Vádirat - Tárgyalás kitűzése


Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.15. 06:21

Azigaz.

folyami géb # 2016.01.15. 06:19

Arról meg az ügyész dönt, és akkor eleve úgy nyújtja be az iratokat, vádirat helyett feljegyzéssel. A kérdező meg azt írja, hogy decembberben megtörtént a vádemelés.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.15. 06:09

Akkor esetleg a bíróság elé állításos eljárásra gondolhatott. Az még hamarabb is van, mint 15 nap. De abban meg aligha bírálják el a polgári jogi igényét.

folyami géb # 2016.01.15. 05:43

Emlékeim szerint büntetőügyről van szó, abban sértett (magánfél) a kérdező. Mondjuk arra is igaz, hogy 30 napon belül szinte kizárt a kitűzése, de hogy mennyi, az erősen helyfüggő.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.14. 18:50

15 napon belül?! Legfeljebb a soron kívüli eljárásban. De egy sima kártérítési igény nagyon nem az.

Stage # 2016.01.14. 18:44

Üdv

Múlt év decemberben emeltek vádat a szomszédom ellen rongálás miatt, szeretném ha megtérítené a káromat mert szeretném eladni a megrongált ingóságot. Van valamilyen kötelezettsége a bíróságnak mikorra tűzi ki a tárgyalást? Valahol olvastam, hogy komolyabb ügyeknél 30 nap, egyszerűbb ügyeknél 15 napon belül ki kell tűzni a tárgyalást. Ez igaz?

ObudaFan # 2011.11.01. 18:25

Azért van ügyvéded, hogy rá hallgass.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.01. 15:32

vagy volt már ilyen helyzetben az kérem segítsen.
Hát persze, olyan ez mint a pattannások. Kamaszkorban mindenki betör egyszer-kétszer...

stuffi # 2011.11.01. 15:14

Tisztelt Mindenki és Hozzáértők!
Szeretnék segítséget kérni ,de csak olyat ami a gyakorlatban is megállja a helyét.szóval-egy barátommal kicsit bepiáltunk és ezek után mivel nem volt pénzünk betörtünk 2 helyre egymás után.ezek után előállítottak minket-minden dolog megkerült.beismerő vallomást tettünk mind a ketten.Nekem még soha semmi közöm nem volt ilyen dologhoz,teljesen tiszta az erkölcsim és ez az első és utolsó ilyen ügyem az tuti.Volt aki azt mondta hogy 3-8évig terjedő szabadságvesztéssel jár az ügyvédem meg azt mondja hogy ne aggódjak mert csak felfüggesztettet fogok kapni.A lényeg hogy rettegek és félek hogy mi fog következni.kérem aki tud érdemben írni valami megnyugtatót vagy volt már ilyen helyzetben az kérem segítsen.Előre is köszönöm!

A_Mester_Sikolya # 2011.11.01. 12:28

üdvözletem!
azt szeretném megkérdezni, hogy kijátszható-e a sértett, illetve tanú részvétele a tárgyaláson? (a tanú, legutóbbi iratbetekintésemkor nem volt védett tanú, ami az idézés megérkezte után 2 héttel történt meg)
ha igen, ez előre kiderül, értesítik-e a vádlottat róla?
és még egy kérdés, a végére, ha kijátszható, milyen indokok jöhetnek szóba?

ObudaFan # 2011.08.15. 18:24

Azzal nem vesztesz semmit, ha bejelented a polgári jogi igényt. Legfeljebb amíg nincs remény a megtérülésre, nem kérsz végrehajtást.

W.Tamás # 2011.08.15. 18:14

A kár még nem térült meg, de azt hiszem, legalább 100 évbe telne, mire megtérítené (ismerve a fiatalember korábbi életvitelét, amely feltehetően azóta sem változott), szóval ez teljesen reménytelen.
Köszönöm az információt, ezek szerint hallok még az ügy felől.
Üdvözlettel,
Tamás

ObudaFan # 2011.08.15. 17:57

Ez nagy valószínűséggel azt jelenti, hogy a vádlottat vagy elfogták, vagy nem kellett elfogni, mert legalább annyiban együttműködött a hatósággal, hogy megjelent, amikor kellett. Előfordulhat, hogy tanúként számítanak rád. Fogsz kapni legalább értesítést arról, hogy mikor lesz a tárgyalás, ha tanú leszel, akkor nem is értesítést, hanem idézést. A tárgyaláson jelen lehetsz, de ha tanúként is kihallgatnak, akkor a vádlott vallomástétele idején nem. Ha még nem térült meg a károd, polgári jogi igényként előterjesztheted.

