút is erre az időpontra kell szervezni + étterem, fotós, fodrász.

A kérdésem a következő: A 30 napos kötelező várakozási határidőt honnan számítjuk?
A Csjt. (2) szakasza alapján a bejelentkezéstől, amely január 7-én megtörtént.
Ezek szerint, amint megérkezik az engedély, a házasság egy időpont egyeztetése után megköthető, jegyzői engedély nélkül.
Anyakönyvi eljárási szabályokban külön, erre vonatkozó leírást nem találtam.
Anyakönyvvezető tartja magát az engedély megérkezésétől induló újabb határidő kivárásához, amelyre jogszabályi helyet nem tudott mutatni.

Előre is köszönöm a válaszokat a tisztelt Kollégáknak.

papcsi # 2013.02.11. 22:29

Tisztelt Fórumozók!
Áldatlan perben állunk egy hat és fél éves gyermek apjával. A gyermek-elhelyezési perben olyan láthatási időt állapított meg a bíróság, amely igen hátrányos a gyermekre és nem is múködik. Az apával nem lehetett megegyezni a módosításról. A bíróság pedig nem fogadja el bizonyítékként sem a beterjesztett fényképeket, sem a gyermekkel készült hangfelvételt. Szakértőt nem jelölt ki idejében, csak akkor,amikorra a gyermek már szinte mindent elfelejtett, akkor is mellőzött minden ezzel kapcsolatos kérésünket. Egyébként is eddig minden kérésünket, indítványunkat elutasította vagy figyelmen kívül hagyta. Úgy érezzük,nem is a bírónő, hanem az apa ügyvédje irányítja a pert, amely nekünk igen egyszerűnek tűnt, de ő mindenféle hazugsággal, ködösítéssel fölértékelte, így már több, mint egy éve húzódik. Szerettünk volna határozottabb, gyermekhez jobban értő, gyermekbarátabb bírót, de a bíróság elnöke ezt is elutasította. Mi kell ahhoz, hogy ezt el lehessen érni, netán az ügy másik bíróságra való áthelyezését? Kinek van ezzel kapcsoaltban tapasztalata?

Lana01 # 2013.03.02. 18:16

Kedves Fórumozók,
szeretném megtudni, hogy kérhető-e kizárólagos felügyelte és mi a módja, ha a gyermekem édesapja külföldön él az új családjával? Előre is nagyon köszönöm.

ObudaFan # 2013.03.04. 12:33

Főszabály a kizárólagos felügyelet. Más kérdés, hogy ettől még lesz kapcsolattartási joga neki.

ObudaFan # 2013.03.04. 12:34

papcsi

Ehhez vagy a bíróság elnökével szembeni objektív kizárási ok, vagy a bíróság össze polgári ügyszakos bírája elleni valamilyen kizárási ok kellene, és mindezt neked kellene tudni igazolni.
Ne erre fecséreld az energiádat.

ObudaFan # 2014.08.04. 11:16

Wiki75

Az attól függ, hogy pontosan mit is tett, mennyiben járt el jogellenesen.

Debra01 # 2014.09.02. 16:47

Tisztelt hozzáértők!
Nagy gondunk van egy gyermektartást nem fizető apukával, és annak minden tortúrájával. Kedves apuka külföldi állampolgár. nem él házasságban az anyukával. Gyermek tartási per már volt, de közös megállapodás miatt csak egy határozat született, hogy ha apuka semmilyen formában nem támogatja a gyermeket, akkor 7500 ft,-ot követelhet az édesanya! Szóbeli megállapodás szerint az óvodai étkezési költséget téríti az apuka!

Ezt sorozatban megszegi apuka. Ezért az édesanya a községi önkormányzat szociális osztályához, és a családsegítő szolgálathoz is fordult, akik beszéltek apukával, aki "büntetőjogi felelőssége tudatában" nyilatkozott az utcán, hogy ő 50 000,-ft-al támogatja a gyereket, majd az elkészített iratot aláírta, így az egyedül álló édesanya nem kap semmi juttatást.
Bírósághoz is fordult, ahol azt mondták, hogy mondja meg az apuka címét, mert a bíróság nem nyomozó hatóság. Édesapának nincs bejelentett lakcíme, nincs bejelentett állása, és mivel az ovodai térítési díjat folyamatosan késedelmesen fizeti, így nem tudják igénybe venni a másik gyerekre sem az kedvezményes étkeztetést!
Szeretném megérdeklődni, hogy mit lehet tenni ilyen helyzetben

