gyors választ szeretnék


T.I.R. # 2010.02.14. 12:33

Olaszországban múlt héten bevonták a hivatásos jogosítványomat.Előzni tilosban előztem autopályán.Nem okoztam senkinek anyagi kárt,nem veszélyeztettem senki életét.Ami érdekes,a rendörségi jegyzőkönyvön az szerepel,hogy Olaszországban nem vezethetek.Ha bemegyek az okmányirodába és kérek újat "elveszett" cimszoval valoszinű kapni fogok.De mi lesz ha a bevonás letelte után felküldik a BM be?Hivatkozhatok majd esetleg arra hogy az eltiltás csak Olaszországban volt érvényes?Figyelembe veszik-e hogy nekem ez munkaeszköz?

Papali # 2010.02.14. 11:53

Polgári perben (válás stb, gytdíj), az alperes, azt hogy a felperesnek van jövedelme, rendszeresen végez munkát (olyan munkára gondolj ObudaFan, aminek az óradíja 15-20 ezer között mozog) csak ezt úgy titkolja immár 2 éve (amióta a per tart), hogy a testvére adja neki a számlát, már ha kell számla, ha nem kell számlát adnia akkor még egyszerűbb. Csak én az eltitkolt jövedelme miatt nem keveset vesztek havonta, mert így én perkálhatok felé, holott a valóságban rosszabbul élek, mint ő, csak nekem papír szerint van bevételem... amiből lehet vonni, ráadásul ő is, én is eltartunk egy-egy közös gyermeket... Kár nem érte őt, mert másnap visszamondásra került a "megrendelés".

ObudaFan # 2010.02.14. 11:39

Ki és mit akart ezzel bizonyítani és hol?

Papali # 2010.02.14. 11:31

Valaki tudna segíteni a lejjebb látható kérdésemben? Köszönöm

Papali # 2010.02.13. 19:09

Meg tudnátok nekem mondani, hogy minek minősül az, ha valakivel aláíratnak egy színlelt szerződést,egyszeri munkára, majd pár nap múlva felmondják? A cél bizonyíték szerzése volt, ami a szerződés aláírásával megvalósult. Feljelenthetnek valamilyen jogcímen? Vagy a visszamondás miatt, ez nem lehetséges? Kösz

jemm # 2010.02.08. 12:50

Köszönöm szépen a választ.

Tisztelettel

Dr.Attika # 2010.02.08. 10:40

A Btk. (1978. évi IV. tv. ) VI. fejezet 100-106. §§-i rendelkeznek a mentesítés szabályairól. Az Ön esetében a 102.§ (1) bekezdés b) pont rendelkezése értelmében beáll a törvényi mentesítés, amikor a próbaidő letelt. Ettől az időponttól mentesül az elitéléshez fűződő hátrányos jogkövetkezmény alól és nem tartozik számot adni aezen elitéléséről. Addig viszont ha munkáltatója megkérdezi köteles elmondani, hogy ítélet hatálya alatt áll. Brazíliába nyugodtan kimehet dolgozni. Törvényi akadálya nincs. Szlovák munkaközvetítő által vállalhat munkát Magyarországon.

jemm # 2010.02.08. 09:07

Tisztelettel
Szeretnénk érdeklődni hogy Szlovákiai vagyok és büntetve voltam Magyarországon társtettesként elkövetett lopás bűntettével.Bünte­tésem 6 hónap börtönbüntetés volt amit 2 év próbaidőre felfüggesztetek­.2011-ben jár le a próbaidő.Azt szeretném meg tudni ahol most dolgozok kaptam egy olyan ajánlatot hogy ki mehetnénk Brazíliába fél évre dolgozni volna e valamilyen akadálya a ország belépésekor?
És még annyit szeretnénk meg tudni hogy ha Magyarországon szeretnénk dolgozni szlovákiai munka közvetítő által lehetséges-e?
Ha a ottani munkáltatom kérdi hogy voltam büntetve be kell vallanom a külföldi büntetésemet?
Segítségüket köszönöm szépen.

laeyer # 2010.02.06. 13:44

Vagy írásbeli magánvégrendelet, vagy közvégrendelet. A legcélszerűbb, ha egy ügyvéd megfogalmazza a nagyszülők és két tanú aláírják, majd az ügyvéd ellenjegyzi.

Benne, vagy külön is lehet egy nyilatkozat, hogy édesanyádat kitagadják. De van másik megoldás is..!!! Ugyanis édesanyádnak járhat a köteles rész, illetve ez miatt meg lehet támadni a végrendeletet, ha nem megfelelő a kitagadás indok.

Ára az ingó, ingatlanoktól is függ, egyébként 100 ezerben megállhat.

