lopásért kiszabható büntetés


wilhelmf # 2018.01.09. 16:33

Jó napot kívánok!

Érdeklődnék hogy egy játékban történő karaktert eladtam fb beszélgetést követően 32.000 Ft-ért.
Megbeszéltük hogy az illető előre utal 10.000-et-utána elküldö ma karaktert és az után jön a maradék 22.000ft.
a 10.000-et elutalta utána a karaktert ahogy átvette letiltott mindenhonnan és eltűnt az illető.
Annyit tudok róla hogy Kecskeméten lakik,a nevét-Felesége nevét-illetve a felesgégének a bankkártya számát amiről az első 10.000ft megjött.

Mit lehet tenni ez ügyben hogy a maradék 22.000-et megkapjam?Rendőrség foglalkozik ezzel?Vagy Rablás-Lopásnak számít ez?

Dr.Attika # 2017.12.18. 18:09

Mint kollégám javasolta célszerű ügyvédet meghatalmazni. A leírtak alapján Ön elkövette a lopás bűncselekményét, az ismerősük valóban átverte önöket. Ő csak felbujtó.Mit lehet kapni? Vélhetőleg felfüggesztett szabadságvesztést. Nem is ez a lényegesebb, hanem a 3000,- EURO pénzbüntetés is várható és ugyanennyi vagyonelkobzás. Hozzá jön még az osztrák kirendelt védő munkadíja, amit az Osztrák Állam előlegez, de a végén önöknek kell megfizetni bűnügyi költségként. Célszerű lenne itthon un. önfeljelentést tenni. Ekkor a magyar Btk. szerinti elbírálás várható az itteni enyhébb szankciók miatt.

JamalPó # 2017.12.18. 17:27

Ausztriában történt. Lopásnak is minősítik majd . Kb milyen büntetést lehet ezért kapni?

Rexor # 2017.12.18. 16:09

Hol történt a bűncselekmény? Ha Ausztriában akkor az ottani szabályokat kell alkalmazni. Első körben nekem ez lopásnak, esetleg sikkasztásnak tűnik. Elég vastagon benne vagytok a lekvárban, tehát egy ügyvéd hasznos lenne szerintem.

JamalPó # 2017.12.17. 16:21

Szép estet! Olyan érdekelne hogy Ausztriában egyik ismerősöm át vert minket. Egy cégbe dolgozik ,dolgozott és meg kert h pár palettát vigyünk haza de van hozza minden papírja és az útra ad 60ezret és csak annyit kell csinálnom h az autóba én rakom be az árut emelovel. Ez meg is történt és pár nap múlva őt bevittek a rendőrök kihallgatásra és az én véleményem szerint mindent rám akart fogni. Nekem is jött a papír h jelenjek meg a rendőrségen. Mire számíthatok számíthatunk ha mind 2en elmondjuk hogy hogyan is történt az eset. Az áru kb 3000eurot ér. Válaszokat köszönöm

stadion2 # 2017.10.14. 19:09

Köszönöm a válaszokat.

drbjozsef # 2017.10.12. 05:45

stadion2,

olvass bele az Apród csalás topikba :

http://www.jogiforum.hu/forum/20/33851

Tele van ilyenekkel. Vannak csalók, akik erre szakosodtak. A telefont eldobják egy idő után, el se éred őket.

Tanulópénz lesz ebből.

nonolet # 2017.10.11. 21:50

Tele a sajtó ilyen ügyekkel.
Sőt a hirdetési oldalak i sírják, hogy: ne utalj előre!

Így igencsak vakmerő, sőt hülye aki előre utal...
Mégis naponta százakat vernek így át, sajnos.

- -

A polgári jogi út a pénz visszaszerzésére.

1.
Szólítsd fel tértivevényes levélben és határidővel

  • az árú szállítására

vagy

  • a pénzed visszaküldésére

Plusz jelezd, hogy a határidő letelte után már a jogi út következik.

2.
A jogi út első lépése a tértivevény visszaérkezése és a határidő letelte után egy fizetési meghagyás kibocsátása közjegyzőnél az összes addigi költségedről.

  • elutalt pénz
  • bankköltség
  • postaköltség
  • ügyvédi költség, ha ügyvéddel intézteted
  • közjegyző díja (ami 5000 Ft lesz)

HA a Fizetési MegHagyásra fizet OKÉ!

