Apród csalás


Pojka75 # 2021.11.23. 09:20

Kaszas:

Ez ugyanaz, akit én is írtam kicsit korábban, csak nekem más számlaszámot írta, Farkas András néven..... Igazából a név mindegy, mert átutalásnál a bank csak a számot nézi, írhatsz bármilyen nevet.
Én ezt a két számlaszámot tudom hozzá:
11600006-00000000-96292729 Erste Bank
109180001-00000115-44440005 UniCredit bank

És azóta is hirdet xbox one s-t, PS4-et és Iphone 8 plus-t, mindig újabb regisztrációval és a jófogás nem tudja a képek alapján egyből kiszúrni..... már vagy 5-ször szedettem le a hirdetéseit és mindig vissza kerülnek.....

Kaszas # 2021.11.21. 08:51

Ismét felbukkant pofátlanul a Jófogáson
Három hirdetése is szerepel
Farkas András !!!
PS4 ,PS4 kontroller és egy almás készülék
A helyszín most nem Szolnok hanem Szeged annyira gyenge előző regisztrációja And néven most Andr néven !!
Hirdetés azonosító: 123497583
Hirdetés azonosító: 123510187
Hirdetés azonosító: 123497583

Ronaldo # 2021.11.20. 15:17

Várom azoknak a jelentkezését, akiket Cserháti Gergő egy vagy több százezer forinttal lehúzott.
A Jófogáson hirdetett a nyár folyamán több alkalommal videókártyákat eszetergomi, budapesti lakhellyel, és a következő számlaszámok valamelyikére kellett utalni:
10103661-70216900-01005001
12025000-01725276-00100001
A prohardveren már létrejött egy kisebb csoport a károsultakkal. Most azok írjanak, akik "újak", tehát nincsenek benne a prohardveres csoportban, mert nem tudnak róla.
bergyilkosbohoc@freemail.hu

Pojka75 # 2021.11.15. 12:19

Jófogáson Xbox one s-t, Macbook 13 Pro 2017-et és Iphone 8 plus-t is árult. Először belement az utánvétbe, majd mégis előre kérte az árat. Ettől elzárkóztam. Nem utaltam át, amire kezdte bizonygatni, egyenes szándékait és ajánlotta, hogy akkor a fele árat fizessem előre. Sajnos addig beszéltünk, amíg erről meg lettem győzve, így ~25000 Ft-om bánta. Már régóta vásárolok akár a jófogáson is, de még így nem jártam.
Adatai:
10918001-00000115-44440005
Farkas András névre bankszámlaszám

tnj # 2021.11.14. 18:33

Jó estét sorstársak. Nem olvastam a nevét barátomnak, ezért leírom, hátha valaki google keresés után ide kerül és megússza a plusz kiadást. Videó kártyát, s7 telefon árul camel62 néven. Előre kell utalni a kártya árát, amit nem voltam hajlandó. De ha a postát elküldöm, akkor ő is a kártyát utánvéttel. Így én csak kétezret buktam. Gyanítom sokak elküldték előre a teljes vételárat.
11773384-02878931 a számlaszáma és Kovács Sándor névre kérte

wanker74 # 2021.11.02. 19:36

@bihon
Én már rég túl vagyok a feljelentésen. Pécsett folyik ellenük nyomozás, a férjével K. Dáviddal együtt követik el a csalásokat. Ha még nem jelentetted fel, tedd meg! Nagyon sok károsult van és mivel megvan az elkövető, a pénzünket is van esély visszakapni. Nekem ezt mondta a nyomozó.

Dani # 2021.11.01. 11:56

bihon Én is így jártam.

bihon # 2021.10.10. 08:24

Erdeklödnek, hogy vk jart e porul bizonyos Rusznyak Nikolett csaloval jofogason a hetkben illetve hogy talalkozott e ezzel a nevvel? Köszönöm!

MDani # 2021.10.03. 09:11

Üdv!
A Jófogással kapcsolatos beszélgetésben is megosztottam a történetet, de itt is szeretném posztolni. 22190 Ft értékben rendeltem egy magát Rácz Benjaminak mondó tagtól. Előreutalás után eleinte azt állította, hogy a csomagot már feladta a Postán, de sosem volt hajlandó elküldeni a csomagszámot, csak halogatott. A hívásomra már nem reagál. Már törölte is magát az oldalról.
A számlaszám, amire a pénzt utaltam: 11773353-02231510.
Az esetről már tájékoztattam a rendőrséget.

katalinmarton # 2021.09.28. 16:43

Sziasztok!
szagika légyszíves vedd fel velem a kapcsolatot. Ugyanazt a személyt keressük.
katalinmarton87@gmail.com

