Miért életfogytiglan amikor még él amikor letellik?


istvan01 # 2009.11.16. 19:41

És mi a helyzet Simon Tibor meggyilkolásával? Az tök ugyanez az eset volt (csak baseball ütővel), de ott halált okozo testi sértésnek minősítették, 2-3 évet kaptak az elkövetők. Vagy tán volt lényegi különbség a két eset között?

hunfrakk # 2009.11.13. 18:31

http://www.mkab.hu/…hawkereuj.pl?…

itt olvasható az AB határozat

Sz.Márton # 2009.11.13. 18:16

Leg!

Nem ma 13-án és rengeteg más ember is lett, de nem átvitt értelembe keresztre feszítve, akinek írtam az képletesen és önként teheti ezt.

Az igazság lehet fájó, de a hivatalos tény az tény....

Ha az AB akkor tette hivatalossá, akkor ha így, ha úgy feszül akkor is az,.... akár egy korábbi fórum vitába az egykori római jog tanára, akit debreceni diákoknak, mint volt miskolci diák folyamatosan más néven esküdözve bizonyítgatott és NEM VOLT IGAZ!!!

Legislator # 2009.11.13. 18:13

Többet kéne pihennem...


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.11.13. 18:13

Hehe. "Keresztbe feszülsz." Ezt benéztem, bocs. It suxx.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.11.13. 18:09

Kérem, hagyjuk ezt a "keresztre feszülést", különösen pénteki napon. /Jézust ekkor feszítették keresztre
:-(((/.

A Szögi-ügyet nem kísérem figyelemmel, de könnyen lehet, hogy Gubának igaza van.


Sunshine after the rain.

guba # 2009.11.13. 18:03

Ezt a felelősséget én azért nem varrnám a kislány nyakába, még akkor sem, ha nem sodorták el.
Mellesleg nem is gondolom, hogy ez egyáltalán megfordul a fejében, mert genetikai alapon feltételezve, ennyire nem szofisztikált a gondolkodása.

Sz.Márton # 2009.11.13. 18:03

Dr. Attika!

HA KERESZTBE FESZÜLSZ AKKOR IS ÍGY VAN!Az indokolást majd elovasod, ha érdekel tovább:

"23/1990. (X. 31.) AB határozat
Közzétéve a Magyar Közlöny 1990. évi 107. számában

A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG NEVÉBEN !

Az Alkotmánybíróság Dr. Horváth Tibornak a Halálbüntetést Ellenzők Ligája nevében a halálbüntetést előíró büntető rendelkezések alkotmányellenességének megállapítására és megsemmisítésére irányuló indítványa tárgyában Dr. Schmidt Péter alkotmánybíró különvéleményével,Dr. Lábady Tamás és Dr. Tersztyánszky Ödön, továbbá Dr. Sólyom László, Dr. Szabó András és Dr. Zlinszky János alkotmánybírók párhuzamos véleményével meghozta a következő

határozatot:

Az Alkotmánybíróság megállapítja, hogy a halálbüntetés alkotmányellenes. A Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. tv. ( a továbbiakban: Btk. ) 38. § (1) bekezdés 1. pontja, a 39. §-a és a 84. §-a, a büntetőeljárásról szóló 1973. évi I. tv. ( a továbbiakban: Be. ) 399. §-a, a büntetések és az intézkedések végrehajtásáról szóló 1979. évi 11. tvr. 17. és 18. §-a, valamint a Büntetésvégrehajtási Szabályzatról szóló 8/1979. ( VI. 30. ) IM rendelet 151., 152. és 153. §-a az Alkotmányba ütközik, ezért azokat megsemmisíti.

Alkotmányellenes a Btk. 155 (1) bekezdés, a 158. § (2) bekezdés, a 160. §, a 163. §, a 166. § (2) bekezdés, a 261. § (2) bekezdés, a 262. § (2) bekezdés, a 343. § (4) bekezdés, a 346. § (1) bekezdés, a 347. §, a 348. § (3) bekezdés, a 352. § (3) és (4) bekezdés, a 354. § (3) bekezdés, a 355. § (5)bekezdés, a 363. § (2) bekezdés, a 364. §, a 365. §
rendelkezéseiben a kiszabható büntetési nemek megállapításánál a halálbüntetés mint alkalmazható büntetési nem megjelölése is. Ezért a Btk. utóbb említett tényállásaiban a halálbüntetés mint kiszabható büntetési nem előírását az Alkotmánybíróság ugyancsak megsemmisíti.

Az Alkotmánybíróság e határozatát a Magyar Közlönyben közzéteszi.

A megsemmisített rendelkezések e határozatnak a Magyar Közlönyben való közzététele napján vesztik hatályukat. Az Alkotmánybíróság az 1989. évi XXXII. tv. 43. §-ának (3) bekezdése alapján egyben elrendeli a halálbüntetést előíró,megsemmisített büntetőjogi rendelkezések alkalmazásával halálbüntetést kiszabó, jogerős határozattal lezárt olyan büntetőeljárások felülvizsgálatát, amelyekben a hozott ítéletet még nem hajtották végre"

Legislator # 2009.11.13. 18:02

Tulajdonképpen ez előtt az ügy előtt el sem tudtam volna gondolni, hogy ilyen cselekmény megtörténhet. Hasonlóan felháborító volt, mikor egy pár hónapja egy embert két bűnöző, akik rablást követtek el, egyszerűen agyonverték az eladó védelmére kelő vásárlót. Még majd a roma sorozatgyilkosságok ügyére is kíváncsi leszek.


