lopásért kiszabható büntetés


Napraforgó50 # 2016.08.30. 03:55

Köszönöm gyors válaszát!

elfmage999 # 2016.08.29. 20:09

Ez komoly? Mert azért viccnek durva lenne...

Nem kell bizonyítani semmit, a vádnak kell bizonyítani ha valamit állít.
Egy videofelvétel alapján ha nem kapták el a biztonságiak a kijáratnál akkor nagyon kicsi a esély hogy bármilyen ügy lesz.

Napraforgó50 # 2016.08.29. 19:25
Napraforgó50 # 2016.08.29. 19:17

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Egy nagy áruházban a kiállított kávéfőzőből kivettem a kapszulatartót, majd pár sorral arrébb letettem, mire felfogtam mit is csináltam. A pénztárnál kártyával fizettem, majd eljöttem.Ennek 1 hete.Mire számíthatok ha felvett a kamera, Kinyomozhatják az adataimat? Hogyan tudom bebizonyítani, h nem hoztam el, hisz bárki felvehette?
Várom válaszát!

Öreg Tölgy # 2016.08.28. 16:20

Miből gondolod, hogy "újra lesz tárgyalva" az ügy? Az nem úgy van, hogy valaki a bíróságon a hasára csap, és azt mondja, hogy jó, tárgyaljuk újra! Mit történt az ügyben, milyen határozat született?

l.livia # 2016.08.27. 22:34

Tisztelt Ügyvédek!

Egy 725 ftos értékű lopás volt üdítő ilyesmi..
Egy lány lopott én meg vele voltam. De én nem loptam, de bűntársának ítéltek.
Bíróságon megkérdezték, hogy munka vagy pénzbírság.
De újra lesz tárgyalva így gondolom mindegy hogy akkor mit mondtam.
(17 éves vagyok)
De mennyi pénzbírságra lehet számítani én részemre?

Öreg Tölgy # 2016.07.02. 14:46

Azért én csak megkérdeztem volna, mennyi volt az elkövetési érték, mert nagyon nem mindegy.

Ilonka72 # 2016.07.02. 09:36

Nagyon szepen koszonom a valaszat.
Szep napot!

Dr.Attika # 2016.07.02. 08:55

Tisztelt Ilonka!
Az hogy Ön több gyermeket nevelő anya az nem teremt felmentést az áramlopás bűncselekménye alól. Ön és még sokan Kuncze Gábor volt belügyminiszter azon kijelentése miatt érzik "felmentve" magukat, hogy "szegények megélhetési bűnözők."
A büntetés kiszabásánál a bíró mérlegelni fogja a leírtakat. Bizonyosan nem kerül emiatt börtönbe, emiatt ne aggódjon.
Az áram szabálytalan vételezése nem csak lopás bűncselekményét valósítja meg, hanem emberi életet, életeket is veszélyeztet.
Gondoljon arra a több gyermekes 18 éves családapára, aki a szabálytalanul átkötött áram használat következtében a zuhanyozáskor áramütés következtében elhalálozott.
Önnek is inkább amiatt kellene aggódnia, hogy gyermekeit és saját magát ilyen életveszélynek teszi ki az által, hogy lopja az áramot.

Ilonka72 # 2016.07.01. 21:03

Jo estet!
Tisztelt Ugyvedek!
Az en kerdesem az lenne, hogy 45 eves, egyedulallo, buntetlen eloeletu, 3 fiatalkoru gyermeket nevelo anyukakent milyen buntetesre szamithatok aram lopasaert? Ha esetleg szabadsagvesztessel kell fizetnem a bunomert, akkor a gyermekeimmel mi lesz? Lehetseges, hogy csak penzbirsagot kapok? Szabalysertesnek szamit ez vagy buncselekmenynek? Mivel kaphatnek enyhito korulmenyt, hogy a gyermekeimmel maradhassak?

Segitseguket koszonom.

Dr.Attika # 2016.06.29. 17:52

Közérdekű munkát, hogy ne csak keresse a munkát, hanem meg is találja. Télen a legkisebb településen is keresnek hómunkásokat, nem is keveset fizetve.

notebook99 # 2016.06.29. 16:36

holnap 10-re kell mennem megint kihallgatásra.

notebook99 # 2016.06.29. 16:33

Szép napot mindenkinek.
Az a kérdésem lenne, hogy mire számíthatok kisebb összegű lopás vétség elkövetés gyanújával?
Volt 2010-ben (éppen 18 lettem) egy sajnos nem tehettünk mást akkor szituáció télen.
Édesapám nagyon keveset keresett, nevelőanyám nem dolgozott (nem is akart) én meg munkát kerestem és hát ott volt a 4éves húgom és sajnos arra folyamodtunk, hogy loptuk az áramot, mert más fűtési lehetőség nem volt. Ez kiderült és be is ismertem, hogy segédkeztem benne. Milyen büntetésre számíthatok?

Rexor # 2016.05.27. 09:19

Ha ártatlan vagy akkor semmit.

palimadár76 # 2016.05.27. 08:47

Mit kaphatok,ha a volt cégem feljelentést tett kb 230000ft értékben tűnt el anyag ,ami meglett! és engem gyanúsítanak! a videó felvételen nem látszik semmi féle olyan anyagmozgatás ami azt bizonyítaná,hogy én vittem át targoncával egy másik üzembe az anyagot, amit megtaláltak! már voltam rabosítás alatt is! kihallgatás után. nem én voltam!

ObudaFan # 2016.04.21. 16:09

Jó esetben csak pénzbüntetésre.

bombano # 2016.04.21. 14:40

sziasztok,
kb fél évvel ezelőtt egy kb 150ezer forint értékű alkatrészt tulajdonítottam el a munkahelyemről, majd pár hónapra rá eladtam valakinek. 3 hónapra rá az illető ugyancsak el kezdte árulni a dolgot, és a munkahelyen szemet szúrt, hogy honnan is van neki az, majd feljelentést tett ismeretlen személy ellen.
Ha valahogy kiderül, hogy én loptam el a dolgot, kb milyen büntetésre lehet számítani? az előéletem teljesen tiszta.

folyami géb # 2016.02.10. 07:13

Ha nem volt vonalkód lekaparás vagy biztosági védőeszköz eltávolítása, akkor szabálysértési ügyről van szó. Első ízben, ilyen alacsony elkövetési érték mellett esélyes a figyelmeztetés, legrosszabb esetben némi pénzbírság.

Büntetett előéletű nem leszel (már csak azért sem, mert a szabálysértés nem bűncselekmény), de 2 évig a szabálysértés miatt nyilván leszel tarva, és újabb szabálysértés esetén az súlyosító körülmény.

Qwert12345 # 2016.02.09. 21:08

Tisztelt Forumozok!
Ma loptam a tescoban. Sosem csinatam meg ilyet. 2500ft ertekben. A biztonsagi or jegyzokonyvet irt, kifizettem a termeket, alairtam, egyutt mukodtem veluk. Mire szamithatok? Penzbirsag? Vagy ennek komolyabb? Es ezutan buntetett eloeletu leszek?

Dr.Attika # 2016.02.09. 18:41

Az újabb szabályok szerint csak kézlevágás.

cncsanyika # 2016.02.09. 17:41

Helò azt szeretnèm kèrdezni hogy kisebb èrtèkü lopàsèrt mire számithatok.beismertem a lopàst

Stage # 2016.01.29. 15:51

ObudaFan: köszönöm a válaszát!
Nem volt mód magán vádra, mert a lopások miatt indított ügyeket felfüggesztették, ebben az esetben nem tudok semmit sem tenni. Azért mentem a bíróságra ezzel a szabály sértéssel, mert az előzőekkel szemben, csak ezt sikerült fényképekkel bizonyítani. Rosszul gondolom, hogy az előzményeket, kocsi rongálásokat és azt, hogy azokban az ügyekben vádemelés volt figyelembe kellene vennie a bíróságnak? Legalább abból a szempontból, hogy nem egy hófehér családról van szó, aki képes bűncselekményekre.

ObudaFan # 2016.01.29. 06:39

Ha ennyi mindent ellopott, megrongalt, akkor nyilvan nem csak szabalysertesrol, hanem buncselekmenyrol is lehet itt szo. Ha bunteto feljelentest teszel es azt elutasitjak, fellephetsz potmaganvadlokent es akkor a jogi kepviselod majd kifejtheti az allaspontodat.

Stage # 2016.01.28. 20:24

Üdv. Van egy nagyon okos szomszédom, aki meghúzgálja az autómat kulccsal, leönti festékkel stb. Rongál, meglop. A rongálással kapcsolatosan tettem ki a társasház üzenő falára felhívásokat, hogy tanúkat keresek, de ezt a terhelt folyton lelopta. Később fénykép felvételeket készítettem arról ahogy lelopja a felhívást, majd feljelentettem szabálysértési értékre elkövetett lopás miatt. Meg volt az első tárgyalás, ahol részben beismerte tettét, de csak azt az egy lapot ismerte el amiről fénykép van, a többi 48-at nem. Nyilván nem a lapok ellopása, hanem a család viselkedése, a rongálások a tagadás volt a feljelentés apropója. Szerettem volna elmagyarázni a bíróságnak (titkár), hogy mi volt az ügy előzménye, de belém folytatta a szót és kizárólag a feltett kérdésekre válaszolhattam szűk körben. Az ügy vége az lesz, hogy pár papírlap lelopása miatt kap egy megrovást, pedig korábban - nem bizonyíthatóan- színesfémeket is lopott/loptak tőlem, illetve -bizonyíthatóan- ők rongálják az autóm már két éve folyamatosan. A tényállás teljes tisztázása érdekében, kötelessége lett volna a bíróságnak meghallgatnia engem szerintem, mert így nem fog tudni indokolni a végén és nem is fog tudni olyan büntetést kiszabni a terheltre ami visszatartó erejű lenne. Azt fogja látni a végén a bíró, hogy van egy hülye gyerek aki pár papírlap miatt feljelentette a szomszédját, de azt nem fogja átfogni a bíró elméje, hogy két éve terrorizálnak. Megteheti ezt? Belém folythatja a szót?

Az is érdekes volt, hogy a terheltnek majdhogynem javasolta a bíróság, hogy jelentsen fel engem rágalmazásért. Jogi segítséget / tájékoztatást kapott.

ObudaFan # 2016.01.21. 15:41

Ja, és a legcélszerűbb a feljelentést ismeretlen tettes ellen tenni.