másodfokú tárgyalás


Dr.Attika # 2018.08.13. 11:33
Dr.Attika # 2018.08.13. 04:14

Be. 14.§

(5) A (3) bekezdés c) pontja esetén a megismételt eljárás alapján hozott határozat felülbírálatából nincs kizárva az a bíró, aki a hatályon kívül helyező határozat meghozatalában részt vett.

Előnyös ha ugyanazon tanács bírálja el az új másodfokú eljárást, mert ők tudják, hogy miért is helyezték hatályon kívül az elsőfokú ítéletet.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.12. 21:14

Akkor költői a kérdés, hiszen látod, hogy lehet. (Egyként nem egy bíró, hanem legalább három.)

meli1988 # 2016.01.30. 12:45

elhagyta a pàrom màsod foku birosàgtol kapott hatàrozatot hol tudom elintèzni hogy megkaphassam megint postàra is lehet kèrni?

spielman3 # 2015.04.20. 08:36

Köszönöm a választ, nagyon fontos volt tudnom.

A helyzet az hogy elsőfokon volt egy kereseti követelés, melyhez tartoztak volna tanúbizonyítások. Töb évig húzódott a bíróságon, közben a tényállás is változott, és meg kellett emiatt a kereseti kérelmeket változtatni.

Fenti kereseti kérelm vissza lett vonva felperes által, mivel - mint említette - a tényállás megváltozott, először az újabb kereseti kérelmeket akarta tárgyalni felperes.

A bíróság ezt minden látszat szerint el is fogadta, aztán teljesen váratlanul, egyszer csak a tárgyaláson, részítéletben elutatsította azt a fenti első kereseti kérelmet, melyről felperes azt hitte hogy elő sem kerülhet a tárgyaláson hiszen vissza lett vonva.

Sajnos felperes ebből részrehajlásra és egyebekre következtetett, és úgy tudom szabálysértést is találtak aztán a per dokumentumait átnézve, a bíró elfogultnak nyílvánította magát az ügyben.

Kérdés, hogy a részítélet fellebezésére a felperes hogyan készüljön fel. Szerinte teljesen szabálytalan az egész eljárás. De ha a részítélet által érintett fenti legelső kereseti kérelmet tárgyalják majd 8ehhez úgy tűnik ragaszkodik a bíróság, kéri ugyanis hogy felperes nyilatkozzon arról is hogy hogyan kívánja megváltoztati a részítéletet), akkor hívhat-e újabb tanúkat, ez volt a kiemelt kérdés lényege.

Felperes ugyanakkor úgy látja, a korábban eljáró bíró gondatlanul járt el, a jegyzőkönyvekben értelmetlenül lettek rögzítve a nyilatkozatai stb.

És most nem tudja hogy belemenjen-e a kereseti kérelem tárgyalásába vagy hivatkozzon arra hogy egy szabálytalan eljárásnak, egy elfogult bíró által, a részei is szabálytalanok és nem kíván másodfokon elsőfokú tárgyalást folytatni.

ObudaFan # 2015.04.15. 18:13

spielman3

Lehetni lehet, de alá kell támasztani, hogy elsőfokon miért nem tudtad előterjeszteni ezt a bizonyítási indítványt.

spielman3 # 2015.04.15. 18:06

Másodfokon lehet-e új tanúk meghallgatását indítványozni?

Polgári perben.

Agent Cooper # 2014.11.06. 11:13

Tisztelt Hargita90!

Ha az elsőfokú eljárásban nem tett vallomást, akkor miért tenne másodfokon, főleg úgy, hogy a rokonának a tekintetében jogerőre emelkedett az elsőfokú ítélet.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Hargita90 # 2014.11.05. 15:43

Több, mint egy éve történt egy garázdaság, közeli hozzátartozóm dulakodott egy ismeretlennel az utcán. A hozzátartozóm elfogadta az elsőfokú ítéletet, amit az ügyész is jóváhagyott. A dulakodás másik résztvevője viszont fellebezett, így most másodfokú tárgyalást tartanak. Több tanú is volt akkor, akiket beidéztek erre a másodfokú tárgyalásra is, aminek kb. 4 órás időtartamot adtak meg.
Mire számíthatok? Mi egy ilyen másodfokú tárgyalásnak a menete? Tényleg ilyen hosszú lesz vagy egy óra alatt letudható? Nagyon kikérdezik a tanúkat? Régen volt már, csak nagy vonalakban emlékszem a történtekre. Az elsőfokú bíróságon nem tettem vallomást, mivel közeli hozzátartozóm is vádlott volt. Most viszont már csak a másik fél büntetőügye a téma. Itt már csak ő a vádlott és a hozzátartozóm is tanúként lett beidézve. Így már kötelességem vallomást tenni, hogy a vádlottal nem állok rokoni viszonyban?

Dr.Attika # 2014.10.22. 17:03

Talán jövő áprilisra.

don_retro # 2014.10.22. 16:28

Dr..Attika!
A 4-6 hónap már kérvényezve ennyi vagy esetleg lehet ezt is szűkíteni? 2014.10.15.-én volt I. fokú tárgyaláson, melyen fellebbezést nyújtottam be ...
Ön szerint mikorra tűzhetik ki?
Előre is köszönöm!

smallville80 # 2014.05.23. 10:36

Dr.Attika!
Köszönöm a válaszát.