Sunshine after the rain.

Dr.Attika # 2009.11.13. 17:37

Rexor! Én láttam a tudósítást, amikor a "kislány" megjelent a bíróságon. Ezt követően olvastam a hiradást és a másod fok indoklásában is benne van, hogy nem lett elsodorva a "leány". Onnan veszem. Nem voltam ott. Tudod bírkózzon meg ő maga azzal a tudattal, hogy "hebrencskedését" követően egy ember meghalt, az elhunyt leányai maradandó lelki károsodást szenvedtek, az apja, annyja , nagyapja , nagybátyja és egyéb retyerutya a hátralévő életét börtönbe tölti.

Dr.Attika # 2009.11.13. 17:28

Nem jól tudod. A halálbüntetés 1989. december 28-án lett alkotmányellenes és ezen napi hatállyal "került ki" a Btk-ból.

Rexor # 2009.11.13. 17:21

Attika: miért színészkedett volna a kislány? Szerencsétlent elgázolták, arról meg nem ő tehet, hogy a rokonai az állatkertbe valóak. Hogy hogyan dolgozza fel mindezt.. hát ez már egy másik kérdés.

Sz.Márton # 2009.11.13. 17:18

Bocs egy betűt a neves intézményből kihagytam így helyesen: "Alkotmánybíróság" (egyébként az érintett határozatot 1990 október 31-én adták ki)

Sz.Márton # 2009.11.13. 17:13

Az Alkománybíróság nem 1989-ben, hanem hivatalosan 1990 októberében; a 23/1990. AB kiadásával nyilvánította alkotmányellenessé a halálbüntetést.

Dr.Attika # 2009.11.13. 17:04

A Szögi Lajos gyilkosai 1989-ig valószínűleg halálbüntetést kaptak volna. Ezen évben az Alkotmánybíróság hatályon kívül helyezte a magyar Btk. halálbüntetési szankcióját. Tulajdonképpen ez is "halálbüntetés" csak azzal a különbséggel, hogy 30 évig gondolkodhat azon, hogy milyen "gané ember is". Szerintem generális prevenció így jobban érvényesül, mint ha lenne halálbüntetés. Az még érdekes, hogy a Kitty aki miatt ez történt, hogyan dolgozza fel. Most tán 16 éves, de ha felnő talán el kezd gondolkodni, hogy a "szinéskedése" miatt egy ember meghalt,annak gyermekei előtt agyonverve, a gyermekek pszichéjét tönkretéve, saját családját börtönbe juttatva mit érez. Ebből sem lesz igazi ember.

monalisa1 # 2009.11.13. 15:18

A tettes egymagában valószínűleg nem bocsájkozott volna tettlegességre legfeljebb néhány keresetlen szó vagy megrugdalja a kocsit stb., azonban "csordában" az erő és az erősszakosság - már egymástól is beindulnak...

Igen, egy életfogytiglanra itélt bűnöző ép elmével ki nem jön - ha egyáltalán, az öngyilkosság próbált megelőzősére pedig a rendkívül szígorított őrzés. (Ismert "a" halálsor kifejezés.)

"Mona"
laikus hozzászóló

justizmord # 2009.11.13. 14:19

hallottam valahol egy tudományos tanulmányt, hogy az ember agya, elméje kb. 12 év börtönt bír ki. Aki attól többet tölt a börtönben, az agya már nem bírja, és vagy meghal, vagy megbolondul, vagy öngyilkosságot követ el.

Magyarul megmondva, az életfogytiglani börtönt kapott embert gyakorlatilag halálra ítélték, gyakorlatilag semmi esélye arra, hogy 30 év múlva ép ésszel, ép elmével kijöjjön.

Mindenki tudja, hogy most Szögi Lajos gyilkosairól van szó, akiket a debreceni ítélő tábla most ítélet el.

Sajnálom szegény Szögi Lajost. Mindemellett az is biztos, hogy nagyon megkapták a magukét a gyilkosok. Gyakorlatilag 7-8 ember az életével fog fizetni a cselekményéért. Mert ott a most elítéltek közül 7-8 már vagy nem jön ki a börtönből, (életkora miatt 30 évet eleve nem élhet), vagy meg fog halni betegségben, mert az agya nem fogja tudni elviselni, vagy öngyilkols lesz, vagy megbolondul. 7-8 ember fog fizetnmi az életével. Megfizettek, avagy megfizetnek. Nagyon.


Iniuria non excusat iniuriam

ObudaFan # 2009.11.13. 11:02

Mert nem biztos, hogy kijön. 30 év múlva a bv bíró dönt arról, hogy kijön-e feltételesre, vagy sem. Így egyáltalán nem biztos, hogy csak 30 év.

Andris09 # 2009.11.13. 10:27

Olvastam egy cikket, hogy valakit elitéltek 30 évre. Nos ha most pl. 25 éves és 30 és mulva ugye bár 55 éves lesz szabadulásakor akkor ez miért életfogytiglan?Akkor még élve kijöhet nem? (ha nem követ el semmi féle öngyilkosságot)