Végrehajtás elrendelése


wutti # 2009.09.11. 17:14

Köszönöm szépen a segítséget!

ObudaFan # 2009.09.09. 15:26

Ha ebben meg tudtok egyezni, akkor van. Egyébként a leírtak alapján valószínűleg nincs.

wutti # 2009.09.09. 11:52

Szia!
Inkább arról van szó,hogy az autó forgalmija eleve az én nevemen volt.Mikor elköltöztem,vittem a kocsit.Abban maradtunk,hogy eladom és osztozkodunk.Az ex ezt nem tudta kivárni és fizetési meghagyást nyújtott be a bíróságon ellenem.Ebből per lett.Mivel az ingóságok létét(amiket vettünk)tagadta,nekem meg nem volt mindenről számlám.A lakás törlesztésről azt mondta,azt a szülei fizették.Szóval úszott az autó.Nekem jelenleg nincs munkám,sem pénzem.Már nem tudom tovább húzni az időt,fizetnem kellene.Az autót hetek óta hirdetem,eredménytelenül.Ezért gondoltam,hogy vigye a kocsit és fizessen.Szóval van valami lehetőség?
Köszönöm!

wutti # 2009.09.07. 09:47

Az autó nálam maradt,amikor az élettársi kapcsolatunk megszakadt.Az exem pedig kifejezetten a vételár felét kérte.Pontosabban az autó élettársi kapcsolat megszűntekor becsült értékét.

ObudaFan # 2009.09.03. 16:25

De ezek szerint te azt a kocsit valószínűleg kérted. Akkor most miért nem szeretnéd mégsem?

wutti # 2009.09.03. 14:55

Hello!A Bíróság az ítéletben az autót az én tulajdonomba helyezte.Már sejtem,hogy ez mit jelent...

ObudaFan # 2009.09.02. 10:20

Az ítéletben a kocsiról van valami?

wutti # 2009.09.02. 07:32

Még egy kérdés felmerült bennem.Az exem a közös szerzemény,tehát az autó árának felét kívánja behajtani rajtam.Van valamiféle lehetőség arra,hogy azt mondjam;nekem nem kell az autó.Tehát azt viheti,de ebben az esetben fizesse ki ő a vételár felét?
Köszönöm a válaszokat!

wutti # 2009.09.02. 07:26

Még egy kérdés felmerült bennem.Az exem a közös szerzemény,tehát az autó árának felét kívánja behajtani rajtam.Van valamiféle lehetőség arra,hogy azt mondjam;nekem nem kell az autó.Tehát azt viheti,de ebben az esetben fizesse ki ő a vételár felét?
Köszönöm a válaszokat!

wutti # 2009.09.01. 20:02

Nos,azt hiszem le kell nyelnem a békát és valamilyen úton-módon ki kell fizetnem a pénzt.Csak tudjátok elég pocsék érzés fizetni,ha tudod,hogy nem jogos a dolog;ha tudod,tulajdonképpen meglopnak.Az igazságérzetem és a molyoktól hemzsegő pénztárcám miatt nem akartam fizetni.Viszont valóban magam mögött akarom hagyni ezt az egész kapcsolatot.
Köszönöm a segítséget!

Minden jót!

nandy # 2009.09.01. 09:56

Nézd, tényleg az lenne a legjobb, ha kifizetnéd. Amíg ezt nem teszed meg, ketyeg a kamat, és ha végrehajtóhoz kerül az ügy (azt veszem ki az írásodból, hogy még nem került oda), az sem két forintba kerül majd, amit szintén behajtanak rajtad.

A végrehajtás nagyon sok évig elhúzódhat, ha a vh. nem hagyja ülni a dolgot. Lehet, hogy az elején nem lesz vh. alá vonható vagyonod, jövedelmed, de gondolom, nem szeretnéd "hajléktalanként" leélni az életed. Lesz majd munkahelyed, ott vonnak a munkabéredből, lehet még örökséged is, amit szintén elvisznek majd. A végén jóval több lesz a kamat és a költség, mint amennyit most kellene fizetned.

wutti # 2009.09.01. 09:50

Sziasztok!

