gyors választ szeretnék


bringa01 # 2010.09.10. 18:06

Sziasztok lenne nekem nagyon nagy problémám 1 hónapja huzódik. auguszt 9.én történt egy nagyon rossz csere.
én adtam 60ezer ft értékben hangtechnikai termékeket és kaptam egy nagyon jó hamisitvány " arany gyürüt"
elhitették velem hogy 18 karátos arany stb stb kivolt kibaszottul fényeztetve ténleg ugy nézett ki mint az arany vasárnap este 8 óra volt tehát megnézettetni nem tudtam próbajel benne volt aztán 1hét mulva kiderült hogy réz mert megfakult stb. tehát nemtudom iylenkor mit tehetnék mit tenne a rendőrség ha feljelenteném az illetőt? tudoma nevét van róla képem, itt a gyűrű bezsélgetések email stb minden megvan tudom hol lakik (város) tudom ki a huga a barátnője.. mit tehetnék ez esetben kérlek segitsetek! személyesen azért nem látom el a baját mert akkor atotl tartok engem fognak megbüntetni!

kovacsz # 2010.09.07. 13:54

1-2 hét.

Kate87 # 2010.09.07. 12:52

köszönöm, és kb mennyi idő lehet, mire hallunk róla?

ObudaFan # 2010.09.07. 12:26

Neki kell kezdeményeznie a kapcsolattartást.

Kate87 # 2010.09.07. 10:11

sziasztok!
lentebb már írtam, élettársam ma reggel vonult be, de nekem maradt még kérdésem, légyszi segítsetek, nagyon kétségbe vagyok esve, igazából semmi konkrétat nem tudok. mennyi idő után lehet írni/telefonálni, írhatok én, vagy neki kell először? honnan fogok róla tudni ha átszállítják? van rá mód, h megtudjam, biztos beírt-e minket kapcsolattartónak? (eleinte nem szerette volna h bárki lássa őt bent) és pénzt küldeni mikortól és mennyit lehet?
köszönöm előre is a segítséget, tényleg nagyon össze vagyok zuhanva legalább így kétségem nem lesz...

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.06. 16:18

Elgurult a gyógyszered? Ha szépen megkéred, biztos ad a nővérke másikat.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.06. 13:27

Gondolom az lesz a kísérőlevél a többi okirathoz. Olyasmi, amit máshol motivációs levélnek hívnak.

Ancsika1 # 2010.09.06. 12:11

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék megpályázni egy közig állást, de a pályázathoz csatolandó iratok között be kell nyújtani egy olyat is, mint pályázati kérelem. Ez tulajdonképpen mit takar?
Előre is köszönöm a segítséget!

Kate87 # 2010.09.06. 12:03

nem, csak nem járt a pártfogóhoz. ezért rendelték el a végrehajtást.

wotan # 2010.09.06. 11:56

ugató fűcsomó legyek ha értem.
Tehát kapott egy szabadságvesztés büntetést aminek a végrehajtását felfüggesztették.
A próbaidő alatt újabb szándékos bűncselekményt követett el és ezért elrendelték a felfüggesztett büntetés végrehajtását?
Más lehetőséget nem látok.
Ujabb gondatlan bcs. esetén nem játszik az elrendelés

Kate87 # 2010.09.05. 13:49

sziasztok, segítség kéne
párom 2006-ban felfüggesztettet kapott gépkocsi jogtalan használatára, önhibáján kívül megszegte a felfüggesztettjét. meg volt beszélve a pártfogóval h munkahelyen hívja így ritkábban kell bemennie hozzá, de az illető kilépett, párom erről nem tudott, és mivel nem jelent meg kiadták ellene a körözést. magától jelentkezett, márciusban megvolt a tárgyalás, 8hónapot kapott, és 4hó halasztás, mert akkor derült ki h a most másfél éves gyerekünk tartósan beteg. ez már a második ilyen ügye. a jövő héten kell bemennie, de teljesen ellehetetlenítenek minket, télen lejár a gyedem de daganatokat találtak nálam, nem tudom még mekkora a baj, de egyedül egy kisgyerekkel, albérletben... és nincs más segítségem. késő kegyelmet kérnünk?
ráadásul gyanítom h a párom el akar tűnni, ilyen esetben ennek mekkora következménye lenne? mennyi az elévülési idő?