HA nem fizet, csak lapít.
Akkor az FMH lejárta után a végrehajtót ráküldheted.
(a díját előlegezned kell)

HA nem fizet, viszont ellentmond az FMH-nak
Akkor eldöntöd, hogy perré alakítod-e az ügyet...
(lesz perköltség, amit előlegezned kell)

HA!!! a személy és cím ismert,
akkor a polgári úton előbb-utóbb
minden költséged megtérül majd.

- -

Mindeközben dönthetsz akár a büntetőjogi útról is.
Mivel az eset LEHET, hogy kimeríti a csalás tényállását.
(akkor, ha eleve nem is akarta a hirdetett cuccot szállítani, csak pénzt kicsalni tőled)

Épp ezért a hamis vád elkerülésére ügyelned kell !

stadion2 # 2017.10.11. 20:53

Szép estét!

Olyan kérdésem lenne, hogy használt informatikai eszközt szerettem volna venni, előre utaltam a pénzt és azóta sem jött a csomagom, akitől pedig vettem volna csak hazudozik folyamatosan, akkor tehetek valamit, hogy a mintegy 15.000 Ft-om visszaszerezzem? Úgy értem jogi úton. Vagy vessek magamra ez esetben?

Csörike72 # 2017.01.06. 21:05

Köszönöm a vàlaszt! Lenne még egy kérdésem , hogyha nem lehet közvetítöi eljàràs , akkor mire szàmíthatok ? Köszönöm

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2017.01.06. 13:29

Kedves Csörike72!

Amennyiben a közvetítői eljárás feltételei fennállnak és beismerte a nyomozási szakaszban, akkor érdemes megkísérelni az eljárást.

http://lorik.hu/…ntetougyved/

http://lorik.hu/…toi-eljaras/

Csörike72 # 2017.01.05. 15:40

Jò napot!
Olyan problémàm van hogy feljelentettek lopàsért, megvolt a kihallgatàs beismerten , a pénzt azonnal visszafizettem (390e forint) a rendõrség àtadta az ügyet az ügyészségnek , nem voltam büntetett elôéletü meg semmi ilyesmi !
Olyan kérdésem lenne hogy mire szàmíthatok? Pénzbüntetés?közmunka?
Elöre is köszönöm

Anna1000 # 2016.10.26. 12:03

Jó napot! Fontos lenne tudnom a választ!!
Olyan kérdésem lenne hogy a testvéremet bolti lopáson kapták miközben dolgozott diákmunkásként. 2 üzletben az egyikből sikerült elhoznia a terméket a másik boltban mikor ment dolgozni nem tudta hogy tudják az előzőt és figyelték egész nap mikor lopott és lebukott. Azokat el vették tőle jegyzőkönyvet kapott mind a két bolti lopásról és majd értesítik. 19éves mire lehet számítani? Még tanuló. Nem volt előtte büntetve. Egyedül egy BKV bünetése van nem tudom ez mennyire függ az ítélettől.. pénz büntetés lenne a legjobb.

Öreg Tölgy # 2016.09.18. 16:34

Szerintem nincs is törvényi határidő, úgy bizony lehet.

Burn Out # 2016.09.18. 10:00

talán sikerülne egy hosszabb időtartamú részletfizetésben megállapodni (talán max. 2 év lehet, ebben bizonytalan vagyok)

Öreg Tölgy # 2016.09.18. 09:46

Írtam volna én is, de mivel a kérdező azt mondja, hogy nem tudja a kárt megtéríteni, úgy nehezen.

Burn Out # 2016.09.18. 09:30

szerintem esélyes, hogy közvetítői eljárás lenne belőle

Dr.Attika # 2016.09.18. 09:18

Különbséget kell tenni, hogy "blokk" nélkül "áfamentesen" adta el a termékeket és a "netto"pénzzel elszámolt a munkáltatóval, vagy pedig a "blokknélküli" bevételt zsebre tette. Utóbbi esetén állhat meg az üzletszerűen elkövetett sikkasztás.Tehát sajátjaként rendelkezett a bevétellel. Ennek megválaszolása lenne a lényeg a hozzávetőleges jogi tanácsnak.

Öreg Tölgy # 2016.09.17. 16:17

Tartok tőle, hogy ez üzletszerű elkövetés lesz, és akkor sikkasztás bűntette. Büntetlenként akkor is próba vagy pénzbüntetés az esélyes,már csak azért is, mert az önfeljelentés valóban komoly enyhítő körülmény.

Spicli # 2016.09.17. 05:55

Üdv!

