Fórum büntetőjog régebbi elöl     új hozzászólás

Büntetés elévülése

tomi010 # e-mail 2011.12.05. 20:09

Tisztelt Forum Ügyvéd Urak Hozzá értök!
Választ szeretnék kapni!

Egy közuti baleset során ami 2005 ben történt a jogosítványom a helyszinen bevonták.A biroság letöltendö szabadság vesztésre ítélt plusz 3 évre eltiltott a vezetéstöl.A tárgyalás a beleset napjátol másfél évre volt.A jogeröre emelkedés ujabb egy év.A büntetés lejárta után kezdödött a 3 éves eltiltás.
számoljunk 2003 elvettél 1 sö fok másod jögerö 2006 március.2.4 honap börtön.Ha ezt össze adjuk

tárgyalások 3 év mulva
2.4 letöltenö
eltiltás 3 eltiltás

-------
  • 8.4 év.

Kérdezem mit jelent ebben az esetben a 3 év eltiltás
Holott 8 éve az okmány iroda birtokában van a jogsim.
Ki nem adják,
Lehet tenni valamit ez ügyben.??
köszönöm ha valaki válaszol.

tomika777 # e-mail 2011.05.26. 22:54

Szeretném megtudni, hogy a 2010-ben kiszabott 14 nap letöltendő szabadságvesztés mikor évül el? 5 év ha jól tudom? Ami után nem hajtható végre az itélet?

Várom válaszát
Elöre is köszönöm

Minnah # e-mail 2011.05.17. 12:10

köszönöm!
Tulajdon elleni szabály sértés volt.
MA voltam a toborzóban és elmondtam a történteket és azt mondták, hogy bevonulhatok..

monalisa1 #   2011.05.17. 10:14

Kedves Dr. Attika, a magam részéről is köszönöm a pontosítást.

Dr.Attika # e-mail 2011.05.17. 08:51

Azért nem ilyen egyszerű a dolog. Tisztázni kellene, hogy az első kettő szabálysértés vagy bűncselekmény. Vélhetően bcs. mivel bíróság szabta ki- persze lehet kifogás alápján hozott bírósági határozat.
Ha bűncselekmény, akkor a pénzbüntetés megfizetésével mentesül az elitélt, csakhogy a szerződéses jogviszony a mentesüléstől számított 3 évig nem létesíthető. Pontosítani kell a történteket. No most, ha befutna a harmadik ügy, akkor bizonyosan bűntetőeljárás lesz, már pedig azt a katonai bíróság bírálja el és mindenképpen kiderül a dolog.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

Minnah # e-mail 2011.05.17. 07:36

Köszönöm!
Egyértelmű, hogy befizetem..
Tanultam belőle..
Ha esetleg az utolsó kérdésemre tudná a választ nagyon megköszönném?!
Szóval ha június 7.-én bevonulok kiképzésre és az idő alatt kapnék még egy feljelentést tulajdon elleni szab. sértés miatt akkor a honvédség mit reagálna?
Köszönöm!

monalisa1 #   2011.05.16. 17:46

Mivel pénzbüntetést kaptál és semmi más szankció, így továbbra is büntetlen előéletű vagy. A csekket fizesd be és az esetből tanulj...

Minnah # e-mail 2011.05.16. 16:42

Tiszteletem!
Bonyolult történetem van!
2010 szeptemberében jelentkeztem szerződéses katonának.. megvolt az alkalmasságom, de nem vonultam be a szakkiképzésre mivel még tanulok.
Időközben 2011. februárjában diákmunkaként pénztáros voltam az egyik Tesco áruházban ahol egy haverommal többször úgy adtunk ki dolgokat, hogy nem ütöttem be a pénztárba..
Két ilyen alkalmat észrevettek amiből bírosági végzés van mindkétszer 20 ezer forint pénzbírságot kaptunk.A második tárgyalás ma volt..
Ma hívtak a toborzó irodából, hogy június 7.-én bevonulhatnék..
Önök szerint el tudok így menni katonának, kapok erkölcsit?Ha sikerülne is bevonulnom és kiderülne még egy eset mit kapnék?
Köszönöm a válaszokat előre is!

FerkeBrg # e-mail 2011.03.29. 11:46

Igen,erre gondoltam! :-) Noncs mit,Ön segített,én "bizalmat szavaztam"!

guba # e-mail 2011.03.29. 10:07

Akkor most lenne egy ügyfelem? :))
Sajnos nem vagyok még az. Azért köszi a bizalmat!

FerkeBrg # e-mail 2011.03.29. 09:26

Kedves Guba!

Ön ügyvéd?Ha igen,Budapesten?

Köszönöm

FerkeBrg # e-mail 2011.03.29. 09:24

Köszönöm !!!:-(

guba # e-mail 2011.03.29. 08:53

Nem a többszörös visszaesői minősége miatt van kizárva a feltételesből, hanem azért, mert letöltendőre önként nem vonult be, illetve mert az újabb bűncselekményeket korábbi, letöltendő végrehajtásának befejezése előtt követte el.(A konkrét esetedre válaszolva.)

FerkeBrg # e-mail 2011.03.29. 07:33

Tisztelt Gabicsek!

Ezezk szerint a különösen többszörösen visszaesőknek (lopás bűntette)járhat a feltételes szabadságra bocsájtás?(jó magaviselet esetén)?Köszönöm.

