48 óra védő nélkül.


ObudaFan # 2011.06.28. 20:38

(Legalábbis az egyik csúcsának, mert egy legfelsőbb bírósági bírótól is ugyanazt a kvalitást kell elvárni szerintem.)

Grád András # 2011.06.29. 08:47

Én meg ezzel úgy vgyok, hogy az egész mindig több, mint a részek összessége. Vagyis annak elismerése mellett, Paczolay Péterrel, Kiss Lászlóval vagy még egy-két alkotmánybíróval szemben nekem sincsen semmiféle szakmai ellenvetésem, egy testületi döntést annak a tartalma minősít, nem pedig az egyes tagok szakmai kvalitása. És mivel a jelenlegi testületben hála az 5 új bírónak sikeresen többségbe kerültek a szakmailag oda nem illők, kevés illúzióm maradt a majdani döntések tekintetében. De adjuk meg nekik természetesen a lehetőséget, hogy bizonyítsák, ők mégiscsak helyzetük magaslatán állnak ezen funkciójukban is szakmai szempontból! Rövidesen kiderül, miként muzsikálnak. :-)


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Grád András # 2011.06.29. 08:56

Ja, és mi az, hogy "Lehet a mindenkori kormányunkat is az 1848-ashoz áprilisihoz hasonlítani, de fölösleges. Eddig úgy tudtam, hogy ez is egy (fülke)forradalmi kormány! :-) Ugyanakkor kétségkívül van némi diszkrét bája egy jobboldali konzervatív forradalomnak, ezt tapasztaljuk most a minennapokban, lásd jelen topik témája, a védői jogok csorbítása. :-)


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.29. 09:37

Ez igen! Sikerült mind az 5 új alkotmánybírót - köztük egy kúriai bírót, egy egyetemi professzort - sommásan szakmailag alkalmatlannak minősíteni, pusztán azért, mert a fideszes többség választotta meg őket. És még én vagyok szélsőségesen elfogult.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.29. 09:39

És, persze, megint ez a rosszízű, üres gúnyolódás... [fejet csóvál]

Grád András # 2011.06.29. 10:22

Bocs, de azt hiszem, ezt hívják csúsztatásnak. A szakmai előélete részleteit nem mindegyiküknek ismerem, ergo jószándékúlag feltételezem, hogy a SAJÁT szakterületükön teljesen alkalmasak voltak (Persze a valóságban nem mindenki, de bizonyára érthető, ha nem írok neveket.) Azt viszont bátran kijelenthetjük, hogy alkotmánybírósági területen finoman szólva is megkérdőjelezhető az alkalmasságuk. Pl. Pokol Béla az elmúlt 10-15 évben e tárgyban szinte csak arről értekezett, miért és milyen fölösleges jogintézmény az Alkotmánybíróság. Kúriai bíró egyébként meg még véletlenül sincsen az 5 között, csak egy fővárosi, nyilván a puszta véletlen műve, hogy a mintegy 3-400 fővárosi bírósági bíró közül éppen az, aki a tüntetés-perekben csupa, a FIDESZ által a sajtóban zajosan követelt tartalmú ítéletet hozott. Szóval a határozott szakmai álláspont előtt nem árt kicsit tájékozódni. Mindegy, hagyjuk, szerintem túlragoztuk! Gyere el inkább a következő fórumos talira, és igynunk meg egy garantáltan politikamentes Belhaven Bestet! :-)


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

ObudaFan # 2011.06.29. 11:07

Azért ne túlozzunk. A bírónőt eddig nem sokan ismerték, én sem, de azokban a - nem ítéletekben, hanem - másodfokú végzésekben, amennyire azt kívülállóként meg lehet ítélni, igaza volt. És aki akkor ezt követelte, annak akkor is igaza volt, ha a mostani tevékenysége rendkívül káros.

Pokol meg a témában valóban olyan álláspontot foglal el, hogy az AB-nek nem kellene ennyire aktív szerepet játszania. Ezzel én sem értek egyet, de ez azért nem azt jelenti, hogy a 15 alkotmánybíróból ne lenne jó, ha lenne egy-két "parlamentitörvény-barát" is az "aktivista alapjogászok" túlsúlya mellett. Érdekes lesz összevetni az ő számos párhuzamos és különvéleményét Bragyova számos párhuzamos és különvéleményével. Én magam kíváncsian várom, mikor fog a két véglet találkozni.

Balsai azért lóg ki az 5-ből, a 15-ből, meg az összes eddigiből, mert róla már a megválasztása előtt lehetett tudni, hogy nyilvánvalóan alkalmatlan a feladatra.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.29. 11:08

Nem megyek.

guba # 2011.06.30. 07:37

A mi professzorunk, hol az Alkotmánybírósággal zenél együtt, hol meg a szintén színvonalas "fórum tali" zenészeivel. Figyelemreméltó mindig amit mond.

Dr.Attika # 2011.06.30. 12:54

Tisztelt Tanár úr!
Pokol prof. nem az AB ellen van, hanem másfajta szerepet szán az AB-nak, Álláspontját az alábbi cikkben fejtette ki még 2008-ban.
http://www.mno.hu/portal/568663?…

ObudaFan # 2011.06.30. 13:44

Ebből a tipológiából kiindulva én a megfontolt pragmatista attitűdöt hiányolom a jelenlegi törvényhozó munkából. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.30. 14:06

:)

kaméleon # 2011.06.30. 14:21

Előre bocsánatot kérek, de mint új vörös-kéknek, egyszerűen muszáj A tanú-ból idéznem:
Bástya elvtárs jól kioktatja Virág elvtársat: „Szerénység! Ne tömjénezze magát! Szerénység!” majd közli: „Ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység.”

(Ezekről jutott eszembe:
Nem ismerős ez valahonnét? :-)” - „Nem.
A kioktatást viszont kikérem magamnak
És, persze, megint ez a rosszízű, üres gúnyolódás... [fejet csóvál])”)