Online jogi tanácsadás


Nahajm # 2018.09.29. 13:17

Tisztelt Jogi Fórum!
Csütörtökön volt a targyalasom az ítelet ellen fellebbezni szeretnék. Vagyis szerettem volna..
Az ügyvédem 3 napos gondolkodasi idöt kért, erre ma hiv hogy amit az email cimemre küldött emailt, azt nyomtassam ki,adjam fel,higy hetföre megerkezzen.
Ma közöltek a postan,hogy nem fog...
Ez azt jelenti,hogy akkor az ítéletem jogeröre emelkedik hetfön?
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.29. 13:21
  1. Nem kell beérkeznie a határidőre, elegendő, ha a letelte előtt ajánlottan, tértivevényesen postára adod.
  2. Az ügyvéded be tudja terjeszteni elektronikusan is, az pedig még be is érkezik hétfőn éjfél előtt.
Nahajm # 2018.09.29. 13:27

Köszönöm szépen!!!
Elèg akkor ha hétfön reggel feladom? Mert azt mondta az ügyvédem, hogy ha hétfön nem èr oda, hatályát veszti. Ö elektronikusan nem adja be. Hétfön telik le a 3 nap, jól számolom, ha csütörtökön volt a tàrgyalás?
Emailben elküldtem egyébkent a biroság cimére mar. Hétfön tudom faxolni, és a helyes postacimre beadni.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.29. 13:34

Vasárnap telik le, de az munkaszüneti nap, ezért az azt követő első munkanapon. [Be. 134. § (4) és Be. 138. § (4) - Elnézést kérek, nem is kell tértivevényesnek lennie. Elég az ajánlott.]

Nahajm # 2018.09.29. 13:47

És akkor elég ha hétfön reggel megy el a levél? Akkor aznap telik le. Elviekben kedden ott van.

ObudaFan # 2018.09.29. 13:49

Ha ajánlott levélben hétfőn feladod, rendben lesz.

Nahajm # 2018.09.29. 13:59

Nagyon szépen Köszönöm a válaszaikat!

Nahajm # 2018.09.29. 14:50

Hétfön még semmiképp nem emelkedik jogeröre?

Nahajm # 2018.09.29. 15:40

Illetve elirta a nevem, mert Tóth helyett Tót-ot irt...és ki sem tudom javitani...

sziszy.kraf # 2018.09.29. 16:04

Kovács_Béla_Sándor. Az én érdésemre akkor nem vonatkozik Alfateam tájékoztatása?

alfateam # 2018.09.29. 16:11

Az én érdésemre akkor nem vonatkozik Alfateam tájékoztatása?
De, az régen volt úgy ahogyan Te is tudtad, az új Ptk. szerint ahogyan ObudaFan tájékoztatott.

sziszy.kraf # 2018.09.29. 16:44

Alfateam a régi Btk alapján ment az ügy az a mérvadó, ezt a peranyag is tartalmazza. Ha jól értelmezem az itt írtakat, akkor a cselekmény büntethetősége elévült. ?

Nahajm # 2018.09.29. 17:02

Bocsánta, mar megbolondultam: szóval Tót helyett Tóthot irt. Esetleg lehuzhatoma H-t vagy nincs jelentösége?

Nahajm # 2018.09.29. 17:25

Vagy kézzel is megirhatom es azt elküldhetem?

Dr.Attika # 2018.09.30. 09:16

Be. 582.§
Három munkanap a fellebbezési határidő. Ha csütörtökön (09.27) hirdette ki, akkor október 02-án jár le a határidő.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.30. 10:29

Pláne.

Nahajm # 2018.09.30. 12:04

De jó,köszönöm!! Az ügyvédemet nem értem viszont miért ad hamis informáciot... és a járásbirosagra kell küldenem ahol tàrgyslták ,jol tudom? Oda is rossz cimet adott meg... Nem a levelezésit,hanem a sima cimet. Az ügyvédemnek már ugye nem kell elküldenem semmit? Csak a birosagnak

Nahajm # 2018.09.30. 16:01

Illetve a másodfokú targyaláson muszàj megjelennem? Felek,hogy ott azonnal letartóztatnak

Dr.Attika # 2018.10.01. 04:38

Kézzel írva: Fellebbezést jelentek be felmentésem végett. A rendelkező részt a csütörtöki tárgyaláson meg kellett, hogy kapja. Azon ott van az ítélet száma.A járásbíróságon kell beadni a kezelő irodán. Ezt követően majd felterjesztik a másodfokra.

