Okirathamisítás elévülése


szilvus77 # 2010.07.13. 15:34

Itt nem a Főtáv akar feljelentést tenni bár szerintem ezek szerint ők is belefolyhatnak hanem a főbérlő mondta hogy elmegy és ezt nem hagyja annyiban.Végül is fizette egy darabig a részleteket tehát jó hiszeműen csinálta amit csinált ezek szerint börtön büntetésre nem számíthat??????????

kovacsz # 2010.07.13. 14:41

Tovább feszegetve, a FŐTÁV szerintem azzal lett tévedésbe ejtve, ill. tartva, hogy a hamis részletfizetés alapján a Főtáv joggal hihette azt, hogy a főbérlővel kötött részletfizetést, ezáltal eltekintett a követelés érvényesítésének egyéb módjától, majd a bérlő nem fizetése után keletkezett a kár, ami egészen a részletfizetés megkötéséig csak egy polgári szerződés nem megfelelő teljesítése volt.

Az ügyben még az sem biztos, hogy történt, vagy történni fog-e feljelentés...

ObudaFan # 2010.07.13. 13:43

A Főtávnak nem ebből a tévedéséből lett a kára, így a csalás szerintem nem fog megállni.
Letöltendő szabadságvesztés biztosan nem lesz.

szilvus77 # 2010.07.13. 05:32

Jaj és hát még annyi hogy nem milliókat csalt ki valakiből csupán jó szándékkal ki akart valamit fizetni amit fizetett is.

szilvus77 # 2010.07.13. 05:28

Köszönöm a választ, de ez mit jelent?Börtönbüntetést is kaphat azt nem nézik hogy jó hiszemű volt mivel fizette a törlesztöt amit a Főtáv adott semmilyen rossz szándék nem volt csak megilyedt mert elmaradása volt és félt hogy kirakják a 2 gyerekkel!!

Dr.Attika # 2010.07.12. 21:02

Pontosan. Csalás halmazatban magánokirat-hamisítással

kovacsz # 2010.07.12. 20:39

A FŐTÁV tévedésbe is lett ejtve és kár is érte...

ObudaFan # 2010.07.12. 20:33

Csalás nem áll meg, csak a magánokirat-hamisítás. Próbára bocsátás körül lesz ez.

kovacsz # 2010.07.12. 20:18

Mondjuk feljelentik és csalás, valamint magánokirat-hamisítással meggyanúsítják.

szilvus77 # 2010.07.12. 18:54

Jó Napot Kívánok!Annyit szeretnék megtudni, hogy a barátnőm 2 gyerekkel albérletben lakik és hát nem tudták fizetni el kellett költözniűk ez miatt és hát volt Főtáv tartozásuk is amire kértek meghatalmazással részletfizetést amit nem a főbérlő írt hanem a barátnőm amire részletfizetést kértek a főbérlő nevében amit fizettek is egy darabig de most ott tart a dolog hogy a főbérlő bement a Főtávhoz és mondták neki hogy az ő aláírásával van egy meghatalmazásuk amire részletfizetés lett kérve és azt szeretném tudni ez milyen kvetkezményekkel járhat?Köszönöm válaszukat!

Veloquence # 2010.07.09. 16:12

A tárgyaláson kívül hozott végzés, melyben szankció szerepel, voltaképpen megegyezik az ítélettel.

Minek a felfüggesztése történt meg? Esetleg a kiszabott pénzbüntetés? (Hiszen ilyen esetekben általában azt szabnak ki)


Legalább ahhoz a jogunkhoz ragaszkodjunk, hogy egymás közt elpanaszoljuk a bajainkat.

hapuszi # 2010.07.06. 11:57

Illetve még annyit fűznék hozzá, hogy nem volt tárgyalás de végzésem van. Jogerős végzésem és abban volt az egy év felfüggesztés.

hapuszi # 2010.07.06. 11:51

Köszönöm a választ,

Tehát nem lesz benne az erkölcsimben?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.07.06. 10:31

Nem egy év felfüggesztett lesz az, inkább vádelemelés elhalasztása egy évre.

Nem állsz a büntetett előélethez fűződő jogkövetkezmények hatálya alatt. (De hülye kifejezés.)

hapuszi # 2010.07.06. 08:15

Tisztelt Ügyvéd Úrak!

