lopásért kiszabható büntetés


Majordomus # 2023.12.12. 21:52

Drukkoljatok hogy ne bukjatok le....

Cabron_ # 2023.12.12. 11:47

Hát igen, általában akkor szokott előjönni a hirtelen rossz döntés szindróma, amikor az illetőt elkapják. :)
Mondjuk nem értem, hogy egy használt ruha gyűjtő tetejéről elvitt szatyor lyukas használt holmin miért pörög a rendőrség? Persze a használtruha gyűjtőn elhelyezett holmi sem bárki tulajdona, aki arra jár.

drbjozsef # 2023.12.09. 11:14

Vagy vigyem vissza ma, kérjek elnézést stb.

Ha tényleg csak egy pillanatnyi zavar volt az erőben ez a "hülyeség", és egyébként szilárd alapokon állanak az erkölcseid, akkor ezt már rég magadtól is meg kellett volna tenned...

tomtom1234 # 2023.12.09. 07:28

Tiszteletem.
Csináltam haverommal egy nagyon nagy butaságot ausztriában.
Egy hulladékgyüjtő szigetnél a ruhás konténerből (tetejéről, nem masztunk bele) elvileg ez valami újrahasznosító, kereskedő cégé lehet ahogy néztük.
Vettünk ki 3 kis szatyor holmit, amiben használt ruha van., lyukas, rossz holmi.
A helyszín elhagyása után igazoltattak, nem mertük megmondani, hogy honnan lett, azt mondtuk bent volt a kocsiban..
Elkérték irataiankat, meg közölték, hogy visszanézik a kamerát, mert van az adott helyen.
Nagyon megbántuk, sem anyagi sem egyéb indíttatásunk nem volt. Ostobaságot, hülyeséget csináltunk. Mire számíthatunk?
Vagy vigyem vissza ma, kérjek elnézést stb.
Előre is köszönöm a segítséget.

Majordomus # 2023.08.12. 19:23

A Nagy Testvér nem felejt!

Kovács_Béla_Sándor # 2023.08.12. 17:44

Nem fognak lecsukni. Ha eredményes lesz a közvetítés, akkor megszüntetik az eljárást - mintha nem is lett volna. (No, azért felírják, és egy esetleges újabb eljárásban a büntetés kiszabásakor figyelembe veszik.)

VVVBalazs # 2023.08.12. 11:50

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor,
Először is köszönöm válaszát!
A kárt megtérítettem azonnal, a tettenérés után együttműködtem, megbántam a tettem.
Kértem a közvetítő eljárást is.
A minősítést illetően a letöltendő szabadságvesztést "megelőzik" a felfüggesztett szabadságvesztés és a pénzbírság?
Köszönettel:
Méhész

Kovács_Béla_Sándor # 2023.08.12. 11:39

Nem igazán számít, mi mit mondunk; az a lényeg - egyelőre - hogy a rendőrség és az ügyészség minek minősíti. Azt pedig rövidesen meg fogod tudni abból, hogy szabálysértési eljárás indul ellened, vagy meggyanúsítanak.

(Egyébként ez szerintem bűncselekményként is pénzbüntetés vagy közérdekű munka. Meg kérhetnél közvetítői eljárást is. Kárt megtérítetted már?)

Mehesz # 2023.08.12. 08:12

Tisztelt Fórumozók!

egyazon helyen elkövetett több kisértékű lopás - összesen 3 alkalom, az okozott kár nem éri el az 50 ezer ft-ot - már üzletszerűen elkövetett lopásnak minősül, avagy sem?
Amennyiben annak minősül - bűncselekménynek - büntetlen előélettel milyen ítélet kiszabása várható?
Válaszukat előre is köszönöm!

Tisztelettel,
Méhész

Andor79 # 2018.10.05. 18:27

Rendben, köszönöm a gyors választ!

