Mire számíthatunk?


Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.04. 18:37

Szóval Ön szerint jobb lenne, ha a bérbeadó bármikor kitehetné a bérlőt, aztán pereljen az, ha úgy gondolja, nem volt jogszerű a kilakoltatás. Így is lehet gondolkodni.

editmami # 2011.12.04. 19:26

Nem bármikor.
Az előzményekben leírtam, hogy jogszerűen mondtunk fel, de mégis neki van több joga ott lakni.
Akkor?

editmami # 2011.12.04. 19:27

Egyébként nem kifogásolta a felmondást.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.04. 22:08

Istenem... Feladom.

ObudaFan # 2011.12.05. 07:09

Az előzményekben leírtam, hogy jogszerűen mondtunk fel

Na, pont ez az, amit csak bíróság dönthet el. Hogy jogszerű volt-e a felmondás.

editmami # 2011.12.05. 15:17

És a bíróság döntéséig "jogszerűen" visszatarthatja a bérleti díjat. Már 3 hónapja.
Sajna nem kerülhetjük ki a pert.

köszi a válaszokat.

ObudaFan # 2011.12.05. 15:36

Azt, hogy mennyi bérleti díjat (illetve a szerződés megszűnése után használati díjat) kötelesek fizetni, szintén a bíróságnak kell eldöntenie, és nem egyoldalúan a bérbeadónak.

editmami # 2011.12.06. 20:01

A fizetendő bérleti díjat a bérlő letétbe helyezte a saját ügyvédjénél (ezt már leírtam). Tehát az összeget nem vitatja, ergó ebben nem kell a bíróságnak döntenie.
Egyebet a letétről nem tudunk (mikor, talán bankban, mik a feltételek, ki a kedvezményezett stb).

Teljesen logikátlan lenne, ha a mi felmondásunkat érvénytelenné tenné egy olyan letétbe helyezés, amiről mi semmit nem tudunk. Mert a magyar jog szerint a bérlő így teljesítette bérleti díj megfizetését? Ez tényleg így van? Magyar népmese jut eszembe: hoztam is meg nem is. A bérlő ha akarja, ezt a letétet bármikor vissza is veheti, ki tudja mit tartalmaz a letéti szerződése.

Mi nem kaptuk meg a bérleti díjat és nem tudjuk a házra sem fordtani , pld biztosítás, házadó, közműfejlesztési társulati részlet, ezekből adódó késedelmi kamatok, vagy a 2 szomszédnak okozott kár helyreállítása.

ObudaFan # 2011.12.06. 22:06

Az ügyvédi letétbe való teljesítés nem a jogosultnak való teljesítés, ha a jogosult nem járult hozzá, ez kétségtelenül igaz. Ettől még a bíróságnak kell eldöntenie, hogy a felmondásotok jogszerű volt-e. Mert a magyar jog szerint jogvitában a bíróság dönt, és nem a felek maguk.

editmami # 2011.12.07. 09:22

Köszönöm a válaszod.

Visszatérnék a büntetőjoghoz:

Ha a bérlő távollétekor kikapcsolnám úgy a villanyt, vagy a gázt, hogy a hibát nem találja meg, a szerelőt pedig nem engedem be a házba, akkor mennyi a büntetési tétel?

Úgy hallottam, hogy akár 5 évet is kaphatok.

Képtelen vagyok elfogadni, hogy várjak az évekig tartó a bírósági per végére.

A célunk az, hogy hagyja el az ingatlant azonnal, ne okozzon több, még nagyobb kárt, a pereskedés utána már jöhet.