Online jogi tanácsadás


drbjozsef # 2018.09.16. 06:07

Nálunk alkotott, az biztos, és ahol laktam, ott is mindenhol volt. Igen, a saját telkeden, a saját fáidat.

Dr.Attika # 2018.09.18. 11:37

Valami új szélhámos trükk. Mi a szolgáltatás?

nickname07 # 2018.09.19. 17:38

Szép napot!
Az én problémàm az, hogy a szüleim válása során a bíróval nem volt lehetőségem beszélni, annak ellenére, hogy a tárgyalások hosszú évekig elhúzódtak. Amikor az ügynél szóba került, hogy kinél legyek elhelyezve a bíró az apámhoz ítélt meggondolatlanul. 14év alatti voltam akkoriban, tehát meg se kérdezték tőlem, hogy én mit szeretnék. A lakáselosztás szintén sokáig húzódott, egészen addig, hogy már voltam elég idős a választáshoz, úgyhogy megkértem anyukámat, hogy intézkedjen. Nagy nehezen el lettem helyezve nála. Majd később a lakásfelosztás is megtörtént, (a bátyám apámmal maradt),apám kapta a lakást. Anyukám a lakás értékének kb.negyedét kapta meg. Kilakoltatottnak éreztem magam, pedig még csak 15éves voltam. Kibéreltünk egy lakást amit nem tudtunk fizetni, vadidegenhez költöztünk aki egyik pillanatról a másikra kirakott bennünket és mindenünk a mai napig nála van, nem akarja vissza adni a bútorainkat és egyéb értékeinket. Ekkor 18éves voltam pár napig pedig hajléktalan. Majd édesanyám ismerősének köszönhetően sikerült kibérelnünk egy lakást mely költségeit nem bírtuk sokáig fizetni. Jelenleg egy instabil helyen lakunk úgy érzem, hogy bíró hibájából adódóan. Most 19éves vagyok. Mit tudnék tenni, annak érdekében, hogy visszaszerezzem a régi lakásunkat amit apámnak ítélt a bíró, vagy ,hogy legalább valamilyen anyagi segítséget kapjak? Öngyilkosságon gondolkozom...ha én meghalnék de nincs kötve semmilyen biztosításom akkor lehetséges, hogy édesanyám pénzt kapna az államtól? (ez csak azért jutott eszembe mert ismerek valakit akinek balesete volt és ő kapott pénzt, bármiféle biztosítás nélkül). Válaszát előre is köszönöm!

sanesz # 2018.09.25. 05:53

Szep napot!

Az alábbi problémával, kérdéssel fordulok Önökhöz:

Majus 4-en eloszerzodest kotottunk egy epitesi vallalkozoval kesz csaladi haz megvasarlasara.
A szerzodesben majus 25. volt a hatarido a tervek e-naploba valo feltoltesere.
A kivitelezo a szerzodesben vallalta, hogy augusztus 10-ere a haz teto alatt lesz es vegleges szerzodest kotunk, hogy elni tudjunk a cserepotlo illetekkedvezmennyel.
A szerzodeshez rogzitettuk, hogy hazhoz meg egy garazst kerunk, igy a tervek meg nemileg modosulnak.
A kovetkezo heten talalkoztunk is az epitesszel, egyeztettuk az valtoztatasokat.
Azonban ezutan semmi nem tortent 2 honapig. Hiaba mozgattunk meg mindent, a kivitelezo nyugtatott bennunket, hogy kesz lesz idore.
A tervek csak augusztus 1-en kerultek az e-naploba igy most a kivitelezo csak oktober 15-re vallalja, hogy teto lesz a hazon.
Igy azonban mar a hitelfelvetelre vonatkozo jogszabalyvaltozas miatt nem kapunk akkora osszegu hitelt amelyre szukseg van.
Ha viszont elobb szerzodunk, akkor elbukjuk az illetekkedvezmenyt.
Mas problemak is voltak, jogtalanul kovetelt olyan tetelekert plusz penz, amelyek szerepeltek a terven, valamint az epitesztol tudjuk, hogy a kivitelezes minosege is aggalyos.
Ezek tenyezok miatt felmerult, hogy elallnank a szerzodestol.
10% foglalo es 10% vetelarreszlet kerult befizetesre. De ugyvedunk szerint aggalyos, hogy egy jelzalogervenyesites soran( az eloszerzodesben a kivitelezo hozzajarult, hogy jelzalog keruljon az ingatlanra a javunkra) a birosag a foglalo visszafizeteset is jogosnak tartana-e.
Ez valoban igy van?
Kotelesek vagyunk folytatni, holott a kesedelem miatt szamunkra igen elonytelenne valt a vetel?
Hangsulyozom, nem varjuk a foglalo ketszereset, csak a befizetett osszeget szeretnenk visszakapni vagy latni a sorsat, hogy a jog szerint mire szamithatunk.

Dr.Attika # 2018.09.25. 09:21

Szép napot!
Gondolom több millió forintról van szó. Talán megérné egy helyi ügyvédhez fordulni a tényelőadással és megbízást adni a jogi képviseletre. Gondolja, hogy ezen a fórumon a részletek ismerete nélkül valaki is érdemi választ tud adni. Eleve az ügylet elején szükség lett volna jogi képviselő megbízására.

Leevi # 2018.09.26. 12:18

Sziasztok!

Bt. feljelentést csak elektronikusan tehet, vagy megteheti normál postai küldeményben is?

Köszönöm! :)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.26. 12:25

Most mondd már, hogy nem a bt. tesz feljelentést (tulajdonképpen nem is tud), hanem egy tagja, aki természetes személy.

Leevi # 2018.09.26. 12:42

A Bt. képviseletében tesz feljelentést a vezető tisztségviselő. Ha sértett lehet, akkor feljelentést is tehet.

Manguszta65 # 2018.09.26. 13:39

Szép napot!

Kérek segítséget abban, hogy az egyik ügyvéd a másik ügyvéd felé csak email-ban kommunikál, míg a másik tértivevényesen minden esetben....akkor hivatalosnak tekinthető egy email-ban érkező megkeresés a mai jogrendszerben?

Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.26. 17:38

Ezek szerint nem értetted meg, Leevi, mit mondtam.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.26. 17:38

Manguszta65, mi a konkrét problémád? (A kérdésednek ugyanis nem nagyon van értelme.)

Leevi # 2018.09.27. 07:52

Úgy tűnik te sem...

Romagnoli13 # 2018.09.27. 08:51

Tiszteletem!

A következővel kapcsolatban szeretném a segítségüket kérni:

Adott egy családi ház aminek van 3 tulajdonosa. Tegnapi nap folyamán tudomásomra jutott, hogy az egyik tulajdonos jelzáloghitelt vett fel a házra, amit még jelenleg is törleszt. A másik két tulajdonosnak ezidáig erről viszont nem volt tudomása, tehát aláírásuk hamisításra került.
A hitel felvétele 2010-ben történt.
A bűncselekmény kategóriáját gondolom ez kimeríti, kérdésem az lenne, hogy ez elévült-e így ebben a formában?

Köszönettel.

Dr.Attika # 2018.09.27. 09:10

Elévült. Nagyon régen van a földhivatalnak olyan szolgáltatása, hogy pár ezer forintért sms-t küldenek, ha az ingatlanra bármilyen bejegyzési kérelem érkezik. Így utólag 8 évvel már minden igény elévült.

drbjozsef # 2018.09.27. 10:29

Tehát jól értem, hogy szerinted a kellő gondosság elmulasztása az, hogy valaki nem fizet 1900 Ft/év+ÁFÁt egy szolgáltatásra, vagy nem kér le 6600 forintért bizonyos időközönként (hetente? havonta? évente?) tualjdoni lapot, akkor ezért szóba se kerülhet, hogy nem volt tudomása róla, ezért esetleg nyugodhatott az elévülés?

oligaliga # 2018.09.27. 10:35

Romagnoli13

Egy kicsit több infó kell ahhoz, hogy erre válaszolni lehessen.

Az egész házra vagy csak a saját tulajdonrészre vett fel? Mikor (a jelzálog bejegyzés előtt vagy után) és hogyan lettek a nem adósok tulajdonosok? A jelzálogszerződést ügyvéd vagy közjegyző készítette?

gerbera317 # 2018.09.27. 10:37

A másik két tulajdonosnak ezidáig erről viszont nem volt tudomása, tehát aláírásuk hamisításra került.
Biztos, hogy logikailag helyes ez a következtetés?

drbjozsef # 2018.09.27. 11:14

Ha volt aláírás, akkor biztosan. Ha ezt se tudja a kérdező, hogy volt-e egyáltalán, akkor nem biztos - hiszen lehet, hogy csak a saját részét terhelte meg -, de igen valószínű, mert osztatlan közös tulajdonra nemigen hinném, hogy adnának hitelt a többi tulajdonos zálogkötelezettsége nélkül. Esetleg, ha a hitelösszeg nagyon kicsi volt.

sziszy.kraf # 2018.09.29. 10:46

Üdvözletem mindenkinek, az alábbi kérdésben szeretnék véleményt, tanácsot kérni
Az elévülési idő letelte előtt 1 héttel született meg az első fokú ítélet, próbára bocsátás és pártfogói felügyelet, ami másodfokra került. A Kúria oldalán ebben a témában csak annyit találtam hogy az elévülési időt a végzés megszakítja, arra viszont nem tér ki hogy az első, vagy a másodfok végzése a mérvadó. A másodfok helyben hagyta az első fokú végzést a határozatát viszont az elévülési idő letelte után 4 hónappal hozta meg.
A kérdésem az hogy elévült e így a cselekmény, ha igen, mit lehet tenni?
Előre is köszönöm a tanácsokat, véleményeket, szép napot mindenkinek!

ObudaFan # 2018.09.29. 11:09

Véleményem szerint megszakítja az elévülést az elsőfokú határozat.

sziszy.kraf # 2018.09.29. 11:21

Akkor is, ha nem volt jogerős a felebbezés miatt? Az első fokban foglalt ítélet, - pártfogói felügyelet- is csak a másodfokú végzés után vált végrehajthatóvá és a kiszabott 1 év onnan indult.

ObudaFan # 2018.09.29. 11:31

Véleményem szerint akkor is.

alfateam # 2018.09.29. 11:34

Nagyon fontos különbség az eddigi szabályozáshoz képest, hogy a kötelezett részére a követelés teljesítésére irányuló írásbeli felszólítás nem elegendő az elévülés megszakításához, ehhez a követelés bírósági eljárásban történő érvényesítése szükséges, de még itt sem elég annak megindítása, a bíróság általi eljárást befejező jogerős érdemi határozat szükséges.

sziszy.kraf # 2018.09.29. 11:44

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.29. 13:13

Alfateam, nézd a rovat címét...