A munkahelyemen többször is találkoztam olyan emberekkel ,akik drágának találták az árut és felajánlották hogy megveszik olcsóbban blokk nélkül. Egy idő után rossz anyagi helyzetem miatt elcsábultam és többször is belementem ilyesmibe.
Soha nem buktam le...viszont a lelkiismeretem nem hagyott nyugodni így beismertem mindent. Miután bevallotta csináltak egyl
leltárt, és a kár 250-260ezer forint körül mozog. A kàr megtérìtésére 2 hetet kaptam. Persze elbocsájtottak, munkám nincs, hitelt nem tudok felvenni. Mit tehetnék? Mire számítsak, mi lesz a vád? Mennyi büntetést kaphatok érte? Számítani fog-e hogy én magam vallottam be?

rewand # 2016.09.09. 20:03

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Ha egy bevásárló központ értékmegőrzőjéből loptak tőlünk és fel volt tüntetve, hogy felelősséget nem vállalnak, akkor ezzel teljes mértékben moshatják kezeiket? Nincs senki felelős, hiszen valaki csak üzemelteti azokat és így egyfajta szolgáltatást nyújt?

Valamint, ha esetleg sikerülne megtalálni a tettest, mivel kamera felvétel készült az esetről. Milyen büntetést kaphat? Valamint mi kaphatunk valamilyen jellegű kártérítést? A lopás értéke valamennyivel 100 000 Ft fölé tehető.

Köszönöm válaszát!

Öreg Tölgy # 2016.09.04. 11:07

Kedves irgumburgum,

szerintem nem a kipakoltatás megalázó, hanem a lopás. Nagyon jól tetted egyébként, hogy kipakoltál az őrnek, mert ha nem tetted volna, akkor biztos rendőrt hív, és akkor már nincs választás. Így nyilván szabálysértési feljelentést fog tenni ellened, azzal pedig, amit mondott, csak a jólértesültségét szerette volna fitogtatni. Az 50 ezer forint KÖRÜLI pénzbírsággal nem is nagyon tévedett, az erkölcsi bizonyítványod viszont nem ugrott, pontosan azért, amit írtál: ez szabálysértés, nem pedig bűncselekmény (de még bűncselekmény esetén is csak szabadságvesztés miatt ugrik az erkölcsi).

Azért a bolti biztonsági őr nem jogászprofesszor, és még nagyon rálátása sincs, mi történik egy-egy ügyben később.

irgumburgum_ # 2016.09.02. 18:32

Tisztelt Ügyvéd!

A mai napon 5000 Ft értékű bolti lopáson kaptak... Nem volt csipogó kapu és nem távolítottam el semmit a termékekről(2). A biztonsági őr és az eladó megkért, hogy fáradjak velük a raktárba és pakoljam ki a táskámat (elég megalázó volt, magam sem tudom miért csináltam ... elmúltam 18 éves). Kérésüknek eleget tettem, beismertem a lopást, jegyzőkönyvet írtak, amit alá is írtam, de nem hívtak rendőrt és fizetnem sem kellett a helyszínen, viszont a biztonsági őr azt mondta, hogy 50 000 Ft-os büntetésre számíthatok és oda az erkölcsi bizonyítványom. Ezzel kifejezetten megijesztett... Mire számíthatok? Az itt olvasottak alapján ez szabálysértésnek minősül és ha jól tudom, annak nincs nyoma az erkölcsi bizonyítványban. Csak ijesztgetni próbált vagy igaza van?

Válaszát előre is köszönöm!

Súgás # 2016.08.31. 20:42

Profi ügyvédeket ajánlunk!

Vicagold # 2016.08.30. 13:39

Tisztelt Ügyvéd úr!

Párom ellen 2012ben Magyarországon lopás miatt bűntető eljárás folyt még akkor nem simertük egymást.A kár megtérült idáig húzták a tárgyaláokat,megszületett az ítélet 2év 8 hónap, fellebbeztek másod fokon 1 év 8 hónapot kapott.Rengeteg mindent nem vettek figyelembe ....stb.
Mellékesen megjegyzem 2012 augusztusa óta Németországban dolgozik jelenleg is , azóta családott alapítottunk született egy gyönyörű gyermekünk..megváltozott ezek mind nem vették figyelembe.
Most szept.1-én azaz holnap kell megkezdenie a bűntetését.

A kérdésem mivel több éve kint élün Németországban, itt van bérelt lakásunk, itt van munkahelye évek óta, itt van a családja lehet-e kérni hogy itt a lakóhelyünkhöz közel történjen a bűntetés végrehajtása,tehát hogy itt ülje le??Lehet-e hivatkozni valamilyen jogszabályra??Válaszát előre is köszönöm