GBalint97 # 2021.09.11. 12:57

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e más olyan pórul járt személy, mint jómagam, aki Jófogáson egy magát Hamza Sándor, Mátészalkai illetőségű személyként azonosító profillal üzletelt? A profilt aug 24-én hozták létre, szept 8-ig élt, 5 hirdetés volt rajta, két videókártya, processzor, notebook ram és egy monitor! Kedvező áron "adta" a termékeket, eredetinek tűnő, valószínűleg egykor élő Hardveraprós hirdetések képeit szedte le és töltötte fel sajátjaként, még garancialevelet is küldött, hiszen volt olyan termék, amit garisnak hazudott! Előre utalás után napokig csak hitegetett, végül pár napja eltűnt a hirdetésekkel együtt.
Egy másik fiókból érdeklődőnek kiadva magam azt hazudta kettő van a termékből, egyiket már eladta, ott tudtam telefonszámot, és e-amil címet kicsikarni belőle, majdnem egy címet is sikerült, ekkor tűnt el.
Megvannak a hirdetési azonosítók, hirdetések, azok képei, teljes beszélgetés mindkét profilból, utalási bizonylatom, e-mail váltás a garancialevél kiállítójával, akitől megtudtam kinek adta el januárban a kártyát, amire ez a Hamza azt hazudta, hogy fél éve használja, és még 3 év gari van rá.
Kérdezem, ezek alapján mik a lehetőségeim, és mennyi az esély a sikerre egy feljelentés estén? 85e ft-ot buktam, amit már sikerült megemésztenem, és meg is tanultam a leckét egy életre, de mégis csak jó lenne ha nem egy féreg csalót gazdagítana ez az összeg, meg még azok az összegek amiket esetleg másoktól csalt ki!

Ha valaki szintén ezen fiókkal kapcsolatban állt, netán őt is átverték, kérem fogjunk össze, írjon a balint.graf@gmail.com címre.
A profil linkje:
https://www.jofogas.hu/magyarorszag?…

Szabotoni # 2021.08.05. 20:17

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy valaki járt e pórul sajnos mint én... Sokat vásárolok Jófogáson, de hála az égnek igen ritkán futok bele csalókba. Most sikerült. A név amire az utalást kérte:
Andics Laszló
Erre a számlaszámra kérte az utalást.
12042847-01761093-00100004
Ha valaki járt még így vele, kkor írjon e-mailt nekem.
A többit megbeszéljük a károsultakkal, ha van még rajtam kívül.
szabotoni1979@gmail.com

Ronaldo # 2021.07.29. 08:01

drbjozsef, Kogeza

Nagyon köszönöm a segítséget, ezek alapján el is küldtem a levelet.

drbjozsef # 2021.07.26. 15:52

Ronaldo,

Nincs. Felesleges. Három egyszerű mondat, nem kell a sallang.

Kogeza # 2021.07.26. 14:53

Ronaldo

Nincs "hivatalos" formája.

Legyen benne, hogy miért, mekkora összeget, meddig, milyen számlaszámra köteles megfizetni.

Legyen keltezés, és írd is alá a végén.

erika # 2021.07.26. 09:44

#ricsy
Kedves ricsy!
Szeretnék jelentkezni a felhívásodra!

Ronaldo # 2021.07.25. 08:14

Kedves drbjozsef!
Nagyon köszönöm a gyors választ. Annyi lenne már csak a kérdésem, hogy a felszólító levél szövegének van-e valamilyen "hivatalos" formája, vagy egyáltalán szükséges-e ha múlt héten beszéltem vele telefonon és ugyanígy kész tények elé állítottam (konkrétan elmondtam neki, hogy x időpontig fizessen vagy megy a feljelentés)?

drbjozsef # 2021.07.24. 16:53

Ronaldo,

Írsz neki egy tértis levelet, hogy 8 napon belül utalja vissza a számládra a pénzt, ellenkező esetben feljelentést teszel csalás miatt (ez fenyegetésnek jó, amúgy, ahogy írtad, valszeg elutasítaná a rendőrség), emellett fizetési meghagyást fogsz indítani ellene, amiben az egyéb költségeidet is meg kell majd fizesse.

Aztán ha tényleg nem fizet időben, elballagsz egy közjegyzőhöz, és elindítod az FMH-t.

