válás és vagyonmegosztás


ObudaFan # 2017.07.31. 19:45

Különvagyon. Persze neked kell igazolni, hogy teljes egészében édesapád ajándékából vetted.

manhunter # 2017.07.31. 15:16

Tisztelt Fórumozók! Több mint 10 éve vagyunk házasok és kb. 3 évvel ezelőtt apám ajándékként (banki átutalással) egy nagyobb összeget ajándékozott nekem amiből vettem egy kertesházat ahová ki is költöztünk a családdal. A ház teljesen a nevemen van. Váláskor ez ház (amit 3 éve a család rendeltetésszerűen használ) közös vagy külön vagyon lesz?

ObudaFan # 2017.07.02. 05:23

Nyilván neki lesz magasabb a tulajdoni hányada az ingatlanban, de te is tulajdonos vagy. A bíróság a per végéig aligha tesz ki téged onnan. A per végén vagy megvalthatja a részed, vagy vegrehajtasi árverés várható. Hogy erdemes-e gép megegyezni, az attól függ, mi az ajánlata.
Házastársi tartás vonatkozásában annak is jelentősége van, hogy milyen indokolt szuksegleteid vannak.

Csilla63 # 2017.07.01. 15:20

A férjemmel jelenleg válunk. A vagyonmegosztással kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. 1986 tavaszán házasodtunk össze. A ház amibe beköltöztünk férjem öröksége volt, alapterülete: kb. 50 négyzetméter. 1989-1991 között a ház felső szintjét közösen építettük be, 28 négyzetmétert.Ezenkívül közösen építettük a lépcsőt, fürdőszobákat, cserépkályhát, beépített konyhát, udvar parkosítása, pagoda építése, ház tatarozása, nyílászárók cseréje hőszigeteltre. Közös vagyonunk még egy hegyekben lévő ház, ami kb. 60 négyzetméter, 800 négyzetméteres telekkel, illetve autó (15 éves), garázs, üzlethelyiség a kettő 28 nm. Zsarolhat e a férjem azzal, hogy a válás után kilakoltat a közös házunkból, mivel az alapterület az ő öröksége volt, amíg nem történt meg a vagyonmegosztás? Meg akar egyezni velem az üzlethelyiség és a garázs, illetve a vidéki házért cserében, érdemes e elfogadnom? Én rokkant nyugdíjas vagyok (60 ezer a rokkant nyugdíjam), férjem keresete jelenleg 450 ezer forint, kérhetek e házastársi tartás díjat? Köszönöm a segítséget.