Továbbiakban is..

gattaga # 2010.02.06. 12:56

vasember

Sürgősen "rohanni" a terűletileg illetékes gyámügyi hivatalba ! Ügyintézőnél igazolható a rokonsági fok,azonnal elindítani a gondnokság alá helyezést. amennyiben nem ŐK akarják a gondnokságot gyakorolni,abban az esetben hivatásos gondnokot jelölnek ki.Az idő gondolom sürget,ezért minnél hamarabb elkell kezdeni az eljárást,mert időben nagyon elhúzódó.Egy végrendeletben az örökségből BÁRKIT kilehet zárni,illetve valakire kizárólagos örökösnek is meglehet jelölni.Ennek a díja az ügyvédi ill. közjegyzői díjtétel lessz.Összeget nem lehet írni egyedi elbírálás alapján számolják.Szerintem.

By
gattaga


By
gattaga

vasember # 2010.02.06. 12:03

Édesanyámnak nagy problémája akadt.
Lánya lebetegedett agyi dolog,Nem fizeti lakása után járó terheket,gyermekeivel és szüleivel nem foglalkozik,nem tartja a kapcsolatot,botrányosan él.Hajléktalanokkal mászkál,segítségnyújtást és gyógykezelést elutasítja mert azt mondja hogy Ö egészséges.Orvosi zárójelentése alapján nem .
Mivel nem gyógykezelteti magát állapota romlik hiába kérik rá a szülei.
Szülei idős korúak és szeretnének valamiféle képen végrendelkezni oly módon hogy ne a lágyuk örököljön utánunk ha történik velük valami hanem a 2 unokájuk,mert nem szeretnék hogy ami egy élet munkája az rossz kezekbe kerüljön.KÉRDÉS .
Mi ennek a jogi módja,hol és ki csinálhat ilyent, és kb milyen összegű ez a papír munka
Köszönöm a segítséget.

vasember # 2010.02.06. 12:03

Édesanyámnak nagy problémája akadt.
Lánya lebetegedett agyi dolog,Nem fizeti lakása után járó terheket,gyermekeivel és szüleivel nem foglalkozik,nem tartja a kapcsolatot,botrányosan él.Hajléktalanokkal mászkál,segítségnyújtást és gyógykezelést elutasítja mert azt mondja hogy Ö egészséges.Orvosi zárójelentése alapján nem .
Mivel nem gyógykezelteti magát állapota romlik hiába kérik rá a szülei.
Szülei idős korúak és szeretnének valamiféle képen végrendelkezni oly módon hogy ne a lágyuk örököljön utánunk ha történik velük valami hanem a 2 unokájuk,mert nem szeretnék hogy ami egy élet munkája az rossz kezekbe kerüljön.KÉRDÉS .
Mi ennek a jogi módja,hol és ki csinálhat ilyent, és kb milyen összegű ez a papír munka
Köszönöm a segítséget.

vasember # 2010.02.06. 12:03

Édesanyámnak nagy problémája akadt.
Lánya lebetegedett agyi dolog,Nem fizeti lakása után járó terheket,gyermekeivel és szüleivel nem foglalkozik,nem tartja a kapcsolatot,botrányosan él.Hajléktalanokkal mászkál,segítségnyújtást és gyógykezelést elutasítja mert azt mondja hogy Ö egészséges.Orvosi zárójelentése alapján nem .
Mivel nem gyógykezelteti magát állapota romlik hiába kérik rá a szülei.
Szülei idős korúak és szeretnének valamiféle képen végrendelkezni oly módon hogy ne a lágyuk örököljön utánunk ha történik velük valami hanem a 2 unokájuk,mert nem szeretnék hogy ami egy élet munkája az rossz kezekbe kerüljön.KÉRDÉS .
Mi ennek a jogi módja,hol és ki csinálhat ilyent, és kb milyen összegű ez a papír munka
Köszönöm a segítséget.

laeyer # 2010.02.05. 17:13

1.Ez nem kettős felhasználású termék!

2. Be kell menend, gyanúsított leszel. Letépted a vonalkódot, hogy ne riasszon be!! Ugye?!! Ki fognak rendelni egy ügyvédet és szüleid is ott lehetnek, fiatalkorú vagy. Semmit nem fogsz érte kapni! De tárgyalás kell, mert fiatalkorú vagy. Ismerj el mindent, és bánd meg, nem teszel ilyet többé, ez volt az első alkalom.

justizmord # 2010.02.05. 14:41

Nem vagyok jogász.

Azt hiszem, nem kaphatsz érte semmilyen büntetést. Az, hogy mi minősül titkosszolgálati eszköznek, az nehéz kérdés. Nem hiszem, hogy ez annak minősülne, és pont ez az, amiért nem követsz el semmi törvénybe ütközőt.

