Jogellenes fogvatartás


JuKids # 2007.08.15. 14:50

Először is elnézést kérnék minden dr. Orosz Sándortól, az előző hozzászólásaim dr. Ihász Sándorra vonatkoztak. ;-)

Kösz KBS,

nyolc napon belül mindig panaszt tettem, amikor elsőfokon elutasították a feljelentésemet. Feltehetően akkor azért nem adott lehetőséget dr. Ihász Sándor a pótmagánvádra, mert bcs. gyanújának hiányában utasította el a feljelentést. (Mondjuk ezt nem értem, hogy mi köze a pótmagánvádnak ahhoz, hogy az ügyész miért utasít el, hiszen éppen arról szól a dolog, hogy nem értek egyet a határozatával - vagy nem? Gyakorlatilag ha meg akarja akadályozni a további eljárást, akkor bcs. gyanújának hiányába utasít el?)

Mintha ez a 30 napos pótmagánvádas határidő szerepelt volna az egyik határozaton, azért gondoltam, hogy ennyi áll rendelkezésre, de majd otthon megnézem. Úgy gondolom, alkalomadtán megpróbálkozok viszont egy új, "tiszta lapos" feljelentéssel a fogvatartásom jogellenességét megállapítandó.

A 17 órás előállítóban tartáshoz (eredeti hozzászólásom utolsó kérdése) nem tudnál valamit hozzátenni?

Kösz mindent,
JuK