Fórum büntetőjog régebbi elöl     új hozzászólás

Közmunka nem teljesítése

paxia # e-mail 2017.12.27. 19:17

off
Én azt nem értem, hogy egyeseknél nem opció a közérdekű munka ledolgozása. A MUNKA NEM SZÉGYEN!
on

Carella # e-mail 2017.12.08. 14:14

Magyu. Tudomásom szerint amennyiben kapott az átváltoztatás után egy éven belül bevonulási dátumot, abban az esetben kellett volna letölteni büntetést. Amennyiben egy éven belül ilyet sehova sem küldtek ki, akkor az elévült. 120 nap az tág fogalom. A kiszabott büntetés órák számát elosztják 4 órával és annyi nap a büntetési tétel amit fogházban kellene tölteni. A büntetést nem napokban hanem órákban határozzák meg közmunka esetében. Szerencsétlen lenne nagyon, ha 120 x 24 óra lett volna a büntetés, ugyanis ez 2880 ez osztva néggyel 720 és az 720 nap lenne. gondolom inkább ez 120 óra közmunka volt inkább. és akkor 30 napot kellett volna ülni érte. mindennek az elévülési ideje öt év ha volt kiszabva a bevonulásra időpont. Ha nem volt akkor már régen elévült.

Magyu # e-mail 2017.12.08. 04:13

Kérdésem a következő: Elévülhetett e már a büntetésem?
A történetem: 2012 őszén a volt anyósom és a volt nejem rendszeresen feljelentgetett és így 120 nap közmunkára ítéltek. Mivel köztiszteletben álló polgára voltam a városnak és nagyon szégyelltem volna utcát söpörni ezért elhagytam a várost.A fővárosban dolgoztam 3 vagy 4 évet,már nem is tudom, utána lehelyeztek vidékre.Közben tudtam meg, hogy a közmunkás ,le nem töltött időm 8 hónap börtönre változott.Ez évek alatt nem használtam a nevemet, nem mentem orvoshoz, nem gyakoroltam a közügyeket, stb..Eközben a munkahelyem is megszűnt. Nincs bevételi forrásom,az albérletet fizikai munkával váltom ki. Sajnos mivel a mezőgazdasági munka idényhez kötött, a tulaj kirakott a házá ból. Jelenleg meleg helyen vagyok, de pénzem nincs, ennivalóhoz is ritkán jutok.
SZERETNÉK MÁR HAZAMENNI!!!!!!
Kérném a választ mielőbb,hogy Ön szerint letelt,elévült e már a kiszabott börtönbüntetésem.
(Semmilyen levél, értesítés, határozat,stb. birtokában nem vagyok, ugyanis mivel a tartózkodási helyemet nem osztottam meg senkivel,ezért valószínű, hogy azok valaki kukájában landoltak).

Carella # e-mail 2017.12.07. 00:18

Öreg Tölgy! Ha valaki nem tudja befejezni 2 év alatt a több száz óra közmunkát amiben van mondjuk 6-8 hónap orvosi is és a bv bíró félbeszakította a ledolgozást erre az időre és ha ezt levonjuk akkor másfél év telt el csak ebben az esetben a pártfogó ha beadja a kezdeményezést az elmaradtak letöltésére ez jogsértés? A másik pedig ha valaki az elsőfokú papírt átveszi pénteken és hétfőn már átvetetik vele a másodfokú ítéletet ez rendben van? Így bármilyen beadványt hibát amiket közben észlelt és esetleg beszerzett papírokat egyszerűen nem tudja beadnbi mert fizikai lehetetlenség ezt minek nevezik a jog szerint? Ilyenkor kihez fordulhat valaki?

Carella # e-mail 2017.12.07. 00:06

Vadsuhanc téged mért érdekel hogy miért kapta valaki a büntetését? Itt nem arról szól a dolog hogy neked ehhez közöd lenne? Talán megkérdezted az illetőt illedelmesen és nem tolakodóan? Te ki vagy milyen ember? Te másoknak rosszat akarsz? Elkövetett valamit vagy nem és lehet le sem dolgozta a büntetést vagy egy részét de mért akarod te tudni ezt hogy ráolvassál valakire még valamit? Rossz a májad öregem.