W.Tamás # 2011.08.15. 17:35

Szép jó estét!
Egy három évvel ezelőtti lopás sértettjeként (kb 300e forint kár volt) ma kaptam egy értesítést a kerületi ügyészhelyettestől, hogy vádiratot nyújtott be.
Ez azt jelenti, hogy a vádlottat is elfogták vagy az is lehetséges, hogy még nem, de a távollétében már kattognak a kerekek?
Előfordulhat, hogy nekem még részt kell vennem a folyamatban?
A kitűzött tárgyalás helyéről és idejéről is kapok majd értesítést? Részt vehetek rajta akkor is, ha egyébként esetleg nem hívnak?
Köszönöm,
Tamás

A_Mester_Sikolya # 2011.01.22. 22:13

köszönöm a válaszokat!

Gabicsek # 2011.01.21. 11:49

Nem akarlak elkeseríteni, de akár 1-2-3 év is eltelhet, mire a bíróság tárgyalást tűz ki.

ObudaFan # 2011.01.21. 11:10

A bíróságon lehet érdeklődni.

A_Mester_Sikolya # 2011.01.20. 23:14

szép estét!
elég régóta várom már a tárgyalás kitűzését, de egész egyszerűen nem jön...
az ügyemben nyáron lett feljelentés, szeptemberben átküldték az ügyészségre, októberben már jött is a vádirat.
azóta pedig... semmi az égvilágon, pedig már nem kevés idő eltelt azóta.
a kérdésem: mit lehet ilyenkor tenni? a várakozást ne írjátok - az már megtörtént, vagyis történik.
érzem, hogy napról-napra egyre rosszabbul vagyok, egyre inkább idegileg kikészülök, melóhelyemnek, tanfolyamnak lehet lőnek (nem tudok koncentrálni, figyelni, és a düh is néha képtelenné tesz a dolgokban), és ez így nagyon nem mehet tovább.
legalább lenne kitűzve a tárgyalás egy konkrét időpontra (teszem azt február 20, vagy március 10, vagy akármi), de ez sincs, és ez még jobban hergel.
persze, ha bűnös lennék, más lenne a helyzet, akkor nem "vergődnék", nem készülnék ki ennyire, de az a sok koholt mocsok, amit elémraktak... forog a gyomrom rendesen.
na de, ami a lényeg: mit lehet ilyenkor tenni? lehet érdeklődni? vagy bármit tenni? ha ez így folytatódik tovább, lehet nem lesz tárgyalásr, mert vagy a temetőben, vagy az elmegyógyintézetben fogok pihengélni...
előre is köszi

Dr.Attika # 2007.04.20. 13:32

Nincs érdemi ( akár jogvesztéssel , akár szankcióval járó) határidő. Amit én tapasztaltam kettő év, hogy tárgyalás lesz. Bele gondoltam és úgy látom, hogy a középkorban az utazó bírák ettől lényegesen hamarabb jutottak el az ügyekhez.

zolika71 # 2007.04.19. 16:26

Sajnos a Bíróság.hu -n nem találtam meg az ügyelosztások rendjét!

Kedves bojtar_bojtar segítenél nekem, hogy hogy találom azt meg?

zolika71 # 2007.04.19. 16:07

Nekem tavaly augusztus végén volt a vádirat és még sehol a tárgyalás kitűzése. Van aki tudja, hogy mennyi az az idő amit be kell tartania a Bíróságnak a vádirat megkűldése és a tárgyalás kitűzése között?

zsuov # 2007.04.19. 15:55

és még!

.) az ügyész különösen védett tanú vallomását kívánja bizonyítási eszközként felhasználni, ezért a vallomást tartalmazó jegyzőkönyvi kivonatot megtekintheti és írásban e tanúhoz kérdés feltevését indítványozhatja, valamint indítványozhatja a különösen védetté nyílvánítás megszüntetését,

ez pontosan mit jelent?

.)A bizonyítási indítványaimat a tárgyalás előtt tegyem meg? mikor előtte és hogy mit?

zsuov # 2007.04.19. 15:41

Helló!

2005.04.29. én volt a gyorsított eljárásom.
És most májusban lesz az első fokú tárgyalásom.

Még anno kértem a védő kirendelését!

Kitöltöttem egy valag papírt is.

De azóta nem tudom hogy lesz e védőm vagy sem? ennek mikor kell kiderülnie? mert itt a tárgyalás!

sswvj # 2007.02.27. 20:34

Dr Attka!

Köszönöm a tippet, ezt meg fogom tenni.

Dr.Attika # 2007.02.27. 19:52

Akkor ne trasálj! Ez egy írásba foglalt letéti szerződés. Indítanod kellene egy polgári pert, melyben kérni kellene a bíróságtól, hogy a letéti szerződés érvényesen létrejött. Ha a bíróság érvényesnek találja, akkor azt is mondja, hogy nem ütközik jogszabályba, akkor viszont nem orgazdai elrejtésről van szó.