gyors választ szeretnék


ObudaFan # 2010.01.28. 19:44

Igen, a 3 nap elteltével beáll a jogerő. Holnap add be a bíróságra, ha fellebbezni szeretnél. A jövedelmi helyzetet az egy napi tétel mértékénél kell figyelembe venni.

izett # 2010.01.28. 15:02

Tul.képpen kölcsönös hajbakapásról beszélünk,sajnos szó szerint:)

izett # 2010.01.28. 14:59

A 3 nap gondolkodási idő 2. napja van.A jogerőre emelkedés megegyezik a gondolkodási idő lejártával?Ha holnap feladom a kérelmem,elbírálják még?Egyébként a 60000 nem túlzás egy kicsit?

izett # 2010.01.28. 14:52

A másik fél arra hívatkozott a fellebbezés bejelentésekor,hogy ő most nem dolgozik,mert műtétje volt,nincs jövedelme amiből a pénzbírságot befizesse.Ezt vki számításba veszi?Mert akkor mindenki szívlapáttal csapkodhatná az ellenségét,mert úgysem bűntetik meg méltányosságból?Az ítélethírdetéskor közölték,h 600 ft/nap letöltendő szvesztéssel kiváltható a pénzbűntetés.Miért bírálnák felül a-gondolom én -megalapozott bírói döntést?Mi erról a véleményetek?

ObudaFan # 2010.01.28. 14:45

Akkor illetékköteles, ha jogerő után kéred.

izett # 2010.01.28. 14:18

Köszönöm a válaszod! A részletfizetést kérhetem írásban,vagy ez is illetékköteles?

végrehajtó1 # 2010.01.27. 14:20

A kér­déseim:van -e értelme fellebbezni,el­képzelhető hogy csökkentik a kiszabott összeget?

Igen ,elképzelhető

Mire hívatkozzam?

Azt neked kell tudni.Te ismered az ügyet.

A fe­llebbezés újabb tárgyalással jár?-

nem mindegy?De szerintem nem .

illitőleg ha nem,a másik fél megtudja -e az általam kért fellebbezés válaszát?

Ez nem titkos tárgyalás ,miért ne tudhatná meg?..

A fe­llebbezésemet az ítélethozó bíró fogja elbírálni,vagy független szakértő

tanács bírálja el


Ha nem csökkentik a bírság összegét,van lehetőségem részletfizetést kérni
”?

igen van

izett # 2010.01.27. 14:12

Kedves Fórumozók! Feljelentettek kts. vádjával,viszonváddal éltem.Ma fél 3-kor volt ítélethozatal:csak a kölcsönös testi sértés bizonyított,az nem bizonyítható,ki kezdte a verekedést.Ezért mindkettőnket 60-60 ezer forintra bűntettek.A fellebbezéssel kapcsolatban a 3 nap gondolkodási időt választottam.A másik fél azonnal fellebbezett,azzal hogy nem érzi jogosnak,mert csak védekezett.Én nem akartam ezt válaszolni,mert arra gondoltam,ezzel a bírónő ítészi képességét vonnám kétségbe.A kérdéseim:van -e értelme fellebbezni,elképzelhető hogy csökkentik a kiszabott összeget?Mire hívatkozzam?A fellebbezés újabb tárgyalással jár?-illitőleg ha nem,a másik fél megtudja -e az általam kért fellebbezés válaszát?A fellebbezésemet az ítélethozó bíró fogja elbírálni,vagy független szakértő?Ha nem csökkentik a bírság összegét,van lehetőségem részletfizetést kérni? Előre is köszönöm a gyors válaszokat!