A választ előre is köszönöm

ObudaFan # 2014.09.02. 16:51

A címét meg lehet tudakolni a KEKKH-től. Ha nincs címe, hirdetményi idézést és ügygondnok kirendelését lehet kérni a bíróságtól. De ahhoz előbb igazolni kell a KEKKH igazolásával, hogy nincs címe.

csak évi # 2015.06.21. 15:54

Sziasztok ,nekem a kérdésem az lenne hogy én Németországban élek a 12 éves lányommal nincs jó viszonyban az apával és a nyári szünetbe egy napot nem hajlandó náluk tölteni ,az apuka tavaly augusztus óta nem fizeti a 20ezer forint gyerektartást mert azt mondja nekünk nincs rá szükségünk ,gyámhatósági papir szerint ott kell töltenie a nyári szünetet de mit lehet tenni ha a gyerek hallani sem akar róla ? Az apa élettársa nem szerti a lányom és én pedig nem akarom kényszeriteni a gyerekem hogy ott legyen ha nem akar ,de azt sem akarom hogy ezért meghurcoljanak minket ,
köszönettel
csak évi

ObudaFan # 2015.06.22. 13:41

Valószínűleg nem a magyar hatóság fog eljárni, nem a magyar jog alapján, tehát egy német ügyvéd tud valóban hasznos tanácsot adni majd.
De ha mégis a magyar jog lenne irányadó, akkor egy ilyen korú gyermeknél még egyértelműen a te felelősséged, hogy a kapcsolattartás megvalósuljon.

Zöldövezeti11 # 2015.06.25. 06:47

Na kérem adva van egy idős személy, konvergál a 92- höz.
Nálunk van már jó 2,5 éve.
Van neki 2 felnőtt gyereke (60 körüliek ), 4 felnőtt unokája és ennek ellenére én gondozom.
Ha beszüntetem a gondozást, kinek szóljak ?
A minap voltam egy szociális gondozóban, hegyén hátán a személyzet, gondozott alig alig ( jó ez csak a látszat ). Kérdem a fő fő vezetőt, hogy mik az esélyek ?

-Hát sorba kell állni !

  • Na de meddig ?
    • Lehet az egy év is.
  • na mondom miért nem 9 év ?
  • látom az asszonyság megrökönyödött.

    Tehát ki az illetékes ??

groszfater@gmail.com # 2015.06.25. 07:07

ha nem fogadja be a menhely, tedd ki az útszélére...

Immaculata # 2015.06.25. 08:43

Zöldövezeti11

Van-e bármiféle kötelezettséged akár írásban, akár szóban a néni gondozására?

groszfater@gmail.com # 2015.06.25. 09:23

Nálunk van már jó 2,5 éve.
Szerinted ez nem elég kötelezettség ?

Immaculata # 2015.06.25. 09:28

Szerinted ez válasz a kérdésemre?

Immaculata # 2015.06.25. 09:30

Neked sem adnék adatlapot kitőtteni.

Segítek:

„Nálunk van már jó 2,5 éve.

Ez tény.

groszfater@gmail.com # 2015.06.25. 09:54

és sem bíznék rád elektromos áram szállítást...

Segítek:

„Nálunk van már jó 2,5 éve.

Ez tény
És ebből a tényből képtelen vagy következtetni az előzményre...

Immaculata # 2015.06.25. 10:03

Te mire következtetsz ebből?

groszfater@gmail.com # 2015.06.25. 10:22

műszaki analfabéta vagy

Immaculata # 2015.06.25. 10:30

Bár jogkérdés, de szívesen veszem a véleményedet a gondozási kötelezettség tárgyában.

groszfater@gmail.com # 2015.06.25. 10:43

elsősorban erkölcsi és morális kérdés, ha-már jogi azon nincs mit vitázni mert azt a törvény egyértelmüen rendezi.

Immaculata # 2015.06.25. 11:11

és sem bíznék rád elektromos áram szállítást..

Igazad van, azt nem tudtam, hogy az emberi test jó elektromos vezető, de a mai világban, ahol kevés a munka, ... elismerésem, hogy ezt is bevállaltad.

groszfater@gmail.com # 2015.06.25. 11:28

Háát, tudod, azt a káosz ami a fejedben kavarog nekem nem nehéz tolerálnom viszont ami a lelkedben ,ahhoz szükséged van jó-adag vallásos áhítatra