Fórum büntetőjog régebbi elöl     új hozzászólás

Büntetés elévülése

tiborman # e-mail 2017.02.03. 20:07

értem, Akkor a 20 hónap minden féle képen maradni fog de attól függetlenül a többiből lehet egy fajta ősz büntetés? el nézést a sok kérdésért.

Öreg Tölgy # e-mail 2017.02.03. 19:25

Hát ha az újabb bűncselekmények a korábbi elsőfokú ítélet után lettek elkövetve, akkor nem fogsz találni olyan ügyvédet, aki az összbüntetést elintézi. Olyat feltehetően igen, aki jól lehúz, aztán széttárja a kezét (elnézést attól, akire nem vonatkozik).

tiborman # e-mail 2017.02.03. 17:50

Akkor magyarul nekem jár az ősz büntetés,Csak egy ügyvédet kell meg kérjem hogy vállalja el igaz?

ObudaFan # e-mail 2017.02.02. 14:06

Kérni kell, amire lehet. A korábbi ítélet után elkövetett bűncselekményekre nem lehet, ahogy arról szó volt.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

tiborman # e-mail 2017.02.02. 09:55

A 20 hónap utáni büncselekmények már utána jöttek tehát az után történt,Még Annyi kérdésem lenne hogy nekem kell kérjem az őszbüntetést Vagy automatikusan létre jön? válaszát köszönöm

Öreg Tölgy # e-mail 2017.02.01. 20:46

Ha a folyamatban lévő ügyben végrehajtandó szabadságvesztést szabnak ki, akkor lehet azt összbüntetésbe foglalni a már meglévő 20 hónappal, ha az újabb ítélettel elbírált valamennyi bűncselekményt a 20 hónappal végződött ügyben hozott elsőfokú ítélet előtt követte el.

tiborman # e-mail 2017.02.01. 18:48

Tiszteletem, Arról szeretnék érdeklődni hogy, Hogyan működne Az őszbüntetés Ugyan is nekem van jog erős 20 hónap bőrtőn büntetésem és ezen kivűl van folyamatban lévő 3 Tárgyalásom Maga az ügy Szabálysértés kisebb kárt okozott üzletszerűen el követett csalás, magyarul arra lennék kiváncsi hogy mik az esélyeim válaszát előre is köszönöm.

Öreg Tölgy # e-mail 2017.01.28. 08:29

Nem arról van só, hogy nem évül el, csak arról, hogy nem szabálysértésként, hanem bűncselekményként évül el, ami a 7 évvel ezelőtti szabályozás szerint 3 év volt, de minden eljárási cselekmény miatt újraindul. Azt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy egy 150 ezer forint kárt okozó cselekmény miatt 7 évig folyik a nyomozás, és utána találják meg a gyanúsítottat. Úgyhogy szerintem továbbra is az utolsó mondatomban írt eset lesz a megoldás.

Segafredo1966 # e-mail 2017.01.27. 22:18

Köszönöm a válaszokat. Ha jól értem akkor nem évül el ha az érték (azt hiszem) 150e körüli összeg volt. Akkor mi a helyzet?

Öreg Tölgy # e-mail 2017.01.27. 18:16

Akkor évült el, ha szabálysértés, amit viszont nehezen hiszek, mert a kérdező 200.000 forintot el nem érő értékről írt. Igaz, hogy az 50.000 forint sem éri el a 200.000-t, e feltehetően akkor nem így fogalmazott volna.

Viszont 7 évvel ezelőtt még a régi Btk. volt, a kisebb értékre elkövetett bűncselekménynek akkor is 3 év alatt el kellett volna évülnie. Kivéve, ha folyamatosan folyt a nyomozás az ügyben, amit megint csak nehezen hiszek.

Úgyhogy szerintem az a megoldás, hogy két külön, egymással össze nem függő ügyről van szó.

ObudaFan # e-mail 2017.01.27. 16:03

Ha valóban szabálysértés, akkor elevult.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

Segafredo1966 # e-mail 2017.01.27. 11:01

Sziasztok!
Az egyik ismerősöm még 2010-ben csinált egy szabálysértést, de a tétel nem érte el a 200 000Ft-ot. Most hét év után kapott egy idézést lopás szabálysértés ügyben. Valószínűleg készült felvétel róla, de eddig ismeretlen tettes után nyomoztak. Ha azonosították úgy mire számíthat? Hét év után elévült az ügy, illetve a büntethetősége vagy sem?
Előre is köszönöm a választ!

FehérHolló #   2017.01.26. 22:33

Tisztelt Ügyvédek!
Félbeszakíthatja-e a felfüggesztett börtönbüntetés végrehajthatóságának elévülését az az európai elfogatóparancs, amelyet egy olyan letöltendő börtönbüntetés foganatosításának céljából adtak ki, amely a fenti felfüggesztett büntetés végrehajtását rendelte el, azonban az elfogatóparancs kimondottan csak 1 rendbeli bűncselekményt említ, tehát a letöltendő büntetésen kívül nem tesz említést arról a felfüggesztett büntetésről, amelynek végrehajtását a letöltendő börtönbüntetést kiszabó ítélet elrendelte?
Előre is köszönöm válaszukat!

zsolesz7706 # e-mail 2015.03.25. 07:16

Sziasztok!
A kérdésem az lenne?Egyik ismerősömnek tegnap be kellet volna vonulnia börtönbe 32 hónapra Pálhalmára.Ezt nem tette meg családi okok miatt szüksége lenne még 2-3 napra hogy úgy vonulhasson be hogy ne maradjon a családja fedél nélkül.Ergo nem akar megszökni a büntetése alól.
A fő gond az az hogy ma mennie kellene a rendőrségre egy kihallgatásra ahol szintén gyanúsított de fél be menni.A kérdés az az igazából hogy a rendőrség látja azt már hogy az emberünknek tegnap be kellett volna vonulnia már a Bv-be?

folyami géb # e-mail 2015.03.23. 16:46

Hát már hogy a fenébe évült volna el. Minden egyes eljárási cselekmény megszakította.