Nem akarok az ügy részleteibe belemenni.A lényeg,hogy közösen fizettük a lakástörlesztést,de a kölcsön a szülei(exem)nevén volt.A hatalmas bizalomban,szerelemben nem kértem nyugtát az anyukájától,ugyanis a törlesztőrészleteket neki fizettük.Persze a bíróság előtt mindent tagadott,írásos bizonyíték nem lévén úszott a pénz.Viszont én el ismeretem,hogy az autó közös szerzemény.
Tehát úszott a kocsi akkori értékének fele.
Még jó,hogy nem akarok fizetni a rengeteg apróság mellett,ami nála maradt.
Szóval ha meg akarom úszni a dolgot el kell adnom az autót.
Ha nincs semmim mit tud csinálni a végrehajtó?
Vagy ki kellene fizetnem,hogy vége legyen ennek az egész mizériának,ami már két éve tart.
Köszönöm a gyors válaszokat!

wutti # 2009.09.01. 09:48

Sziasztok!

Nem akarok az ügy részleteibe belemenni.A lényeg,hogy közösen fizettük a lakástörlesztést,de a kölcsön a szülei(exem)nevén volt.A hatalmas bizalomban,szerelemben nem kértem nyugtát az anyukájától,ugyanis a törlesztőrészleteket neki fizettük.Persze a bíróság előtt mindent tagadott,írásos bizonyíték nem lévén úszott a pénz.Viszont én el ismeretem,hogy az autó közös szerzemény.
Tehát úszott a kocsi akkori értékének fele.
Még jó,hogy nem akarok fizetni a rengeteg apróság mellett,ami nála maradt.
Szóval ha meg akarom úszni a dolgot el kell adnom az autót.
Ha nincs semmim mit tud csinálni a végrehajtó?
Vagy ki kellene fizetnem,hogy vége legyen ennek az egész mizériának,ami már két éve tart.
Köszönöm a gyors válaszokat!

wutti # 2009.09.01. 09:48

Sziasztok!

Nem akarok az ügy részleteibe belemenni.A lényeg,hogy közösen fizettük a lakástörlesztést,de a kölcsön a szülei(exem)nevén volt.A hatalmas bizalomban,szerelemben nem kértem nyugtát az anyukájától,ugyanis a törlesztőrészleteket neki fizettük.Persze a bíróság előtt mindent tagadott,írásos bizonyíték nem lévén úszott a pénz.Viszont én el ismeretem,hogy az autó közös szerzemény.
Tehát úszott a kocsi akkori értékének fele.
Még jó,hogy nem akarok fizetni a rengeteg apróság mellett,ami nála maradt.
Szóval ha meg akarom úszni a dolgot el kell adnom az autót.
Ha nincs semmim mit tud csinálni a végrehajtó?
Vagy ki kellene fizetnem,hogy vége legyen ennek az egész mizériának,ami már két éve tart.
Köszönöm a gyors válaszokat!

nandy # 2009.09.01. 09:14

Nem csak a törzskönyvet, hanem a rendszámot is le kell adni.
Ha nem teszed meg, a vh. kiadatja a körözést az autódra.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.01. 09:03

Ha szeretnéd még némi bírsággal megfejelni a tartozásodat, csak csináld. (Csókoltatom az ügyvédedet. Azt is tanácsolta, hogy neki se fizesd ki a munkadíját?)

wutti # 2009.09.01. 08:11

Tisztelt fórumozók!