Azt szeretném megkérdezni Önöktől, hogy az erkölcsi bizonyítványomban fog e szerepelni a következő eset:

BKV bérlet hamísításért feljelentett a BKV (magánokirat hamisitásért). Rendőrségen kihallgatás volt, de tárgyalás nem. Pénzbüntetést nem kaptam egy év felfüggesztés lett az eredmény.

Válaszukat előre is köszönöm!

kroxy # 2010.04.16. 07:26

Tisztelt Ügyvéd Úrak!

Régebben írtam a fórumba, hamis jogsi miatt.Tavaly novemberben amikor meg akartam hosszabítani a lejárt jogsimat, derült ki hogy más nevén van nyilvántartva a száma szerint.December 10.én az okmányiroda felfüggesztette az eljarást és a rendőrségtől vizsgálatot kért az ügyben.A rendszerben más számon szerepel jogosítványom amely visszavont állapotban van, és utánképzésre kötelezett.Decemberben elkezdtem az utánképzést és február 20 án megkaptam az utanképzésröl az igazolást.Az igazolással szerettem volna kiválltani a jogsimat, de azt mondják ameddig a másik jogsi miatt tart a nyomozás addig nem adnak jogosítványt.
November 20.a óta tart az eljárás, illetve a rendőrség december 10.én kapta meg a felkérést a nyomozásra, azóta semmi nem történt,még be sem idéztek kihallgatásra.A kérdésem a következő.Milyen határidők vannak az eljárásban mind a rendőrség, mind az okmányiroda részéről, valamint jogosan tagadja -e meg az okmányiroda az utánképzés után a jogosítványom kiadasát.
Válaszukat előre is köszönöm.

Dr.Attika # 2010.04.07. 19:19

Egy év próbárabocsátás prognosztizálható.

ObudaFan # 2010.04.07. 18:42

Nem valószínű, hogy lesz büntetés, intézkedéssel meg lehet úszni a dolgot, csak épp a büntetőeljárás végig fog menni, ami azért önmagában is kellemetlen.

_Tom_ # 2010.04.07. 17:11

Tisztelt Ügyvéd Urak!

Érdeklődni szeretnék, ha valamelyikük van olyan kedves és válaszol nekem, az nagy segítséget jelentene.
Egy középiskolás fiú vagyok(18 évet betöltött), aki a betegség miatt hiányzott órát nem tudta már másképp igazolni, ezért a interneten fellelhető igazolások egyikét használta fel a hiányzó órák igazolására. Sajnos kiderült és az osztályfőnök feljelentést kíván tenni. Szeretném ha válaszukban kitérnének arra, hogy ennek milyen következményei lehetnek.Mennyire látják súlyosnak az ügyet?Enyhítő körülmény talán, hogy mindössze 2 alkalommal 2 napot igazoltam.

ObudaFan # 2010.03.12. 11:38

Az erkölcsiben semmi, ha az elég a visszaszereléshez.

symon79 # 2010.03.11. 21:47

Tisztelt Ügyvéd Urak!

Pár évvel ezelőtt pénzbüntetésre ítéltek biztosítási csalási kísérlet és önokirathamisítás miatt.Ez alatt az idő alatt a rendőrség állományába tartoztam,ekkor nem volt semmi hátrányom ebből a testületnél,de rá egy évre leszereletem nem ebből az ügyből kifolyólag.Most szeretnék visszaszerelni ,viszont nem tudom ,hogy mi fog szerepelni az erkölcsimben.Érdemes e próbálkoznom a visszaszereléssel?

Válaszukat előre is köszönöm!


sy

Dr.Attika # 2010.03.11. 14:19

3 évig terjedő szab.vesz. büntetéssel rendeli büntetni a tv.

kroxy # 2010.03.11. 13:26

Mire számíthatok buntetési tételként?

Dr.Attika # 2010.03.11. 13:24

Sajnos a BH 1992.10. szerint a meghosszabbítás végett benyújtás felhasználásnak minősül, úgyhogy nincs elévülés.

kroxy # 2010.03.11. 13:15

Az utolsó felhasználással kezdődik az elévülés.
Ügyvéd – Budapest
obudafan@freemail.hu
http://members.chello.hu/tarczay

Mi számít utolsó felhasználásnak? A jogsi érvényességi ideje lejárt amikor meg akartam hoszabbitani.