Internetes vásárlás_ Átvertek!


Főlökött # 2010.11.16. 10:38

Olvasatomban több a sértett és vélelmezhetően mindenki tudja bizonyítani az átutalást a személy részére, akkor véleményem szerint üzletszerűen, szabálysértési értékre elkövetett csalás.

pontosan :

Btk. 318. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el.
(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha a csalás kisebb kárt okoz, vagy a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást1260 1261 1262

  1. bűnszövetségben,
  2. közveszély színhelyén,
  3. üzletszerűen,
  4. 1264

követik el.

--------------
  • Lökött
Kittus87 # 2010.11.16. 01:43

Hozzátenném még hoyg a banki átutalásról szóló papír megvan,illetve sok sok email amit ő írt,amiben elismeri hogy megkapta a pénzt,illetve mégtöbb amiben alkudozni próbál arról hogy mit küldjön helyette
Köszönöm

Kittus87 # 2010.11.16. 01:39

Tisztelt Fórum
Szeretnék érdeklődni hogy mire számíthat az elkövető a következő esetben:
az illető interneten árul bizonyos tárgyakat,melyet előreutalással kellett fizetni
5000ft értékben rendeltem tőle árút,az összeget átutaltam a bankszámlájára
ezek után még egy héttel sem érkezett meg a csomag,majd azt a választ kaptam hogy ő elküldte,és hagyjam békén.
Utána azt állította,hogy másik címre küldte mert rossz címet adtam neki …ÉN…Majd mikor a postán ismerősök által kidertettem hogy nem is adott fel semmilyen csomagot (a rossz címre sem,hozzáteszem hogy nincs olyan utca a városunkba amire őállítólag küldte a csomagot)Nincs még egy olyan nevű ember mint én,ilyen esetekben a postás visszaviszi
De a végén kimondatlanul is elismerte,hogy nem adott Ő fel smmit
A pénzt nem hajlandó visszautalni,kész tényként közölte hogy ha kell ha nem ő küld nekem teljesen más árút,ebben az árban,de érthető okoknál fogva nekem az az árú kell amit megrendeltem,de ezek után nem válaszol,írt hogy nincs neki pénze,de a fórumozk között szinte mindenkivel hasonlóképp bánt el,tudta ő már akor hogy nem küld semmit mikor megírta a bankszálaszámát
Az interneten egy fórumot nyitottam,találtam mé több embert is akit hasonlóképp károsított meg,van aki ráhagyta,van aki nem,de egyik sem jutott el a rendőrségre,azonban most összefogunk és feljelentjük
Mindenkit hasonlóképp károsított meg
Kérdésem az hogy ha a rendőrségen feljelentést teszünk,mi lesz az ellene felhozott vád,és ilyen esetekben mi lehet a büntetése?
Várom mihamarabbi válaszát
Köszönöm

Ui:szerintem ugyanaz tette ezt aki az első hozzászólónek okozta a kárt...egyre többetn leszünkez a nő is Szombathelyi,árul mindent,kutyaruhát,kutyát,fedezést vállal,meg psp-t is

kovacsz # 2010.11.06. 18:19

A falhoz. :-) Verhetitek bele a fejeteket. :-)
Elsőre ajánlott levél az eladónak a termék postázása érdekében, ill a vételár fisszafizetése érdekében. Ha válaszol kiderül mi a véleménye róla, ha pedig nem válaszol lehet tovább gondolkodni megér-e (bizonyítható-e) egy fizetési meghagyást.

Angalina07 # 2010.11.06. 08:55

Most hogy mondod...Nyilván ismerem ezeket a lehetőségeket,(ahogy említettem nem ez volt az első vásárlás, de eddig nem történt visszaélés, ezért sem merült fel a gyanú) és még felsorolhatsz párat, de nem segít.
Van egy címünk, ami kiindulópont lehet, a kérdés, hogy kihez forduljunk.

kovacsz # 2010.11.06. 08:45

Reménytelen. Sima levélbenn lett feladva a mai világban? Átutalás, postai rózsaszin csekk, stb. nem ismerős?

Angalina07 # 2010.11.06. 08:27

Tanácsot kérnék azoktól, akik tudják, hogy mi a teendő, ha átvetek egy internetes vásárlás során.

A barátom talált az egyik ilyen oldalon egy PSP készüléket az eredeti árakhoz képest rendkívül olcsón. Felvette a kapcsolatot a hirdető magánszeméllyel. Emailben beszélték meg az átadás részelteit, és mivel Szombathely messze van Pesttől, a postai utat választották. A barátom feladta a pénzt (sajnos nem ajánlott levélben) a megadott címre. Ennek már több mint egy hete, és a készülék még sehol, és ami még aggasztóbb, hogy emailekre már nem válaszol a hirdető.
Sokszor vásárolt már a párom interneten keresztül és ez az első eset, hogy átverték.
Kihez fordulhatunk? Fogyasztóvédelem? Rendőrség?
És megéri egyáltalán elindítani egy eljárást, vagy több lesz az ezzel járó költség, mint a PSP ára (13000 ft)?
Kérem válaszoljanak.
Előre is köszönöm!