Naezmosthogyvan?


ObudaFan # 2010.05.11. 19:46

Nincs mit.

zlf3 # 2010.05.10. 17:19

Köszönöm szépen!

ObudaFan # 2010.05.10. 16:43

Az úgy lett sts kísérlete, hogy a fejre intézett támadás akkor is az, ha maga a sérülés 8 napon belül gyógyul. A gyermekelhelyezési perben a gyermek nevelésére való alkalmasságot fogják figyelembe venni, amire azért ebből legfeljebb nagyon közvetve lehet következtetni. Szerintem ebből legfeljebb pénzbüntetés lesz, ha az lesz.

zlf3 # 2010.05.10. 16:36

Tisztelt ObudaFan!

Köszönöm válaszát.Azt is tudnia kell,hogy a férjem azzal egyidejűleg kapta meg a jegyzőkönyvet,amivel megküldték neki a súlyos testi sértés vádját is.Ez így is jogszerű?Ön szerint a gyermekelhelyezési perben figyelembe veszik ezt?Milyen büntetésre számíthat,ha ő még nem volt büntetve?Olvastam,hogy 3 évig terjedő szabadságvesztés is lehet az ítélet,de ön szerint kaphat felfüggesztettet is?És hogy lehetett a könnyű testi sértésből súlyos testi sértés,mikor a látlelet 8 napon belül gyógyuló sérülésekről készült(a fej és a mellkas zúzódása)?
Előre is köszönöm.

ObudaFan # 2010.05.10. 16:22

Szerintem létezhet, ha a bíróság későn kapcsolt, hogy ez nem könnyű testi sértés.

zlf3 # 2010.05.10. 10:40

Szép jó napot!

Kérdésem a következő lenne.
Férjem bántalmazott az otthonomban(már külön élünk),én elmentem a rendőrségre és bejelentést tettem.A rendőrség továbbküldte a bíróságnak hatáskör hiánya miatt,majd a bíróság az ügyészségnek küldte tovább,és a vád súlyos testi sértés vagy annak kísérlete.Kérdésem:létezik,hogy a bíróság a bejelentésemről készült jegyzőkönyvet elpostázta a férjemnek?Mert én úgy tudom,hogy ezt csak az iratismertetésen nézhetné meg.Jogosan járt el a bíróság?A férjem ma olvasott fel a jegyzőkönyvből a telefonbeszélgetésünk alkalmával,tehát biztos,hogy a birtokában van a jegyzőkönyv.
Válaszát előre is köszönöm!