Mindenen van már kamera, telefonon, laptopon (beépímett, az enyémen pl. 1mm x 1mm-es a kamera lyuka vagy blende nyílása).

Az, hogy az titkosszolgálati eszköz-e, amit venni akarsz, az alapvetően a kütyü méretétől függ.

A te általad vásárolni akartat kereskedelmi forgalomban veszed meg, kereskedelmi árért (nem 300 ezer forint lesz darabja és az ár már mutatja, hogy nem fejlett hadászati technológia), és ha a titkosszolgálat ezt titkosszolgálati eszköznek minősítené, akkor lenne szíves megakadályozni, hogy az internetes eladásban forgalémazni lehessen, vagy legalább tenne közzé közleményt, hogy az x y márkajelzésű valami az bizony hadászati eszköz és tiltott a birtoklása.

Amúgy ez a biciklizés közbeni táj felvétel egy óriási szöveg, le a kalappal, ezt megjegyzem magamnak, még jól jöhet.

Szerintem amúgy a titkosszolgálati eszközök egyetlen helyen vannak rossz kézben, a titkosszolgálatosok kezében...

Én például ha titkosszolgálatos lennék, akkor ilyen fórumokba írnék be, és felvetnék ilyen problémákat, és figyelném, hogy ki csap le a témára...


Iniuria non excusat iniuriam

Baj van # 2010.02.05. 14:39

15 éves fiú vagyok.
A TESCO-ban 1000 ft értékű lopáson kaptak kb 3 hete.
Jegyzőkönyvet írtak és kijött 1 rendőr is. most érkezett meg a levél amiben ez áll:Tanúit és bizonyítékait hozza magával.Magát meghatalmazottal is képviseltetheti,de vallomást csak Ön tehet.
Felhívom a figyelmét,hogy az igazságügyi és rendészeti miniszter,valamint a pénzügyminiszter bekezdése szerint "Az elővezetés,illetve a hatóság elé állitás költségének megtérítése az elővezetést,illetve a hatóság elé állítás elrendelő határozatban megjelölt személyt kell kötelezni,amelynek mértéke kilométerenként 450 ft,de legalább 7000 ft.

akkor most be kell mennem a megjelölt helyre és kb 10000ft os büntetésre számíthatok?
előre is köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.05. 14:35

Ugyan már!

vasember # 2010.02.05. 14:30

Következő a kérdésem. Szeretnék a közeljövőben vásárolni egy a netten hirdetett nini kamerát kulcstartóra rakható kis kütyü.Bicikli sporthoz használnám felvételek készítéséhez mert pici könnyen rögzíthető.A kérdés a birtoklása ,egy ilyennek bűncselekmény-e.Mivel a BLIKKBEN olvastam hogy ez titkos szolgálati eszköznek minősül és a használatlan 2-8 év börtönt is kaphat.Mivel már Magyarországon tíz ilyen eset is volt Ez a hír lehet hogy kamu de ha jogilag tisztába vagyok a dologgal nem érhet meglepetés.
Ha valaki felvilágosítana megköszönném

ObudaFan # 2010.02.04. 21:44

A rendőrség mindenképpen kihallgatja gyanúsítottként közvádas eljárásban.

Manus # 2010.02.04. 21:13

Kicsit talán furcsa lesz amit kérdezek, de azt szeretném megtudni, hogy mitől függ az, hogy a bírósági szakasz előtt a feltételezett elkövetőt meghallgatja-e a rendőrség vagy sem. Tehát, hogy a rendőrség beidézi-e tanúként, majd csinál belőle gyanúsítottat, vagy pedig egyből a bíróságra idézik be, mondjuk feljelentettként a rendőrségi nyomozást követően?

Köszi

monalisa1 # 2010.01.31. 16:55

Ne írd be ugyanazt a kérdést jónéhány topicba is, és főleg ne úgy hogy a kérdézett km/ó mindenikben más...

És főleg, hogy lentebb már megválaszolták a kérdést!...

hundawe # 2010.01.31. 16:13

Egy ismerősömtől azt az információt kaptam hogy a közelmúltba változott a jogszabály és hogy már 55 től büntetnek, az illető rendőrenek készül és állítása szerint nem rég változott meg... nem tud erről valaki valamit?

hundawe # 2010.01.31. 14:19

Köszi válaszod!

Remélem valóban így van, csak furcsának találtam a jogszabályt hogy 50-65 km/h között nincs semmiféle pénz büntetés, és nem akartam elhinni.

Grád András # 2010.01.31. 14:16

Nem!


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

hundawe # 2010.01.31. 13:03

Sziasztok!

Az új jogszabály szerint ha pl én 58 km/h val haladok lakot területen belül 50 helyet, számíthatok büntetésre?