Gabicsek #   2011.03.28. 21:52

Btk. 48. §

1. Nem bocsátható feltételes szabadságra
  1. akit olyan szándékos bűncselekmény miatt ítéltek szabadságvesztésre, amelyet korábbi végrehajtandó szabadságvesztésre ítélése után, a végrehajtás befejezése előtt követett el,
  2. aki a szabadságvesztésből legalább két hónapot nem töltött ki,
  3. az erőszakos többszörös visszaeső,
  4. aki a bűncselekményt bűnszervezetben követte el,

Ez szinte biztos nem fog változni.

jog11 # e-mail 2011.03.28. 13:47

Tisztelt LV:)!
A következő kérdéssel fordulnék Önhöz:
barátomat bűnösnek találták bűnszervezetben elkövetett jelentős mennyiségű kábítószerrrel való visszaélés bűntettében, ami miatt 6év letöltendő fegyházbüntetésre ítélték. Az ítéletet a másodfok is helybenhagyta. Nem kaphat kedvezményt a bűnszervezet miatt. Nincs semmilyen kivétel ilyen esetben? Le kell ülnie a 6évet mindenképp? Hová lehetne benyújtani valamilyen papírt ezzel kapcsolatban? Kérem segítsen!!
Illetve szeretném még azt is megkérdezni, hogy a mostani törvénymódosításoknak köszönhetően ez nem változhat? Nincs szó jelenleg erről/ennek lehetőségéről, mert ők odabent ezzel hitegetik egymás, hogy meg fogják szavazni. Ön hallott erről valamit?
Nagyon várom a válaszát, köszönettel:
jog11

lakatosviktor # e-mail 2011.03.27. 16:28

Kedves Viktória!

EVSZ-hez valóban célszerű, mert ha semmi értelme benyújtani, akkor jobb várni még vele, mint egy alaptalan kérelem után majd benyújtani a következő kérelmet. Bár nem biztos, hogy ezt minden ügyvéd megmondja, de tételezzük fel ;)

Összbüntetéssel ugyanez a helyzet, azonban én ezekkel rendkívül szkeptikus vagyok, ugyanis a bv. intézet hivatalból szokott előterjesztést tenni összbüntetésbe foglalásra. Azt érdemes szakembernek megnéznie, fennállnak-e a feltételek. Az kis túlzással "egyszerű matematika", tehát ha nem állnak fenn a feltételei, nem nagyon van miben reménykedni. Viszont javaslom nem matematikus, hanem jogász igénybevételét :-)

Üdvözlettel,
LV

Dr. Lakatos Viktor ügyvéd

Wiki75 # e-mail 2011.03.27. 15:59

Kedves Viktor!
Köszönöm a segítséget!Erre van kimondottan nyomtatvány,vagy egy sima kérelmet kell írni?EVSZ-hez,összbüntetési kérelemhez viszont már megéri ügyvéd segítségét kérni?
Köszönettel:W.Viktória

lakatosviktor # e-mail 2011.03.27. 11:12

Kedves Viktória!

Az intézet parancsnokánál kell előterjeszteni bármelyik házasuló fél által. Az intézet továbbítja a kérelmet a székhelye szerint illetékes anyakönyvvezetőnek. Ha az elítélt valamilyen egyházi esküvőt is szeretne, az egyház képviselőjének is továbbítják.

A házasságkötés időpontját ők egyeztetik egymással. Az eseményen a házasuló felek, a tanúk, az anyakönyvvezető, az egyház képviselője lehetnek jelen. Továbbá jelen lehet az is, akinek jelenlétét a bv. intézet parancsnoka engedélyezi.

A házasságkötéshez semmi szükség ügyvédre, Ön is el tudja intézni mindezt! :-)

Üdvözlettel,
LV

Wiki75 # e-mail 2011.03.27. 05:38

Köszönöm a választ!Ezt ,hogy,hol és kinek kell intézni?Gondolom neki a börtönparancsnoknál,nekem meg az anyakönyvi hivatalban?Illetve ilyen ügyekben,mint evsz,esküvő jó-e,ha ügyvédet fogadok aki segít?
Üdvözlettel:W.Viktória

lakatosviktor # e-mail 2011.03.26. 21:02

Börtön fokozatban még kaphat, fegyház esetén kizárt. Arra kell tehát vigyáznia, hogy ne helyezzék súlyosabb fokozatba, de gondolom ez a veszély nem áll fenn, hiszen mielőbb szeretne szabadulni.

Az elítéltnek végrehajtási fokozattól függetlenül joga van házasságot kötni, tehát e téren nincs akadály.

Üdvözlettel,
LV

Wiki75 # e-mail 2011.03.26. 16:17

Köszönöm a választ!
Börtön büntetést kapott igen.Ettől még kaphat evsz-t?.Ettől még engedélyezik,hogy összeházasodjunk?Vagy ennek is vannak kitételei?

lakatosviktor # e-mail 2011.03.26. 11:21

Ha börtönbüntetésre ítélték, akkor 1 év 3 hónap, ha fogházbüntetésre, akkor 1 év 1 hónap és ~11 nap leteltével bocsátható feltételes szabadságra.

Ezt a büntetés-végrehajtási bíró engedélyezi, amennyiben - különösen az elítéltnek a büntetés végrehajtása alatt tanúsított kifogástalan magatartására és arra a készségére tekintettel, hogy törvénytisztelő életmódot fog folytatni - alaposan feltehető, hogy a büntetés célja további szabadságelvonás nélkül is elérhető.

Wiki75 # e-mail 2011.03.26. 07:08

Köszönöm a választ!
Ön ezek szerint ilyen ügyekkel foglalkozik.Lehetőség szerint szeretném felvenni Önnel a kapcsolatot és a segítségét kérni,amint a páromtól többet megtudok.Amennyiben van erre lehetőség úgy kérném jelezze felém.

ObudaFan # e-mail 2011.03.24. 11:57

Nem évült el. Nagy valószínűséggel ő még kaphat feltételest.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese