lopásért kiszabható büntetés


folyami géb # 2015.03.18. 17:39

Groszfaternál a pont, tényleg figyelmetlen voltam. A helyes válasz: be lehet menni, ha a bíró beenged, de akkor is csendben kell maradni.

Éviike meg szíveskedjen még egyszer elolvasni, amit írtam, mert benne van a válasz. És azt is, amit Business Law írt!

groszfater@gmail.com # 2015.03.18. 17:21

Ja, és a tárgyalásra be lehhet menni, de mélyen csöndben kell maradnia!
Elkerülte a figyelmedet, hogy a kedves kérdező fiatalkorú

Evykeeh # 2015.03.18. 17:12

És még anyit szeretnék meg kérdezni hogy akkor maga szerint elöfokon haza jöhet ,és még annyit hogy a tárgyaláson én felszolalhatok?
Nagyon szépen köszönöm a segicségét !Hát nagyon reménykedek benne hogy ki engedik a páromat .
Még egyszer köszönöm szépen!!! :)

folyami géb # 2015.03.18. 14:11

Ja, és a tárgyalásra be lehhet menni, de mélyen csöndben kell maradnia!

folyami géb # 2015.03.18. 14:10

Évike, én tényleg nem akarom bántani, de nagyon el kéne gondolhozni azon, hogy az élet úgy nem fog mennni, hogy

  • lopunk orrba-szájba, folyatosan, visszaesőként stb.,
  • de mi mindig teljesen ártatlanok vagyunk,
  • hibás az alkohol,
  • meg az arra szedett nyugtató,
  • és a kiskorú, aki elcsalt.

A bíró meg vegye figyelembe, hogy kiskorúként évente szülünk, miközben írni i alig tudunk, de élni kell, ezért engedje ki a párunkat, hogy tudjon tovább lopni nekünk. Állandóan hol benn, hol kinn lesz a párja, és mindig a legrosszabb időben marad egyedül.

Most 6 liter pálinka nem vlószínú, hogy 50 ezer forint felett legyen, úgyhogy gondolom, van ott valami minősítő körümény is, ezzel együtt feltehetően csak lopás vétsége, amit - ha nincs más - pár hónappal megúszhat. Még az is lehet, hogy az elsőfok után hazajöhet, de jogerő után azt is le kell tölteni. Addig kellene megállni, amíg nem késő!

Evykeeh # 2015.03.17. 18:51

Élet társam elöször is 3-évet ült és csak a kiskorú követte el a lopást mivel az élet társamat elcsalta lopni de ő nem ment be lopni és pálinka lopásért gyanúsitják mivel a kiskorú bele keverte hogy ö is benne volt de nem volt benne a lopásba ,azért tudta elcsalni mert az élettársam befolyásolható személyiség mivel gyógyszereket szed azaz nyuktatokat ideg alapon.
És körülbelül 6 l pálinkát lophatot el a kiskorú oda vitte neki a házzára mármint az élettársaméra és oda vezetett a nyom ezért ö lett az elsö rendü vádlott
És most lesz neki a tárgyalás 2015.03.23-án de bevitték a rendörök a Debreceni Bv-re 2015.02.13-án azóta bent van ártatlanul mit lehet ne tenni hogy ki engegyék a tárgyalás után .
Mivel most az élettársam élettársa vagyok és én is kiskorú vagyok,és van egy kisbabánk is aki csak 9hónapos és terhes is vagyok és az élettársam az eltartonk és igy most nem tudok kire számitani mert nincs aki eltarcson minket eszt a biró figyelembe fogja venni ?
És még annyit szeretnék megkérdezni hogy én a tárgyaló terembe be mehetek e majd a tárgyaláson mivel mikor az élettársam a biroság elött van akkor aszt se tudja mit beszél és én felszólalhatok e ott,eszt nem tudom hogy beengednek e vagy nem mivel kiskorú vagyok?
Amúgy inkább kifüzettném a pálinka lopást csak ne kerüljön börtönbe az élettársam
Maga szerint mire számithat ebböl az élettársam a tárgyaláson?
Ki engedik vajon vagy nem?
Legyen szives minél hamarabb irni Köszönöm szépen!

Véleményem # 2015.03.17. 13:37

Evykeeh

Az életkor még mindig kevés.
A lopás milyen értékre történt. Szabs. vagy bcs. az elkövetés módja, egyedül, többen stb... áruvédelmi eszköz, kár érték, rongálás. mennyit ült stb. ezernyi dolog hiányzik a segítő válaszadás érdekében!

Evykeeh # 2015.03.16. 16:10

Egyébként az élettársam 22-éves nagykorú !
Válaszát minnél hamarabb várom !
Köszönöm szépen elöre is !

Véleményem # 2015.03.16. 12:42

Evykeeh

Kicsit bővebben kéne leírni ezt a lopás dolgot... ez így kevés.