Dr.Attika # 2014.05.22. 18:45

Tisztelt "smallville80"!
Attól függ melyik törvényszék fog eljárni. 4-6 hónap a mostani felgyorsított határidő. A 3 hónap halasztást megadják alapból.

smallville80 # 2014.05.22. 14:38

Tisztelt Fórumozók.
Érdeklődni szeretnék garázdaság miatt kaptam 2év 4 hónap letöltendőt felebeztem és szeretném megtudni hogy a 2 fokú tárgyalás mennyi időre szokott lenni 1 hónap vagy 2 hónap?
Ill halasztást szeretnék kérni családi okok miatt 3 hónapot.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.09. 19:52

Eldönthetnéd, mit szeretnél.

A fellebbezést a másodfokú tárgyalás berekesztéséig vissza lehet vonni.

kerdezo30 # 2014.02.09. 19:42

Igen, úgy gondolom.
Csak én lebbeztem fel. Meddig lehet visszavonni? Megvan már a tárgyalás napja...

A tárgyalás napját elhalasztani valami indokkal lehet?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.09. 18:01

Úgy érted, visszavonhatod-e a fellebbezést? Igen. De csak akkor nem lesz másodfok, ha sem a védőd, sem az ügyész nem fellebbezett.

kerdezo30 # 2014.02.09. 17:36

Sziasztok!

  • Másodfokú tárgyalás (fellebbeztem az első fokú ítélet ellen) eltörölhető? Szóval, már megvan a tárgyalás időpontja és én azt mondom, mégsem szeretnék másodfokú tárgyalást, helyezzék hatályba az elsőfokú ítéletet?
  • Másodfokú tárgyalás valamilyen indokkal elhalasztható (nekem még szükségem van pl 1-2 hónap időre... tudom, nem kell ott lennem, de ettől függetlenül...) ?

Köszi, szép estét!

kaméleon # 2009.06.22. 08:44

Rád mindig lehet számítani, köszönöm a választ ObudaFan!

ObudaFan # 2009.06.21. 10:01

Büntetőügyben a védő önállóan fellebbezhet akkor is, ha a vádlott a fellebbezési jogáról lemondott, így nem jogerős.

kaméleon # 2009.06.19. 19:40

Két hónappal ezelőtt, egy testi sértés miatti büntetőperben az I. fokú ítélet a vádlottat bűnösnek találta és 1 év próbára bocsátást szabott ki büntetésül.
A vádlott az ítéletet azonnal tudomásul vette, a magánvádló nem döntött azonnal, de később nem fellebbezett. Mivel az ítéletre hiába vártunk (további ügyekhez), a másolatát kértük ki, és ekkor ért a meglepetés. A vádlott ügyvédje (a tárgyaláson nem jelent meg) az ítélethirdetés másnapján, faxon fellebbezést adott be.
Az 1. kérdésem az lenne, valóban lehetséges-e fellebbezni annak a félnek, aki az ítéletet azonnal elfogadta?
A kérése nekem laikusnak egészen elképesztő, ugyanis két részből áll: azt kéri, hogy a másodfok bizonyítottság hiányában az ügyfelét mentse fel, viszont hozzáteszi, hogy ha mégsem, akkor az ügyfele „által elismert cselekmény miatti megbánásra tekintettel, a büntetést próbára bocsátásról enyhítse megrovásra”.
Ez valóban akkora zöldség, amekkorának én érzem? A vádlott a vallomásaiban ellentmondásokba keveredett, hol tagadott, hol besimert, de végülis elismerte a dolgot, visszavonta a viszonvádat és bocsánatot is kért (na, nem őszintén), tehát, szerintem a bizonyítottsággal semmi gond nincs.
Most akkor ez az ítélet jogerős vagy sem? Kérhetem már a megítélt perköltséget, vagy még várjak vele?
(Bocs, de nem találtam jobb topic címet.) Köszönöm!

ObudaFan # 2009.05.25. 09:29

Szerintem a Fővárosi Bíróság büntető irodáján érdeklődj, és kérj egy idézést, ami nincs elgépelve.

opika # 2009.05.25. 08:22

Igen olvasom amit írok és ezért nem értem miért a szegedi itélőtáblához vagyok Szegedre idézve.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.05.25. 07:05

Te olvasod is amit írsz? Hisz magad mondod, hogy a Fővárosi Bíróságtól kaptad az idézést, tehát az jár el az ügyben.

opika # 2009.05.24. 19:00

"Ez nem így van. Egyrészt ha a Fővárosi Bíróság járt volna el elsőfokon, akkor a Fővárosi Ítélőtábla lenne illetékes a fellebbezés elbírálására (kivéve, ha az egész bírósággal szemben valamilyen kizárási ok merülne fel), de itt ráadásul a PKKB kellett, hogy eljárjon elsőfokon, így másodfokon a Fővárosi Bíróság fog."
T.ObudaFan!

Pedig az idézés úgy néz ki,hogy a fejlécén Fővárosi Bíróság a pecsét-Főv.Bíróság és a helyszin ahová idézve vagyok Szegedi Itélőtábla.
Akkor ez most hogy van?Eljárhat másodfokon a szegedi Itélőtábla vagy mégsem?