Dr.Attika # 2018.10.05. 17:11

Andor79!
Ön írta, hogy ilyen összegű lopással vádolják. Büntetőjogilag a vád az amikor az ügyészség vádat emel a bíróságnál. A köznyelv persze a vád alatt már a nyomozó hatóság alapos gyanúja közlését is érti. Azért javaslom, hogy ebben az ügyben keressen meg védőügyvédet és ne fórumon próbáljon tájékozódni.

Andor79 # 2018.10.05. 16:47

Azért kérdeztem itt, mivel láttam az oldalon hasonló összegű károkozást.

Andor79 # 2018.10.05. 16:46

Nem, mivel nem tulajdonítottam el.
Rendben, köszönöm a gyors választ!

Dr.Attika # 2018.10.05. 16:33

Ilyen értéknél nem internetes oldalon kell tájékozódni, hanem ügyvédhez kell fordulni.

alfateam # 2018.10.05. 16:18

Bizonyítsd be, hogy nem loptál hanem gondatlanságból kárt okoztál...
Hogy vádolnak lopással? Megtalálták nálad a csomagokat?

Andor79 # 2018.10.05. 16:05

Üdvözlöm!

Komoly kérdésem lenne. Nemrég egy csomagszállító cégnél dolgoztam, sajnálatos módon elhagytam 6 csomagot, a nagy sietségben nyitva hagytam a kisbusz oldal ajtaját és nem vettem észre, hogy a csomagokat elhagytam. Menet közben szólt rám az egyik autós, hogy nyitva van.
Lopással vádolnak, mivel komoly értékről van szó, körülbelül 4000 euro értékben.
Mire számíthatok?

Dr.Attika # 2018.03.11. 05:40

Az Egyesült Államokban, ha egy külföldi állampolgárt lopáson érnek az azonnal kiutasítható az Amerikai Egyesült Államok területéről a hivatkozott jogszabály alapján.

JamalPó # 2018.03.10. 10:48

Jo napot! Egy olyan informacio erdekelne hogy ezek a paragrafusok mit jelntnek...$12 2 Fall STGB es a $127STGB
A valaszokat koszonom

drbjozsef # 2018.01.11. 09:11

Az, hogy ők letiltanak, mit se számít. Legalább tudják, hogy ismertek az elérhetőségeik.

wilhelmf # 2018.01.11. 09:05

Igazából letiltott mindenhonnan rögtön ahogy a karaktert elfogadta.Írtam a feleségének pont azt hogy péntek reggelig vagy elutalják a fennmaradó összeget vagy a rendőrségre megyek feljelentést tenni. Ahogy elküldtem a felesége fb jára onnan is letiltottak pár percen belül.
Azt is űgy tudtam meg hogy a számlaszám alapján a nevet megnéztem,és láttam a képei között ezt az embert.
Korpácsi Norbert (Kecskemét) Ha esetleg másnak is próbálkozna...

drbjozsef # 2018.01.11. 06:06

Én írnék még neki egy üzenetet, hogy van 2 napja, hogy átutalja a megbeszélések szerinti hátralévő összeget, mert megvan minden chat üzenet lementve, az előleg utalás bankszámlája alapján könnyen visszakeresik, és ha nem érkezik meg, akkor feljelentést teszel rendőrségen. És ha nem jön, fel is jelenteném. Legalább keressék meg.

wilhelmf # 2018.01.10. 16:22

Egyértelműen minden le van írva,az összeg,minden.a teljes beszélgetés ott történt fb-on.

drbjozsef # 2018.01.10. 07:27

Van írásos nyoma a megegyezéseteknek, a teljes összegnek? Szerepelnek ezek a részletek az FB beszélgetésben?

wilhelmf # 2018.01.09. 17:31

Köszönöm a gyors válaszát!
És ha ezt megteszem lehetséges hogy én megkapom a maradék összeget,ezt behajtják tőle,vagy a karaktert visszakaphatom esetleg ilyen esetben?

ObudaFan # 2018.01.09. 17:19

Csalásnak, de szabálysértési értékre. Azért fel lehet jelenteni a rendőrségen.