Milliárdos # e-mail 2017.11.27. 05:05

Kapok majd valami levelet azon rajta lesz ahova el kell menni nem tudom bíróság vagy ilyesmi, azt mondta nagyon ritka, hogy nem kap letöltendőt valaki de az esélye megvan.Pénzbírság helyett kaptam ezt a közmunkát amit csesztem megcsinálni.

Vadsuhanc #   2017.11.26. 17:07

Közmunkát vagy közérdekű munkát ?

Nem az az egyetlen hibád, hogy elkövettél valamint, hanem az, hogy két év alatt ( cirka 730 nap alatt ) nem tudtad teljesíteni és őszintén le is szartad a rád kiszabott büntetést.

Van egy pártfogód vele mit beszéltél meg, mi a megoldás, hogy elkerüld az elzárást? Azt nem írtad miért kaptad a büntetést.

Milliárdos # e-mail 2017.11.26. 16:18

Segítséget szeretnék kérni! Nem töltöttem le a rám kiszabott 180óra közmunkát 2év alatt.A pártfogóm azt mondta valószínűleg le kell ülni most nem tudom mi lesz 2001 óta dolgozom megállás nélkül még betegszabadságon se voltam soha ha a lábam eltört szabadságot irattam ki meg sorolhatnám. Egyetlen hiba miatt az életben nem tudom hova kerül innentől az ügy de leültetnek két hónapra vége mindennek se munkám nem lesz azt is elveszítem mit lehet csinálni biztosan nem megyek be megoldás kell mert akárki mondaná hogy leüljem az előtte való nap megölöm magam. Kell egy megoldás. Kérem segítsen valaki még egy esélyt adjanak legalább ledolgozni mert link voltam nem mentem el csak 10órára de éreztem, hogy nem oda való vagyok most már elmennék megtennék mindent azért az igazságért.

gaga0224 # e-mail 2017.08.29. 22:06

Köszönöm a gyors választ!

Öreg Tölgy # e-mail 2017.08.29. 19:59

Sajnos, felesleges is volt leírni ennyit, mert a kérdése minden további nélkül biztosan megválaszolható: nem.

gaga0224 # e-mail 2017.08.29. 19:06

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a már jogerőre emelkedett, közérdekü munka elmulasztása miatti fogházbüntetés átváltható e pénzbirságra?

A történet;
párom 2013 októberében kapott 40 nap közérdekű munka büntetést. Azóta költöztünl, illetve nem volt kijelölve üzemorvos, aki engedélyezte volna a munka megkezdését, így 2015ben született erről pontos megállapodás (kizárólag hétvégén, minimum 4, maximum 6 órában végezhető, állatmenhelyi munka). Ekkor még X helyen dolgozott és vállalható volt a hétvégi munka. 2015 szeptemberében új helyen kezdett -addig 1 alkalommal volt 4 órát a kijelölt állatmenhelyen- ezért szinte lehetetlenné vált a hétvégi munkavégzés. Megbeszélte az intézmény vezetőjével, hogy ha 2 órára tud bemenni vagy éppen hétköznap, azt ő külön feljegyzésekben vezeti, mivel nem adhatja le csak hétvégi 4 órákban a jelenlétit. 2015. novemberében megszületett az első lányunk, így abban az évben nem ment több alkalommal. 2016ban kapott felszólítást a pártfogótól. Elment 2x2 órában, majd ismét kapott egy levelet, hogy mivel nem teljesítette a közérdekű munkát, átadták az ügyét a bíróságra. Bement az állatmenhelyre, ahol a vezető "hölgy" azt mondta, hogy "így járt".. 2017 elején első fokon meghallgatták, majd elfogadták az átváltást 40 nap letöltendőre. Fellebbezett, mivel 2017.majusában megszületett a masodik lányunk is, illetve a fent említett "hölgyet" a bíróság nem tudta beidézni és figyelmen kívül hagyták a "2 órában, hétköznap is" megállapodást, mondván: hivatalosan ilyet nem lehet, a hölgyet nem érték el, hogy tanuskodjon, igy ezzel nem tudnak mit kezdeni. Másodfokra be sem hívták, csak az ítélet jött, hogy helybenhagyta az elsőfok ítéletét és 40 napra be kell menjen. 2 hete pedig megjött az októberi bevonuló időpont is..