Mivel valamennyire hasonló helyzetben vagyok,kérdeznék valamit.Ami egyébként lehet,hogy butaság.Röviden:a volt élettársammal nem tudtunk a vagyonmegosztásban megegyezni,perre vitte a dolgot.Ezt a pert elvesztettem,az ítélet megszületett.Jelenleg mindenféle trükkökkel az időt próbálom húzni,mivel az ügyvédem is ezt tanácsolta.Továbbá azt,hogy ne fizessek.Jelenleg álláskereső vagyok,az egyetlen vagyontárgyam az autóm.Amit ugye bevonhatnak a végrehajtásba.De!Miként árverezhetik el az autót,amennyiben nem adom át a jármű törzskönyvét?Tudomásom szerint annak hiányában elidegeníthetetlen az autó?Bár gondolom a végrehajtás egy eléggé speciális eset.Szóval meg tudná mondani nekem valaki,hogy működik ez?Amúgy megpróbáltam eladni is,ebben a gazdasági helyzetben azonban eléggé nehéz.
Köszönöm a választ!

Bízom benne,hogy kedvezően zárul az ügyetek a bankkal judylong!

Minden jót!

judylong # 2009.08.13. 13:35

Köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2009.08.12. 19:38

Sokaknak ez már eső után köpönyeg, de hátha valakinek nem: hitelt felvenni nem szabad arra alapozva, hogy az ember az éppen aktuális jövedelméből még azt éppen fizetni tudja, mert annak végrehajtás lesz a vége.

ObudaFan # 2009.08.12. 19:37

Ha az ítélet kihirdetésekor nincs tulajdonunk csak a munkabérünkből tudják levonni a 33%-ot, de később lesz egy lakásunk akkor erre kiterjesztik a végrehajtást utólag vagy továbbra is csak a munkabérünkből vonják?

Az új lakásra is.

judylong!

Sok más lehetőséged nincs, mint megpróbálni egyezkedni.

kissera # 2009.08.12. 17:23

Köszöntem! Sajnos belehajszoltak minket a labirintusba. Nekem van munkám,de a fizetésemet időről-időre csak csökkentik, /egyszer ez nem jár,egyszer más/, nehéz a talpon maradás annak aki becsületes! Kitartást kivánok mindannyiunknak!

judylong # 2009.08.12. 16:33

kissera

  • az minden esetben számít ha az adós "nem tűnik el", kommunikál, van fizetési hajlandóság... a többi már az adott pénzintézettől függ

Van olyan bank (korábbi tapasztalat) akikkel mindíg sikerült kompromisszumra jutnunk

Obudafan

  • én regisztrált munkanélküli vagyok, szeptembertől két éves iskolát kezdek, mivel 3 gyermek mellett a lakóhelyünk és ésszerű vonzáskörzetén belül nincs munkalehetőség számomra, a férjem "nincs bejelentett munkaviszonya"
  • természetesen mi is kompromisszumot szeretnénk, de úgy tűnik a másik félnek ez nem érdeke

Itt az a kérdés, ha lehetőségeinkhez képest időről-időre csökkentjük a tartozásunkat (x összegű utalásokkal) a fizetési hajlandóság fennáll, elkerülhetjük-e egy ismételt levélváltással a pert (kérelmezve a peren kívüli megegyezést), vagy nincs is értelme próbálkozni várjam az idézést?

kissera # 2009.08.12. 16:06

Üdv mindenkinek! Dobnék egy új témát: hitelkártya tartozás nem fizetés esetén, meddig lehet a banknál időt nyerni,hogyan lehet elkerülni, vagy húzni a végrehajtást?Érdemes-e levelezni vagy időt hogyan lehet nyerni? Láttam az ügyvédi hozzászólást az előzőekhez,hátha Ön tud jó taktikát!

Besi # 2009.08.12. 15:32

Azt lehet tudni kb mennyi ideig tart egy ilyen bírósági eljárás? Ha az ítélet kihirdetésekor nincs tulajdonunk csak a munkabérünkből tudják levonni a 33%-ot, de később lesz egy lakásunk akkor erre kiterjesztik a végrehajtást utólag vagy továbbra is csak a munkabérünkből vonják?

ObudaFan # 2009.08.12. 15:14

judylong

Nyilván nem lesztek életetek végéig munkanélküliek, és akkor nagy teher lesz ez a végrehajtás, ezért jó lenne valamilyen kompromisszumra jutni.