1960 # 2010.08.27. 10:31

ObudaFan, köszönöm a segítséget.

kovacsz,
A határozat 3 éve jogszerű volt, csak a kibocsátását követően rövid idő múltán vissza is vonták (még 2007-ben a bíróság).

Legfeljebb a benne együtt szereplő őrizetbevétel és előállítás furcsa egy kicsit, mert ugye nem mindegy, hogy 72 óra, vagy 8+4.
Az csak hab a tortán, hogy sértettként voltam megjelölve.
Meg a kettőt állítólag nem szokás együtt használni, vagy-vagy.

Amúgy azt kinek címezzem?
1960

kovacsz # 2010.08.27. 09:31

Obuda véleményével egyetértve, de még annyit hozzátéve, hogy azt megelőzően, de min. azzal egy időben írnék egy panaszlevelet az előállítás, ill. az őrizetbe vételi határozat ellen (ha ez még nem történt meg).

1960 # 2010.08.27. 09:00

Elfogtak, majd másnap a bíróságon előállítottak és miután a bíró átadta a 3 évvel ezelőtti visszavonó határozat másolatát az előállító rendőröknek, azok szabadon bocsátottak.
1960

kovacsz # 2010.08.26. 18:23

A bíróság elfogást, előállítást rendel el.
A rendőr először előállít, majd esetleg őrizetbe vesz és előállít a bíróságra.
Hol szakadt meg a folyamat.
( Szerintem a rendőrségi előállításnál.)

ObudaFan # 2010.08.26. 17:26

Elsősorban az IRM-nek írj, hogy térítsék meg a károd. Ha nem teszik, polgári pert indíthatsz.

1960 # 2010.08.26. 10:24

Nem, mert az elfogásom, előállításom most történt.
1960

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.26. 10:20

A fogvatartás jogszerűtlenségét megállapító határozat nem intézkedett a kártérítés iránt?

1960 # 2010.08.26. 10:12

Igen van.
A rendőrség adatbázisából tévedésből nem törölték a Bíróság által még 2007-ben visszavont előállítási határozatot.
1960

kovacsz # 2010.08.25. 17:39

Úgy gondolja, hogy jogtalan.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.25. 10:44

Jogtalan? Nocsak. Van erről valami bírósági határozatod?

1960 # 2010.08.25. 10:06

Tisztelt hozzáértő Fórumozók!
Segítségeteket kérném hogy a leggyorsabb ügyintézéshez hóvá, és hogyan (hány példányban) kellene eljuttatnom (pl. személyesen) a jogtalan fogvatartásom miatti kártalanítási igényemet amit a Magyar Állam mint az Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumot felügyelő szerve ellen kívánok benyújtani.
Valamint ha evvel egyidőben a bűnügyi nyilvántartásból történő törlésemet is kérem.
Köszönettel,
1960

ObudaFan # 2010.08.24. 12:12

Nem tűnik jogosnak, de látni kellene a határozatot.

Bagio # 2010.08.24. 10:15

Tisztelt Mindenki!

Ha valaki tud kérem segítsen az alábbiakban:
Az elmúlt év végén,novemberben sebesség túllépés miatt helyszíni bírságot kapott az egyik közeli ismerősöm.
Ezt a 60E forintot be is fizette 15 napon belül.
Azt hittük,hogy ezzel lerótta tartozását a szervek felé.TÉVEDTÜNK!
Idén júliusban kijött egy felszólítás,miszerint 8 napon belül adja le a jogosítványát a helyi szervnél a már említett szabálysértés miatt.
Bevonják 90 napra.
Soha ezelőtt nem volt szabálysértése pedig már 30 éve vezet.
Az lenne a kérdésem,hogy jogos-e a bevonás illetve jogos-e egy szabálysértésért két büntetést kiszabni?
A két büntetés között eltelt több mint fél év....

Meg próbáltunk méltányosságra hivatkozni,egy mozdulattal eltörölték...
Jelenleg bíróságon van az ügy.

Köszönöm előre is a gyors segítséget!
Üdv;Bagio

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.24. 05:52

No, akkor törlik, lehet megnyugodni. (A bűnűgyi nyilvűntartással analogizáltam, ott nem törölnek. Amikor azt írják az erkölcsiben: "nem szerepel", akkor még vígan ott vagy benne, és egy újabb büntetőügyben az előéleted a vádiratban is benne lesz.)