Előre is köszönöm a segítséget, remélem mindent le tudtam írni, ami mérvadó lehet.

Öreg Tölgy # e-mail 2017.06.14. 08:06

Akkor kérhet perújítást, ha a Be. XXV. Fejezete szerinti távollétes eljárásban hozták az ítéletet. De ha nem, csak például a másodfokra szóló idézése "nem kereste" jelzéssel érkezett vissza, akkor nincs mit tenni.

Robyksz12 # e-mail 2017.06.13. 19:43

Van bármilyen megoldás hatályon kivüli helyezésre?

pappcs # e-mail 2017.06.13. 19:38

"Kivéve, ha még a régi Btk. alapján szabták ki, mert akkor hat óra. Az ítélet rendelkező részen szerepelnie kell." Így van. Volt rá példa, hogy az ítéletet a régi btk szerint szabták ki, de az elítélt többször költözött azért mindig az aktuális lakhelyhez tartozó pártfogóhoz tették át az ügyet. Ezért elhúzodott évekig a végrehajtás, míg a bv bíró megelégelte a dolgot és átváltoztatta fogházra, de az új btk szerint... Fellebezés után már a régi btk szerint kellett leülni.

wers # e-mail 2017.06.13. 19:24

Lakcímnyilvántartás. Így hívják, ahol a lakóhely ill. a tartózkodási hely adatokat tárolják. Ide kell a tényadatokat és azok változásait bejelenteni.
Ez szerepel a lakcímkártyádon is.

Robyksz12 # e-mail 2017.06.13. 19:14

Ezt bizonyítottad és panaszt tettél?

Az a probléma ugye lakcimet be mondtam rendőrségen ennek nincs nyoma voltam vidéken meghallgatáson ennek nincs nyoma sehol nincs nyoma annak hogy valamikor is le adtam volna a cimemet pedig tanum van rá hogy le adtam

Robyksz12 # e-mail 2017.06.13. 18:34

Egy illető azt mondta perújitást kéne kérelmezni de kb annyi idő lenne mint az elzárás vagy mire számithatok vagy mik lehetnek a kizár okok? ami miatt felfüggesztenék?

Robyksz12 # e-mail 2017.06.13. 18:26

közokirat hamisitás de a 63. vádlott voltam á papirok szerint

Vadsuhanc #   2017.06.13. 18:24

És mit is követtél el ?

Vadsuhanc #   2017.06.13. 18:24

Ezt bizonyítottad és panaszt tettél?

Robyksz12 # e-mail 2017.06.13. 18:20

Úgy kell értelmezni ő szerintük nem volt fel lelhető a lakcimem holott igenis megtalálható voltam

Vadsuhanc #   2017.06.13. 18:17

Hogyan kell értelmezni, hogy a hátad mögött.." volt a tárgyalás és az itélet hozatal is!.."

Robyksz12 # e-mail 2017.06.13. 18:12

Hello anno 2012 kaptam 1 havi közmunkát amit nem kezdtem meg és átváltották 1 hónap letöltésére fogház megjártunk minden helyet halasztást is kértünk kaptam is de viszont megvan az időpont.Kérdés bármilyen mód halasztásra vagy hatályon kivüli helyezésre létezik?

A hátam mögött volt a tárgyalás és az itélet hozatal is!

Öreg Tölgy # e-mail 2017.06.07. 08:33

Kivéve, ha még a régi Btk. alapján szabták ki, mert akkor hat óra. Az ítélet rendelkező részen szerepelnie kell.

Lőrik Ügyvédi Iroda # e-mail 2017.06.06. 16:36

Tisztelt Tőrők Pacek!

A büntető törvénykönyvben van meghatározva közérdekű munka szabályai. Annak értelmében átváltoztatás esetén 4 óra közérdekű munka felel meg egy napi szabadságvesztésnek.

http://lorik.hu/buntetojog/

Lorik Ügyvédi Iroda
www.lorik.hu