Magánokirathamisítás - e?


hypo # 2008.03.17. 00:27

Kérdésem: ha valaki főnöke egy reagálási kötelezettséggel bíró intézménynek, ahol kap egy levelet a reklamációra pedig letagadja, az követ-e el magánokirathamisítást? (Valótlan tartalommal bíró oírásos okirat kiadását értem ez alatt, azaz a levelet nem kapta meg, holott bizonyítható, hogy megkapta)

Várom Válaszotokat

Hypo


hypo

v e s z p r é m i # 2008.03.18. 16:22

Nem feltétlenül. Azért, mert valaki olyan tényeket rögzít írásban, amelyek bizonyíthatóan nem felelnek meg a valóságnak, még lehet, hogy csak írásban tévedett. A magánokirat-hamisítás szándékos bűncselekmény, tehát kell tudni bizonyítani, hogy az elkövető tisztában volt a tartalom valótlanságával, és azzal a joggal, vagy kötelezettséggel is amelynek a bizonyítására történik a felhasználás.

Miknik # 2008.03.24. 16:25

Sziasztok!

Van egy felmondás amit kaptam.
A felmondást a felmondó írásbeli "vallomása" szerint 1.én állították ki,2.-án írták alá,és 5.-ei keltezés szerepel rajta. Mindezt 2.-án postázták ki nekem.

Lenne pár kérdésem:

  1. a felmondás ebben az esetben érvényes?
  2. a felmondás az magánokirat?
  3. ebben az esetben ez magánokirathamisítás?
  4. ennek a felmondásnak a valótlan keltezésre 5.-ére hivatkoztak a Munkaügyi Bíróságon. Ez hamis tanúzásnak minősül?

Válaszokat előre is köszönöm !

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.24. 19:06

A közlés időpontja a kézbesítés napja. Nemigen számít se a keltezés, se a postára adás.

Miknik # 2008.03.25. 09:14

Tisztelt KBS!
Ezekszerint a keltezés nem az okirat tartalma?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.25. 09:26

Nem beszéltem ilyesmiről. Arról beszéltem, hogy úgy viselkedsz, mint amikor az egyszeri helyszínelő rendőr megjegyezte, hogy a sértett nőnek elmosódott a szemfestéke. Közben meg le volt vágva a feje.
A 30 napos jogvesztő határidőből meg alig több, mint egy hét van vissza.

Miknik # 2008.03.25. 10:31

A lényeg az ,hogy 2007.ben kelt a felmondás!
Azóta Mü.Bíróságon van az ügy a lényeg az ,hogy 2.án kióstáztak minden 1.-én kelt pénzügyi iratot amin rajta van ,hogy felmondtak.
Viszont a felmondás kelte 5.-ei!
azt állítják ,hogy az 5.-ei keltezésű felmondást ,ők 2.-án póstázták ki nekem.

az a kérdés amire nem kaptam válszt,

  1. a felmondás ebben az esetben érvényes?
  2. a felmondás az magánokirat?
  3. ebben az esetben ez magánokirathamisítás?
  4. ennek a felmondásnak a valótlan keltezésre 5.-ére hivatkoztak a Munkaügyi Bíróságon. Ez hamis tanúzásnak minősül?
Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.25. 12:03

Rendkívüli vagy rendes felmondás?

A felmondás hatálya (és az esetleges védelem) szempontjából a közlés (tehát a kézbesítés) napjának van jelentősége. De ezt már szerintem mondtam.

(Attól meg mindig kisebb fajta agyérgörcsöt kapok, amikor a laikus egy polgári jogi vagy munkajogi vitában minden áron le szeretné csukatni a másik felet, de legalábbis egy felfüggesztett szívesen venne.)

Miknik # 2008.03.25. 12:17

próbaidő alatti rendkívüli felmondás!

Nem a lecsukatásról van szó!
(Bár az sem lenne rossz! :) megérdemelnék!)

Akkor a kérdéseimre a válsz az ,hogy a felmondás érvényes ,a keltezése lényegtelen hiába hivatkoznak rá.
A keltezés helyett írhatták volna azt is valamikor Krisztus születése és a Világvége között ,és ez igy törvényes.
Akkor miért hivatkoznak rá , ha lényegtelen???