Dr.Attika # e-mail 2015.03.23. 16:44
skorpo # e-mail 2015.03.23. 16:34

KÉRDEZEM:
Elévült az ügy???
5 évvel korábbi dolgokért - telefonálás, internet, személyes megkeresés volt...

Nem vagyok felelősségre vonható???

folyami géb # e-mail 2015.03.23. 16:28

Ezt most mondod vagy kérdezed?

skorpo # e-mail 2015.03.23. 16:25

2010 februárjában feljelentett volt élettársam, zaklatásért, vélt sérelmei miatt.
1 év múlva született egy jogerős ítélet, amelyben büntetlen előéletem ellenére felfüggesztett börtönbüntetésre ítéltek, távollétemben. (Élettársam néhai a férje ezen a bíróságon volt ülnök!)
Ez ellen felülvizsgálati kérelmet adtam be, de a bíróság perújításként kezelt, és törvénysértőnek állapította meg a jogerős ítéletet, mert idézhető lettem volna, de nem idéztek, sem vádiratot, sem ítéletet nem kaptam... Elrendelték a perújítást. Elfogultságaim sorra elutasították, nem elfogult a bíróság!!! Megbüntettek, mert nem mentem el a tárgyalásra, újabb elfogultságot bejelentve. Ezt a büntetést is fellebbezve elengedték....

Letelt az 5 év! Nincs ítélet!
Elévült az ügy......

folyami géb # e-mail 2015.03.20. 14:31

Ez egy bonyolult téma a jogászok között is, azért nehéz érthető választ adni.

Először is nem csak a rendőri megkeresés, hanem minden, a büntetés végrehajtása érdekében tett ELŐBBRE VIVŐ intézkedés megszakítja az elévülést, ami lehet egy rendőrség megkkeresésé is.

A lényeg: azoknakk az intézkedéseknek van elévülést megszakító hatásuk, amik a korábbihoz képest újak, vagy a korábbinál szélesebb körben szolgálják a terhelt kézrekerítését.

Pl. egy újonnan felmerült cím ellenőrzése megszakítja, ugyanannak a címnek a többszöri ellenőrzése nem. Belföldi elfogató helyett nemzetközi kibocsátása ugyyancsak mnegszakítja.

Az iratokba a terhelt és védője betekinthet, más kérdés, hogy pont az elévülésre vonatkozó adatokat nem fogják megmutatni.

lili80 # e-mail 2015.03.20. 08:18

Tisztelt Szakértő!

Szeretnék érthető vàlaszt kapni. Minden rendőri megkeresés félbeszakìtja az elévülési időt? Tovàbbà ki az a személy aki betekintést nyerhet a bv csoport intézkedéseibe a foganatosítàsra tett intézkedéseitől amennyiben ez lehetsége egyàltalàn.

Vàlaszukat előre is köszönöm!

ObudaFan # e-mail 2015.03.10. 19:26

Leginkább z ügiratból derül ki. Ha ő érthető módon nem akar betekinteni, akkro meghatalmazhat egy védőt, aki megteszi, és még tudja is, hogy mit lát.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

sienna # e-mail 2015.03.08. 15:35

Üdvözlök mindenkit!

Egy kérdéssel fordulok a tisztelt úrakhoz,hogy:Párom nem vonult be a büntetése megkezdésére cirka 5 éve!
A kérdés az lenne: hogy honnét tudhatjuk meg azt ,hogy elévülte már a büntetése végrehajthatósága?"Tehát amikor már nem kell tartania attól ,hogy leültetik!Mennyek be a rendőrségre és kérdezzem meg?"Tudom kicsit naívan hangzik ,de csak egy ötlet volt, bár kétlem hogy ott közölnék velem..

előre is köszönöm a kedves válaszolók segítségeit!

ObudaFan # e-mail 2015.03.04. 06:49

Öt év az elévülési ideje. Az elévülést félbeszakítja az elítélt ellen a büntetés vagy az intézkedés végrehajtása végett tett intézkedés. Az elévülést minden olyan hatósági intézkedés félbeszakítja, amelyet a büntetés végrehajtásának előbbre vitele érdekében foganatosítottak. A félbeszakítás napjával az elévülés ismét elkezdődik.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

pappcs # e-mail 2015.03.03. 23:19

Igen bevisznek. Felhívás, nem vonulsz be, elővezetés, nem avgy otthon, elfogatóparancs, majd eu elfogató parancs kiadása. Ha megszagolják hogy külföldön vagy lehet ezzel kezdik! De ismerve a nemzetközi ügyintézés gyorsaságát jó eséllyel a külföldi börtönben már le is töltötted. (Amúgy soha nem sajnáltam ezeket a magadfajta "menjünkülföldremosogatni" tipusú embereket! Ha rajtam múlna még az állampolgárságtól is megfosztanám azokat akik külföldre mennek dolgozni! Elmegy? oké, maradjon is ott!