Mihály1994 # 2018.10.01. 15:29

Jónapot kívánok, az lenne a problémám hogy egyik nap arra keltem fel hogy valakik az udvaromon nézelődnek, matatnak, mire kimentem azt látom hogy két rendőr az, szóltam hogy jónapot, mit keresnek, erre elkezdtek vádaskodni hogy állítólag egy héttel ezelőt láttak engem motorozni és hogy felismerik a sisakom, hiába mondtam hogy én nem motoroztam hiszen nincs saját motorom és jogositványom sincs, ami sisakot meg láttak az egy nagyon régi sisak ami már nem tudja ellátni a funkcióját, én motor szereléssel foglalkozok hobbi szinten, volt az udvaron egy gyári simson s51 segéd-motorkerépár, arra hivatkoztak hogy az volt az a motor amin láttak, mármint a rendőr látott.. elkezdték fényképezni persze megsem kérdeztek, utána abba kötöttek bele hogy miért nincs rajta rendszám, mondtam azért mert segéd motor kerékpár, nyilván ezt ők is tudták csak kötekedtek.. Ez a motor csak javításra volt nálam, üzemképtelen volt.. Nekem még a nevemet sem kérdezték, nem irattak alá semmit, csak olyanokat mondtak hogy ne vezessek engedély nélkül, hiába mondtam hogy nem vezetek.. Meg hogy majd behívnak meghallgatásra, ezzel el is mentek, a kérdésem az lenne hogy bejöhettek volna egyáltalán az udvaromra? Fotózhattak engedély nélkül, mit tudok tenni ha tényleg behívnak vagy hogyan bizonyítsam az ártatlanságom, mivan ha megbűntetnek? Kérem segítsenek, még sosem volt dolgom rendőrökkel, bűntettlen vagyok, becsületesen dolgozok, 24f

szabo.edina0623@gmail.com # 2018.10.01. 16:06

Devizàs per alatti ingatlant àrverezett el a végrehajtó amiről 1 éve jogerős itélet van hogy a per végéig fel van függesztve. Ilyenkor mi a teendő??A lakàs pótfedezet. Meg tudom.tàmadni? Mikor kell kiadniuk az àrverezési hegyzőkönyvet? Hàny napom van megtàmadni? Hol a bírósàgon? Az àrverezési jegyzőkönyv kiadàsàtól szàmítva tàmadhatom meg vagy a kézhezvételrtől? szept 18. àn àrverezett. A bírósàgi végzés tàrgya a végrehajtàs megszüntetése. A végzésben pedig a tàrgyalàs felfüggesztése van. Az itélet 2017 októberében került jogerőre. A végrehajtó arra hivatkozik hogy nem a végrehajtàs hanem a tàrgyalàs van felfüggesztve. Légyszi segítsetek!!!Edina

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.01. 16:16

1 éve jogerős itélet van hogy a per végéig fel van függesztve.

Hm.

drbjozsef # 2018.10.02. 06:18

Mihály,

az ártatlanságot nem kell bizonyítani, a rendőröknek kell a bűnösságet.
Ha adatokat sem írtak fel, hogy fognak behívni? Szerintem nem foglalkozz vele, ha majd küldenek esetleg valamit, akkor kérdezz.

Egyébként bárki motoros bukóban motorozott, akkor azt utólag a világon senki nem fogja azonosítani, hogy ki volt alatta...

lajcsó # 2018.10.02. 06:44

"bárki motoros bukóban motorozott, akkor azt utólag a világon senki nem fogja azonosítani, hogy ki volt alatta..."
Ezt így direktben persze hogy nem. De ha megvan a bukó gazdája, akkor a hamis tanúzás terhe mellett nyilatkozni köteles arról, hogy az adott időpontban ki viselte a bukót.

drbjozsef # 2018.10.02. 07:24

lajcsó,

áruld már el, hogy egy héttel később, magát a BUKÓT hogy azonosítja a rendőr?? Még akkor is, ha egy nem tucat festésű darab. Elég ha azt mondja, hogy "na én ezt láttam a múlt héten"? Én meg azt mondom, hogy múlt héten ez a bukó a sufniban volt. Akkor most mi van?