Ronaldo # 2021.07.24. 13:23

Sziasztok!
Egy előre fizetett és meg nem kapott termék ügyében kérnék tanácsot.
Röviden arról van szó, hogy április végén rendeltem egy új videókártyát a jofogas apróhirdetési oldalról, amit elvileg külföldről hozott volna be egy kereskedő. Előtte leellenőriztem az eladót, egy egyéni vállalkozóról van szó, aki hitelesnek tűnt, ezért 140.000 (száznegyvenezer) Ft-ot előleget fizettem a videókártyáért előre utalással. Mindenről kaptam visszaigazolást, átvételi elismervényt stb.
Ám ahogy heti szinten érdeklődtem, mindig volt valami kifogás (covid, termékhiány stb.). Amikor egy hónap után sem valósult meg a szállítás, megelégeltem és kértem vissza a pénzt. Az eladó nem is akadékoskodott, ígéretet tett, hogy napokon belül küldi vissza a 140.000 Ft-omat. Emailt is kaptam róla, hogy 8 napon belül utal. Ez közel 2 hónapja történt és innentől kezdve ugyanaz ismétlődik: hetente kérdezem, hogy hol van a pénzem, amire mindig jön az ígérgetés, kifogás, hazudozás, de semmi nem történik.
Tehát lassan 3 hónapja nála a pénzem, ebből ugye 2 hónapja ígérgeti, hogy "holnap/jövő héten" visszautalja. Azóta egyébként vettem új videókártyát, tehát mindenképp a pénzemet szeretném visszakapni.

Kihez tudok segítségért fordulni?
Úgy tudom a rendőrségi feljelentés akkor lenne indokolt, ha mondjuk utalás után teljesen eltűnt volna, vagyis egyértelmű lenne a csalás. Viszont emailes kapcsolatban vagyunk, átvételi elismervényt is kaptam, többször beszéltünk/beszélünk, tehát "valid" személynek tűnik.
Vagy a Fogyasztóvédelem hatáskörébe tartozik? Akkor is, ha nem webáruházból rendeltem a terméket, hanem apróhirdetés alapján egy egyéni vállalkozó kereskedőtől?
Esetleg milyen más lehetőségem van még?
Előre is köszönöm a segítséget

Ksz04 # 2021.07.02. 09:46

Szóval a korábban Kármen néven hirdető Jófogás csaló úgy tűnik most eszter néven várja a balekokat, itt az eladói profil. Mi vagy 6-7 hónapja tettünk sokan együtt feljelentést, kb ennyi értelme volt. Általában számítógépes és fotós cuccokat, jellemzően Canon termékeket hirdet. Onnan is megismerni, hogy Dél-Somogyot határozza meg eladási helynek (Barcs, Lábod).

https://www.jofogas.hu/magyarorszag?…

Ksz04 # 2021.07.02. 09:26

Jófogáson ismét fent van a korábban engem és másokat is megkárosító "Kármen", most Eszter néven +36205747222 számon. Most is Dél-Somogy (Lábod) és most is sok a Canon cucc jó áron.

Traffic # 2021.05.15. 10:02

T. Sértettek!

Javaslom mindenkinek, hogy a történetet, amit elszenvedtek, ne egy ismeretlen személlyel, email-ben osszák meg, hanem a rendőrséggel. Egyrészt adatvédelmi okok miatt, másrészt nem tudni, ki van az email cím mögött, harmadrészt pedig ki tudja, mikor tesz feljelentést, illetve tesz-e.

A rendőrség ellenőrizni szokta az elkövető számlaszámát az adatbézisukban és egyesítik az ügyeket.

Ne legyenek duplán sértettek!

danee94 # 2021.05.14. 18:35

Sziasztok!

Összegyűjtöm a károsultak listáját. Ha téged is átvert kérlek írd le mit vettél, kitől, mikor, hol, egyéb hasznos infók.

jofogas.atvertek@gmail.com

Köszi.

danee94 # 2021.05.14. 16:31

Szia!

Engem is ugyanezzel a porszívóval károsított meg. Kérlek keress meg én szívesen feljelentem. danee94@gmail.com

szagika # 2021.05.14. 07:14

Kedves Károsult Társak!
Ezeket a hozzászólásokat olvasva,rájöttem,hogy én is csalás áldozata lettem a tegnapi nap folyamán.Kár,hogy nem előbb olvastam a hozzászólásokat.A Jófogáson "Bence" felhasználó néven árult egy Dyson Cyclone V10 rúd porszívót gyanúsan alacsony áron 24eFt.-ért+2000 posta kts.Sajnos beleszaladtam a csapdába köszönhetően a kapzsiságomnak,én is szerettem volna egy csúcskategóriás készüléket szinte negyedáron megvenni.Hát most, se pénz,se készülék.Természetesen a Jófogáson váltott levelezésünket már ki is törölte,úgy, hogy már ott vissza se tudom nézni.A számlaszám amire utalnom kellett
Rácz Bence 12001008-01430495-00100005
a közleménybe kérte, hogy írjam bele EVP2410011659477 ezt a számot mert neki nagyon fontos lenne.na ezt nem tettem meg,mert elkerülte a figyelmemet,csak utólag olvastam,úgy, hogy a közleménybe a porszívó nevét írtam,nem tudom, hogy ez jelent-e valamit.Minden esetre nem hagyom annyiban a dolgot,feljelentést fogok tenni.
Esetleg csatlakoznék ha van folyamatban csoportos feljelentés!