Mire számíthatunk?


sysy73 # 2011.05.31. 19:06

Kedves Gabicsek!

Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen tömören, összefoglalva válaszoltál nekem.
Nagyon sokat segítettél.

Köszönöm!!!

Sysy

sysy73 # 2011.05.31. 19:12

A fiam nyáron már 18 éves lesz...mire vége lesz ennek az egésznek ő már nem lesz fiatalkorú. Ez számít valamit?

Vagy azt veszik alapul, hogy az elkövetéskor még fiatalkorú volt? Vagy felnőttként rögtön büntethetővé is válik?

Szakvélemény alatt érhetem az orvosi látlelet is? Arról is kérhetünk másolatot?
Úgy van írva, hogy kaphat...a rendőr megtagadhatja? Mert ő azt mondta, hogy semmibe nem enged betekintést a nyomozás lezárásáig. Azt mondta, hogy még az ügyvédnek sem ad ki semmit.

Gabicsek # 2011.05.31. 19:12

Szívesen! Első kanyarban a fiatalkorút egyébként nem szokták leültetni, ha "csak" súlyos testi sértés bűntettének kísérletében mondják ki esetleg bűnösnek. Próbára bocsátás, ügyészi (vagy bírói) megrovás, közérdekű munka, esetleg pénzbüntetés. Ez a gyakorlat. Feltéve, ha nem volt közvetítői eljárás.

sysy73 # 2011.05.31. 19:56

Ő már mire vége ennek az egésznek nem lesz fiatalkorú, hanem 18 évesen felnőtt...
Még tanuló.

ObudaFan # 2011.05.31. 20:22

Attól még a fiatalkorúakra vonatkozó szabályokat kell rá alkalmazni ebben az ügyben.

buba # 2011.06.01. 03:31

Gabicsek !
Félre értettél, én nem azt irtam, hogy végig lapozza az aktát, de a jegyzökönyvekröl kérhet másolatokat.Nyilván nem mutatja meg, hogy az ügyész milyen nyomozási cselekményeket adott ki a rendőrnek.

Ha a jegyzökönyek másolatát megtagadja panasszal kell élni az ügyészség felé,de ezért irtam neked Sysy fogadjatok inkább egy ügyvédet, mert a bünügyi költségtöl kezdve mindent a fiad nyakába varrnak ha esetleg elitélik. Egy szakértöi dij kb 70 ezer ft csak ebbe gondolj bele.

Gabicsek # 2011.06.01. 16:47

Kedves buba!
Nyomozás közben a kihallgatott tanúk-gyanúsítottak jegyzőkönyveiről sem kérhet másolatot, (a nyomozás érdekében), csak a nyomozás befejezésekor. Korábbi hozzászólásomban leírtam a Be. idevonatkozó szabályát. Csak a saját jegyzőkönyvéről kérhet ki mindenki másolatot, máséról nyomozás közben nem. Ha ez ellen panaszkodik az ügyésznél, el fogja utasítani. Teljesen természetes, hogy a nyomozás érdekében nem adják ki nyomozás közben a keletkezett jegyzőkönyvekről a fénymásolatokat, hisz nem fogják a gyanúsított elé tárni a nyomozás befejezése előtt, hogy ki, mit mondott és milyen bizonyítékaik vannak ellene.

buba # 2011.06.02. 04:46

Kedves Gabicsek !

Nekem mások a tapasztalataim, de legyen igazad.

:)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.02. 06:59

Buba, lehet, hogy te magánvádas esetet láttál, ott természetesen a sértett az esetleges nyomozati jegyzőkönyveket is megkaphatja, hiszen ő képviseli a vádat. De közvádas esetnél, vagy ha a vádat az ügyész átvette, nem.

Gabicsek # 2011.06.02. 16:54

Márpedig a súlyos testi sértés bűntettének kísérlete közvádas.

Gabicsek # 2011.06.02. 16:55

És ha megkaptad nyomozás közben a jegyzőkönyveket, örülj:) Mert nem szabad kiadni, ha sérti a nyomozás érdekeit.

buba # 2011.06.02. 16:59

jegyzetelhettem belöle nem megkaptam, de fénymásolták volna is.Sztem inkább arra biztasd sysyt, hogy fogadjon ügyv!!!!!!!!!!!!!