Evykeeh # 2015.03.15. 16:01

Űdv...
Azzal a kéréssel fordulok hozzátok,hogy élettársam lopásért mire számithat a tárgyaláson?
És vissza eső is mert börtönbe is ült mán .
Válaszotokat előre is köszönöm!

Evykeeh # 2015.03.15. 11:41

Tiszteletem azzal a kéréssel fordulok önökhöz,hogy élettársam lopásért menyit kaphat a tárgyaláson de viszont visza eső és kiskorú veszélyesztetése miatt ?
Köszönöm a segicséget elöre is !

ObudaFan # 2015.02.23. 13:46

Szerintem minimum pénzbüntetés, ha még látszik a bűnügyi nyilvántartásban a korábbi elítélés.

hhhhh # 2015.02.23. 13:43

A lényeget elfelejtettem az előző kérdesemhez írni, a gyermek 19 éves. Köszönöm

hhhhh # 2015.02.23. 11:47

Tisztelt Hozzáértő!
Gyermekem két alkalommal, de összesen 120 ezer forint értékben lopott egy drogériából. Sajnos drog és gyógyszer problémái vannak, ezeket a cselekményeket is drog befolyása alatt tette. Egyébként nincs rászorulva hogy ilyeneket tegyen. egy próbára bocsájtása volt még 17 évesen, hasonló ügyben 15 ezer forint volt akkor az elkövetési érték. Akkor is és most a kártalanítás megtörtént. Mire számíthat? Köszönöm válaszát. Edit

ObudaFan # 2014.09.04. 13:24

Keresd meg a sértettet és ajánld fel a közvetítői eljárást.

rontgen # 2014.09.03. 15:00

Üdvözlet.

Olyan kérdésem lenne, hogy a Vatera oldalon elkövettem egy 67.500 Ft értékű lopást. A feljelentést már megtették ellenem, be is ismertem, de büntetőeljárást még nem indítottak, mert kaptam időt, hogy visszautaljam a kárt. Egy baj van: Csak 10-e környékén tudok kártérítést végrehajtani, ami a rendőrségnek már késő, és valószínűleg addig elindítják a büntetőeljárást. A kérdéseim a következőek:

  • Mégis milyen büntetésre számíthatok?
  • Mennyi ideig húzódhat az ügy?
  • Ha pénzbüntetést kapok, akkor mennyit?
  • Mennyi pénzt kell fizetnem az eljárásért?

19 éves vagyok, elismertem a bűnösségemet, meg is bántam. Törvénnyel soha nem volt dolgom, és büntetlen előéletű vagyok. A válasz elég sürgős lenne.

Köszönöm a segítséget!

Agent Cooper # 2014.09.01. 05:18

Kedves tomitomi!

Levélben kap majd határozatot, 5 és 30 ezer forint közötti pénzbírság várható. (Az alacsonyabb összeg reálisabb.)

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

tomitomi # 2014.08.28. 14:13

Még egy kérdésem lenne, hogy mekkora összegű bűntetésre lehet számítani az ügyben?

tomitomi # 2014.08.28. 09:55

Köszönöm szépen a választ. A pénzbírságról szóló csekk levélben érkezik, vagy mindenképpen be kell menni a bíróságra és ott újra elmondani az esetet?
Köszönöm a választ.

Agent Cooper # 2014.08.28. 09:20

Kedves tomitomi!

Pénzbírság kiszabása várható.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

tomitomi # 2014.08.27. 16:20

Üdvözlöm!

Olyan jellegű kérdésem lenne, hogy Tescoban történő kisértékű lopás (1300 FT) következtében, melyről jegyzőkönyv készült mennyi időre rá várható a rendőrségtől felszólítás?

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy ha a bűntetés pénzbírság, akkor csak egy csekket küldenek,amit X időn belül be kel fizetni, vagy be kell menni a bíróságra meghallgatásra/vallómástételre?

A termék kifizetésre került, és büntetlen előéletről van szó...

Köszönöm a választ előre is.

ObudaFan # 2014.08.12. 21:26

Pénzbüntetés. A mértéke meg erősen függ a jövedelmi-vagyoni helyzetedtől. (Kis segítség: az viszont lényegében bemondásra megy általában, ha nem szúrod el.)

ObudaFan # 2014.08.12. 13:45

Az elsősorban attól függ, hogy mekkora összegről van szó, hány sértett van, és voltál-e már büntetve.

Agent Cooper # 2014.08.12. 09:00

Kedves manocsi86!

Attól, hogy a kár megtérült, még lesz büntetés vagy intézkedés. Javaslom, hogy kezdeményezze a közvetítői eljárásra utalást.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

ObudaFan # 2014.08.11. 13:25

A kár megtérítése jelentős enyhítő körülmény, minél hamarabb igazolhatóan meg kellene tenni, ha már megvan a pénz.