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.25. 13:04

Akkor lehet, hogy nem is felmondás. A próbaidő alatt bármelyik fél indoklás nélkül azonnali hatállyal megszüntetheti a munkaviszonyt.

Nem tudom, miért és milyen vonatkozásban hivatkoznak a "felmondás" keltezésére - ami megint csak lehet, hogy nem is keltezés, hanem hatály -, hiszen ezt nem mondtad el.

Miknik # 2008.03.25. 15:26

Igen tényleg megszüntetés ! (Van jelentősége?)
kelt 5.-én , 7.-ei hatállyal

A kérdés viszont még mindig ua.

semmiféle jogszabályt nem szegtek meg azzal , hogy 2.án postázták ki az 5.én kelt megszüntetést.

Jó politikus lenne belőled KBS
Mindenre , csak a kérdésekre nem válaszolsz! :)

v e s z p r é m i # 2008.03.25. 19:49

A próbaidő alatt bármelyik napon indoklás nélkül megszüntetheti bármelyik fél a munkaviszonyt. Teljesen mindegy, hogy másodikán, vagy ötödikén kelt az irat. Semmilyen szabályt nem szegtek meg, amely bármilyen kihatással lenne a megszüntetés jogszerűségére.

Miknik # 2008.03.26. 07:29

Kedves Veszprémi!
Ennyire rugalmas lenne a "JOG"-értelmezés?

Ha én dátumoznék előre egy magánokiratot rögtön levennék a fejemet!
Amikor más csinálja velem akkor minden rendben , minden szabályos?

276. § Aki jog vagy kötelezettség létezésének, megváltozásának vagy megszűnésének bizonyítására hamis,
hamisított vagy valótlan tartalmú magánokiratot használ, vétséget követ el és egy évig terjed
szabadságvesztéssel, közérdek munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

A keltezés ami a magánokirat tartalma, valótlan mivel bizonyítottan a keltezése előtt használtak fel !!!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.26. 07:38

Pedig már ketten - jogászok - állítjuk. Hányan kellenek még, hogy elhidd?
Végül is a te dolgod. De minek kérdezel, ha kizárólag azt a választ tudod elfogadni, ami egyezik a te álláspontoddal.

Miknik # 2008.03.26. 07:45

Kedves KBS!

Reméltem elmondja valaki, miért is nem tartozik a okirat tartalmába a keltezés !
ha ez így is van ezt egyértelműen nem mondta ki senki!

Miknik # 2008.03.26. 07:50

A próbaidő alatt bármelyik napon indoklás nélkül megszüntetheti bármelyik fél a munkaviszonyt. Teljesen mindegy, hogy másodikán, vagy ötödikén kelt az irat. Semmilyen szabályt nem szegtek meg, amely bármilyen kihatással lenne a megszüntetés jogszerűségére.

ez így is van! ezzel nincs baj!
csak amikor ezt az okiratot a keltezése előtt használják fel szerintem ott a baj! erről mindketten halgattok , vagy nem értitek mi a probléma!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.26. 09:11

Értjük. De nem probléma.

Miknik # 2008.03.26. 09:50

Szívesen vettem volna valami indoklást is, de azért köszönöm a rám szánt időt!

_Wasp_ # 2008.03.26. 12:59

hogy akarnád kihasználni ezt a hibát?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.03.26. 13:03

A felmondásod az átvételtől számít, ha a postán hagyod lógva 2 hétig, akkor attól a naptól. Ezért nincs jelentősége, hogy mikor adták postára és mikori dátumú, mert az átvételtől hatályos.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.03.26. 13:08

Most olvastam vissza, Bé elég morbid a példád!

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.03.26. 13:13

Most látom, hogy próbaidő, lehet, hogy 2-án telt le a próbaidőd vége? Erre gondolsz? Az sem segít.

Miknik # 2008.03.26. 14:02

Az a lényegi kérdésem ,ha a keltezése valótlan egy okiratnak akkor az attól függetlenül érvényes?

És ,ha igen akkor miért?

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.03.26. 14:04

Nem tudod bizonyítani, hogy valótlan, mert ha 5-e után vetted át, akkor akár lehet valós is.

Miknik # 2008.03.26. 14:08

felejtsétek el a felmondást , meg próbaidőt!

Koncentráljatok a magánokiratra ,és a valótlan keltezésére!