Okoska13 # 2011.06.15. 13:29

Bűntető ügyben kötelezhető vagyok, hogy a jövedelmi, vagyoni helyzetemet feltárjam a Bíróság előtt?
Ha nem tárom fel önként, akkor mit tehet a Bíróság?
Kisebb tárgyi súlyú ügyről van szó, amely nem vagyoni, gazdasági ügy.
Az ügyész pénzbírságot kért.

pazs # 2011.06.15. 13:37

A saját érdeked, mert a pénzbírság mértékét határozzák meg a vagyoni-jövedelmi viszonyaid alapján.

Okoska13 # 2011.06.15. 13:51

pazs

Köszönöm a választ.

Azonban, ha vagyoni-jövedelmi viszonyom túl jó, akkor gondolom nem érdemes megadni.

végrehajtó1 # 2011.06.15. 13:53

Ha túl jó akkor kicsinyitsd.
Ez szinte mindig bemondásra elfogadja a bíró.

Ha jó módodban "mutatkozol be" akkor izmos kis pénzbüntetést kapsz-kaphatsz.

Lhotse # 2011.06.15. 14:06

De ha túl csóróként mutatkozik be, akkor kaphat egy kövér kis közérdekű munkát! :)

végrehajtó1 # 2011.06.15. 14:27

Mivel az ügyész pénzbüntit kér ezért valószinütlen .

efi99 # 2011.06.15. 17:27

Sokat ér az a bírói kérdés, ha 100 E-től 100 M-óig mindent elhisznek.
További ötlet: "Bűnősnek érzi magát? Nem. Jól van, akkor menjen haza."

ObudaFan # 2011.06.15. 17:50

Ideje sincs a bíróságnak leginkább, hogy felderítse. Ha a rendőrség a nyomozás során, vagy az ügyészség a vádképviselet során feladatának tekintené, hogy felderítse, más lenne a helyzet.

laki79 # 2011.06.15. 18:48

Elnézést, hogy ide írok, de máshol nem válaszolnak sajnos. tehát a kérdés:

Pár napja vettem egy 16 éves autót 250 000 Ft.-ért, de kiderült, hogy félig roncs, fel kéne újítani a motorját teljesen, meg a hátsó futóművet is. Így nem menne át egy műszaki vizsgán.

Kötelezhető -e az eladó (magánszemélyek vagyunk), hogy adja vissza a vételárat és vegye vissza a kocsit?
Kötelezhető -e az eladó, hogy állja a javítást, vagy legalább egy részét a költségeknek?
Van -e lehetőségem bármilyen jogi lépésre, ha az eladó hozzáállása negatív?

efi99 # 2011.06.15. 20:19

khmm, 250 E-ért mit vártál?
Egy jó bicikli többe kerül. Kétszer.

laki79 # 2011.06.15. 20:25

Ezzel egyet értek, viszont a kérdés a jogi része. Eltitkolt hibák, vagy valami ilyesmi.

ObudaFan # 2011.06.16. 09:42

Ha nem tudtál a hibákról az adásvételnél, akkor kötelezhető. Ha nem hajlandó rá, perben.

Kriszti72 # 2011.06.18. 06:51

Kedves Fórumozók!
Lassan egy éve folyik nyomozás az apa ellen gyt.nem fizetése miatt.Az ügyész a vagyoni helyzetet vizsgáltatja de sajnos nincs a nevén semmi./önkormányzati lakása van és az autó sincs a nevére iratva/ a munkahelyén is csak részmunkába volt bejelentve amiből nem tudták az egész gyt összegét levonni igy már egyre több a tartozása.
A munkaügyi felügyelőség is ellenőrizte a céget,és megállapította hogy teljes munkaidőbe dolgozik de a cég ennek ellenére se jelentette be.Inkább átjelentette egy másik cégbe. Ez a tipikus biztonsági őr szakma alvállalkozók tömege.MOst ujra ellenőrizte a Munkaügyi Felügyelőség és erre meg az történt hogy meg szüntették a munkaviszonyát,és még az apa fenyeget telefonon sms-be hogy akkor innentől leshetem a gyt.
Mit tehetek hogy az ügyész észrevegye hiába nincs semmi a nevén attól még keresete van,csak szándékosan eltitkolja.
Ráadásul októberre várja a másik gyerekét.

Fontos lenne.